Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/367
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
06.10.2009 р. 11 год.17 хв. № 2а-2627/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Богдан В.Є. вирішив адміністративну справу
за позовомДержавна податкова інспекція у м.Чернівці
до Державне підприємвство МВС України "Спецсервіс"
простягнення заборгованості в розмірі 970,06грн.
Представники: від позивачаМуляр Т.В. від відповідача не прибув Відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України 06.10.2009 р. у судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину постанови. ОБСТАВИНИ СПРАВИ: До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова інспекція у м. Чернівці з позовом до Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Спецсервіс»про стягнення податкової заборгованості в розмірі 970,06 грн. В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач - ДПІ у м. Чернівці, вказує на те, що Чернівецька філія ДП МВС «Спецсервіс»має заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 970,06 грн., яка виникла на підставі не сплачених узгоджених податкових зобов’язань та несвоєчасного подання декларації по податку на додану вартість. Відповідач - ДП МВС «Спецсервіс», подав заперечення проти позову та вказує на те, що позивачем пропущений річний термін звернення до суду з позовом про стягнення податкової заборгованості. А також, зазначає, що місцем реєстрації ДП МВС «Спецсервіс»є Печерський район м. Києва, в ДПІ у м. Чернівці на податковому обліку він не перебував, тому позивач не має правових підстав для стягнення податкового боргу в розмірі 970,06 грн.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство Міністерства внутрішніх справ України «Спецсервіс» (далі відповідач) зареєстроване Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 17.04.2000 р.
Відповідач має Чернівецьку обласну філію ДП МВС України «Спецсервіс»в м. Чернівці, яка перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Чернівці, як платник податків без права юридичної особи.
Відповідно до п.4 ст. 64 Господарського кодексу України, підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.
Вказана філія була створена відповідно до наказу Головного підприємства, підтвердження чого є у матеріалах справи, а саме Положення про Чернівецьку філію Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Спецсервіс».
Відповідно до ст. 4 та п.3 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»із змінами та доповненнями, на юридичні особи покладені обов’язки сплачувати податки та інші обов’язкові платежі до бюджету у встановленому законодавством термін.
За даними відповідача заборгованість становить 970,06 грн. по податку на додану вартість. Заборгованість виникла в зв’язку з тим, що боржником не сплачені суми самостійно узгоджених податкових зобов’язань визначених в поданій декларації та штрафної санкції за несвоєчасно подану декларацію по податку на додану вартість.
Згідно з п.7.8. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997р. №168/97-ВР, податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал, з урахуванням того, що:
якщо особа реєструється платником податку з дня іншого, ніж перший день календарного місяця, першим податковим періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця;
якщо податкова реєстрація особи анулюється у день інший, ніж останній день календарного місяця, то останнім податковим періодом є період, який розпочинається з першого дня такого місяця та закінчується днем такого анулювання.
Відповідно до підпункту «а»підпункту 4.2.2. статті 4 Закону України № 2181-ІІІ контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Крім того, п.п.5.3.1 ст.5.3. Закону України №2181-ІІІ передбачено строки погашення податкового зобов'язання відповідно до яких, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Суд погоджується з позицією позивача щодо правомірності стягнення податкової заборгованості з оглядну на наступне.
Існуюча заборгованість підтверджується податковими повідомленнями –рішеннями, податковою декларацією по податку на додану вартість та підлягає на думку позивача перерахуванню до державного бюджету.
Відповідно до п.п.1.3, 1.5. ст..1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг (недоїмка) - податкове зобов’язання ( з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов’язання; штрафна санкція (штраф) –плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов’язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв’язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами України.
Згідно п.5.1. ст..5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181 від 21.12.2000р. податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.
Згідно з п.п.5.2.1. п.5.1. ст..5 вищезазначеного Закону, податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органам відповідно до пп.4.2. та п.4.3. ст..4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
Відповідно до п.п.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України № 2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем було направлено податкові вимоги: перша № 1/534 –03.08.2006 р. на суму 48,06 грн., друга № 2/621, яка містила консолідовану суму боргу - 18.09.2006 року на суму 1149,76 грн., однак заборгованість була погашена лише частково. Перша вимога була отримана уповноваженою особою Чернівецької філії особисто. А друга вимога була розміщена на дошці оголошень. За результатами вжитих заходів сплати податкового боргу не відбулося.
Згідно з п.п.3.1.1. п.3.1. ст..3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000р., активи платників податків можуть бути примусово стягнути в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Щодо твердження відповідача про пропущений строк звернення до суду ДПІ у м. Чернівці, суд зазначає наступне.
Як встановлює ч. 2 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо суд визнає причину пропущення строку звернення до суду поважною, адміністративна справа розглядається та вирішується в порядку, встановленому цим Кодексом.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку про наявність підстав для поновлення стороку звернення до суду з позовом про стягнення податкової заборгованості.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки позивачем доведено наявність заборгованості у відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Суд прийшов до висновку позовні вимоги позивача задовольнити повністю та стягнути з Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Спецсервіс»заборгованість за рахунок активів в розмірі 970,06 грн.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 99, 100, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з відповідача Державного підприємства Міністерства внутрішніх справ України «Спецсервіс»(03067, м. Київ вул. Машинобудівна, 36, код ЄДРПОУ 30434770, р/р 2600913965 в АППБ «Аваль»МФО 300335), податковий борг в розмірі 970,06 грн. (дев’ятсот сімдесят грн. 06 коп.), стягувач Державна податкова інспекція у м. Чернівці (58013, м. Чернівці, вул. Червоноармійська, 200а) на рахунок № 040161400712 в Обласному відділенні НБУ, інд. код 21432838.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.