Справа № 815/475/17
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 січня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Свида Л.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання протиправної відмови у наданні позивачам дозволів на розроблення проекту землеустрою, зобов'язання повторно розглянути клопотання, визнання протиправним та скасування наказу, виключення спірних земельних ділянок з переліку земельних ділянок право оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулися ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20 з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання протиправної відмови у наданні позивачам дозволів на розроблення проекту землеустрою, зобов'язання повторно розглянути клопотання, визнання протиправним та скасування наказу, виключення спірних земельних ділянок з переліку земельних ділянок право оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами.
Відповідно до ч.2 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу.
Вимоги до позовної заяви визначені нормами ст.106 цього ж Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову. Адміністративний позов, згідно з пунктом 6 коментованої статті, є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно - правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.
Відповідно до ч.1 ст.47 КАС України, особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст. 50 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до п.п.1-2 ч.2 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20 подано позов про визнання протиправною відмову у наданні позивачам дозволів на розроблення проекту землеустрою, зобов'язання повторно розглянути клопотання, визнання протиправним та скасування наказу, виключення спірних земельних ділянок з переліку земельних ділянок право оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами.
Так, суд вважає, що даний спір неможливо розглядати в одному провадженні, оскільки позовна заява має подаватися до суду кожним із позивачів окремо. Розгляд даної справи за участю 20-х позивачів в одному провадженні є неприпустимим.
Отже, позови вказаних осіб про визнання протиправної відмови у наданні дозволів на розроблення проекту землеустрою, зобов'язання повторно розглянути клопотання, визнання протиправним та скасування наказу, виключення спірних земельних ділянок з переліку земельних ділянок право оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами повинні розглядатися в окремих провадженнях, та окремо по кожному з позивачів повинно бути прийнято рішення.
Враховуючи вищевикладене, позивачам необхідно привести адміністративний позов у відповідність до ст. ст. 105,106 КАС України.
Крім того, даний позов не відповідає ч. 3 ст. 106 КАС України, оскільки позивачами не в повному обсязі сплачено судовий збір.
Разом з позовом позивачами надано квитанцію №108 від 18.01.2017 року про сплату ОСОБА_1 судового збору у розмірі 640 грн.
Частиною 6 ст. 6 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» передбачено, що у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України № 3674-VI від 08.07.2011 року «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Частиною 3 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлено ставку судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно вимог ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», з 1 січня 2017 року 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить - 1600 гривень.
У прохальній частині позовних вимог позивачами заявлено п'ять вимог немайнового характеру, а судовий збір сплачено за одну вимогу немайнового характеру ОСОБА_1
З урахуванням вищевикладеного, за подання до суду позовної заяви позивачам належить сплатити судовий збір за п'ять вимог немайнового характеру окремими платіжними документами у відповідності до Закону України «Про судовий збір» на рахунок Одеського окружного адміністративного суду (отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу - судовий збір, Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626).
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до Одеського окружного адміністративного суду оригіналу документу про сплату державного мита за подання позовної заяви за кожного позивача, а також приведення адміністративного позову у відповідність до ст. ст. 105, 106 КАС України.
Керуючись ст. ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання протиправної відмови у наданні позивачам дозволів на розроблення проекту землеустрою, зобов'язання повторно розглянути клопотання, визнання протиправним та скасування наказу, виключення спірних земельних ділянок з переліку земельних ділянок право оренди на які виставляються на земельні торги окремими лотами - залишити без руху.
Запропонувати позивачам усунути недоліки позовної заяви у строк до 24 лютого 2017 року.
Роз'яснити позивачам, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом термін, позов буде повернуто позивачеві відповідно до приписів пункту 1 частини 3 статті 108 КАС України.
Копію ухвали надіслати позивачам.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, встановлені ст. 186 КАС України.
Суддя Л.І. Свида