Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
м. Харків
30 січня 2017 р. Справа № 820/3508/16
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нуруллаєва І.С.,
розглянувши у письмовому провадженні в м. Харкові клопотання представника позивача про передачу розгляду справи до місцевого суду як адміністративного по справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" до Департаменту реєстрації Харківської міської ради, Державного реєстратора прав на нерухоме майно Департаменту реєстрації Харківської міської ради Федоренко Андрія Івановича про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Публічне акціонерне товариство "Укрсоцбанк", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Департаменту реєстрації Харківської міської ради, Державного реєстратора прав на нерухоме майно Департаменту реєстрації Харківської міської ради Федоренко Андрія Івановича, в якому просить суд:
- скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Департаменту реєстрації Харківської міської ради Федоренка Андрія Івановича - індексний номер 19430058 від 18.02.2015 р. про припинення в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запису про іпотеку 7212088 на нерухоме майно, а саме - квартиру № 9, б. 16-А, вул. 23 Серпня, м. Харків;
- зобов'язати Департамент реєстрації Харківської міської ради поновити запис в реєстрі речових прав про іпотеку 7212088 на нерухоме майно, а саме - квартиру № 9, б. 16-А, вул. 23 Серпня, м. Харків.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 06.09.2016 року відкрито провадження у адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представники сторін у судове засідання не прибули, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином.
Від представника позивача через канцелярію суду надійшло клопотання про передачу розгляду справи до Дзержинського районного суду м. Харкова як адміністративного.
Суд вважає, що сторони є належним чином повідомленими про дату, час та місце судового засідання, потреба заслухати свідка чи експерта відсутня, перешкод для розгляду справи у судовому засіданні немає, а тому суд вважає що справу слід розглянути за наявними в ній матеріалами в порядку письмового провадження з огляду на ч. 6 ст. 128 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд зазначає, що частина 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України зазначає, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
У відповідності до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч.1, ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; 7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
Статтею 18 КАС України регламентовано правила предметної підсудності адміністративних справ, зокрема, відповідно до п. 1 ч.1 зазначеної статті місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Судом під час судового розгляду справи встановлено, що позивачем у справі зверненно позовні вимоги до Департаменту реєстрації Харківської міської ради та державного реєстратора прав на нерухоме майно Департаменту реєстрації Харківської міської ради Федоренка Андрія Івановича.
Відповідно до положень ч.1 ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 р. система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Згідно з приписами ч.1 ст.11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 р., виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
З врахуванням зазначеного суд приходить до висновку, що позивачем заявлено позов до суб'єкта владних повноважень, який відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" має статус органу місцевого самоврядування.
Згідно з п.2 ч. 1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
З огляду на зазначене суд приходить до висновку, що клопотання представника Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" про передачу справи підлягає задоволенню, а зазначена справа має бути розглянута місцевим судом як адміністративним, а отже має бути передана до Дзержинського районного суду м. Харкова.
Відповідно до ч.ч. 7, 8 ст. 22 КАС України, адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 18, 22, 160, 165, 185, 186 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання представника Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" про передачу справи- задовольнити.
Адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" до Департаменту реєстрації Харківської міської ради, Державного реєстратора прав на нерухоме майно Департаменту реєстрації Харківської міської ради Федоренко Андрія Івановича про скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії передати на розгляд за предметною підсудністю до Дзержинського районного суду м. Харкова як адміністративного.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Суддя Нуруллаєв І.С.