Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.10.09Справа №2а-3591/09/10/0170 09:30 м. Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Кудряшової А.М. ,
при секретарі судового засідання Дєрюшкової І.А.,
за участю представників:
від позивача не з'явився,
відповідач не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Красноперекопської об'єднанної державної податкової інспекції в АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця,
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим - звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у зв'язку з тим, що останній на порушення вимог Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Закону України "Про систему оподаткування" більше року не надає до Красноперекопської ОДПІ в АР Крим податкової звітності, а саме декларації про доходи громадян та інші бухгалтерські документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків.
Під час розгляду справи, до судового засідання, 06.10.2009 року, представником позивача надано на адресу суду клопотання щодо розгляду справи за його відсутністю.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, рекомендованою кореспонденцією (а.с.13,18) та через друкований засіб масової інформації (а.с.29).
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності не з'явившихся учасників процесу за наявними в ній матеріалами відповідно до положень ч.3 ст.122, ст.128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.
ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1, 20.02.2004 року була зареєстрована як фізична особа - підприємець Виконавчим комітетом Красноперекопської міської ради АР Крим, про що в журналі обліку реєстраційних заяв зроблено запис № 04055707Ф0030413 та видано відповідне Свідоцтво (а.с.3).
Згідно довідки Красноперекопської ОДПІ АРК від 12.09.2008 року № 13/17-02/НОМЕР_1 відповідачем звітність в податкову інспекцію останній раз надавалась за ІІ квартал 2005 року (а.с.4).
Матеріали справи свідчать, що відповідач заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами не має, що підтверджується довідками: Красноперекопської ОДПІ в АР Крим (а.с.7), Управління Пенсійного фонду України в Красноперекопському районі АР Крим від 23.07.2008 р. № 4958/03-05 (а.с.8), Красноперекопської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 24.07.2008 р. № 01/5-738 (а.с.10), Красноперекопського міськрайонного центру зайнятості від 05.08.2008 р. № 09/02-1896 (а.с.6).
У відповідності зі ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-III платники податків повинні надавати в органи ДПІ звітність із періодичністю, установленою нормами чинного законодавства.
Пункт 1, 2 ч.1 ст. 9 Закону України “Про систему оподатковування” від 25.06.1991р. №1251-XII, передбачає обов'язок платників податків, зборів (обов'язкових платежів) подавати в державні податкові органи відповідно до діючого законодавства декларації і бухгалтерську звітність.
01.07.2004 р. набув чинності Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 р. № 755-IV.
Статтями 2-3 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 р. №755-IV, встановлюється, що відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону. Дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб підприємців.
З викладеного вбачається, що даний закон є спеціальним нормативно-правовим актом, що прийнятий з метою регулювання правовідносин, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, у тому числі й порядку та підстав припинення державної реєстрації підприємницької діяльності субєкта господарювання.
Відповідно до частини 2 статті 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” підставою для постановляння судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця є, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності згідно законодавства. Із зазначеного вбачається, що відповідний позов може бути подано до суду органами державної податкової служби.
Матеріалами справи підтверджується, що відповідачем допущені порушення вищезазначених норм чинного законодавства. При таких обставинах суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Вступна та резолютивна частини постанови були оголошені у судовому засіданні 07.10.2009 року. Повний текст постанови був виготовлений та підписаний 12.10.2009 року.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1, 20.02.2004року зареєстровану як фізична особа - підприємець Виконавчим комітетом Красноперекопської міської ради АР Крим № 04055707Ф0030413.
3. Копію цієї постанови, після набрання нею законної сили, направити державному реєстратору.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.