ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
06 лютого 2017 року
№ 876/1702/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Довгополов О. М., перевіривши апеляційну скаргу Управління Держпраці у Тернопільській області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 28.12.2016 року у справі за позовом Кооперативу "Пінгвін" до Управління Держпраці у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення, –
встановив:
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 28.12.2016 року задоволено повністю адміністративний позов.
Не погоджуючись із даною Постановою, відповідач подав на неї апеляційну скаргу.
Однак подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме апелянтом до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі встановленому законом.
При цьому, в апеляційній скарзі Управління Держпраці у Тернопільській області вказує, що звільнене від сплати судового збору відповідно до п. 20 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI.
Так, відповідно до п. 20 ст. 5 цього Закону (в редакції, чинній на день подання апеляційної скарги) від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, структурні підрозділи виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, на які покладені функції із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.
Однак Управління Держпраці в Тернопільській області не є центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, яким є Державна служба України з питань праці, а є територіальним органом Держпраці. Також відповідач не є структурним підрозділом виконавчого органу міської ради міста обласного значення та об’єднаної територіальної громади, на який покладені функції із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю. Таким чином, пільги щодо сплати судового збору, встановлені п. 20 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», на Управління Держпраці в Тернопільській області не поширюються.
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на час день подання позову) було передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 цієї статті 4 цієї статті було встановлено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Також даною нормою було визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру суб’єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції вбачається, що предметом адміністративного позову є , тобто даний адміністративний позов носить майновий характер .
Виходячи з ціни позову, ставка судового збору, що підлягала до сплати при поданні позовної заяви, становила 1378,00 грн.
Відповідно розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, становить 1515,80 грн. (1378,00 * 110%)
Враховуючи те, що апелянт не долучив до апеляційної скарги документ про сплату судового збору, відповідно до вимог ст. 108 КАС України, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 1515 грн. 80 коп. за реквізитами: одержувач – Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ – 38007573, рахунок – 31219206781004, банк одержувача – ГУДКУ у Львівській області, МФО банку – 825014, призначення платежу – Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).
Керуючись ст.ст. 87, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя –
ухвалив:
Апеляційну скаргу Управління Держпраці у Тернопільській області на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 28.12.2016 року у адміністративній справі за позовом Кооперативу "Пінгвін" до Управління Держпраці у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування рішення – залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз’яснити особі яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення. На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Довгополов О. М.