Справа № 573/1374/16-ц
Номер провадження 2/573/3/17
У Х В А Л А
06 лютого 2017 року м. Білопілля
Білопільський районний суд Сумської області в складі
головуючої судді Кліщ О.О.,
при секретарі Сітало Ю.С.,
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сектора культури Білопільської РДА, 3-х осіб: ОСОБА_2, КЗ БРР «ПСМНЗ Білопільська музична школа» в особі директора ОСОБА_3,- про скасування незаконних наказів та зобовязання видати наказ про призначення на посаду, стягнення моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ :
14.07.2016 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Сектора культури Білопільської РДА, 3-ї особи: ОСОБА_2, КЗ БРР «ПСМНЗ Білопільська музична школа» в особі директора ОСОБА_3,- про скасування незаконних наказів, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати.
13.12.2016 року позивачка уточнила позовні вимоги і просила про скасування незаконних наказів, зобовязання ОСОБА_4- завідуючу сектору культури Білопільської районної державної адміністрації Сумської області видати наказ про призначення ОСОБА_1 заступником директора з навчально-виховної роботи КЗ БРР ПСМНЗ «Білопільська музична школа» та стягнути моральну шкоду.
В судовому засіданні від 06.02.2017 року позивач підтримала уточнені позовні вимоги і просила про скасування незаконних наказів та зобовязання видати наказ про призначення на посаду, стягнути моральну шкоду.
Представник третьої особи- Олефіренко І.Г. - ОСОБА_5 заявив клопотання про закриття провадження в частині позовних вимог про зобовязання ОСОБА_4- завідуючої Сектору культури Білопільської РДА видати наказ про призначення на посаду заступника директора з навчально-виховної роботи КЗ БРР ПСМНЗ «Білопільська музична школа» ОСОБА_1
Заслухавши думку позивачки та її представника ОСОБА_6, третьої особи ОСОБА_3, які заперечували проти задоволення клопотання, думку ОСОБА_4 , яка підтримала клопотання ОСОБА_5, суд приходить до наступного.
Згідно ч. 1ст. 2 КАС Українизавданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
У відповідності до ч. 2ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльностіКонституцієючи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 3 КАС України, справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Як вбачається з позовної заяви, позовні вимоги щодо оскарження наказів завідуючої Сектору культури Білопільської районної державної адміністрації Сумської області ОСОБА_4 та зобов'язання видати наказ про призначення на посаду заступника директора з навчально-виховної роботи КЗ БРР ПСМНЗ «Білопільська музична школа» ОСОБА_1 фактично звернутідо відповідача Сектору культури Білопільської районної державної адміністрації Сумської області.
Відповідно дост. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів згідно з пунктом 1 частини 2статті 17 КАСпоширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно дост. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів згідно з пунктом 1 частини 2статті 17 КАСпоширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «субєкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень(п. 7 ч.1ст. 3 КАС).
Оскільки до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно, прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій, при цьомуробота позивачки не пов'язаназ проходженням публічної служби та не належить до публічно-правових відносин, суд дійшоввисновку, що зазначене клопотання не підлягає задоволенню, так як позов в частині зобовязання призначити ОСОБА_1 заступником директора з навчально-виховної роботи КЗ БРР ПСМНЗ «Білопільська музична школа» не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини 1статті 15 Цивільного процесуального кодексу Українисуди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних або трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
За обставин, коли заявлені у справі позовні вимоги випливають із трудових відносин, що мають приватноправовий характер, а відповідний державний орган не виступає в цих відносинах як суб'єкт владних повноважень, зазначений спір має розглядатися у порядку цивільного, а не адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, суд,-
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання представника третьої особи ОСОБА_5 про закриття провадження в частині позовних вимог про зобов»язання ОСОБА_4- завідувача сектору культури Білопільської РДА видати наказ про призначення на посаду заступника директора з навчально-виховної роботи КЗ БРР ПСМНЗ «Білопільська музична школа» ОСОБА_1
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Суддя: