Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2а- 26003/09/1270
Категорія 6.6.4
П О С Т А Н О В А
Іменем України
20 жовтня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Твердохліба Р.С. ,
при секретарі: Лустіной Т.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Артемівському районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Євробізнес ЛТД» про стягнення суми податкової заборгованості шляхом звернення стягнення на активи, -
В С Т А Н О В И В:
21 вересня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Артемівському районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Євробізнес ЛТД», в якому позивач просить стягнути заборгованість з податку на прибуток підприємств у розмірі 1518,45 грн.. В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Євробізнес ЛТД» зареєстровано як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради 25.09.2002 року за №1 382 105 0001 000869 та відповідно до діючого законодавства підприємство поставлено на облік платників податків в Державній податковій інспекції у Артемівському районі у м.Луганську 02.10.2002 року. У зв’язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов’язання у відповідача станом на 01.09.2009 року виник борг перед бюджетом у сумі 1531,25 грн., який складається з податку на прибуток підприємств у розмірі 1518,45 грн., у тому числі податкові зобов’язання в сумі 1357,43 грн., штрафні санкції у сумі 130,51 грн. та пеня в сумі 30,51 грн., та комунального податку в розмірі 12,80 грн. Відповідно до п.п.5.3.1, 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сума податкового зобов’язання несплачена платником податків у 10 – денний строк з дня отримання податкового повідомлення вважається податковим боргом. В порушення норм діючого законодавства, податковий борг відповідачем не сплачено. У зв’язку з несплатою податкового зобов’язання, згідно діючого законодавства, ДПІ на адресу ТОВ «Компанія «Євробізнес ЛТД» були надіслані перша та друга податкові вимоги. Однак у рахунок погашення заборгованості коштів не поступало. Враховуючи вищенаведене, Державна податкова інспекція у Артемівському районі у м.Луганську просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Євробізнес ЛТД» заборгованість з податку на прибуток підприємств у розмірі 1518,45 грн. та комунального податку в розмірі 12,80 грн.
В судовому засіданні представник позивача надав заяву про уточнення позовних вимог, у якій зазначає, що станом на 19.10.2009 року сума податкового боргу платника податків сплачена частково, тому податковий борг Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Євробізнес ЛТД» складає 472,11 грн., який складається з податку на прибуток підприємств у розмірі 440,23 грн., у тому числі податкові зобов’язання в сумі 191,34 грн., штрафні санкцій у сумі 130,51 грн., пеня в сумі 118,38 грн., комунального податку в розмірі 12,80 грн. та податку на додану вартість у розмірі 19,08 грн. У зв’язку з вищенаведеним, просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Євробізнес ЛТД» заборгованість з податку на прибуток у розмірі 440,23 грн., комунального податку в розмірі 12,80 грн. та податку на додану вартість у розмірі 19,08 грн..
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи за його відсутності.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов’язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Судом встановелно, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Євробізнес ЛТД» зареєстровано як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради 25.09.2002 року за №1 382 105 0001 000869, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (арк справи 18).
Відповідно до діючого законодавства підприємство поставлено на облік платників податків в Державній податковій інспекції у Артемівському районі у м.Луганську 02.10.2002 року за №3163, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків (арк справи 20).
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно ч.1 ст. 11 вказаного закону о ргани державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі — платники податків).
У зв’язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов’язання у відповідача станом на 19.10.2009 року виник податковий борг перед бюджетом у сумі 472,11 грн., який складається з податку на прибуток підприємств у розмірі 440,23 грн., у тому числі податкові зобов’язання в сумі 191,34 грн., штрафні санкцій у сумі 130,51 грн., пеня в сумі 118,38 грн., комунального податку в розмірі 12,80 грн. та податку на додану вартість у розмірі 19,08 грн., що підтверджується довідкою про суму податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобов’язання судом не встановлено.
Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
У відповідності до вимог чинного законодавства боржнику були надіслані перша податкова вимога №1/24 від 08.01.2009 року, яка була отримана представником позивача 21.01.2009 року, що підтверджується поштовим повідомленням, та друга податкова вимога №2/135 від 25.02.2009 року, яка була отримана представником відповідача 31.03.2009 року, про що свідчить поштове повідомлення (арк. справи 10,11). Але до теперішнього часу суму заборгованості не сплачено.
Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч.ч. 1, З ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач — визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Таким чином, уточнені позовні вимоги Державної податкової інспекції у Артемівському районі у м.Луганську знайшли обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе примусово стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Євробізнес ЛТД» заборгованість з податку на прибуток у розмірі 472,11 грн. звернувши стягнення на його активи.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд
П О С Т А Н О В И В:
Уточнений адміністративний позов Державної податкової інспекції у Артемівському районі у м.Луганську до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Євробізнес ЛТД» про стягнення суми податкової заборгованості шляхом звернення стягнення на активи задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Євробізнес ЛТД» (р/р26001053701558, МФО304795, Луганська філія Приватбанку, м.Луганськ, р/р26008102841801, МФО 351005, АКІБ «Укрсиббанк», вул. Градусова,б.10, м.Луганськ) заборгованість з податку на прибуток підприємств у розмірі 440,23 грн. на користь Державного бюджету України (код платежу 11021000 р/р31118009700003), з комунального податку в розмірі 12,80 грн. на користь Державного бюджету України (код платежу 16010200, р/р33212828700003), з податку на додану вартість у розмірі 19,08 грн. на користь Державного бюджету України (код платежу 14010100, р/р31110029700003) утримувач УДКУ у м.Луганську, ГУДКУ в Луганській області, код утримувача 24046582, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, звернувши стягнення на його активи.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано 23 жовтня 2009 року.
СУДДЯ