Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
22.09.09Справа №2а-9709/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Єлжовій Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми "Токамак"
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулося з позовом Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АРК до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми "Токамак" (далі - ТОВ Фірма "Токамак") про стягнення заборгованості по страховим внескам в розмірі 316,29 гривень.
Позов обґрунтовано тим, що ТОВ Фірма "Токамак" знаходиться на обліку в УПФУ в Київському районі м. Сімферополя АРК як страхувальник, зобов’язаний подавати у встановленому законодавством порядку звітність, проте за листопад - грудень 2003 року відповідачем не були надані розрахунки сум страхових внесків, у зв’язку з чим рішенням № 356 від 29.03.2005 року застосовано фінансові санкції в розмірі 340,00 гривень, боржником було погашено заборгованість у сумі 23,71 гривні. Тому надалі, загальна сума боргу складає 316,29 гривень, яка не погашена відповідачем до цього часу. У зв’язку з чим УПФУ в Київському районі м. Сімферополя АРК вимушено звертатися за стягненням з відповідача фінансових санкцій в сумі 316,29 гривень в судовому порядку.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 14.08.2009 відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 14.08.2009 року закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності та підтримання позову у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь – які докази до суду не надав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності представника позивача, представника відповідача, повідомлених належним чином на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказів в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.
Тому суд приходить до висновку, що зазначений спір має ознаки публічно - правового та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства в Окружному адміністративному суді АРК.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі – Закон № 1058-ІV) всі відносини, які виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці – підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.
Відповідно до п.5 статті 14 Закону № 1058- IV страхувальниками також є застраховані особи, зазначені у п.3 статті 11 Закону № 1058- IV фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності.
Відповідно до п.п. 2.1.3 п. 2.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 (далі – Інструкція) фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, у тому числі, що обрали особливий спосіб оподаткування є платниками страхових внесків.
Судом встановлено, що ТОВ Фірма "Токамак" 23.02.1993 рокувиконавчим комітетом Київської районої ради м. Сімферополя АРК включено до ЄДР юридичних осіб, що підтверджується довідкою Державного комітету статистики № 09/2-6-06/225 та свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб’єкта підприємницької діяльності-юридичної особи.
Судом встановлено, що ТОВ Фірма "Токамак" зареєстрований як платник збору на обов’язкове державне пенсійне страхування в Управлінні ПФУ в Київському районі м. Сімферополя АРК за реєстраційним номером 14-04-1028.
Таким чином, відповідач являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з п. 4 частини 2 статті 17 Закону № 1058- IV страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом. До 01.01.2004 року, тобто до набрання чинності Закону України № 1058- IV, питання щодо збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами регламентувалися Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» N 2181-III від 21.12.2000 року (далі – Закон № 2181 –III).Відповідно до п.п. 2.1.2) п.2.1 статті 2 Закону № 2181 –III контролюючими органами стосовно збору на обов'язкове державне пенсійне страхування були органи Пенсійного фонду України
Відповідно до п. 17.1.1. ст.17 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» N 2181-III, 21.12.2000 року у разі неподання розрахунку зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством, платник збору сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або його затримку.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ Фірма "Токамак" не надано розрахунок зобов’язань зі сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за листопад – грудень 2003 року, в строки встановлені законодавством.
Рішенням № 356 від 29.03.2005 року Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Сімферополя АРК до відповідача застосовано штрафну санкцію за ненадання розрахунку зобов'язання по сплаті збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в строки, встановлені законодавством за листопад - грудень 2003 року у розмірі 340,00 гривень. Зазначене рішення є узгодженим, однак не штраф не був сплачений.
01.01.2004 року набрав чинності Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) N 1058-IV, 09.07.2003 року. Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону всі відносини, які виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Відповідно до частини 3 статті 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату. Згідно з абзацом 3 частини 3 статті 106 Закону протягом 10 днів із дня її одержання страхувальник зобов’язаний сплатити суму недоїмки та суму фінансових санкцій.
На підставі Рішенням № 356 від 29.03.2003 року Управлінням ПФУ в Київському районі м.Сімферополя АРК була винесена вимога № Ю- 1124 від 05.05.2009 року на суму 328,39 гривень. Зазначена вимога надіслана на адресу відповідача та отримана ним, що піддтверджується відміткою на повідомлені про поштове відправлення.
Судом встановлено, що відповідачем частково було погашено заборгованість зі сплати штрафних санкцій за ненадання розрахунку зобов'язання по сплаті збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в строки, встановлені законодавством за листопад – грудень 2003 року у розмірі 23,71 гривні, у в’язку з чим загальну суму заборгованості було зменшено до 316,29 гривень, що підтверджується карткою особового рахунку.
Таким чином, суд приходить до висновку, що штрафні санкції за ненадання розрахунку зобов'язання по сплаті збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в строки, встановлені законодавством за листопад – грудень 2003 року у розмірі 316,29 гривень розраховані позивачем вірно.
Враховуючи вищевикладене, оцінивши надані позивачем докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Сімферополя АРК
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми "Токамак"( 95022, м.Сімферополь, вул. Кубанська, 13а, ЄДРПОУ 13791345 ) на користь Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АРК(на р/р 25600010045701 у КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805) заборгованості по фінансових санкціях у розмірі 316,29 гривень.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного господарського суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Трещова О.Р.