Ухвала суду № 64471104, 01.12.2016, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.12.2016
Номер справи
757/59709/16-к
Номер документу
64471104
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/59709/16-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2016 року Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Бабенко С.Ш., при секретарі Вишневській О.Р., за участю сторони кримінального провадження слідчого групи слідчих Демченка Д.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Києва клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України Черненка О.О., погоджене заступником начальника відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Генеральної прокуратури України Шевченком А.Г., про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В :

В провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України Черненка О.О., погоджене заступником начальника відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Генеральної прокуратури України Шевченком А.Г., про надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме до фінансово-господарських документів КЦСА, особових справ ОСОБА_3, ОСОБА_4 і ОСОБА_5, які перебувають у володінні Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яка розташована за адресою: м. Київ, просп. Комарова, 7.

Обґрунтовуючи подане клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Головним слідчим управлінням НП України розслідується кримінальне провадження № 42015100050000003, зареєстроване в ЄРДР 13.01.2015 за фактом привласнення коштів Київського центру соціальної адаптації пристарілих, інвалідів та інших осіб, що не мають постійного місця проживання за ч. 5 ст. 191 КК України.

Органом досудового розслідування встановлено, що в період 2012-2015 років директор КЦСА ОСОБА_3, головний бухгалтер цього центру ОСОБА_6, завідувач котельні КЦСА ОСОБА_7, начальник відділу фінансового контролю та аудиту Департаменту соціальної політики КМДА ОСОБА_5, а також директор ТОВ «Ніка 25» ОСОБА_8 та директор ТОВ «Укрінвест-25» ОСОБА_9, за попередньою змовою, вчинили розкрадання бюджетних коштів, які виділялися для закупівлі дизельного пального для роботи котельні КЦСА, в особливо великих розмірах, за наступних обставин.

У період 2012-2014 років ОСОБА_3 за попередньою змовою зі вказаними особами, діючи від імені КЦСА уклала з підконтрольним ОСОБА_9 підприємством ТОВ «Преваленс» договори від 02.02.2012 № 5 і від 11.02.2013 № 14 про закупівлю дизельного пального для роботи котельні. При цьому ОСОБА_3 усвідомлювала, що обсяг палива, що начебто буде закуплений за умовами цих договорів, значно перевищує фактичні потреби котельні, створений таким чином надлишок пального поставлений до КЦСА не буде, а кошти, виділені для його оплати, на підставі завідомо підроблених документів, підтверджуючих здійснення такої поставки і отримання пального КЦСА, будуть перераховані на рахунки підконтрольних юридичних осіб і привласнені учасниками злочину.

У період з 2013 року ОСОБА_9, реалізовуючи спільний злочинний умисел, склав від імені ТОВ «Преваленс» завідомо підроблені видаткові накладні про поставку до КЦСА 578 634 літрів дизельного пального, на підставі яких КЦСА за рахунок бюджетних коштів безпідставно сплатило на користь останнього 5 029 856,24 грн.

У вказаний період часу з метою маскування своєї злочинної діяльності ОСОБА_3, ОСОБА_6 і ОСОБА_7 підробили акти списання дизельного пального, в які внесли завідомо неправдиві відомості про те, що в період 2013 року котельнею КЦСА використано 510 776 літрів дизельного пального.

У період 2014 років ОСОБА_3 за попередньою змовою зі вказаними особами уклала від імені КЦСА з ТОВ «Ніка-25» (директор ОСОБА_8.) і ТОВ «Укрінвест-25» (директор ОСОБА_9) договори від 20.03.2014 № 14 і від 15.12.2014 № 22 про закупівлю дизельного пального для роботи котельні. При цьому ОСОБА_3 усвідомлювала, що обсяг палива, що начебто буде закуплений за умовами цих договорів, значно перевищує фактичні потреби котельні, створений таким чином надлишок пального поставлений до КЦСА не буде, а кошти, виділені для його оплати, на підставі завідомо підроблених документів, підтверджуючих здійснення такої поставки і отримання пального КЦСА, будуть перераховані на рахунки підконтрольних юридичних осіб і привласнені учасниками злочину.

У період 2014 року ОСОБА_9 і ОСОБА_8, реалізовуючи спільний злочинний умисел, склали від імені ТОВ «Ніка-2015» і ТОВ «Укрінвест-25» завідомо підроблені видаткові накладні про поставку до КЦСА 565 960 літрів дизельного пального, на підставі яких КЦСА за рахунок бюджетних коштів безпідставно сплатило на користь цих товариств 6 295 161,18 грн.

З метою маскування своєї злочинної діяльності ОСОБА_3, ОСОБА_6 і ОСОБА_7 підробили акти списання дизельного пального, в які внесли завідомо неправдиві відомості про те, що в період 2014 року котельнею КЦСА використано 534 030 літрів дизельного пального.

Досудовим розслідуванням також встановлено, що обсяг пального, необхідний для забезпечення роботи котельні КЦСА у 2013 році складав лише 200 210 літрів дизельного пального, а у 2014 році 193 297 літрів дизельного пального. Органом досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_3, використовуючи статутні та реєстраційні документи ПП «Сірінга» (код ЄДРПОУ 32705699), привласнила кошти, що сплачувалися КЦСА на користь цього товариства за начебто надані послуги з охорони. Фактично охорону КЦСА здійснюють працівники цього центру.

Засновником ПП «Сірінга» є чоловік дочки ОСОБА_3- ОСОБА_10, директором - ОСОБА_7, який одночасно є завідувачем котельні КЦСА.

Для привласнення державних коштів ОСОБА_3 використовує рахунки ПП «Сірінга», відкритів ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО 300335). Обслуговується підприємство в Оболонському районному відділенні ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» за адресою: м. Київ, вул. Архипенка Олександра (попередня назва - Мате Залки), 2/12, нежитлове приміщення площею 687,7 кв. м. Фактичним розпорядником рахунків ТОВ «Сірінга» є ОСОБА_3

Органом досудового розслідування встановлено, що розміщення незаконно здобутих коштів ОСОБА_3 від імені ПП «Сірінга» відкрила два депозитних рахунки № НОМЕР_1 і НОМЕР_2.

В ході досудового розслідування виникла необхідність тимчасового вилучення в Департаменті соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) фінансово-господарських документів КЦСА, особових справ ОСОБА_3, ОСОБА_4 і ОСОБА_5

З метою встановлення причетності ОСОБА_3, ОСОБА_9, ОСОБА_7 та інших осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, до заволодіння коштами КЦСА, фіктивності ПП «Сірінга», проведення судово-почеркознавчих та судово-економічних експертиз, слідчий просив клопотання задовольнити.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилався на достатність підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення необхідної інформації.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).

Згідно ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, зокрема, відомості, які можуть становити конфіденційну інформацію, в тому числі, яка містить комерційну таємницю.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 32 Конституції України ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України; не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Зазначені вимоги кореспондуються з вимогами ч. 2 ст. 14 Закону України «Про захист персональних даних».

За вимогами ч. 2 ст. 21 «Про інформацію» конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, а також в інших випадках, визначених законом, та за вимогами ч. 2 ст. 7 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі і документи перебувають у володінні відповідної юридичної особи, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали, якими обґрунтовується подане клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки слідчим у судовому засіданні доведено, що відомості, які містяться в документах, доступ до яких він просить надати, перебувають у володінні відповідної юридичної особи, мають суттєве значення для встановлення фактичних обставин у кримінальному провадженні, містять відомості, які можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Доцільність вилучення оригіналів запитуваних документів обґрунтовується необхідністю проведення у кримінальному провадження судово-почеркознавчої експертизи.

Керуючись ст.ст. 159, 160, 162, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому в ОВС ГСУ НП України Черненку О.О., слідчому СВ Ірпінського ВП ГУНП України в Київській області Демченку Д.В. дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, з метою їх вилучення, які перебувають у володінні службових осіб Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), який розташований за адресою: м. Київ, просп. Комарова, 7, а саме:

- документів Київського центру соціальної адаптації пристарілих, інвалідів та інших осіб, що не мають постійного місця проживання (код ЄДРПОУ 19478709), а саме: кошториси, додаткові кошториси, зміни до них, лімітні довідки, документи, які стали підставою для складання кошторисів і додаткових кошторисів, до змін до них (листи, розрахунки, заявки, тощо), звіти про використання бюджетних коштів, фінансові звіти за період з 01.01.2013р. по дату винесення ухвали слідчого судді;

- документів щодо проведення закупівель (конкурсних торгів) Київським центром соціальної адаптації пристарілих, інвалідів та інших осіб, що не мають постійного місця проживання (код ЄДРПОУ 19478709): звіти, протоколи, довідки, листи та інші документи, які відображають проведення закупівель (конкурсних торгів) цим центром за період з 01.01.2013р. по дату винесення ухвали слідчого судді;

- особових справ: директора Київського центру соціальної адаптації пристарілих, інвалідів та інших осіб, що не мають постійного місця проживання ОСОБА_3, начальника відділу фінансового контролю та аудиту Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5, начальника Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_4, які після проведення відповідних експертиз підлягають поверненню Київському центру соціальної адаптації пристарілих, інвалідів та інших осіб, що не мають постійного місця проживання;

- наказів про призначення на посади, посадових інструкцій (інших документів, що визначають коло обов'язків), контрактів (трудових договорів) директора Київським центром соціальної адаптації пристарілих, інвалідів та інших осіб, що не мають постійного місця проживання ОСОБА_3, начальника відділу фінансового контролю та аудиту Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5, начальника Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_4, які після проведення відповідних експертиз підлягають поверненню Київському центру соціальної адаптації пристарілих, інвалідів та інших осіб, що не мають постійного місця проживання;

- контракту (трудового договору), укладеного з директором Київського центру соціальної адаптації пристарілих, інвалідів та інших осіб, що не мають постійного місця проживання ОСОБА_3, які після проведення відповідних експертиз підлягають поверненню Київському центру соціальної адаптації пристарілих, інвалідів та інших осіб, що не мають постійного місця проживання;

- довідки про нараховану та виплачену заробітну платню директора Київським центром соціальної адаптації пристарілих, інвалідів та інших осіб, що не мають постійного місця проживання ОСОБА_3 за весь період роботи в цьому центрі на всіх посадах;

- довідок про нараховану та виплачену заробітну платню начальнику відділу фінансового контролю та аудиту Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5 і начальнику Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_4 за період роботи в цьому Департаменті;

- засвідчених належним чином копій трудових книжки директора Київським центром соціальної адаптації пристарілих, інвалідів та інших осіб, що не мають постійного місця проживання ОСОБА_3, начальника відділу фінансового контролю та аудиту Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_5, начальника Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) ОСОБА_4

Визначити строк дії ухвали тривалістю в один місяць, який обраховувати з дня винесення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення речей і документів, які містять вказану інформацію.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя С.Ш. Бабенко

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/59709/16-к.

Примірник 2 надано слідчому СВ Ірпінського ВП ГУНП України в Київській області Демченку Д.В.