Ухвала суду № 64495864, 11.01.2017, Шевченківський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.01.2017
Номер справи
761/517/17
Номер документу
64495864
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 761/517/17

Провадження № 2-а/761/175/2017

У Х В А Л А

Іменем України

11 січня 2017 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Маліновська В.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у м.Києві про визнання дій протиправними та стягнення збитків, -

В С Т А Н О В И В:

У січні 2017 року до Шевченківського районного суду м.Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у м.Києві про визнання дій протиправними та стягнення збитків, відповідно до якої позивач просить визнати постанову співробітників Головного управління Національної поліції у м.Києві щодо тимчасового затримання транспортного засобу незаконною, стягнути з Головного управління Національної поліції у м.Києві на користь позивача 15 058,32 грн. майнової шкоди та 15 000,00 грн. моральної шкоди.

При цьому у позовній заяві Позивач просить: - визнати постанову співробітників Головного управління Національної поліції у м.Києві щодо тимчасового затримання «Nissan Micra», д.н.з. НОМЕР_1 незаконною; - стягнути з Головного управління Національної поліції у м.Києві на користь ОСОБА_1 15 058,32 грн. майнової шкоди; - стягнути з Головного управління Національної поліції у м.Києві на користь ОСОБА_1 15 000,00 грн. моральної шкоди.

Разом з тим, перелік справ предметно підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам визначений положеннями ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинство України (надалі - КАС України), згідно яких місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; затримання іноземців та осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця щодо виконання рішень органів (посадових осіб), крім судових рішень.

При цьому, згідно п. 1 ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

У відповідності до вимог п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України суддя повертає позовну заяву позивачу у випадках коли справа не підсудна цьому адміністративному суду.

З огляду на викладене та те, що позов пред'явлено саме до Головного управління Національної поліції у м.Києві, суддя прийшов до висновку, що позовна заява в частині вимог про визнання постанови співробітників Головного управління Національної поліції у м.Києві незаконною не підсудна Шевченківському районному суду міста Києва та підлягає поверненню позивачу для подання до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Разом з тим, суд вважає, що у відкритті провадження в даній справі в частині вимог щодо стягнення з Відповідача на користь Позивача майнової та моральної шкоди необхідно відмовити з наступних підстав.

Відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.

Натомість, відповідно вимог ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно з положеннями п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, суддя дійшов висновку, що вимоги позивача до Головного управління Національної поліції у м.Києві про стягнення майнової та моральної шкоди підлягають розгляду та вирішенню у порядку цивільного судочинства, а тому у відкритті провадження в цій частині позовних вимог слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 17, 18, 108 109, 160, 165, 186 КАС України, ст. 15 ЦПК України, суддя, -

У Х В А Л И В:

У відкриті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у м.Києві в частині позовних вимог про стягнення майнової та моральної шкоди - відмовити.

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у м.Києві в частині визнання постанови співробітників Головного управління Національної поліції у м.Києві щодо затримання транспортного засобу незаконною - повернути позивачу для подання до належного суду.

Ухвалу може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: