Постанова № 6439949, 20.10.2009, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.10.2009
Номер справи
2а-26035/09/1270
Номер документу
6439949
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №  2а- 26035/09/1270

Категорія 6.9                                                                                                                            

П О С Т А Н О В А

Іменем України

20 жовтня 2009 року м.Луганськ                              

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді:           Твердохліба Р.С.,

при секретарі:       Лустіной Т.В.,                                              

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до  Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради» про стягнення суми економічних санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

22 вересня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради», в якому позивач просить стягнути з відповідача економічні санкції у сумі 6762,90 грн. на користь Державного бюджету України. В обгрунтування своїх позовних вимог  Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області зазначила, що ними в період з 07.08.2009 року по 13.08.2009 року провадилась перевірка Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради»  з питань дотримання державної дисципліни цін при застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, за результатами якої складено акт від 13.08.2009 року №382. Підприємством порушено порядок формування та застосування тарифів, а саме: у період з 01.09.2008 року по 30.06.2009 року при застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених рішенням виконкому Краснолуцької міської ради від 24.07.2008 року №346 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для населення», було завищено вартість послуг з утримання будинків та прибудинкових технологій для населення за рахунок включення повної вартості послуги «Витрати на поточний ремонт конструктивних елементів, інженерних систем, елементів зовнішнього благоустрою, розташованих на прибудинкових територіях» при фактичному ненаданні цих послуги, в результаті чого підприємством необґрунтовано одержана виручка. Ці дії призвели до порушення вимог п.5 ч.1 ст. 20 , п.6 ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», пункту 2 загальної частини «Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», затвердженого постановою КМУ від 12.07.2005 року №560. Рішенням Держінспекції з контролю за цінами в Луганській області від 14.08.2009 року №191 за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 6762,90 грн., які складаються зі штрафу в сумі 4508,60 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 2254,30 грн. 18.08.2009 року рішення від 14.08.2009 року №191, претензія і припис були направлені на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового повідомлення.  Рішення в установлено законом порядку оскаржено не було.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та надав суду аналогічні позовній заяві пояснення.

Відповідач у судове засідання не з'явився, до початку слухання справи надав заяву про розгляд справи за його відсутності та визнання позовних вимог.

Суд заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.    

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає    основні    засади    організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних  послуг між їхніми виробниками,  виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки є Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» житлово-комунальні послуги — результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.

Частиною1 ст.16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.

Згідно ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач має право одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг.

Судом встановлено, що  в період з 07.08.2009 року по 13.08.2009 року провадилась перевірка Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради»  з питань дотримання державної дисципліни цін при застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, за результатами якої складено акт від 13.08.2009 року №382, яким встановлено, що підприємством порушено порядок формування та застосування тарифів, а саме: у період з 01.09.2008 року по 30.06.2009 року при застосуванні тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених рішенням виконкому Краснолуцької міської ради від 24.07.2008 року №346 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для населення», було завищено вартість послуг з утримання будинків та прибудинкових технологій для населення за рахунок включення повної вартості послуги «Витрати на поточний ремонт конструктивних елементів, інженерних систем, елементів зовнішнього благоустрою, розташованих на прибудинкових територіях» при фактичному ненаданні цих послуги, в результаті чого підприємством необґрунтовано одержана виручка. Ці дії призвели до порушення вимог п.5 ч.1 ст. 20 , п.6 ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», пункту 2 загальної частини «Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», затвердженого постановою КМУ від 12.07.2005 року №560 (арк. справи 3-6).

Відповідно до п.6 ч.2 ст.21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» виконавець зобов’язаний розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.

Рішенням Держінспекції з контролю за цінами в Луганській області від 14.08.2009 року №191 за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради»  застосовані економічні санкції у розмірі 6762,90 грн., які складаються зі штрафу в сумі 4508,60 грн. і вилучення необґрунтовано одержаної виручки в сумі 2254,30 грн.(арк. справи 8).

Вказане рішення, претензія і припис були напревлені на адресу  Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради»  18.08.2009 року та одержані відповідачем 22.08.2009 року (арк справи 8). На момент звернення Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до суду Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін №191 відповідачем оскаржено не було. Сума економічних санкцій сплачена не була.

Відповідно до ч.ч. 1, З ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач — визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Таким чином, позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області знайшли обґрунтування  наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв’язку з чим суд вважає за можливе стягнути на користь Державного бюджету України з   Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради» економічні санкції у сумі 6762,90 грн.

Керуючись ст.ст. 94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради»  про стягнення суми економічних санкцій задовольнити повністю .

Стягнути з  Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне ремонтне управління Краснолуцької міської ради», МФО 334011, ідентифікаційний код 03339940, р/р26005585607531 в Донецькій області філії АКБ Украсоцбанк, мікрорайон 3, буд. 11, м. Красний Луч) на користь Державного бюджету України (код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет м.Красний Луч, код 24046797, р/р 31115106700039) економічні санкції у  розмірі 6762,90  грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено та підписано 23 жовтня 2009 року.

СУДДЯ