Справа № 296/9848/16-а
2-а/296/87/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2017 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира у складі:
головуючого судді Адамовича О.Й.,
при секретарі Світко Т.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного військового комісаріату, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Міністерство оборони України, про визнання протиправними дій та зобовязання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Житомирського обласного військового комісаріату, в якому просить визнати відмову Житомирського обласного військового комісаріату у оформленні документів та наданні висновку до Міністерства оборони України у 15-дений строк з дня реєстрації всіх документів, щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги у звязку із встановленням інвалідності 2 групи з 10.06.2016 року, внаслідок поранення (контузії) та захворювання повязаних з виконанням обовязків військової служби при перебуванні в країнах де велись бойові дії, відповідно до заяви позивача до Попільнянського районного військового комісаріату від 14.07.2016 року та доданих до заяви документів згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 975 , оформлену листом від 08.09.2016 року № ВС 5389, протиправною; зобов'язати Житомирський обласний військовий комісаріат прийняти та оформити документи зазначені в заяві про виплату одноразової грошової допомоги до Попільнянського районного військового комісаріату від 14.07.2016 року та надати Міністерству оборони України висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням інвалідності 2 групи з 10.06.2016 року, внаслідок поранення (контузії) та захворювання повязаних з виконанням обовязків військової служби при перебуванні в країнах де велись бойові дії, у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів, з урахуванням того, що рішення Центральної військово-лікарської комісії по встановленню причинного звязку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв Міністерства оборони України від 06.07.2015 року № 2479 та висновок спеціаліста у галузі судово-медичної експертизи від 17.06.2015 року № 1102/Ж є належними документами, які свідчать про причини та обставини поранення, контузії позивача, зокрема про те, що вони отримані не внаслідок протиправного діяння, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 975; зобовязати Міністерство оборони України подати звіт про виконання прийнятої на його користь постанови суду протягом пятнадцяти діб з дня набрання рішенням суду законної сили.
В обґрунтування позову зазначає, що проходив військову службу в Збройних силах в період з 10.10.1983 року по 26.12.1985 року. З 30.07.1984 року по 26.12.1985 року проходив військову службу в Республіці Афганістан та приймав участь в бойових діях. 28.10.2015 року Житомирською обласною медико-соціальною експертною комісією №2 позивачеві встановлено другу групу інвалідності з 29.09.2015 року, яка настала внаслідок поранення (контузії) та захворювання повязаних з виконанням обовязків військової служби при перебуванні в країнах де велися бойові дії. 09.11.2015 року Управлінням праці та соціального захисту населення Попільнянської райдержадміністрації встановлено статус інваліда війни третьої групи. 24.06.2016 року Житомирською обласною медико-соціальною експертною комісією №2 позивачеві встановлено другу групу інвалідності з 10.06.2016 року, яка настала внаслідок поранення (контузії) та захворювання повязаних з виконанням обовязків військової служби при перебуванні в країнах де велися бойові дії. 24.06.2016 року Управлінням праці та соціального захисту населення Попільнянської райдержадміністрації встановлено статус інваліда війни другої групи. 14.07.2016 року позивач звернувся з заявою до Міністерства оборони України через Попільнянський РВК щодо виплати одноразової грошової допомоги, як інваліду другої групи та подав усі необхідні документи. 08.09.2016 року Житомирський обласний військовий комісаріат повернув документи на доопрацювання до Попільнянський РВК, оскільки у поданих документах відсутні документи, які свідчать про причини та обставини поранення.
16.01.2017 року позивач уточнив позовні вимоги, в яких просить зобовязати Житомирський обласний військовий комісаріат подати звіт про виконання прийнятої на його користь постанови суду протягом пятнадцяти діб з дня набрання рішенням суду законної сили.
В судовому засіданні 21.12.2016 року представник позивача позовні вимоги підтримав, 16.01.2017 року позивач подав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про день та час розгляд справи повідомлений належно.
В судовому засіданні 21.12.2016 року, а також в своїх запереченнях від 20.12.2016 року зазначає, що жоден з документів наданих позивачем не є тим доказом, який би виключав факт того, що поранення (контузія, травма, каліцтво) не повязане з учиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення, не є наслідком учинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного спяніння. Документи, що свідчать про причини та обставини поранення, передбаченого пунктом 11 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року №975 та пунктом 4.7 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженим наказом Міністра оборони України від 14.08.2014 року №530, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2014 року за №1294/26071, позивачем не надано. Також вказав, що Житомирський обласний військовий комісаріат не мав повноважень відмовляти і не відмовляв в оформленні та подачі відповідних документів для вирішення питання про виплату одноразової грошової допомоги. Таким чином, вимоги позивача щодо визнання протиправною відмову Житомирського обласного військового комісаріату у оформленні документів та наданні висновку до Міністерства оборони України безпідставні, передчасні, неправомірні і взагалі не відповідають дійсності, оскільки Житомирський обласний військовий комісаріат, як уповноважений орган, який зобовязаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, не відмовляв позивачу в оформленні документів та наданні висновку про виплату одноразової допомоги, а в звязку з відсутністю всіх необхідних документів для прийняття Міністерством оборони рішення про виплату одноразової грошової допомоги, відповідно до п. 4.8. зазначеного вище Положення, направив документи на доопрацювання до Попільнянського районного військового комісаріату для надання ОСОБА_1 допомоги в отриманні та оформленні всіх необхідних документів (а.с.42-45).
Представник третьої особи в судове засідання не зявився, про день та час розгляд справи повідомлений належно.
В своїх запереченнях від 13.01.2017 року зазначає, що оскільки позивачем не було надано належних документів, тому у відповідача не було законних підстав направляти до Міністерства оборони України висновок стосовно можливості виплати допомоги позивачу. Просить, з урахуванням заперечень у задоволенні позову відмовити (а.с.50-53).
Дослідивши матеріали справи, зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких грунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.
Стаття 46 Конституції України передбачає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Встановлено, що позивач з 10.10.1983 року по 26.12.1985 року проходив військову службу у Збройних Силах, що підтверджується копією військового квитка (а.с.14-15).
Згідно довідки №225 від 18.11.2015 року виданої Попільнянським районним військовим комісаріатом позивач з 30.07.1984 року по 26.12.1985 року приймав участь у бойових діях в складі військової частини ПП 69706 в Афганістані (а.с.17).
З 10.06.2016 року позивачу встановлено другу групу інвалідності внаслідок поранення (контузії) та захворювання повязаних з виконанням обовязків військової служби при перебуванні у країнах де велися бойові дії, що підтверджується довідкою до акту огляду МСЕК серії 12 ААА № 514604 (А.С.23).
14.07.2016 року позивач звернувся до Попільнянського РВК із заявою та усіма належними додатками стосовно призначення йому виплати одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням IІ групи інвалідності, яка пов'язана з виконанням обов'язків військової служби в Афганістані (а.с.25).
Листом №ВС5389 від 08.09.2016 року Житомирським обласним військовим комісаріатом документи ОСОБА_1 щодо виплати одноразової грошової допомоги повернуті на доопрацювання, оскільки згідно із переліком документів, визначених Порядком та умовами призначення і виплати одноразової грошової допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року №975 є документ, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не повязане з вчиненням особою злочину чи адміністративного порушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного спяніння або навмисного заподіяння собі тілесного ушкодження (а.с.26).
Відповідно до ст.1 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
Згідно ст.1 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами. У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 3 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей дія цього закону поширюється на військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов'язаного з проходженням військової служби, та членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти.
Згідно з ч.1 ст.16 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим законом мають право на її отримання.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 16 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок причин, зазначених у цьому підпункті.
Згідно з ч. 6 ст. 16-3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» допомога призначається і виплачується Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами.
Частина 9 ст. 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» встановлює, що порядок призначення і виплати допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 № 499 затверджено Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб (далі - Порядок № 499).
Пунктом 3 Порядку № 499 передбачено, що особи, яким виплачується одноразова грошова допомога в разі настання інвалідності, подають за місцем проходження служби (зборів) або до військомату (далі - уповноважений орган), визначені цим пунктом документи.
Пунктом 7 Порядку № 499 визначено, що керівник уповноваженого органу подає в 15-денний строк з дня реєстрації документів головному розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в п. 3 цього Порядку.
Головний розпорядник коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів на їх підставі рішення про призначення одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або в разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.
Крім того, дані правовідносини врегульовано наказом Міноборони № 530 від 14.08.2014 «Про затвердження Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової службі, та членів їх сімей».
Відповідно п. 4.7 Наказу № 530 документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності особам, звільненим з військової служби (зборів, резерву), оформляє та подає в Департамент фінансів Міністерства оборони України обласний військовий комісар за місцем проживання цих осіб.
Висновок стосовно можливості виплати одноразової грошової допомоги, згідно з п. 4.8 Наказу № 530 подається відповідними органами в 15-денний строк з дня реєстрації документів до Департаменту фінансів Міністерства оборони України. Якщо документів, необхідних для прийняття рішення про виплату одноразової грошової допомоги, немає, уповноважений орган письмово повідомляє заявника та в разі необхідності надає допомогу в їх оформленні.
З викладеного слідує, що рішення про призначення або відмову у призначенні допомоги належить до виключної компетанції розпорядника бюджетних коштів, яким є Міністерство оборони України.
Згідно п.п. 1. 6 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року № 975 (далі - Порядок № 975) одноразова грошова допомога призначається і виплачується: військовослужбовцю, інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин, у розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності II групи.
Статтею 16-4 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей визначено, що призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність або часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста є наслідком: вчинення ним злочину або адміністративного правопорушення; вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння; навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, встановленого судом); подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.
Відповідно до п. 11 Порядку № 975, військовослужбовець, військовозобов'язаний та резервіст, якому виплачується одноразова грошова допомога у разі настання інвалідності чи втрати працездатності без встановлення йому інвалідності, подає уповноваженому органу такі документи: заяву про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності; довідку медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв'язку інвалідності чи втрати працездатності.
До заяви додаються копії: постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов'язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою).
Відповідно до п. 21.21 глави 21 розділу ІІ Положення про військово-лікарську експертизу у збройних силах України, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 р. № 402 (далі - Положення № 402), за наявності тілесних ушкоджень (відсутність кінцівки, дефекти кісток черепа, рубці після поранень, наявність чужорідних тіл) у колишніх військовослужбовців - учасників бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни, в інші періоди ведення бойових дій, у тому числі при проходженні військової служби в країнах, де велися бойові дії, а також у колишніх військовополонених у разі відсутності даних про їх медичний огляд ВЛК з цього приводу в період військової служби ці особи, незалежно від причини звільнення із Збройних Сил і ступеня придатності до військової служби у даний час, для встановлення характеру і давності тілесних ушкоджень за направленням військового комісара підлягають огляду судово-медичним експертом (за необхідності після обстеження у лікувально-профілактичному закладі). Результати медичного обстеження судово-медичним експертом заносяться в акт судово-медичного дослідження (висновок експерта) за наслідками поранення та разом з довідкою про проходження військової служби і перебування у частинах діючої армії, з посиланням на Перелік країн, посвідченням учасника бойових дій, військово-обліковими і медичними документами направляються до штатних ВЛК для встановлення причинного зв'язку поранення (каліцтва).
Також, відповідно до пункту 21.5 глави 21 розділу ІІ Положення № 402, постанови ВЛК про причинний зв'язок захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв приймаються в таких формулюваннях:
в) Поранення (травма, контузія, каліцтво), одержане в результаті нещасного випадку, ТАК, пов'язане з проходженням військової служби - якщо воно одержане за обставин, не пов'язаних з виконанням обов'язків, або одержане внаслідок правопорушення.
г) Захворювання, поранення (травма, контузія, каліцтво), ТАК, пов'язане з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії - якщо захворювання виникло, поранення (контузія, травма, каліцтво) одержане в період перебування в країнах, де велись бойові дії (Перелік країн затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.94 N 63 Про організаційні заходи щодо застосування Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту (із змінами), і військовослужбовець визнаний учасником бойових дій.
Судом встановлено, що під час проходження служби ОСОБА_1 отримав осколкові поранення голови, спини та лівої ноги, що підтверджується висновком спеціаліста у галузі судово-медичної експертизи Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи №1102/Ж від 17.06.2015 року (а.с.20-21).
Як вбачається з витягу із протоколу Центральної військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв Міністерства оборони України прийняла рішення від 06.07.2015 року протокол № 2479, яким встановлено, що отримані позивачем поранення (контузія, та захворювання), ТАК, пов'язані з виконанням обов'язків військової служби, при перебуванні в країнах, де велись бойові дії (а.с.19).
Суд зазначає, що згідно п.4.8. Наказу №530 відповіадч зобов'язаний був подати висновок стосовно можливості виплати одноразової грошової допомоги в 15-денний строк з дня реєстрації документів до Департаменту фінансів Міністерства оборони України. У разі, якщо документів, необхідних для прийняття рішення про виплату одноразової грошової допомоги, немає, уповноважений орган письмово повідомляє заявника та в разі необхідності надає допомогу в їх оформленні.
Як вказувалося вище, позивач проходив військову службу в 1984-1985рр. в Республіці Афганістан, а тому не може надати акт про нещасний випадок, складений за матеріалами військової частини, або довідку командира військової частини про причини та обставини порання, які згідно листа від 08.09.2016р. у нього вимагає відповідач. При цьому, відповідач не може також надати необхідну допомогу в оформленні таких документів, хоча такий його обов'язок передбачено в п.4.8. Наказу №530.
Оскільки, рішення щодо виплати грошової допомоги приймає виключно розпорядник бюджетних коштів, яким є Міністерство оборони України, то саме до його компетенції відноситься надання оцінки документам на предмет можливості здійснення виплати. Відповідач зобов'язаний надати лише висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги та надіслати пакет документів до розпорядника коштів для прийняття відповідного рішення.
Отже, враховуючи, що рішення Центральної військово-лікарської комісії по встановленню причинного звязку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв Міністерства оборони України від 06.07.2015 року № 2479 та висновок спеціаліста у галузі судово-медичної експертизи від 17.06.2015 року № 1102/Ж є документами, які можуть свідчити про причини та обставини поранення, контузії ОСОБА_1, зокрема про те, що вони отримані не внаслідок протиправного діяння, суд вважає що позивачем було надано необхідний пакет документів для надіслання їх до Міністерства оборони України для отримання одноразової грошової допомоги згідно статті 16 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей та в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України № 975 від 25.12.2013 року.
Разом з тим, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню в обсязі заявленому в прохальній частині позовної заяви, оскільки висновок про який просить зазначити позивач в резолютивній частині рішення, виходить за межі предмету дослідження у даному спорі.
Таким чином, позов підлягає частковому задоволенню.
Оскільки, позивача в силу ст. 5 Закону України "Про судовий збір" звільнено від сплати судового збору, судовий збір слід стягнути на користь держави з відповідача - Житомирського обласного військового комісаріату.
Керуючись ст.ст.11, 71, 158-163, 181 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати дії Житомирського обласного військового комісаріату протиправними.
Зобовязати Житомирський обласний військовий комісаріат прийняти та оформити ОСОБА_1 документи для виплати одноразової грошової допомоги, подані відповідно до заяви від 14.07.2016 року та розглянути питання про надання Міністерству оборони України висновку щодо можливості виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у звязку із встановленням 2 групи інвалідності з 10.06.2016 року внаслідок поранення, контузії, повязаних з виконанням обовязків військової служби при перебуванні в країнах де велися бойові дії, відповідно до вимог статті 16 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей та постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року № 975 "Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві".
Зобовязати Житомирський обласний військовий комісаріат подати звіт про виконання постанови протягом 15 днів з дня набрання постановою законної сили.
Стягнути з Житомирського обласного військового комісаріату на користь держави судовий збір у розмірі 551, 20 грн.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Корольовський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Cуддя О. Й. Адамович