Постанова № 64412791, 27.01.2017, Шевченківський районний суд міста Полтави (до 25.04.2025 - Октябрський районний суд м. Полтави)

Дата ухвалення
27.01.2017
Номер справи
554/8635/16-а
Номер документу
64412791
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Дата документу 27.01.2017 Справа № 554/8635/16-а

П О С Т А Н О В А 554/8635/16-а

Іменем України 2-а/554/67/2017

27.01.2017 року м. Полтава

Октябрський районний суд м. Полтави, у складі:

головуючого судді - Антонова С.В.,

секретаря Плаксюк І.Ю.,

позивача ОСОБА_1,

представника позивача ОСОБА_2,

представників відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Октябрського районного суду м. Полтави матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_5 об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

В жовтні 2016 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративною позовною заявою до ОСОБА_5 об`єднаного управління Пенсійного Фонду України Полтавської області, прохаючи суд визнати неправомірними дії відповідача щодо перерахунку їй пенсії з включенням сум матеріальної допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань до розрахунку заробітної плати державного службовця для призначення пенсії; зобовязати відповідача провести перерахунок та виплату позивачу пенсії державного службовця за віком з 15 травня 2016 року у розмірі від заробітної плати державного службовця з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, за період з лютого 2009 року по січень 2011 року, в розмірі 16945,15 гривень; стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з відповідача на користь позивача судовий збір в розмірі 551,20 гривень; стягнути з відповідача на користь позивача витрати на правову допомогу.

В обґрунтування своїх позовних вимог ОСОБА_1 вказала, що вона з 2011 року вона отримує пенсію державного службовця, відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року.

За період з 2011 року по травень 2016 року, пенсія, яку вона отримувала, обчислювалася на підставі довідки про складові заробітної плати без врахування сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати у графі «Інші виплати», що призвело до зменшення її розміру.

06 травня 2016 року позивач звернулася до ОСОБА_5 обєднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою про перерахунок призначеної пенсії, надавши довідку про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарних місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» №1745/Т/16-24-05-53 від 29.04.2016 року, видану ОСОБА_5 обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Полтавській області для здійснення перерахування пенсії. В цій довідці до графи «Інші виплати» включені суми індексації та матеріальної допомоги на оздоровлення за період з 01.02.2009 року по 31.01.2011 року на загальну суму 16945,15 гривень.

05 червня 2016 року позивач отримала від відповідача лист від 31.05.2016 року за №4242/0722 про відмову у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 та включенні до розрахунку пенсії сум індексації заробітної сплати, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, зазначених у довідці, а 22.06.2016 року отримала лист від 15.06.2016 року №502/07-09 про те, що рішення про відмову було змінено та позивачу знову відмовлено.

Посилаючись на ст.33 Закону України «Про державну службу», відповідач вважає, що ні матеріальна допомога, ні індексація не є складовими заробітної плати. Факт нарахування та сплати страхових внесків з суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексація, не є підставою для відповідача для включення їх до складових заробітку для обчислення (перерахунку) пенсії державного службовця.

Окрім того, позивач просить стягнути з відповідача сплачений нею судовий збір в розмірі 551 гривня 20 копійок та понесені нею витрати на правовому допомогу в розмірі 3000 гривень, згідно з договором про надання консультаційних та юридичних послуг №01/10/16-1 від 01.10.2016 року та квитанції від 01.10.2016 року.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала, прохала їх задовольнити, пояснення надала аналогічні до змісту позовної заяви.

Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечувала з підстав, викладених у письмових запереченнях, що містяться у матеріалах справи. Вказала, що ОСОБА_1 з 11.02.2011 року призначено пенсію державного службовця в розмірі 85% від заробітку державного службовця, з урахуванням премій, надбавок за останні 24 календарні місяці роботи з 01.02.2009 року по 31.01.2011 року.

06.05.2016 року позивач звернулася до управління із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань на підставі довідки, виданої ОСОБА_5 обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Полтавській області про складові заробітної плати №1745/К/16-24-05-53 від 29.04.2016 року.

Матеріальна допомога на оздоровлення та допомога на вирішення соціально-побутових питань є одноразовою виплатою та не зазначена в переліку складових заробітної плати, передбачених ч.2 ст.33 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-ХІІ та пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 року №865, тому вищезазначені виплати та індексація не враховуються для обчислення заробітної плати при призначенні пенсії.

На час звернення ОСОБА_1 до управління із заявою про перерахунок пенсії (06.05.2016 р.), постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» №1013 від 09.12.2015 року, яка набула чинності 15.12.2015 року, внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій» №865 від 31.05.2000 року, а саме: виключено норму про перерахунок пенсій державним службовцям; абзац перший пункту 5 Постанови №865 викладено у наступній редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».

На час звернення позивача до суду постанова Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії № №865 від 31.05.2000 року взагалі втратила чинність на підставі постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» №622 від 14 вересня 2016 року.

З 01.05.2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» №889-VІІІ від 10.12.2015 року.

Пунктами 10,12 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного закону, надано право, за дотримання визначених цими пунктами умов, на призначення пенсії за віком відповідно до ст.37 Закону №3723-ХІІ.

Законом «Про державну службу» №889-VІІІ перерахунки призначених пенсій згідно з Законом України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16.12.1993 року не передбачено.

Документів, щодо часових затрат на надання правової допомоги позивачем не надано. Таким чином, надання правової допомоги у вигляді правових консультацій, вивчення документів для складення позовної заяви, складення позовної заяви не підлягають компенсації (відшкодуванню) як правова допомога, відповідно до ч. 1 ст.94 КАС України, тому для відшкодування таких витрат відсутні правові підстави.

Дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені в адміністративному позові та в запереченні проти цього позову обставини, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ОСОБА_5 обєднаному управлінні Пенсійного фонду України Полтавської області з 11.02.2011 року та отримує пенсію за віком державного службовця згідно з Законом України «Про державну службу».

Для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ОСОБА_5 обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Полтавській області їй було надано довідку про складові заробітної плати №1745/Т/16-24-05-53 від 29.04.2016 року.

Згідно з довідкою за №1745/Т/16-24-05-53 виданою 29.04.2016 року ОСОБА_5 обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Полтавській області ОСОБА_1, надбавки, премії та інші виплати за період з січня 2009 року по січень 2011 року становили: надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи всього 20797,35 грн., премії всього 14389,10 грн., премії до одержаних, професійних свят та ювілейних дат всього 4994,78 грн., інші виплати 16945,15 грн., які складаються з індексації 5770,14 гривень, матеріальної допомоги на оздоровлення і матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових потреб 11175,01 гривень (а.с. 13-14).

У відповідь на звернення позивача, ОСОБА_5 обєднаним управлінням Пенсійного фонду України Полтавської області ОСОБА_1 повідомлено про те, що винесено рішення про відмову 18.05.2016 року №156 (а.с 16). 15.06.2016 року на адресу ОСОБА_1 направлено лист у якому Полтавське обєднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області повідомляє, що на зміну рішення про відмову від 18.05.2016 року №120 винесено рішення про відмову від 14.06.2016 року №120 (а.с. 17).

Відповідно до рішення ОСОБА_5 обєднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області від 14.06.2016 року №157 відмовлено у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 із зазначенням, що відповідно до 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213 передбачено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року Закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу». Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VІІІ, який набрав чинності з 01.05.2016 року, не передбачено проведення перерахунків раніше призначеної пенсії з 01.05.2016 року, не передбачено проведення перерахунків раніше призначених пенсій державним службовцям(а.с.56).

Доводи, викладені у рішенні відповідача про відмову у перерахунку пенсії не відповідають вимогам закону, з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається із суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Згідно з нормою ст. 2 Закону України № 108/95-ВР визначено структуру заробітної плати, до якої входять: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до цих положень матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, виплати, повязані з індексацією заробітної плати; оплатою сум грошових компенсацій у разі невикористання щорічних відпусток, входять до системи оплати праці державного службовця.

З цих виплат фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Нормами ст. 66 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до ч.1 статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» № 1788-ХІІ до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяли на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Згідно зі ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV до виплат (доходів), що враховуються у заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим же Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримувані застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Постановою Правління Пенсійного фонду від 04.09.2013 року № 15-1 (зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 26 вересня 2013 року за № 1661/24193) на виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах N 2а-8893/12/2670, N 2а-4753/09/2670 встановлено форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії, відповідно до Закону України «Про державну службу». У формі довідки є колонки «Інші», де слід зазначати виплати, які не увійшли до заробітної плати у попередніх колонках, але мають враховуватись при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та з яких сплачено страхові внески, а з 01 січня 2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Окрім того, відповідно до листа Пенсійного фонду України від 13.07.2011 року №14399/03-20 «Щодо нарахування ЄСВ на суму матеріальної допомоги» базою для нарахування єдиного внеску є сума заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Порядок нарахування та сплати єдиного внеску визначений Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка затверджена постановою Правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року № 21-5 та зареєстрована у Міністерстві юстиції України 27.10.2010 року за №994/18289.

Згідно з підпунктом 4.3.5 зазначеної Інструкції визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004р. № 5, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.01.2004р. за № 114/8713.

Відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати оплата роботи в надурочний час і у святкові та неробочі дні у розмірах та за розцінками, установленими чинним законодавством (п.2.2.4.); суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників (п.2.2.7.); оплата, а також суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних відпусток у розмірах, передбачених законодавством (п.2.2.12.); відносяться до додаткової заробітної плати. Матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників відносяться до заохочувальних та компенсаційних виплат (п.2.3.3.). Усі перелічені виплати відносяться до додаткової заробітної плати або заохочувальних та компенсаційних виплат, а отже є базою для нарахування та утримання ЄСВ і, відповідно, для нарахування пенсії.

Така правова позиція висловлена Верховним Судом України у постановах від 20 лютого 2012 року у справі № 21-430а11 та від 28 травня 2013 року у справі № 21-97а13, а саме: «Отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати».

У постанові від 20 лютого 2012 року у справі № 21-430а11 Верховний Суд України зазначив, що: «висновок касаційного суду про те, що матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обовязкове державне пенсійне страхування, однак яка не включається до складу заробітної плати державного службовця, не враховується при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням законів № 3723-ХІІ та № 108/95-ВР, які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин стаття 41 Закону М1058-ІV та стаття 66 Закону №1788-ХІІ».

Статтею 244-2 КАС України передбачено, що рішення Верховного Суду України, прийняті за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.

Враховуючи, що пенсія позивачу призначена 11.02.2011 року, тобто до прийняття Закону України «Про державну службу» в редакції від 10.12.2015 року, норми вищевказаного Закону до ОСОБА_1 застосуванню не підлягають. Вирішуючи питання про застосування цього Закону в часі, суд виходить із того, що згідно із ст. 22 Конституцією України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Тому, звуження змісту та обсягу права на перерахунок пенсії, шляхом позбавлення такого права у зв`язку із прийняттям нових законів, або внесення змін до чинних законів, як зазначено у відповіді відповідача, за вказаної статтею Конституції України не допускається.

Згідно з Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011р., одним із основних завдань Пенсійного фонду України є призначення та перерахунок пенсій. Пенсійний фонд України, відповідно до покладених на нього завдань, здійснює контроль за достовірністю поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідач відмовився здійснювати перерахунок пенсії відповідача відповідно до довідки про складові заробітної плати для обчислення пенсії №1745/Т/16-24-05-53 від 29.04.2016 року, виданої ОСОБА_5 обєднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Полтавській області з урахуванням «Інших виплат», а саме сум індексації, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.

Тобто, саме з вини відповідача, яка полягає у його бездіяльності та порушенні правил застосування норм права при призначенні пенсії, наданні відмови у перерахунку пенсії, позивачем своєчасно не одержані суми пенсії, які їй підлягають виплаті відповідно до Закону.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з п. 4.3. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно доЗакону України«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії, орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 звернулась до ОСОБА_5 об`єднаного управління Пенсійного Фонду України Полтавської області із заявою про проведення перерахунку пенсії 06.05.2016 року, а тому права позивача підлягають захисту з 01.05.2016 року.

За таких обставин, суд дійшов до висновку про необхідність задоволення вимог позивача та зобовязання ОСОБА_5 обєднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, включивши до складу заробітної плати для призначення пенсії «Інші виплати», а саме суми індексації на заробітну плату та матеріальної допомоги.

Згідно зі ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

З метою отримання правової допомоги та представлення її інтересів в суді 01.10.2016 року ОСОБА_1 було укладено договір про надання правової допомоги №01/10/16-1 з адвокатом ОСОБА_6, та згідно з квитанцією №16 від 01.10.2016 року позивач сплатила адвокату 3000,00 гривень (а.с. 20-25).

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про граничні розміри компенсації витрат, повязаних з розглядом цивільних та адміністративних справ, і порядок їх компенсації за рахунок держави» №590 від 27.04.2006 року встановлено, що граничний розмір компенсації витрат у цивільних справах, повязаних з правовою допомогою стороні, на користь якої ухвалено судове рішення, якщо компенсація сплачується іншою стороною, має не перевищувати суму, що обчислюється виходячи з того, що зазначеній особі виплачується 40 відсотків розміру мінімальної заробітної плати за годину її роботи.

При наданні правової допомоги за договором адвокатом ОСОБА_2 було витрачено 5 годин 15 хвилин, що підтверджується наданим розрахунком (а.с. 46). Одна година роботи адвоката оплачується у розмірі 580 гривень, що не суперечить зазначеній вище Постанові Кабінету Міністрів України, оскільки станом на дату укладення Договору, мінімальна заробітна плата становила 1450 гривень. Тобто, витрати за 5 годин 15 хвилин роботи адвоката становлять 3045 гривень, які сплачені позивачем в сумі 3000 гривень відповідно до квитанції №16 від 01.10.2016 року (а.с. 25).

Таким чином, суд приходить до висновку про стягнення з відповідача ОСОБА_5 обєднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області за рахунок бюджетних асигнувань витрат за надання правової допомоги в сумі 3000,00 гривень на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 71, 159-163, 167, 186 КАС України, суд,-

п о с т а н о в и в :

Позов ОСОБА_1 - задовольнити повністю.

Визнати неправомірними дії ОСОБА_5 об`єднаного управління Пенсійного Фонду України Полтавської області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку раніше призначеної пенсії з урахуванням не врахованої раніше матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.

Зобовязати Полтавське об`єднане управління Пенсійного Фонду України Полтавської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1в розмірі 85% заробітної плати, не змінюючи базовий місяць індексації пенсії, включивши до складу заробітної плати для призначення пенсії «Інші виплати»: суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, які зазначені у довідці Головного управління Державної фіскальної служби України у Полтавській області від 29.04.2016 року №1745/Т/16-24-65-53 і провести відповідні виплати з урахуванням виплачених сум з 01 травня 2016 року.

Стягнути з ОСОБА_5 об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Полтавської області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 понесені витрати на правову допомогу в розмірі 3000 гривень.

Стягнути з ОСОБА_5 об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Полтавської області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 сплачений за подання позовної заяви судовий збір в розмірі 551 гривня 20 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня з отримання її копії через Октябрський районний суд м. Полтави.

Суддя С.В. Антонов