Ухвала суду № 64562945, 01.02.2017, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.02.2017
Номер справи
806/2045/16
Номер документу
64562945
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ПРЕДСТАВНИЦТВО "ГЮЛЬСАН ІНШААТ САНАІ ТУРИЗМ НАКЛІЯТ ВЕ ТІДЖАРЕТ АНОНІМ ШІРКЕТІ"
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Гурін Д.М.

Суддя-доповідач:Майор Г.І.

УХВАЛА

іменем України

"01" лютого 2017 р. Справа № 806/2045/16

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Майора Г.І.

суддів: Бучик А.Ю.

Шевчук С.М.,

за участю секретаря судового засідання Витрикузи В.П.,

представника позивача Стасюка Б.Ф., представника відповідача Синицької Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Представництва "Гюльсан Іншаат Санаі Туризм Накліят Ве Тіджарет Анонім Шіркеті" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "14" листопада 2016 р. у справі за позовом Представництва "Гюльсан Іншаат Санаі Туризм Накліят Ве Тіджарет Анонім Шіркеті" до Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправними відмов, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2016 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернулось Представництво "Гюльсан Іншаат Санаі Туризм Накліят Ве Тіджарет Анонім Шіркеті" (далі - Представництво) із адміністративним позовом до Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби України в Житомирській області (далі - Житомирська ОДПІ) про визнання протиправними відмов, зобов'язання вчинити певні дії.

У позовній заяві позивач зазначив, що 22 січня 2016 року та 27 січня 2016 року Представництвом Житомирській ОДПІ були надіслані в електронному вигляді уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за період липень-листопад 2015 року: №9003334911 (липень 2015 року); №9003335234 (серпень 2015 року); №9003335773 (вересень 2015 року); №9003336072 (жовтень 2015 року); №9003337518 (листопад 2015 року) та за грудень 2015 року №9005427383. Контролюючим органом зазначена податкова звітність отримана 22 січня 2016 року та 27 січня 2016 року відповідно, про що свідчать квитанції. 22 січня 2016 року та 28 січня 2016 року відповідачем надіслано на адресу підприємства повідомлення за №1951/10/11-02 та №2762/100/11-02 відповідно про невизнання податкової звітності, в яких серед іншого відмовлено у визнанні податковою звітністю уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за період липень-листопад 2015 року та за грудень 2015 року, так як подані звіти, з позиції відповідача, не містять обов'язкових реквізитів - у звітах вказано недостовірні обов'язкові реквізити. Позивач вважає відмову Житомирської ОДПІ у прийнятті уточнюючих розрахунків неправомірною.

Позивач просив визнати протиправною відмову Житомирської ОДПІ прийняти уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно ви явлених помилок за період липень 2015 року №9003334911, за період серпень 2015 року №9003335234, за період вересень 2015 року №9003335773, за період жовтень 2015 року №9003336072, за період листопад 2015 року №9003337518 за період грудень 2015 року №9005427383, а уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням само стійно виявлених помилок за період липень 2015 року №9003334911, за період серпень 2015 року №9003335234, за період вересень 2015 року №9003335773, за період жовтень 2015 року №9003336072 за період листопад 2015 року №9003337518, визнати такими, що подані Представництвом "Гюльсан Іншаат Санаі Туризм Накліят Ве Тіджарет Анонім Шіркеті" у день їх фактичного отримання, а саме: 22 січня 2016 року. Визнати протиправною відмову Житомирської ОДПІ прийняти уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за період грудень 2015 року №9005427383, а уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за період грудень 2015 року №9005427383 визнати таким, що подані Представництвом "Гюльсан Іншаат Санаі Туризм Накліят Ве Тіджарет Анонім Шіркеті" у день його фактичного отримання, а саме: 27 січня 2016 року.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 14 листопада 2016 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Представництво "Гюльсан Іншаат Санаі Туризм Накліят Ве Тіджарет Анонім Шіркеті" звернулося до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вищевказане рішення та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги. В апеляційній скарзі позивач посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.

В судовому засіданні представник позивача доводи апеляційної скарги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача в засіданні суду заперечила проти доводів апеляційної скарги. Уважає, що постанова суду першої інстанції є законною та обґрунтованою, а тому просила залишити її без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального законодавства, колегія суддів уважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Судом встановлено, що Представництво "Гюльсан Іншаат Санаі Туризм Накліят Ве Тіджарет Анонім Шіркеті" є юридичною особою, зареєстроване та здійснює діяльність на території України з 2008 року, включене до Реєстру представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні (код 26607343), адреса розташування: 10001, м.Житомир, майдан Згоди, будинок 6, офіс 5, що підтверджується Свідоцтвом про реєстрацію (а.с.14) та як платник податків перебуває на обліку у Житомирській ОДПІ.

22 січня 2016 року Представництвом Житомирській ОДПІ надіслані в електронному вигляді уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із виправленням самостійно виявлених помилок за період липень-листопад 2015 року №9003334911 (липень 2015 року); №9003335234 (серпень 2015 року); №9003335773 (вересень 2015 року); №9003336072 (жовтень 2015 року); №9003337518 (листопад 2015 року) (а.с.16-21, 23-28, 30-35, 37-42, 44-49). Контролюючим органом зазначена податкова звітність була отримана 22 січня 2016 року, про що свідчать відповідні квитанції (а.с.22, 29, 36, 43, 50).

22 січня 2016 року Житомирською ОДПІ надіслано на адресу позивача повідомлення за №1951/10/11-02 про невизнання податкової звітності, в якому також відмовлено у визнанні податковою звітністю уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за період липень-листопад 2015 року, так як подані звіти, не містять обов'язкових реквізитів - у звітах вказано недостовірні обов'язкові реквізити (а.с.58).

27 січня 2016 року Представництвом Житомирській ОДПІ надіслані в електронному вигляді уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із виправленням самостійно виявлених помилок за період грудень 2015 року (а.с.51-56). Контролюючим органом зазначена податкова звітність була отримана 27 січня 2016 року, про що свідчить відповідна квитанція (а.с.57).

Відповідно до пункту 46.1 статті 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Пунктом 48.1 статті 48 Податкового кодексу України встановлено, що податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання. Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.

Приписами пункту 48.2 статті 48 Податкового кодексу України визначено поняття обов'язкових реквізитів, як інформацію, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків.

Згідно з пунктами 48.3, 48.4 статті 48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування контролюючого органу, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності). У окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, форма податкової декларації додатково може містити такі обов'язкові реквізити: відмітка про звітування за спеціальним режимом; код виду економічної діяльності (КВЕД); код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ; індивідуальний податковий номер згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний (податковий) період.

Пунктом 48.7 статті 48 Податкового кодексу України передбачено, що податкова звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених пунктом 46.4 статті 46 цього Кодексу.

Отож, з наведених норм Податкового Кодексу України вбачається, що обовязковим реквізитом податкової звітності є - зазначення у ній повного найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами.

У разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий контролюючий орган зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови: - у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання; - у разі отримання такої податкової декларації особисто від платника податку або його представника - протягом трьох робочих днів з дня її отримання.

Отож, у разі складання податкової звітності з порушенням норм, щодо зазначення повного найменування платника податків згідно з реєстраційними документами, то така звітність не вважається податковою декларацією.

Відповідно до реєстраційних документів, копії яких залучено до матеріалів справи (а.с. 14) повне найменування позивача-Представництво "Гюльсан Іншаат Санаі Туризм Накліят Ве Тіджарет Анонім Шіркеті".

Натомість з адресованої відповідачу звітності (від 22 січня 2016 року №9003337518 (за листопад 2015 року), №9003336072 (за жовтень 2015 року), №9003335773 (за вересень 2015 року), №9003335234 (за серпень 2015 року), №9003334911 (за липень 2015 року) та від 27 січня 2016 року №9005427383 (за грудень 2015 року) вбачається, що позивачем не було зазначено обумовленого найменування у повному обсязі.

Водночас, колегією суддів на підставі пояснень представників сторін та аналізу форми звітності встановлено, що така звітність не містить числових обмежень у написанні повного найменування платника податків.

За таких обставин, позивач допустив порушення норм пунктів 48.1, 48.2, 48.3 статті 48 ПК України, а як наслідок в силу положень п.48.7 статті 48 ПК України, подана позивачем звітність не вважається податковою декларацією.

Згідно з пунктом 49.15 статті 49 Податкового кодексу України податкова декларація, надіслана платником податків або його представником поштою або засобами електронного зв'язку, вважається неподаною за умови її заповнення з порушенням норм пунктів 48.3 і 48.4 статті 48 цього Кодексу та надсилання контролюючим органом платнику податків письмової відмови у прийнятті його податкової декларації.

28 січня 2016 року Житомирською ОДПІ надіслано позивачу повідомлення за №2762/100/11-02 про невизнання податкової звітності, в якому також відмовлено у визнанні податковою звітністю уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із виправленням самостійно виявлених помилок за період грудень 2015 року №9005427383, так як поданий звіт, не містить обов'язкових реквізитів - у звітах вказано недостовірні обов'язкові реквізити (а.с.82).

Названими повідомленням відповідач фактично повідомив позивача про складання ним звітності з порушенням пункту 48.3 статті 48 ПК України та не визнання такої звітності податковою декларацією в силу приписів 48.7 статті 48 Податкового кодексу України.

Водночас, колегія зазначає, що текстовий зміст адресованих відповідачем позивачу повідомлень, суті виявленого порушення пункту 48.3 статті 48 ПК України не спротстовує та не призводить до визнання такої звітності податковою декларацією.

За наведених обставин, дії відповідача щодо повідомлення позивача про складання ним звітності з порушенням пункту 48.3 статті 48 ПК України та не визнання такої звітності податковою декларацією в силу приписів 48.7 статті 48 Податкового кодексу України є такими що відповідають приписам діючого податкового законодавства.

Приведені в апеляційній скарзі доводи позивача, висновку суду не спростовують, а зводяться до переоцінки доказів та незгоди з ними

Суд першої інстанції дав належну оцінку обставинам справи, вірно застосував законодавство, яке регулює ці правовідносини та ухвалив правильне рішення, яке відповідає вимогам матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Представництва "Гюльсан Іншаат Санаі Туризм Накліят Ве Тіджарет Анонім Шіркеті" залишити без задоволення, постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "14" листопада 2016 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Г.І. Майор

судді: А.Ю.Бучик

С.М. Шевчук

Повний текст cудового рішення виготовлено "06" лютого 2017 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Представництво "Гюльсан Іншаат Санаі Туризм Накліят Ве Тіджарет Анонім Шіркеті" майдан Згоди,6, офіс 5,м.Житомир,10001

3- відповідачу/відповідачам: Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області м-н Перемоги,2,м.Житомир,10014

4-тпредставник позивача Стасюк Б.Ф. АДРЕСА_1,011029 - ,