ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
24 січня 2017 року № 876/923/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Довгополов О. М., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Львівського окружного адміністративного суду від "06" грудня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Франківськиого районного суду міста Львова про визнання незаконними та скасування стягнення, -
встановив:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 06.12.2016р. відмовлено в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Франківськиого районного суду міста Львова про визнання незаконними та скасування стягнення.
Не погодившись із вказаною ухвалою, ОСОБА_1 подала на неї апеляційну скаргу.
Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. ч. 5, 6 ст. 187 КАС України, а саме не підписана особою, яка її подає або її представником, а також до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлений статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Так як подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 КАС України, то у відповідності до ст. 108 КАС України, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.
Зазначені недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги, яка б відповідача вимогам ч. 5 ст. 187 КАС України, а саме була підписана особою, яка її подає, або її представником з долученням оформленого належним чином документа про його повноваження та надання суду документа про сплату судового збору в розмірі, встановленому законом.
При цьому, в апеляційній скарзі позивач заявила клопотання про відстрочення сплати судового збору до вирішення справи по суті чи звільення її відсплати судового збору. Клопотання мотивує тим, що внаслідок накладення на неї незаконного дисциплінарного стягнення в останні 6 місяців їй фактично зменшено виплати з оплати праці (скасовано премії та інші виплати), а також не оплачені листки непрцездавтності, в зв'язку з чим на даний час вона не може сплатити судового збору.
Однак апелянт не надала жодних доказів, на підставі яких суд може встановити її матеріальний стан та можливість сплатити судовий збір за подання зазначеної апеляційної скарги, зокрема, довідку про заробітну плату чи про інші доходи (за наявності таких). Тому подане апелянтом клопотання про про відстрочення сплати судового збору чи звільення її відсплати судового збору є необґрунтовнаим і не підлягає задоволенню.
Також слід зазначити, що відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року 3674-VI.
Частиною 1 ст. 4 цього Закону (в редакції, чинній на час подання позовної заяви) було передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
З позовної заяви та постанови суду першої інстанції вбачається, що даний адміністративний позов носить немайновий характер.
Зазначеною статтею (в цій же редакції) також було встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
А ч. 2 ст. 4 вказаного Закону визначено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2016 рік" мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2016 року становила 1378,00 грн.
Відповідно ставка судового збору, що підлягав до сплати при поданні позовної заяви, становила 551,20 грн. (1378,00 грн. * 0,4).
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги, становить 606,32 грн. (551,20 грн. * 110%).
Тому апелянту слід надіслати на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 606 грн. 32 коп. за реквізитами: одержувач - Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк одержувача - ГУДКУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).
Керуючись ст.ст. 160, 165, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 06.12.2016р. у справі № 813/2533/16 за позовом ОСОБА_1 до Франківськиого районного суду міста Львова про визнання незаконними та скасування стягнення - залишити без руху.
Надати особі, яка її подала апеляційну скаргу, строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом 10 днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі не усунення зазначених в цій ухвалі недоліків апеляційної скарги, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційну скаргу буде повернуто.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення. На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Довгополов О. М.