ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.02.2017р. Справа№ 914/3223/16
Господарський суд Львівської області розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали справи:
за позовом: Моршинської міської ради Львівської області (м. Моршин, Львівська обл.)
до відповідача: Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (м. Київ)
третя особа 1, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Дочірнє підприємство «Санітарно-курортний комплекс «Моршинкурорт» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» (м. Моршин, Львівська обл.)
третя особа 2, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Підприємство житлово-комунального господарства Моршинської міської ради (м. Моршин, Львівська обл.)
про: визнання права власності
Суддя: Пазичев В.М.
При секретарі: Черменєва В.С.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1 довіреність № 1917/03.17 від 20.12.2016 року.
від відповідача: Не зявився.
від третьої особи 1: Не зявився.
від третьої особи 2: Не зявився.
Суть спору: На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Моршинської міської ради Львівської області до Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», третя особа 1, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Дочірнє підприємство «Санітарно-курортний комплекс «Моршинкурорт» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», третя особа 2, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Підприємство житлово-комунального господарства Моршинської міської ради про визнання права власності.
Ухвалою Господарського суду Львівської області від 21.12.2016 року порушено провадження у справі і призначено до розгляду на 05.01.2017 року. Ухвалою суду від 05.01.2017 року розгляд справи відкладено до 17.01.2017 року, в звязку з відсутністю представників відповідача, третьої особи 1 та третьої особи 2. Ухвалою суду від 17.01.2017 року розгляд справи відкладено до 01.02.2017 року, в звязку з відсутністю представників відповідача, третьої особи 1 та третьої особи 2. Ухвалою суду від 01.02.2017 року розгляд справи відкладено до 07.02.2017 року, в звязку з відсутністю представників відповідача, третьої особи 1, третьої особи 2 та для надання доказів.
Позивач вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 21.12.2016 року, про відкладення від 05.01.2017 року, від 17.01.2017 року, від 01.02.2017 року виконав частково, явку повноважного представника в судове засідання забезпечив.
29.12.2016 року за вх. № 52210/16 позивач подав заяву про долучення доказів до матеріалів справи.
29.12.2016 року за вх. № 52241/16 позивач подав клопотання про відтермінування сплати судового збору.
17.01.2017 року за вх. № 1924/17 позивач подав заяву про долучення додаткового доказу до матеріалів справи.
03.02.2017 року за вх. № 4612/17 позивач подав заяву про уточнення позовних вимог, в якій просить суд визнати за право власності на об'єкти нерухомого майна майнового комплексу за територіальною громадою Моршинської міської ради Львівської області, відповідно до технічного паспорту на будівлі та споруди по вул. Геологів, 10, м. Моршин, Львівської області, виготовленого 28.12.2016 р. Стрийським міжрайонним бюро технічної інвентаризації,а саме: гараж з адмінкорпусом, що на плані зазначений літерами (Б - 1), загальною площею 3054,3 кв.м., диспетчерська, що на плані зазначена літерами (В 1), загальною площею 73,7 кв.м., автозаправочна станція, що на плані зазначена літерами (Д 1), загальною площею 36,7 кв.м., ТО 1 зі складом, що на плані зазначений літерами (Е 1), загальною площею 105,7 кв.м., сторожова будка, що на плані зазначена літерами (Ж 1), загальною площею 1,6 кв.м., склад, що на плані зазначений літерами (З 1), загальною площею 511,7 кв.м., сторожова будка, що на плані зазначена літерами (Й 1), загальна площа 6,4 кв.м., водогрійка, що на плані зазначена літерами ( К 1), загальна площа 16, 7 кв.м.
Відповідач вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 21.12.2016 року, про відкладення від 05.01.2017 року, від 17.01.2017 року, від 01.02.2017 року не виконав, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча і був своєчасно, належним чином, відповідно до ст. 64 ГПК України, повідомлений про час, місце і дату розгляду справи, що підтверджується копією Списку № 99 згрупованих внутрішніх поштових відправлень рекомендованих листів 02.02.2017 року, а явка відповідача була визнана судом та визначена в ухвалах суду обовязковою.
Третя особа 1 вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 21.12.2016 року, про відкладення від 05.01.2017 року, від 17.01.2017 року, від 01.02.2017 року не виконала, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечила, хоча і була своєчасно, належним чином, відповідно до ст. 64 ГПК України, повідомлена про час, місце і дату розгляду справи, що підтверджується копією Списку № 99 згрупованих внутрішніх поштових відправлень рекомендованих листів 02.02.2017 року, а явка третьої особи 1 була визнана судом та визначена в ухвалах суду обовязковою.
17.01.2017 року за вх. № 1922/17 третя особа 1 подала заяву по справі.
Третя особа 2 вимог ухвали суду про порушення провадження у справі від 21.12.2016 року, про відкладення від 05.01.2017 року, від 17.01.2017 року, від 01.02.2017 року не виконала, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечила, хоча і була своєчасно, належним чином, відповідно до ст. 64 ГПК України, повідомлена про час, місце і дату розгляду справи, що підтверджується копією Списку № 99 згрупованих внутрішніх поштових відправлень рекомендованих листів 02.02.2017 року, а явка третьої особи 2 була визнана судом та визначена в ухвалах суду обовязковою.
17.01.2017 року за вх. № 1923/17 третя особа 2 подала клопотання по справі.
Відповідно до ст. 85 ГПК України, вступну та резолютивну частини рішення виготовлено, підписано та оголошено 07.02.2017 року.
Розглянувши матеріали і документи, подані сторонами, заслухавши пояснення представників сторін, зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне:
Як зазначено у позовній заяві, 16 вересня 2003 року Дочірнє підприємство "Багатогалузеве підприємство комунального господарства" Закритого акціонерного товариства " Укрпрофоздоровниця" звернулось з клопотанням до Моршинської міської ради про те, щоб Моршинська міська рада погодила на черговій сесії безоплатно прийняти у комунальну власність територіальної громади м. Моршина цілісний майновий комплекс ДП "Багатогалузеве підприємство Комунального господарства" ЗАТ "Укрпрофоздоровниця".
Зокрема, в листі зазначено, що зволікання Прикарпатським ДП щодо передачі окремих об'єктів соціальної інфраструктури у комунальну власність призводить до збитків на суму непроамортизованої залишкової вартісті об'єкта. Передача цілісного майнового комплексу дає можливість уникнути збитків. Господарська діяльність вищеназваного цілісного майнового комплексу ДП "Багатогалузеве підприємство комунального господарства" базується на наданні автотранспортних послуг, житлово комунальних послуг.
Залишкова балансова вартість цілісного майнового комплексу складає 5424,3 тис.грн., із них:
- житловий фонд 4871 тис.грн.;
- АТП - - 151,1 тис.грн,;
- Курортзеленрембуд - 288,1 тис.грн.;
- пральня - 114,1 тис.грн.
Рішення сесії міської ради про погодження прийняття в комунальну власність необхідно для підготовки матеріалів на засідання Загальних Зборів ЗАТ.
Позивач зазначає, що 26 вересня 2003 року Моршинська міська рада прийняла рішення № 343 " Про надання згоди на прийняття в комунальну власність цілісного майнового комплексу Дочірнього підприємства "Багатогалузеве підприємство комунального господарства" Закритого акціонерного товариства "Укрпрофоздоровниця".
Позивач звертає увагу на те, що 31 травня 2005 року загальні збори ЗАТ ЛОЗПУ "Укрпрофоздоровниця", на підставі протоколу № 8, прийняли рішення № 8/4.1 "Про відчуження майна ЗАТ "Укрпрофоздоровниці". Відповідно до п. 1 вищевказаного рішення, вказано: дозволити безоплатну передачу цілісного майнового комплексу Дочірнього підприємства "Багатогалузеве підприємство комунального господарства" з його активами і пасивами, яке розташоване за юридичною адресою: м. Моршин, Львівська область, вул. Геологів, 10 в комунальну власність територіальній громаді Моршинської міської ради.
Також п. 2 цього рішення доручено голові Правління ЗАТ " Укрпрофоздоровниця" ОСОБА_2 укласти договір та підписати акт приймання передачі цілісного майнового комплексу Дочірнього підприємства " Багатогалузеве підприємство комунального господарства".
Позивач зазначає, що 22 серпня 2005 року ЗАТ ЛОЗПУ " Укрпрофоздоровниця" прийняло наказ № 284 "Про здійснення приймання передачі ДП "Багатогалузеве підприємство комунального господарства" в м. Моршині.
Відповідно до п. 1. вищезазначеного наказу, генеральному директору Прикарпатського дочірнього підприємства ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" ( ОСОБА_3О.) доручено:
1.1. Здійснити безоплатну передачу цілісного майнового комплексу Дочірнього підприємства " Багатогалузеве підприємство комунального господарства" з його активами і пасивами в комунальну власність територіальній громаді Моршинської міської ради.
Підписати договір та акт приймання передачі цілісного майнового комплексу " Багатогалузеве підприємство комунального господарства".
Акт приймання передачі надати на затвердження Голові Правління товариства (ОСОБА_2В.).
20 січня 2006 року між ЗАТ ЛОЗПУ "Укрпрофоздоровниця" та Моршинською міською радою було підписано договір про безоплатну передачу цілісного майнового комплексу в комунальну власність. Предметом цього договору є безоплатна передача в комунальну власність територіальної громади Моршинської міської ради цілісного майнового комплексу ДП "БПКГ" ЗАТ ЛОЗПУ "Укрпрофоздоровниця" з його активами та пасивами, що розташований за адресою: Україна, Львівська обл., м. Моршин, вул. Геологів, 10, пойменований в подальшому " Комплекс".
Відповідно до п 1.2 даного Договору, передача об'єкту здійснюється на підставі Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні", рішення Загальних зборів ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" за № 8/4.1, протоколу № 8 від 31 травня 2005 року " Про відчуження майна ЗАТ " Укрпрофоздоровниця".
Відповідно до п. 4 даного Договору перехід права власності на Комплекс, що відчужується, переходить від Сторони 1 (ЗАТ ЛОЗПУ ми " Укрпрофоздоровниця") до Сторони 2 ( Моршинської міської ради).
Позивач зазначає, що 01 березня 2006 року Актом приймання передачі цілісного майнового комплексу Дочірнього підприємства "Багатогалузеве підприємство комунального господарства" в комунальну власність територіальній громаді м. Моршин комісія здійснила приймання-передачу майна Дочірнього підприємства " Багатогалузеве підприємство комунального господарства", що розташоване за адресою: м. Моршин, вул. Геологів, 10 і належить на праві власності ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" до комунальної власності територіальній громаді м. Моршин відповідно до пооб'єктного Переліку майна, який є невід'ємним додатком до даного Акту.
Відповідно до переліку основних засобів (додаток № 1 до Акту прийому передачі від 01.03.2006 р.), до основних засобів, зокрема, належить: 1. будинок контори 1973 року введення в експлуатацію, будинок гаража 1967 року введення в експлуатацію, будинок АЗС 1982 року введений в експлуатацію, будинок КПП 1983 року введений в експлуатацію, автостоянка 1980 року введена в експлуатацію, бокс 1983 року введений в експлуатацію, бокс ТО 1 1999 року введений в експлуатацію та інші об'єкти.
10 травня 2006 року Виконавчим комітетом Моршинської міської ради було прийнято рішення № 179 "Про експлуатацію майна, переданого в комунальну власність територіальної громади м. Моршина".
п. 1 даного Рішення зобов'язано КП "Житлокомунсервіс" приступити до експлуатації майна, переданого в комунальну власність територіальної громади м. Моршина.
п. 1.1. Рішення визнано КП "Житлокомунсервіс" балансоутримувачем комунального майна.
Таким чином, на думку позивача, з 01.03.2006 р. територіальна громада міста Моршина, в особі Моршинської міської ради набула право власності на цілісний майновий Комплекс.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", державній реєстрації прав підлягає: право власності, в звязку з чим державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.
Статтею 41 Конституції України встановлено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
Відповідно до ст. 316 Цивільного кодексу України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Згідно з положеннями ст. 319 Цивільного кодексу України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Статтею 321 ЦК України закріплено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
03.02.2017 року за вх. № 4612/17 позивач подав заяву про уточнення позовних вимог, в якій просить суд визнати за право власності на об'єкти нерухомого майна майнового комплексу за територіальною громадою Моршинської міської ради Львівської області, відповідно до технічного паспорту на будівлі та споруди по вул. Геологів, 10, м. Моршин, Львівської області, виготовленого 28.12.2016 р. Стрийським міжрайонним бюро технічної інвентаризації,а саме: гараж з адмінкорпусом, що на плані зазначений літерами (Б - 1), загальною площею 3054,3 кв.м., диспетчерська, що на плані зазначена літерами (В 1), загальною площею 73,7 кв.м., автозаправочна станція, що на плані зазначена літерами (Д 1), загальною площею 36,7 кв.м., ТО 1 зі складом, що на плані зазначений літерами (Е 1), загальною площею 105,7 кв.м., сторожова будка, що на плані зазначена літерами (Ж 1), загальною площею 1,6 кв.м., склад, що на плані зазначений літерами (З 1), загальною площею 511,7 кв.м., сторожова будка, що на плані зазначена літерами (Й 1), загальною площею 6,4 кв.м., водогрійка, що на плані зазначена літерами ( К 1), загальною площею 16, 7 кв.м.
При прийнятті рішення суд виходив з наступного:
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", об'єктами передачі є, в тому числі, житловий фонд та інші об'єкти соціальної інфраструктури, які не увійшли до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), а також інше окреме, індивідуально визначене майно підприємств.
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", ініціатива щодо передачі об'єктів права державної та комунальної власності може виходити, зокрема, від органів, уповноважених управляти державним майном.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності, передача обєктів житлового фонду та соціальної інфраструктури, які не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених в процесі приватизації (корпоратизації), з державної у комунальну власність здійснюється за рішенням органів, уповноважених управляти державним майном.
Згідно з ст. 42 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", видатки, пов'язані з капітальним ремонтом об'єктів житлового фонду, гуртожитків та інших об'єктів соціальної інфраструктури, що передаються в комунальну власність (крім видатків, пов'язаних з капітальним ремонтом об'єктів соціальної інфраструктури, які передаються в комунальну власність відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"), відшкодовуються з бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, районних бюджетів, бюджетів міст Києва та Севастополя, бюджетів районів у містах та бюджетів місцевого самоврядування за рахунок коштів, передбачених у відповідних бюджетах на ці цілі, та пайової участі підприємств, господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), у розмірі по 50 відсотків суми витрат, необхідних для проведення капітального ремонту цих об'єктів. Обсяг витрат визначається комісією з питань передачі об'єктів.
Відповідно до п. 51 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до виключної компетенції міських, селищних, сільських рад належить надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності.
Статтею 6 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" визначено, що передача об'єктів здійснюється комісією з питань передачі об'єктів, до складу якої входять представники виконавчих органів відповідних рад, місцевих органів виконавчої влади, органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій, фінансових органів, підприємств, трудових колективів підприємств, майно яких підлягає передачі. У разі передачі об'єктів у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах комісію з питань передачі об'єктів утворює та призначає її голову виконавчий орган відповідної сільської, селищної, міської, районної у місті ради.
Частиною третьою статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Згідно статті 74 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами.
Судом встановлено, що 16 вересня 2003 року Дочірнє підприємство "Багатогалузеве підприємство комунального господарства" Закритого акціонерного товариства " Укрпрофоздоровниця" звернулось з клопотанням до Моршинської міської ради про те, щоб Моршинська міська рада погодила на черговій сесії безоплатно прийняти у комунальну власність територіальної громади м. Моршина цілісний майновий комплекс ДП "Багатогалузеве підприємство Комунального господарства" ЗАТ "Укрпрофоздоровниця".
Зокрема, в листі зазначено, що зволікання з передачею ДП окремих об'єктів соціальної інфраструктури у комунальну власність спричиняє збитки на суму непроамортизованої залишкової вартісті об'єкта. Передача цілісного майнового комплексу дає можливість уникнути збитків. Господарська діяльність вищеназваного цілісного майнового комплексу ДП "Багатогалузеве підприємство комунального господарства" базується на наданні автотранспортних послуг, житлово комунальних послуг.
Залишкова балансова вартість цілісного майнового комплексу складає 5424,3 тис.грн., із них:
- житловий фонд 4871 тис.грн.;
- АТП - - 151,1 тис.грн,;
- Курортзеленрембуд - 288,1 тис.грн.;
- пральня - 114,1 тис.грн.
Рішення сесії міської ради про погодження прийняття в комунальну власність необхідно для підготовки матеріалів на засідання Загальних Зборів ЗАТ.
26 вересня 2003 року Моршинська міська рада прийняла рішення № 343 " Про надання згоди на прийняття в комунальну власність цілісного майнового комплексу Дочірнього підприємства "Багатогалузеве підприємство комунального господарства" Закритого акціонерного товариства "Укрпрофоздоровниця".
31 травня 2005 року ЗАТ ЛОЗПУ "Укрпрофоздоровниця", на підставі протоколу № 8, прийняло рішення № 8/4.1 "Про відчуження майна ЗАТ "Укрпрофоздоровниці". Відповідно до п. 1 вищевказаного рішення, вказано: дозволити безоплатну передачу цілісного майнового комплексу Дочірнього підприємства "Багатогалузеве підприємство комунального господарства" з його активами і пасивами, яке розташоване за юридичною адресою: м. Моршин, Львівська область, вул. Геологів, 10, в комунальну власність територіальній громаді Моршинської міської ради.
Також п. 2 цього рішення доручено голові Правління ЗАТ " Укрпрофоздоровниця" ОСОБА_2 укласти договір та підписати акт приймання передачі цілісного майнового комплексу Дочірнього підприємства " Багатогалузеве підприємство комунального господарства".
22 серпня 2005 року ЗАТ ЛОЗПУ " Укрпрофоздоровниця" прийняло наказ № 284 "Про здійснення приймання передачі ДП "Багатогалузеве підприємство комунального господарства" в м. Моршині.
Відповідно до п. 1. вищезазначеного наказу, генеральному директору Прикарпатського дочірнього підприємства ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" (ОСОБА_3О.) доручено: 1.1. Здійснити безоплатну передачу цілісного майнового комплексу Дочірнього підприємства " Багатогалузеве підприємство комунального господарства" з його активами і пасивами в комунальну власність територіальній громаді Моршинської міської ради.
Підписати договір та акт приймання передачі цілісного майнового комплексу " Багатогалузеве підприємство комунального господарства".
Акт приймання передачі надати на затвердження Голові Правління товариства (ОСОБА_2В.).
20 січня 2006 року між ЗАТ ЛОЗПУ "Укрпрофоздоровниця" та Моршинською міською радою було підписано договір про безоплатну передачу цілісного майнового комплексу в комунальну власність. Предметом цього договору є безоплатна передача в комунальну власність територіальної громади Моршинської міської ради цілісного майнового комплексу ДП "БПКГ" ЗАТ ЛОЗПУ "Укрпрофоздоровниця" з його активами та пасивами, що розташований за адресою: Україна, Львівська обл., м. Моршин, вул. Геологів, 10, пойменоване в подальшому " Комплекс".
Відповідно до п 1.2 даного Договору, передача об'єкту здійснюється на підставі Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні", рішення Загальних зборів ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" за № 8/4.1, протоколу № 8 від 31 травня 2005 року " Про відчуження майна ЗАТ " Укрпрофоздоровниця".
Відповідно до п. 4 даного Договору, перехід права власності на Комплекс, що відчужується, переходить від Сторони 1 (ЗАТ ЛОЗПУ "Укрпрофоздоровниця") до Сторони 2 ( Моршинської міської ради).
01 березня 2006 року Актом приймання передачі цілісного майнового комплексу Дочірнього підприємства "Багатогалузеве підприємство комунального господарства" в комунальну власність територіальній громаді м. Моршин комісія провела приймання-передачу майна Дочірнього підприємства " Багатогалузеве підприємство комунального господарства", що розташоване за адресою: м. Моршин, вул. Геологів, 10 і належить на праві власності ЗАТ "Укрпрофоздоровниця" до комунальної власності територіальній громаді м. Моршин відповідно до пооб'єктного Переліку майна, який є невід'ємним додатком до даного Акту.
Відповідно до переліку основних засобів (додаток № 1 до Акту прийому передачі від 01.03.2006 р.), до основних засобів зокрема належить: 1. будинок контори 1973 року введення в експлуатацію, будинок гаража 1967 року введення в експлуатацію, будинок АЗС 1982 року введений в експлуатацію, будинок КПП 1983 року введений в експлуатацію, автостоянка 1980 року введена в експлуатацію, бокс 1983 року введений в експлуатацію, бокс ТО 1 1999 року введений в експлуатацію та інші об'єкти.
10 травня 2006 року Виконавчим комітетом Моршинської міської ради було прийнято рішення № 179 "Про експлуатацію майна, переданого в комунальну власність територіальної громади м. Моршина".
п.1 даного рішення зобов'язано КП "Житлокомунсервіс" приступити до експлуатації майна, переданого в комунальну власність територіальної громади м. Моршина.
п. 1.1. рішення визнано КП "Житлокомунсервіс" балансоутримувачем комунального майна.
Таким чином, з 01.03.2006 р. територіальна громада міста Моршина, в особі Моршинської міської ради набула право власності на цілісний майновий Комплекс.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державній реєстрації прав підлягає: право власності, для чого державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.
Статтею 41 Конституції України встановлено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
Відповідно до ст. 316 Цивільного кодексу України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Згідно з положеннями ст. 319 Цивільного кодексу України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Статтею 321 ЦК України закріплено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Згідно ст. 2 ГПК України, господарський суд порушує справи за позовними заявами: підприємств та організацій, які звертаються до господарського суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів; державних та інших органів, які звертаються до господарського суду у випадках, передбачених законодавчими актами України.
Способи захисту цивільних прав та інтересів визначені ч. 2 ст. 16 ЦК України та ст. 20 ГК України. Під захистом права розуміється державно-примусова діяльність, спрямована на відновлення порушеного права суб'єкта правовідносин та забезпечення виконання юридичного обов'язку зобов'язаною стороною.
Відповідно до приписів ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
03.02.2017 року за вх. № 4612/17 позивач подав заяву про уточнення позовних вимог, в якій просить суд визнати за право власності на об'єкти нерухомого майна майнового комплексу за територіальною громадою Моршинської міської ради Львівської області, відповідно до технічного паспорту на будівлі та споруди по вул. Геологів, 10, м. Моршин, Львівської області, виготовленого 28.12.2016 р. Стрийським міжрайонним бюро технічної інвентаризації,а саме: гараж з адмінкорпусом, що на плані зазначений літерами (Б - 1), загальною площею 3054,3 кв.м., диспетчерська, що на плані зазначена літерами (В 1), загальною площею 73,7 кв.м., автозаправочна станція, що на плані зазначена літерами (Д 1), загальною площею 36,7 кв.м., ТО 1 зі складом, що на плані зазначений літерами (Е 1), загальною площею 105,7 кв.м., сторожова будка, що на плані зазначена літерами (Ж 1), загальною площею 1,6 кв.м., склад, що на плані зазначений літерами (З 1), загальною площею 511,7 кв.м., сторожова будка, що на плані зазначена літерами (Й 1), загальна площа 6,4 кв.м., водогрійка, що на плані зазначена літерами ( К 1), загальна площа 16, 7 кв.м.
Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до статті 34 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до статті 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи, що позивачем представлено достатньо обєктивних та переконливих доказів в підтвердження своїх уточнених позовних вимог, суд прийшов до висновку, що позов Моршинської міської ради Львівської області до Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», третя особа 1, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Дочірнє підприємство «Санітарно-курортний комплекс «Моршинкурорт» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», третя особа 2, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Підприємство житлово-комунального господарства Моршинської міської ради про визнання права власності на обєкти майна, що зазначені в позовних вимогах, є обґрунтованим та підлягає до задоволення.
Згідно ст. 44 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України; за видачу судами документів.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п. 2 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальних заробітних плат.
Як доказ сплати судових витрат, позивач подав платіжне доручення № 28 від 15.12.2016 року на суму 1378,00 грн. про сплату судового збору, платіжне доручення № 30 від 27.12.2016 року на суму 11689,16 грн. про сплату судового збору, платіжне доручення № 2 від 16.01.2017 року на суму 35557,62 грн. про сплату судового збору.
Господарські витрати, відповідно до ст. 49 ГПК України, слід покласти на відповідача, оскільки спір виник з його вини.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 43, 33, 43, 49, 75, 82, 84, 85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Уточнені позовні вимоги - задоволити.
2. Визнати право власності на об'єкти нерухомого майна майнового комплексу за територіальною громадою Моршинської міської ради Львівської області, відповідно до технічного паспорту на будівлі та споруди по вул. Геологів, 10, м. Моршин, Львівської області, виготовленого 28.12.2016 р. Стрийським міжрайонним бюро технічної інвентаризації,а саме: гараж з адмінкорпусом, що на плані зазначений літерами (Б - 1), загальною площею 3054,3 кв.м., диспетчерська, що на плані зазначена літерами (В 1), загальною площею 73,7 кв.м., автозаправочна станція, що на плані зазначена літерами (Д 1), загальною площею 36,7 кв.м., ТО 1 зі складом, що на плані зазначений літерами (Е 1), загальною площею 105,7 кв.м., сторожова будка, що на плані зазначена літерами (Ж 1), загальною площею 1,6 кв.м., склад, що на плані зазначений літерами (З 1), загальною площею 511,7 кв.м., сторожова будка, що на плані зазначена літерами (Й 1), загальною площею 6,4 кв.м., водогрійка, що на плані зазначена літерами ( К 1), загальною площею 16, 7 кв.м.
3. Стягнути з Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» (01033, м. Київ, вул. Шота Руставелі, 39/41, код ЄДРПОУ 02583780) на користь Моршинської міської ради (82482, м. Моршин, вул. І. Франка, код ЄДРПОУ 04372448) 48624 (сорок вісім тисяч шістсот двадцять чотири) грн. 78 коп. судового збору.
4. Наказ видати, в порядку ст. 116 ГПК України, після набрання рішенням законної сили.
Суддя Пазичев В.М.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 10.02.2017 року.