Постанова № 64393961, 30.01.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.01.2017
Номер справи
815/7341/16
Номер документу
64393961
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/7341/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2017 року м.Одеса

У залі судових засідань №29

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Харченко Ю.В.

При секретарі Рудченко О.І.

Розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними дій, та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просять суд визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, що викладені в листі від 15.07.2016року №4997/С/15520501, щодо відмови у видачі довідки "про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на інших посадах ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію"; зобов'язати Державну податкову інспекцію у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області видати ОСОБА_1 довідку "про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на інших посадах ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію", за формою затвердженою Постановою Правління Пенсійного фонду України №15-1 від 04.09.2013р. станом на 01.12.2015року, та станом на 01.05.2016року із зазначенням всіх складових заробітної плати: посадового окладу, надбавки за ранг, надбавки за вислугу років, надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, премій, інші виплати (винагорода за вислугу років, індексація, матеріальна допомога на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань) по посаді начальника Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років ОСОБА_1.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з прийняттям Кабінетом Міністрів України Постанов від 09.12.2015р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», та від 06.04.2016р. №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016році», підвищено посадові оклади працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, у тому числі, державних службовців, та беручи до уваги те, що позивачу пенсія призначена відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. №3723-ХІІ, ОСОБА_1 має право на отримання довідки "про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на інших посадах ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію", за формою затвердженою Постановою Правління Пенсійного фонду України №15-1 від 04.09.2013р.

Відповідач - Державна податкова інспекція у Малиновському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмових запереченнях на адміністративний позов (вхід.№2423/17 від 26.01.2017р.), зазначаючи, що з 01.06.2015року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. №3723-ХІІ. Також, відповідач зазначає, що з набранням 01.05.2016року чинності Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015року №889-VІІІ, скасовано, зокрема статтю 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. №3723-ХІІ. Крім того, Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» скасовано пункт 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000р. №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», яким визначався механізм перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. №3723-ХІІ. Таким чином, з урахуванням того, що Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015року №889-VІІІ не передбачено проведення перерахунку пенсій, в тому числі призначених згідно із Законом України «Про державну службу» від 16.12.1993р. №3723-ХІІ, а також те, що Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» скасовано пункт 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000р. №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», підстави для видачі довідок про заробітну плату для перерахування пенсій, який був передбачений статтею 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993р. №3723-ХІІ, відсутні. Крім того, Постановою Пенсійного фонду України від 04.07.2016р. №15-2 виключено форму довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, з урахуванням того, що від повноважного представника позивача - ОСОБА_2 до суду надійшла заява (вхід.№2419/17 від 26.01.2017р.) про розгляд справи без її участі в порядку письмового провадження, а також зважаючи на відсутність потреби у витребуванні додаткових доказів, виклику у судове засідання свідка, експерта, судом ухвалено рішення щодо розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового провадження, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності та системно проаналізувавши приписи чинного, на момент виникнення спірних правовідносин, законодавства, суд встановив наступне.

Як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, позивач - ОСОБА_1 24.06.2016р. звернувся до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області з Заявою щодо видачі довідки про заробітну плату станом на 24.06.2016р. для перерахунку пенсії згідно зі статтею 37 Закону України «Про державну службу».

Судом з"ясовано, що за результатами розгляду вищеозначеного звернення від 24.06.2016р., ДПІ у Малиновському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області на ім"я ОСОБА_1 надіслано Лист від 15.07.2016р. №4997/С/15520501, за підписом начальника Інспекції ОСОБА_3, у якому зазначено, що останнє підвищення посадових окладів працівників ДПІ у Малиновському районі м.Одеси ГУ ДФС в Одеській області відбулося згідно Постанови КМУ від 06.04.2016р. №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році». Разом з тим, Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», внесено зміни щодо перерахунку пенсій, зокрема, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України, перерахунок пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена згідно Закону України «Про державну службу», відмінено.

Також, судом встановлено, що за наслідками розгляду заяви позивача - ОСОБА_1 від 24.06.2016р. Державною податковою інспекцією у Малиновському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області заявнику надано Додаткову довідку про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».

Не погодившись з означеним Листом Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області від 15.07.2016р. №4997/С/15520501, позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.

Так, на думку суду, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, що викладені в листі від 15.07.2016року №4997/С/15520501, щодо відмови у видачі довідки "про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на інших посадах ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію"; зобов'язання Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області видати ОСОБА_1 довідку "про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на інших посадах ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію", за формою затвердженою Постановою Правління Пенсійного фонду України №15-1 від 04.09.2013р. станом на 01.12.2015року, та станом на 01.05.2016року із зазначенням всіх складових заробітної плати: посадового окладу, надбавки за ранг, надбавки за вислугу років, надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, премій, інші виплати (винагорода за вислугу років, індексація, матеріальна допомога на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань) по посаді начальника Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років ОСОБА_1, є обґрунтованими, правомірними, та такими, що підлягають задоволенню, з урахуванням наступного.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу п.1 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, на підставі Наказу ДПІ у Малиновському районі м.Одеси від 07.03.2008р. №68-о, відповідно до ст.38 Кодексу законів про працю України, ОСОБА_1 29.02.2008р. звільнено з посади начальника відділу реєстрації та обліку платників податків Управління реєстрації та обліку платників податків Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси, за власним бажанням, у зв'язку з виходом державного службовця на пенсію по інвалідності, про що свідчить наявна у матеріалах справи копія трудової книжки від 15.10.1987р.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 пенсію призначено виходячи з 84% від суми отриманої заробітної плати на момент призначення пенсії, про що свідчить наявна у матеріалах справи копія Розпорядження від 11.08.2008р. №14841.

До 01.05.2016р. порядок пенсійного забезпечення державних службовців було врегульовано положеннями Закону України "Про державну службу" №3723-ХІІ від 16.12.1993р., а з 01.05.2016р. набув чинності Закон України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015р.

Пенсійне забезпечення державних службовців на момент призначення позивачу пенсії визначалось Законом України «Про державну службу» від 16.12.1993року №3723-XII (у редакції станом на час призначення пенсії позивачу), відповідно до статті 37 якого, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно зі статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993року №3723-XII у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.

У свою чергу, частиною 2 статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993року №3723-XII встановлено, що перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Таким чином, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що призначення державним службовцям пенсій, та їх перерахунок здійснюється з сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Частиною 1 статті 1 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995року №108/95-ВР передбачено, що заробітна плата - це винагорода обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

До структури заробітної плати входять: основна та додаткова заробітні плата, а також заохочувальні і компенсаційні виплати, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та грошові і матеріальні виплати, які передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми (частина 2 статті 2 Закону України «Про оплату праці»).

У свою чергу, згідно з частиною 2 статті 33 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993року №3723-XII, заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991року №1788-XII врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Так, відповідно до частини 1 статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991року №1788-XII, до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003року №1058-IV передбачено виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно із зазначеним Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Аналізуючи вищевказані норми чинного законодавства України, судом встановлено, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких фактично нараховано та сплачено страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються у заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Крім того, на всі складові заробітної плати нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове пенсійне страхування і вони є складовою заробітної плати та зобов'язані враховуватися при обчисленні (перерахунку) пенсії.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у Постановах від 14.05.2013р. (справа №21-125а13), та від 28.05.2013р. (справа №21-97а13).

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 31.05.2015р. «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» керівним працівникам, спеціалістам і службовцям з 01 грудня 2015року підвищено посадові оклади.

Відповідно до статей 51 і 52 Закону України "Про державну службу" Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 06.04.2016р. №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016році», якою затверджено нову схему посадових окладів на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів та розмір надбавок до посадових окладів за ранги державних службовців, з урахуванням яких відбулося підвищення заробітної плати відповідних категорій працівників.

Відповідно до п.5 «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», у разі неприйняття до 01 червня 2015року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 09.12.2015р. «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000р., а саме: виключено пункт 4, яким передбачалось право на збільшення розміру пенсії у разі збільшення заробітної плати державним службовцям; абзац 1 пункт 5 Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000р. викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується Управлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».

Згідно абзацу 2 пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» №865 від 31.05.2000р., у разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а у разі його відсутності та перейменування (відсутності) посад довідка видається у порядку, встановленому Міністерством соціальної політики за погодженням з Головним управлінням державної служби.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013року №15-1 «Про виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах № 2а-8893/12/2670, № 2а-4753/09/2670» затверджено, та введено в дію форму довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.

Однак, у подальшому, згідно з Постановою Правління пенсійного фонду України від 04.07.2016 р. №15-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 25 липня 2016р. за №1020/29150, положення про запровадження вказаної форми довідки виключено.

Зокрема, як зазначено в п.3 Постанови правління Пенсійного фонду України від 4 липня 2016р. №15-2, вказана постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування, котре відбулося в Офіційному віснику України, 2016, №67, зокрема, 02.09.2016р.

Тобто, форма довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, виключена з 02.09.2016р.

Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити, що згідно положень ч.1 ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Конституційний Суд України у своєму рішенні від 09.02.1999року №1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.

Таким чином, з урахуванням наведеного, судом встановлено, що на час звернення позивача - ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області із заявою від 24.06.2016р. щодо видачі довідки про заробітну плату станом на 24.06.2016р. для перерахунку пенсії згідно зі статтею 37 Закону України «Про державну службу» форма Довідки «про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію» була чинною.

Відповідно до статті 49 Кодексу законів про працю України, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівникові на його вимогу довідку про його роботу на даному підприємстві, установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати.

За таких обставин, враховуючи, що на момент виникнення спірних правовідносин, нормативно врегульовано питання видачі Довідки «про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію», форму якої було затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013року №15-1 «Про виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах № 2а-8893/12/2670, № 2а-4753/09/2670», суд дійшов висновку про наявність у позивача права на отримання означеної довідки.

Крім того, суд вважає за доцільне наголосити, що у даному випадку позовні вимоги ОСОБА_1 не полягають у вирішенні питання щодо проведення самого перерахунку пенсії та її розміру, а стосується лише видачі Довідки «про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію», форму якої було затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013року №15-1.

Також, до повноважень відповідача - Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області не входить питання надання правової оцінки наявності чи відсутності у ОСОБА_1 права на перерахунок пенсії державного службовця, оскільки компетенцією щодо вирішення питання про проведення перерахунку пенсії державного службовця наділені органи Пенсійного фонду України, а тому відмовляючи у видачі довідки у зв'язку з тим, що у позивача відсутнє право на перерахунок пенсії, відповідач вийшов за межі своїх повноважень, визначених законом.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку щодо існування юридичного обов'язку у відповідача - Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області надати позивачу - ОСОБА_1 довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії, у зв'язку з чим позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими, правомірними, такими, що відповідають приписам чинного, на момент виникнення спірних правовідносин, законодавства, а тому підлягають задоволенню.

Вищевикладене спростовує твердження відповідача наведені у письмових запереченнях на адміністративний позов.

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.ч.1,4 ст.70 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно зі ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 правомірні, документально підтверджені, та обґрунтовані, базуються на положеннях чинного, на момент виникнення спірних правовідносин, законодавства, отже підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.2, 4, 7-9, 11, 12, 69, 71, ч.6 ст.128, ст.ст.158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними дій, та зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, що викладені в листі від 15.07.2016року №4997/С/15520501, щодо відмови у видачі довідки "про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на інших посадах ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію".

3. Зобов'язати Державну податкову інспекцію у Малиновському районі м.Одеси Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області видати ОСОБА_1 довідку "про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, які на момент перерахунку працюють на інших посадах ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію", за формою затвердженою Постановою Правління Пенсійного фонду України №15-1 від 04.09.2013р. станом на 01.12.2015року, та станом на 01.05.2016року із зазначенням всіх складових заробітної плати: посадового окладу, надбавки за ранг, надбавки за вислугу років, надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, премій, інші виплати (винагорода за вислугу років, індексація, матеріальна допомога на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань) по посаді начальника Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років ОСОБА_1.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.

Суддя Харченко Ю.В.