справа № 522/22025/16-а
провадження № 2-а/522/794/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2017 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - Кравчук Т.С.,
при секретарі Антонецькому С.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Приморського районного суду м. Одеси знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови про адміністративне правопорушення.
Представник ОСОБА_1 заявила клопотання про поновлення строків на звернення до адміністративного суду із адміністративним позовом. Свою заяву обґрунтовує тим, що ОСОБА_1 звернулась до Приморського районного суду м. Одеси із адміністративним позовом до Виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення № 1175 від 07 вересня 2015 року та закриття справи про адміністративне правопорушення у строки, встановлені ст. 288 КУпАП, та позов ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 08.09.2016р. залишено без розгляду, ухвала Приморського районного суду м. Одеси залишена без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 08.11.2016р. та приймаючи до уваги приписи ч.3 ст. 155 КАС України, вважає, що строк на звернення ОСОБА_1 до адміністративного суду із вищезазначеним позовом підлягає поновленню.
Представник відповідача у судове засідання не зявився.
Розглянувши клопотання представника позивача суд приходить до наступних висновків.
У відповідності до ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно з ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно п.1 ч.1 ст. 288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення, винесеної адміністративною комісією, може бути оскаржено у виконавчий комітет відповідної ради або в районний, районний у місті, міський чи міська районний суд, у порядку, визначеного КАС України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
В межах зазначеного строку позивач вперше звернулась до Приморського районного суду м. Одеси 11 вересня 2015 року із адміністративним позовом до Виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення № 1175 від 07 вересня 2015 року та закриття справи про адміністративне правопорушення.
Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 07 жовтня 2015 року було відкрите провадження у справі №522/19454/15-а за вищезазначеним позовом ОСОБА_1
Проте, ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 08 вересня 2016 року по справі №522/19454/15-а адміністративний позов ОСОБА_1 залишено без розгляду на підставі п. 4 ч.І ст. 155 КАС України.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 08 листопада 2016р. ухвалу Приморського районного суду м. Одеси від 08 вересня 2016р. по справі №522/19454/15-а залишено без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через пять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі.
Ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 08 листопада 2016р. представник позивача отримала 17 листопада 2016р.
Як вбачається зі змісту ст. 289 КУпАП, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановлюється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ходи підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Судом встановлено, що постанова про адміністративне правопорушення, яка оскаржується позивачем, була винесена 07.09.2015 року, відповідно до чинного законодавства залишення позову без розгляду не зупиняє перебігу позовної давності. Таким чином, ОСОБА_1 пропустила строк звернення з позовом до суду.
Таким чином, розглянувши матеріали справи, встановивши, що позивач пропустив встановлений строк звернення до суду з адміністративним позовом, тому позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду, з відмовою у задоволенні заяви про поновлення строку на звернення до суду.
Керуючись ст. ст. 99, 100 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви представника ОСОБА_1 про поновлення строку на звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - відмовити.
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Одеської міської ради про скасування постанови про адміністративне правопорушення залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5- ти денний строк від дня винесення ухвали.
Суддя: 01.02.2017