Справа № 2а/2570/182/2011
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2011 р.м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючої судді Бородавкіної С.В.
при секретарі Галенко Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту та алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернігівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції, -
В С Т А Н О В И В :
06.01.2011 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800,00 грн. Свої вимоги мотивує тим, що 01 листопада 2010 року співробітниками РУ Департаменту САТ ДПА України в Чернігівській області під час перевірки кафе, що розташоване за адресою: Варвинський район, смт.Варва, вул.900 річчя Варви, 88-а, та належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 встановлено реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних ліцензій. Крім того, в приміщенні кафе, де куріння заборонено, не розміщена наочна інформація, яка складається з графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено». За результатами перевірки прийняте рішення від 24.11.10 р. № 250652/05/32/212 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6800,00 грн. Станом на 27.12.2010 року рішення не оскаржено, штраф не сплачено, тому позивач просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6800,00 грн.
Представник позивача надав до суду заяву про зменшення позовних вимог, у звязку з частковою сплатою штрафу за реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності відповідних ліцензій, та просить стягнути з відповідача 3400,00 грн.
Відповідач позовні вимоги визнав, але вказав, що кафе на праві власності належить ОСОБА_2, яка є субєктом підприємницької діяльності, а він орендує в даному кафе торгову площу, а тому штрафні санкції за нерозміщення таблички про заборону куріння повинні бути накладені на неї.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступних підстав:
01 листопада 2010 року співробітниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернігівській області проведено перевірку кафе, що розташоване за адресою: Варвинський район, смт.Варва, вул.900 річчя Варви, 88-а, та належить субєкту господарювання ОСОБА_1 (а.с.5).
Перевіркою було встановлено, що в приміщенні кафе, де куріння заборонено, не розміщена наочна інформація, яка складається з графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено» (а.с.6).
За результатами перевірки складено акт від 01 листопада 2010 року № 187/32/НОМЕР_1 (а.с. 5-6).
Як вбачається з пояснень фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, які відповідач надав 01.11.10 р. під час перевірки, куріння в його кафе заборонено, табличка про заборону куріння відсутня (а.с.7).
З актом перевірки відповідач був ознайомлений, заперечень у нього не було.
На підставі матеріалів перевірки 24 листопада 2010 року було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 250652/05/32/212 за порушення ст. 15-2 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та застосовано фінансову санкцію на підставі абз.9 ст. 17 цього Закону, а саме: в приміщенні кафе, де куріння заборонено, не розміщена наочна інформація, яка складається з графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено» 3400,00 грн. (а.с.8).
Вказане рішення було отримано відповідачем 27.11.2010 року (а.с.9).
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоровя громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Відповідно до статті 152 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".
Відповідно до статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами за нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону - 3400 гривень.
Механізм застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначається Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790.
Згідно з п. 10. Порядку у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем не оскаржувалось та у встановленому законом порядку відповідні кошти до Державного бюджету не сплачено, а тому воно є чинним на момент розгляду справи, і відповідно сума штрафних санкцій підлягає стягненню у судовому порядку.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 3400,00 грн. штрафу в дохід Державного бюджету на р/р 3111310700085, код бюджетнї класифікації 21081100, код 22814163, банк ГУДКУ в Чернігівській області, МФО 853592, одержувач: Державний бюджет Варвинського району.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Бородавкіна С.В.