КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2016 року 810/3528/16
Київський окружний адміністративний суду у складі колегії суддів: головуючий суддя Лапій С.М., судді Балаклицький А.І., Щавінський В.Р., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ТОВ «Біогазенерго» до Державної фіскальної служби України, Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії ,-
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулося ТОВ «Біогазенерго» з позовом до Державної фіскальної служби України, Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про визнання протиправною бездіяльності Державної фіскальної служби України та Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, яка полягає у незабезпеченні автоматичного збільшення суми, на яку Товариство з обмеженою відповідальністю «Біогазенерго» (ідентифікаційний код 33593431) має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 24), що зазначене у податковій звітності з податку на додану вартість за червень 2015 року в розмірі 14 423 561 грн., та обов'язати Державну фіскальну службу України та Вишгородську ОДПІ ГУ ДФС у Київській області збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку Товариство з обмеженою відповідальністю «Біогазенерго» (ідентифікаційний код 33593431) має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 24), що вказане у податковій декларації з ПДВ за червень 2015 року в розмірі 14 423 561 грн. та відобразити відповідне збільшення у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач зазначив, що оскаржувана бездіяльність податкового органу порушує його охоронювані законом права та інтереси.
Представник позивача звернувся до суду з письмовим клопотанням, яким підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити та розглядати справу за його відсутності.
Представник відповідачів надав суду письмові заперечення проти позову, в яких просить відмовити у його задоволенні.
На підставі ч. 4 ст. 122 КАС України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково у зв'язку з наступним.
Як слідує з матеріалів справи, ТОВ «Біогазенерго» зареєстроване 19.07.2005 як юридична особа, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 25.11.2015.
Позивачем 17.07.2015 подано до Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області податкову декларацію з податку на додану вартість за червень 2015 року, де у рядку 24 «Сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» відображено суму 14 423 561 грн.
Згідно електронної квитанції № 2 (реєстровий номер 9150841954) від 17.07.2015 Вишгородською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області отримано податкову декларацію за червень 2015 року.
Достовірність відображеного у рядку 24 декларації з податку на додану вартість за червень 2015 року показника від'ємного значення у розмірі 14 423 561 грн. відповідачами під сумнів не ставиться, крім того, в матеріалах справи наявний акт перевірки від 05.01.2016 № 3/22-00/33593431, яким Вишгородська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області підтвердила наявність у позивача станом на 31.12.2014 від'ємного значення ПДВ в розмірі 17 665 475, 00 грн. (стор.27 Акту, графа «Залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до податкового кредиту наступного податкового періоду ряд.24 Декларації. За даними перевірки»).
Податковим органом 03.08.2015 в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - ЄРПН) щодо ТОВ «Біогазенерго» було здійснено анулювання рахунків позитивних і від'ємних значень згідно формули розрахунків ПДВ, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні /або розрахунки коригування.
Сума від'ємного значення, не погашеного станом на 01.07.2015, задекларована ТОВ «Біогазенерго» в рядку 24 декларації ПДВ за червень 2015 року, мала перенестись в реєстраційну суму ДФСУ.
Разом з цим, починаючи з серпня 2015 року на рахунку позивача у системі електронного адміністрування ПДВ сума, відображена позивачем у рядку 24 декларації з ПДВ за червень 2015 року, не обліковувалась, що підтверджується відповідним витягом з системи електронного адміністрування ПДВ від 03.11.2016, а також листами відповідачів.
Позивачем 17.12.2015 та 20.01.2016 направлено звернення до Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області з проханням надати роз'яснення щодо від'ємного значення ПДВ, тобто суми, на яку товариство може зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до них.
Листом від 17.12.2015 року №7002/10/10-08-22-02/2944 Вишгородська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомила, що з 18.11.2015 року по 06.01.2016 року проводиться планова документальна виїзна перевірка позивача за період з 01.01.2012 року по 31.12.2014 року, за результатами якої буде складено акт та визначена остаточна сума від'ємного значення з ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиту наступного (звітного) періоду та буде перенесена в реєстраційну суму рядка 24.
Вишгородська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області листом від 22.01.2016 № 188/10-08-15-01/107 повідомила позивача, що з урахуванням вимог чинного законодавства збільшення реєстраційної суми (УНакл) на суму від'ємного значення податку, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року, здійснюється в автоматичному режимі.
Оскільки Вишгородською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області не було перенесено до реєстраційної справи суми від'ємного значення ПДВ, задекларованого товариством у рядку 24 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року, позивач 07.04.2016 звернувся зі скаргою на бездіяльність органів ДФС України до Ради бізнес-омбудсмена.
Відповідно до Постанови КМУ від 26.11.2014 № 691 та Меморандуму про партнерство та співробітництво між Радою бізнес-омбудсмена та ДФС України від 12.10.2015, Рада бізнес-омбудсмена звернулась до ДФС України з поданням від 20.05.2016 № 1213 про вжиття заходів щодо «… перенесення суми від'ємного значення ПДВ по декларації позивача за червень 2015 року в розмірі 14 423 561,00 грн., яка була підтверджена відповідним актом Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 05 січня 2016 року № 3/22-00/33593431, в рахунок збільшення реєстраційної суми податку, на яку платник податку може зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до них».
На зазначене подання ДФС України листом від 30.06.2016 № 14265/6/99-99-14-03-02-15 повідомила, що «…згідно з результатами проведеного ОДПІ аналізу суму від'ємного значення з податку на додану вартість, зазначеного ТОВ «Біогазенерго» в декларації з ПДВ за червень 2015 року у розмірі 14423,6 тис. грн., не підтверджено».
Таке твердження ДФС України суд оцінює критично, оскільки воно спростовується актом перевірки, також чинним законодавством України не надано контролюючому органу прав та повноважень спростовувати висновки та факти, встановлені цим же органом в акті перевірки, шляхом проведення «аналізу» та не зобов'язує позивача потворно «підтверджувати» вже встановлені актом перевірки факти та висновки.
На засіданні Експертної Групи 09.08.2016 року за участю Ради бізнес-омбудсмена та ДФС України останній повідомив про «…неможливість «підтягнення» суми від'ємного значення через технічні особливості функціонування системи СЕА ПДВ» (лист Ради бізнес-омбудсмена № 2108 від 31.08.2016).
Рада бізнес-омбудсмена 17.11.2016 отримала лист від ДФС України (вих. № 24130/6/99-99-06-07-15 від 09.11.2016). У зазначеному листі ДФС України зазначає: «За результатами перевірки інформації в інтересах ТОВ «Біогазенерго» щодо неперенесення від'ємного значення податку на додану вартість з декларації платника у рахунок збільшення реєстраційної суми податку встановлено затягування посадовими особами територіальних органів ДФС врегулювання порушеного платником питання та несвоєчасне надання відповідей на звернення».
Позивачем 06.12.2016 отримано Рішення Ради бізнес-омбудсмена від 05.12.2016 вих. № DCS-2016/12/05- 3007 стосовно скарги №1604071616381.
У даному Рішенні Рада бізнес-омбудсмена повідомляє про прийняте рішення, а саме: «Відповідно до пункту 11.1.1 Регламенту Ради скаргу визнати обґрунтованою. Рекомендувати ДФС провести службове розслідування стосовно посадових осіб Вишгородської ОДПІ; Рекомендувати Міністерству фінансів/ДФС/ Комітету з питань податкової та митної політики усунути Недобросовісну поведінку щодо Скаржника шляхом розробки та впровадження змін до Податкового кодексу».
Надаючи правову оцінку діям відповідачів за наслідками отримання податкової звітності від позивача та відображення її показників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, суд виходить з наступного.
З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким запроваджено нові правила функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість.
Так, система електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджена поетапно відповідно до пункту 35 підрозділу 2 розділу XX ПК України: з 1 січня до 1 липня 2015 року - у тестовому режимі; з 1 липня 2015 року - на постійній основі. Основні принципи функціонування СЕА ПДВ визначено ст. 200-1 р. V ПК України.
Відповідно до п. 200-1.1 ст. 200-1 ПК України (у редакції, яка діяла до 29 липня 2015 року) система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку: суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних; суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України; суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість; суми податку, на яку платники мають право зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Порядок електронного адміністрування ПДВ затверджено постановою КМУ від 16.10.2014 року №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі - Порядок №569).
За визначенням, наведеним у пункті 2 Порядку №569, рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - це рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти у сумі, необхідній для досягнення розміру суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку.
За змістом п. 200-1.3 ст. 200-1 ПК України (у редакції, яка діяла до 29 липня 2015 року) платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку, обчислену за формулою, яка зазначена у цій статті.
29 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 16 липня 2015 року №643-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість», яким підрозділ 2 розділу ХХ Перехідні положення Податкового кодексу України доповнено пунктом 34.
Пунктом 34 підрозділу 2 розділу ХХ Перехідні положення Податкового кодексу України встановлено, що станом на третій робочий день після дати набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» зареєстрованим платникам податку значення суми податку (позитивне або від'ємне), на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначене пунктом 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, та значення усіх її складових, визначених цим Кодексом, дорівнюють нулю, крім значень її складових УНаклОтр, УНаклВид та УМитн, що були сформовані починаючи з 1 липня 2015 року. Зареєстрованим платникам податку таке значення автоматично збільшується контролюючим органом до 31.07.2015 для платників податків, що застосовують звітний (податковий) період місяць, без проведення перевірок, передбачених статтею 200 ПК України, на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та суму непогашеного від'ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до ПК України, за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 року) (підпункт 4 пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ Прикінцеві положення ПК України).
Аналогічний алгоритм дій ДФС України визначений пп. 3 п. 10 Порядку № 569.
Державна фіскальна служба України 30 липня 2015 року повідомила план заходів ДФС для забезпечення реалізації норм Закону України №643-VІІІ з удосконалення СЕА ПДВ (http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63853.html), в розділі ІІІ якого передбачено обнуління показників та перерахунок суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН), для зареєстрованих платників податку, зокрема: - з 00 годин 00 хвилин 3 серпня 2015 року (на початок третього робочого дня після дня набрання чинності Законом №643) ДФС буде проведено обнуління суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН, сформовану відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 та пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, та значення усіх її складових, визначених ПК України, крім показників УНаклОтр, УМитн та УНаклВид, що були сформовані, починаючи з 1 липня 2015 року; - протягом 3 серпня 2015 року (третього робочого дня після дня набрання чинності Законом №643) сума УНакл зареєстрованим платникам податку збільшиться на суму середньомісячного розміру сум ПДВ, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених за останні 12 звітних місяців/4 квартали (УОвердрафт ); суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з ПДВ станом на 01.07.2015 (УПерепл); суму від'ємного значення податку, непогашеного станом на 1 липня 2015 року та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року; суму залишків коштів на електронних рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ станом на початок робочого дня 3 серпня 2015 року за вирахуванням сум, заявлених 4 платником у складі податкової звітності з податку за звітний (податковий) період за червень 2015 року до перерахування з електронного рахунку до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку та/або на поточний рахунок платника відповідно до п. 200-1.6 ст. 200-1 ПК України, також така сума зменшується на суму податкових зобов'язань, задекларованих платником за звітний (податковий) період за червень 2015 року/II квартал 2015 року; на кінець третього робочого дня після дня набрання чинності Законом №643 сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (УНакл), буде обрахована на підставі оновлених значень усіх її складових та інших показників, які згідно з вимогами пункту 34 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України враховуються під час обрахунку суми податку, обчисленої за формулою, визначеною пунктом 200-1.3 статті 200-1 Податкового кодексу України.
При цьому, планом заходів окремо зазначено, що у зв'язку із переведенням роботи системи електронного адміністрування ПДВ в штатний режим до 20 серпня 2015 року платникам податку, що застосовують звітний податковий період квартал, сума податку, на яку платник має право зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування в ЄРПН (УНакл), буде збільшена на суму від'ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за ІІ квартал 2015 року.
Згідно повідомлення прес-служби ДФС України від 05.08.2016 року, опублікованого на офіційному веб-порталі ДФС України (http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/209359.html) ДФС України до 10 серпня 2015 року зобов'язувалась забезпечити збільшення зареєстрованим платникам податку сума УНакл на суму від'ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 року та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень, що була надана платниками до 31.07.2015 року.
Таким чином, до 03.08.2015 року ДФС України у зв'язку з переведенням роботи системи електронного адміністрування ПДВ у штатний режим зобов'язана була автоматично збільшити значення суми податку, на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 24), що зазначене у податковій звітності з податку на додану вартість за червень 2015 року.
Тобто, всі непогашені залишки ПДВ, відображені у рядку 24 декларації з ПДВ за червень 2015 року, без проведення перевірок, автоматично, в силу їх заповнення, підлягають врахуванню у збільшення реєстраційної суми.
Як слідує з матеріалів справи, позивачем у декларації з податку на додану вартість за червень 2015 року в рядку 24 «сума від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду відображено суму в розмірі 14 423 561 грн.
Згідно квитанції №2 податкова декларація з ПДВ за червень 2015 року прийнята ДФС України, реєстраційний номер декларації - 9150841954.
Як встановлено судом, з моменту обнуління по день розгляду справи ДФС України не вчинила дій, спрямованих на збільшення суми на, яку ТОВ «Біогазенерго» має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних на суму від'ємного значення податку, непогашеного станом на 1 липня 2015 року та задекларованого позивачем у рядку 24 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року.
За наведених обставин суд вважає, що бездіяльність ДФС України, що полягає у не збільшенні значення суми податку, на яку такий платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму на суму від'ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого позивачем у рядку 24 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року, є протиправною.
Вирішуючи питання щодо можливості застосування обраного позивачем способу захисту порушених прав шляхом задоволення вимог про визнання протиправними дій ДФС України щодо незабезпечення автоматичного збільшення реєстраційної суми в системі електронного адміністрування ПДВ, суд звертає увагу, що дії суб'єкта владних повноважень - це завжди активна поведінка, що являє собою вчинення певних дій всупереч вимог законодавства та покладених на суб'єкта владних повноважень обов'язків, тоді як під бездіяльністю слід розуміти пасивну форму поведінки суб'єкта владних повноважень, тобто не вчинення ним у встановлені строки дій, що випливають з його повноважень.
З матеріалів справи слідує, що порушення прав та інтересів позивача виникло внаслідок не вчинення ДФС України дій, які вона повинна і могла вчинити в силу покладених на неї обов'язків та виходячи з положень Податкового кодексу України та Порядку №569.
Відтак, суд вважає, що порушення прав позивача зумовлене саме протиправною бездіяльністю ДФС України як адміністратора системи електронного адміністрування податку на додану вартість.
Виходячи з викладеного, вимоги позивача у вказаній частині підлягають задоволенню шляхом визнання протиправною бездіяльності ДФС України, яка полягає у незабезпеченні автоматичного збільшення суми, на яку ТОВ «Біогазенерго» має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 24), що зазначене у податковій звітності з податку на додану вартість за червень 2015 року.
Щодо аналогічних вимог до Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, суд зазначає, що з аналізу положень Порядку №569 та Податкового кодексу України слідує, що система електронного адміністрування ПДВ організована на централізованому рівні ДФС України, на цьому ж рівні відбувається процедура обчислення суми податку на додану вартість, на яку платник податків має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних, і автоматичне збільшення розміру такої суми податку.
Вишгородська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області не наділена повноваженням щодо внесення змін до системи електронного адміністрування податку на додану вартість, тому вимоги позивача про визнання протиправними дій Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області щодо не включення даних про стан рахунку ТОВ «Біогазенерго» в системі електронного адміністрування ПДВ є безпідставними та не можуть бути задоволені судом.
Суд погоджується з доводами позивача з приводу того, що не приведення даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість у відповідність з показниками податкової декларації з ПДВ з червень 2015 року грубо порушує права ТОВ «Біогазенерго», зокрема, право мирно володіти своїм майном, та не узгоджується з закріпленими в Україні, як в правовій державі, принципами юридичної визначеності та законних (легітимних) очікувань.
Бездіяльність ДФС України щодо виконання покладених на неї функцій як адміністратора системи електронного адміністрування ПДВ створює ситуацію, за якої підприємство за наявності значної суми переплати з податку на додану вартість позбавлене фактичної можливості розпоряджатися власними активами, зобов'язане нести додаткові та необґрунтовані витрати по сплаті податку, створює реальну загрозу накладення на підприємство санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН.
Суд наголошує на тому, що фіскальний інтерес держави не може слугувати виправданням або підставою у позбавленні платника податків права використати від'ємне значення з податку на додану вартість шляхом збільшення на його суму значення реєстраційної суми в системі електронного адміністрування податку.
Оскільки вищенаведеними нормативно-правовими актами підтверджується обов'язок, взятий Державою з автоматичного збільшення у системі електронного адміністрування податку на додану вартість реєстраційної суми на суму непогашеного від'ємного значення, суд вважає, що вимоги позивача, що стосуються приведення даних системи електронного адміністрування ПДВ у відповідність до даних податкової звітності ТОВ «Біогазенерго» є обґрунтованими. Разом з цим, суд зазначає, що позовні вимоги у цій частині позивачем помилково звернуті до Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, яка не має повноважень у сфері супроводження операцій в системі електронного адміністрування ПДВ.
За таких обставин суд у даному випадку вважає за необхідне зобов'язати ДФС України збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку ТОВ «Біогазенерго» має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 24), що вказане у податковій звітності з податку на додану вартість за червень 2015 року.
Статтею 9 КАС України закріплено принцип законності, який вимагає, щоб органи державної влади та їх посадові особи діяли тільки на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. У адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На виконання цих вимог відповідачі як суб'єкти владних повноважень належних і достатніх доказів, які б спростували доводи позивача, не надали.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про можливість задоволення адміністративного позову частково.
Відповідно до ст. 97 КАС України суд за клопотанням однієї зі сторін визначає грошовий розмір судових витрат, які повинні бути їй компенсовані.
Оскільки позивач з клопотанням про відшкодування судових витрат до суду не звертався, дане питання при прийнятті рішення у справі судом не розглядається.
На підставі викладеного, керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 11, 14, 69-72, 86, 94, 97, 122, 128, 158-163, 167, 254 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України, яка полягає у незабезпеченні автоматичного збільшення суми, на яку Товариство з обмеженою відповідальністю «Біогазенерго» (ідентифікаційний код 33593431) має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 24), що зазначене у податковій звітності з податку на додану вартість за червень 2015 року в розмірі 14 423 561 грн.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку Товариство з обмеженою відповідальністю «Біогазенерго» (ідентифікаційний код 33593431) має право реєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 24), що вказане у податковій декларації з ПДВ за червень 2015 року в розмірі 14 423 561 грн. та відобразити відповідне збільшення у витягу з системи електронного адміністрування ПДВ.
У задоволенні решти позовних вимог відмови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Судді Лапій С.М.
Балаклицький А.І.
Щавінський В.Р.