Єдиний державний реєстр судових рішень ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
вул. Кремлівська, 65-В, м. Запоріжжя, 69041, тел.286-50-15, inbox@adm.zp.court.gov.ua
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
28 вересня 2009р. Справа № 2а-3366/09/0870
За позовом: Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Запоріжжя, вул. Брюлова, 4, м. Запоріжжя, 69068.
до: Державного підприємства Міністерства оборони України «Запорізький автомобільний ремонтний завод» (військова частина А 0652), вул. Уральська, 1, м. Запоріжжя, 69600.
про стягнення податкової заборгованості.
У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.
секретар судового засідання Ємельянова Г.В.
У засіданні приймали участь представники:
від позивача Рожук Д.В.(дов. № 27 від 27.03.09р.)
від відповідача не прибув
Державна податкова інспекція у м. Запоріжжі звернулась до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства Міністерства оборони України «Запорізький автомобільний ремонтний завод» (військова частина А 0652) про стягнення податкової заборгованості у розмірі 56266,92 грн., у тому числі: 6540,27 грн. комунального податку, 775,35 грн. збору за забруднення навколишнього природного середовища, 45501,19 грн. податку з власників транспортних засобів та 3450,11 грн. збору за спеціальне використання ресурсів.
05.06.2009р. Запорізьким окружним адміністративним судом, на підставі ст. ст. 104-107 КАС України, відкрито провадження у адміністративній справі № 2а-3366/09/0870 та призначено судове засідання на 01.07.2009р. У розгляді справи було оголошено перерву до 23.07.2009 року. За письмовим клопотанням позивача у судовому засіданні 23.07.2009 року, провадження у справі зупинено до терміну встановленого судом 31.08.2009р. Ухвалою суду від 24.07.2009р. провадження у справі поновлено з 31.08.2009р. та призначено до судового розгляду на 31.08.2009р. Ухвалою суду від 31.08.2009 р., за письмовим клопотанням відповідача, розгляд справи відкладено на 10.09.2009р. За письмовим клопотанням відповідача у судовому засіданні 10.09.2009 року, провадження у справі зупинено до терміну встановленого судом 28.09.2009р. Ухвалою суду від 11.09.2009р. провадження у справі поновлено з 28.09.2009р. та призначено до судового розгляду на 28.09.2009р.
У засіданні 28.09.2009 р. позивач уточнив позовні вимоги та просить стягнути з відповідача 58216,08 грн. податкового боргу, у тому числі з комунального податку у розмірі 6709,95грн., з податку з власників наземних транспортних засобів у розмірі 46659,40 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 814,86 грн. та зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення у розмірі 4031,87 грн.
Клопотання позивача не суперечить вимогам чинного законодавства, приймається судом до розгляду і задовольняється.
Суд розглянув уточнені позовні вимоги.
У відповідності до ст.41 КАС України під час судового розгляду адміністративної справи здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексом «Камертон».
У судовому засіданні 28.09.2009р., судом, відповідно до ст.160 КАС України, проголошено вступну та резолютивну частини постанови та оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
Позивач підтримав уточнені позовні вимоги та, посилаючись на п.п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», просить стягнути з відповідача суму самостійно узгоджених податкових зобовязань на загальну суму 58216,08 грн.
Відповідач проти позову заперечив та звернув увагу на існування мораторію на задоволення вимог кредиторів, у т.ч. ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя, а отже і неможливість стягнення спірних сум. Просить у позові відмовити у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство Міністерства оборони України «Запорізький автомобільний ремонтний завод» (військова частина А 0652) зареєстровано розпорядженням №451 від 11.03.1997р. Шевченківською районною адміністрацією.
Відповідач є платником податків та перебуває на обліку у ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя.
Як свідчать матеріали справи, відповідач має податковий борг перед бюджетом у розмірі 58216,08 грн. податкового боргу, у тому числі з комунального податку у розмірі 6709,95грн., з податку з власників наземних транспортних засобів у розмірі 46659,40 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 814,86 грн. та зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення у розмірі 4031,87 грн.
Податковий борг виник у відповідача у звязку із несплатою ним самостійно узгоджених податкових зобовязань, шляхом подання до ДПІ податкових декларації з податку на додану вартість та розрахунків з комунального податку, податку з власників транспортних засобів, зі збору за забруднення навколишнього природного середовища та зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення.
З метою погашення податкового боргу позивачем направлено відповідачу першу податкову вимогу № 1/495 від 21.07.2004р. та другу податкову вимогу № 2/609 від 15.09.2004р., які були залишені без задоволення.
У звязку з несплатою відповідачем суми податкового боргу в розмірі 58216,08 грн. позивач вимушений звернутися із позовом до суду.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані представником позивача докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до п.3, 8 ст. 10 Закону України від 04.12.1990р. № 509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів. Проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків, інших платежів.
Контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюють органи, перелік яких визначено у ст. 2 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Відповідно до цього Закону контролюючим органом є:
Податкові органи щодо справляння податків і зборів (обовязкових платежів), які направляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Крім цього, п.п.10.1.1 п.10.1 ст.10 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий орган здійснює погашення податкового боргу, по-перше, шляхом стягнення коштів, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів платника.
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1. ст.4 цього Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання.
Згідно п.п.1.11 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Тобто, до податкових розрахунків земельного, комунального податку, податку з власників транспортних засобів та до податкового розрахунку зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, поданих відповідачем до податкового органу, застосовуються положення Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” щодо податкових декларацій.
Пункт 5.1 вищеназваного Закону зазначає, що податкове зобовязання, самостійне визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Згідно п.5.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до пункту 5 статті 48 Закону України “Про власність”, положення щодо захисту права власності поширюються також на особу, яка хоч і не є власником, але володіє майном на праві повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.
Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
За результатом розгляду спору, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя про стягнення з Державного підприємства Міністерства оборони України «Запорізький автомобільний ремонтний завод» (військова частина А 0652) 58216,08 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 94, 98, пункту 3 Розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя до Державного підприємства Міністерства оборони України «Запорізький автомобільний ремонтний завод» (військова частина А 0652) про податкової заборгованості, задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства Міністерства оборони України «Запорізький автомобільний ремонтний завод» (військова частина А 0652) (ЄДРПОУ 08011078) податкову заборгованість у розмірі 58216,08 грн (пятдесят вісім тисяч двісті шістнадцять грн. 08 коп.), у тому числі заборгованість з комунального податку у розмірі 6709,95 грн. (шість тисяч сімсот девять грн. 95 коп) на користь місцевого бюджету Шевченківського району м. Запоріжжя (код платежу 16010200 на р/р 33218828700009 код одержувача 34676911 в ГУДК України у Запорізькій області МФО 813015), заборгованість з податку з власників наземних транспортних засобів у розмірі 46659,40 грн. (сорок шість тисяч шістсот пятдесят девять грн. 40 коп) на користь місцевого бюджету Шевченківського району м. Запоріжжя (код платежу 12020200 на р/р 33216808700009 код одержувача 34676911 в ГУДК України у Запорізькій області МФО 813015), заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 814,86 грн. (вісімсот чотирнадцять грн. 86 коп) на користь Держбюджету Шевченківського району м. Запоріжжя (код платежу 50080200 на р/р 33115329700009 код одержувача 34676911 в ГУДК України у Запорізькій області МФО 813015) та заборгованість зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення у розмірі 4031,87 грн. (чотири тисячі тридцять одна грн. 87 коп) на користь Держбюджету Шевченківського району м. Запоріжжя (код платежу 13020100 на р/р 31117017700009 код одержувача 34676911 в ГУДК України у Запорізькій області МФО 813015). Видати виконавчий лист.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 02.10.2009р.
Суддя О.М. Нечипуренко
02.10.2009 року постанова не набрала законної сили.
Суддя О.М. Нечипуренко