Постанова № 64394363, 12.01.2017, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2017
Номер справи
819/1706/16
Номер документу
64394363
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/1706/16

12 січня 2017 р.

м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

головуючої судді Білоус І.О.

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Тернополі адміністративну справу за позовом Чортківської об`єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Тернопільській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Чортківський м'ясокомбінат" про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Чортківська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Тернопільській області (надалі – Чортківська ОДПІ, позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю " Чортківський м"ясокомбінат " про стягнення податкового боргу в розмірі 118,012,08 грн.

Представник позивача в судове засідання не прибув, проте подав до суду клопотання в якому просить розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, хоча був повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до ч. 4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Згідно із ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Як передбачено ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, судовий розгляд даної справи здійснено в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Чортківський м'ясокомбінат» (далі TOB «Чортківський м'ясокомбінат») вул. Копичинецька, 124, м.Чортків, Тернопільська область зареєстроване органами державної реєстрації як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа 13.12.2004р., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідач перебуває на обліку Чортківській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Тернопільській області (далі Чортківська ОДПІ) як платник податків з 20.09.2005 року.

Згідно п.п.19'.1.1., п.п.19.2. п.19'.1 ст.191 Податкового кодексу України (далі ПК України) до функцій контролюючих органів входить здійснення адміністрування податків, зборів, платежів; контролю за своєчасністю подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплатою податків, зборів, платежів.

П.п.20.1.19. п.20.1. ст.20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право, зокрема застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідно до ч.І ст. 67 Конституції України, пп.16.1.4 п. 16.1 ст.16, ст.ст.36, 38 ПК України, на платників податків в тому числі на ТОВ «Чортківський м’ясокомбінат» покладений обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених законодавством.

Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункт 14.1 стаття 14 ПК України).

Згідно п.286.2. ст.286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

П.287.3. ст.287 ПК України встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до п.п.54.3.1, п.п. 54.3.3. п.54.3. ст.54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факт здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об'єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу та наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на праве здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно законодавством; згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідального за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосуванш штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами зазначеними у пп.54.3.1 - 54.3.6 п.54.3 ст.54 цього Кодексу, платник податків зобов'язанні сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, колі протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарженн рішення контролюючого органу (п.57.3 ст.57 ПК України).

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сум узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

TOB «Чортківський м'ясокомбінат», у відповідності до п. 54.1 ст 54 Податкового кодексу України самостійно визначено та узгоджено податкові зобов'язання з оренди плати за землю з юридичних осіб за 2014 рік шляхом подання відповідних декларації однак самостійно нараховані суми орендної плати не сплачені.

Зважаючи на те, що TOB «Чортківський м'ясокомбінат» не сплачено узгоджені сум податкових (грошових) зобов'язань станом на 22.12.2016 року в інтегрованих картках за відповідачем рахується податковий борг з орендної плати за землю з юридичних осіб на суму 118012,08 грн., з них основний платіж - 115519,56 грн., штрафні (фінансові) санкції - 2492,52 грн., а саме:

1.с.Біла - на суму 9222,82 грн. із них основного платежу 8958,21 грн., штрафна санкція 264,61 грн., згідно податкової декларації з плати за землю за 2014 рік, податкових повідомлень-рішень від 11.04.2014р. №0002091500, від 15.01.2015р. №0000091500;

2.с.Горішня Вигнанка - на суму 76432,85 грн. із них основного платежу 75055,30 грн., штрафна санкція 1377,55 грн., згідно податкової декларації з плати за землю за 2014 рік, податкових повідомлень-рішень від 11.04.2014р. №0002111500, від 15.01.2015р. №0000081500;

З .м.Чортків - на суму 32356,41 грн. із них основного платежу 31506,05 грн., штрафна санкція 850,36 грн., згідно податкової декларації з плати за землю за 2014 рік, податкових повідомлень-рішень від 11.04.2014р. №0002131500, від 15.01.2015р. №0000101500;

що також підтверджується розрахунком боргу та довідкою Чортківської ОДПІ про наявність заборгованості.

Згідно п.56.11. ст.56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків. Крім того, зазначені податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а тому грошові зобов'язання визначені в них, вважаються узгодженими.

В зв'язку з наявністю податкового боргу (який не переривався), податковим органом відповідно до вимог статті 59 ПК України виставлено та надіслано боржнику податкову вимогу від 26.07.2016р. №130-25 рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

За даними Чортківської ОДПІ боржник має відкриті рахунки № 26005001100953 у ПАТ «КБ «Хрещатик» МФО 300670, № 26003000116563 у АТ «Укрексімбанк», Тернопіль МФО 338879.

Відповідно до п. 41.1. ст.41 ПК України, контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.

Відповідно до п. 41.2 ст.41 ПК України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.

Згідно п.87.1 ст.87 ПК України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, утому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелом самостійної сплати грошових зобов'язань з податку на додану вартість є суми коштів, що обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, та джерела, зазначені в абзаці першому цього пункту.

Відповідно пп.191.1.22., пп. 191. 1.34. п. 191. 1. ст.191 ПК України контролюючі органи здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно не нарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів; забезпечують визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

П.п.20.1.19. п.20.1. ст.20 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно пп.20.1.34. п.20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п. 95.3. ст.95 ПК України).

Пунктом 95.4 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідач не спростував доводи адміністративного позову, не надав доказів про сплату заборгованості, а тому враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, позов підлягає до задоволення у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Чортківський м'ясокомбінат» (вул.Копичинецька, 124, м.Чортків, Тернопільська область, код ЄДРПО номер 33294031) шляхом стягнення коштів з рахунків у банках обслуговуючих відповідача та за рахунок готівки, що належить відповідачу заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами з орендної плати за землю з юридичних осіб в сумі 118012,08 ( сто вісімнадцять тисяч дванадцять гривень 08 коп.) на користь Чортківської об'єднаної державної податкової інспекція Головного управління ДФС у Тернопільській області, а саме:

- орендна плата за землю з юридичних осіб с.Біла - в сумі 9222,82 грн. на р/р 332 10812700559, УДК СУ у Чортківському районі/Місцевий бюджет с.Біла /18010600. ко. одержувача 37938481, банк ГУ ДКСУ у Тернопільській області, МФО 838012:

- орендна плата за землю з юридичних осіб с.Горішня Вигнанка - в сумі 76432.85 грн на р/р 33218812700562, УДК СУ у Чортківському районі/Місцевий бюджет с.Горішня Вигнанка/18010600, код одержувача 37938481, банк ГУ ДКСУ у Тернопільській облает, МФО 838012,

- орендна плата за землю з юридичних осіб м.Чортків - в сумі 32356,41 грн. на р/р 33214812700555 УДК СУ у Чортківському районі Місцевий бюджет м.Чортків /18010600 код одержувача 37938481, банк ГУ ДКСУ у Тернопільській області. МФО 838012

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Білоус І.О.

копія вірна

Суддя Білоус І.О.