УХВАЛА
10 лютого 2017 р.
Справа № 816/2033/16
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Григоров А.М., розглянувши питання можливості відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Кременчуцької об’єднаної державної податкова інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 14.12.2016р. по справі № 816/2033/16
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю " Аарті Індастріз Лімітед"
до Кременчуцької об’єднаної державної податкова інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 14.12.2016р. задоволено адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю " Аарті Індастріз Лімітед" до Кременчуцької об’єднаної державної податкова інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень .
На зазначену постанову Кременчуцькою об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Полтавській області подано апеляційну скаргу.
26.01.2017 року до Харківського апеляційного адміністративного суду, через засоби поштового зв’язку, Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального Головного управління ДФС подано клопотання про відстрочення сплати судового збору .
В клопотанні про відстрочення сплати судового збору Кременчуцька об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області зазначає, що згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Територіальні органи ДФС є установами, що фінансуються з Державного бюджету України, кошторис яких складається один раз на рік, де повинні бути передбачені усі необхідні видатки органу, необхідні для його належного функціонування та виконання покладених на нього завдань. Об’єктивно територіальні органи ДФС не можуть передбачити скільки у наступному році буде проведено перевірок, скільки буде донараховано за їх результатами грошових зобов’язань та застосовано штрафних санкцій, скільки платників податків будуть оскаржу вати здійснені донарахування у судовому порядку, та, як наслідок, скільки необхідно такому органу ДФС України коштів на сплату судового збору за подання апеляційних та касаційних скарг. Проте така ситуація з обмеженим фінансування судового збору унеможливлює реалізацію право на апеляційне та касаційне оскарження рішень адміністративного суду, від розгляду яких залежить питання наповнення державного бюджету за рахунок узгоджених у судовому порядку донарахувань та дотримання судами такої основної засади судочинства, передбаченої ст.129 Конституції України, як законність, що передбачає вирішення спору при правильному застосуванні норм матеріального права з дотриманням норм процесуального права. Положеннями ч. 1 ст. 13 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що особам, які беруть участь у справі, а також особам, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, забезпечується право на апеляційне та касаційне оскарження рішень адміністративного суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Не забезпечення реалізації територіальними органами ДФС України права на апеляційне та касаційне оскарження рішень адміністративного суду позбавить можливості скасувати незаконні та необґрунтовані судові рішення, якими скасовано нараховані податкові зобов’язання та штрафні санкції, негативно вплине на процес забезпечення надходжень до Державного бюджету України. В той же час, за рахунок податкових платежів формується більша частина доходів держави, з яких першочергово кошти спрямовуються на виплати соціально - незахищеним верствам населення (дітям-сиротам, інвалідам, багатодітним сім’ям), забезпечується фінансування закладів охорони здоров’я та освіти, заходів економічного розвитку країни, а також своєчасність виплати заробітної плати, стипендій, інших виплат працівникам бюджетної сфери. Зі змісту ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням положень ч. 1 ст. 13 цього Кодексу, вбачається, що звільнення, відстрочення та розстрочення сплати судового збору направлено на забезпечення доступності до правосуддя та реалізацію права таких осіб на судовий захист, в тому числі бюджетних інтересів держави Україна. Станом на дату подання апеляційної скарги згідно тимчасового кошторису на 2017 рік на перший квартал 2017 року по КЕКВ 2800 виділено коштів у розмірі 300,00 грн., що недостатньо для сплати судового збору у справі №816/2033/16.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З наданого Кременчуцькою об’єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Полтавській області тимчасового кошторису на 2017 рік на перший квартал 2017 року по КЕКВ 2800 виділено коштів у розмірі 300,00 грн., що недостатньо для сплати судового збору у справі №816/2033/16.
Враховуючи наведене необхідно задовольнити клопотання апелянта та відстрочити сплату судових витрат до ухвалення апеляційним судом рішення у даній справі.
Також апелянтом заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. З матеріалів даної адміністративної справи не вбачається пропуску строку на апеляційне оскарження постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 14.12.2016 року, оскільки відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційну скаргу було подано в установлений законом строк.
Інших перешкод для прийняття апеляційної скарги Харківським апеляційним адміністративним судом та відкриття апеляційного провадження не встановлено.
Апеляційна скарга за формою та змістом відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням порядку і строків апеляційного оскарження.
З огляду на зазначене, перешкоди для прийняття апеляційної скарги та відкриття апеляційного провадження Харківським апеляційним адміністративним судом відсутні.
Керуючись ст.ст. 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання Кременчуцької об’єднаної державної податкова інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області про відстрочення сплати судового збору - задовольнити.
Відстрочити Кременчуцької об’єднаної державної податкова інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області сплату судового збору до винесення рішення по суті.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Кременчуцької об’єднаної державної податкова інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 14.12.2016р. по справі № 816/2033/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю " Аарті Індастріз Лімітед" до Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Особи, які беруть участь у справі, мають право подати клопотання про розгляд апеляційної скарги за їх відсутності.
Запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати до Харківського апеляційного адміністративного суду заперечення на апеляційну скаргу.
Надіслати особам, які беруть участь у справі, копії ухвали про відкриття апеляційного провадження, копії апеляційної скарги та інформацію про їхні права та обов’язки.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис) Григоров А.М.