ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"13" лютого 2017 р. Справа № 809/219/16
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Боршовського Т.І., суддів Гундяка В.Д., Лучко О.О., розглянувши в письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 від 23.01.2017 року (вх. № 582/17 від 23.01.2017 року) про зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити нарахування та виплату одноразової грошової допомоги, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13 травня 2016 року у справі № 809/219/16 частково задоволено позов ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС в Івано-Франківській області: визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України щодо неприйняття рішення за заявою ОСОБА_1 від 18.11.2015 року; зобов'язано Державну фіскальну службу України розглянути заяву ОСОБА_1 від 18.11.2015 року та прийняти за результатами її розгляду рішення по суті; в задоволенні позову в решті позовних вимог відмовлено.
Львівський апеляційний адміністративний суд постановою від 03.11.2016 року змінив постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.05.2016 року по справі № 809/219/16 в частині мотивів задоволення позову ОСОБА_1, а в решті постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 13.05.2016 року залишив без змін.
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 15.12.2016 року відкрив касаційне провадження за скаргою Державної фіскальної служби України на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 03.11.2016 року.
23.01.2016 року ОСОБА_1 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду подав заяву від 23.01.2017 року (вх. № 582/17 від 23.01.2017 року) про зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі № 809/219/16.
Суд, розглянувши вказану заяву ОСОБА_1 від 23.01.2017 року (вх. № 582/17 від 23.01.2017 року) про зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення в даній адміністративній справі, дійшов таких висновків.
Відповідно до частини першої статті 267 Кодексу адміністративного суду України (надалі - КАС України) суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Вказаній нормі кореспондують положення абзацу сьомого пункту 4 частини першої статті 163, абзацу п'ятого пункту 4 частини першої статті 207 КАС України, згідно з якими у резолютивній частині постанови суду першої чи апеляційної інстанцій зазначається встановлений судом строк для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіту про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій.
Тобто, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може під час прийняття постанови у справі.
Такий контроль здійснюється судом першої інстанції шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання постанови суду першої, апеляційної чи касаційної інстанцій, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.
В даному випадку, ОСОБА_1 в позовній заяві, а також під час судового розгляду даної справи Івано-Франківським окружним адміністративним судом, не заявляв вимоги про зобов'язання відповідача в порядку статті 267 КАС України надати суду звіт про виконання судового рішення в даній справі.
У разі звернення позивача із заявою про зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення після прийняття постанови у справі суд ухвалою відмовляє у задоволенні такої заяви.
Враховуючи те, що Івано-Франківський окружний адміністративний суд при ухваленні постанови від 13.05.2016 року в справі № 809/219/16 не зобов'язував відповідача надати звіт про виконання судового рішення, то суд дійшов висновку про те, що заява позивача від 23.01.2017 року про зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, яка подана ОСОБА_1 після прийняття постанови у справі, не може бути розглянута та задоволена судом.
При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до приписів статті 267 КАС України зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, а не його обов'язком, яке реалізується виключено під час прийняття судового рішення, яким вирішується спір по суті заявленого позову.
З огляду на вказане, суд дійшов висновку, що в задоволенні заяви ОСОБА_1 про зобов'язання про зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі № 809/219/16 належить відмовити.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні заяви ОСОБА_1 від 23.01.2017 року (вх. № 582/17 від 23.01.2017 року) про зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалено судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України та Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити нарахування та виплату одноразової грошової допомоги.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий - суддя /підпис/ Боршовський Т.І.
судді /підпис/ Гундяк В.Д.
/підпис/ Лучко О.О.
Ухвала в повному обсязі складена 13.02.2017 року.