Єдиний державний реєстр судових рішень П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2009 року, о 14-15 годині, № 2а-1918/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Матяш О.В.,
при секретарі Качанові Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя
адміністративну справу за позовом прокурора Хортицького району м. Запоріжжя
в інтересах держави
до ТОВ «Інформтранс», м. Запоріжжя,
третя особа: ТУ Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області, про стягнення штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
звернувшись до суду з вказаним позовом, прокурор просить стягнути з ТОВ «Інформтранс» фінансову санкцію у розмірі 510 гривень.
Обґрунтовуючи заявлені вимоги, прокурор посилається на ст.ст. 6, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» та Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.08 № 1567.
Зокрема зазначивши, що 21.02.2008, в ході проведення перевірки транспортного засобу, що належить відповідачу, були виявленні порушення, відповідальність за які передбачена абз.4 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», про що було складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 044918 від 21.02.2008.
На підставі вказаного акту начальником ТУ Головавтотрансінспекції у Запорізькій області відносно ТОВ «Інформтранс» було винесено постанову № 037849 про застосування до них фінансової санкції у розмірі 510 гривень.
У звязку з несплатою відповідачем суми фінансової санкції прокурор та представник третьої особи просять позов задовольнити й розглянути справу без їх участі.
Відповідач у судове засідання не зявилися без поважної причини, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Згідно наданих раніше заперечень на позов, відповідач просить в задоволенні позову відмовити з тих підстав, що їх підприємство не займалось та не займається господарською діяльністю щодо надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом. Крім того, вказаний в акті перевірки автомобіль ніколи не належав їх підприємству. Також, відповідач зазначає, що ТУ Головавтотрансінспекції своєчасно не направило на їх адресу акт перевірки та постанову про застосування до них фінансових санкцій, тим самим позбавило ТОВ «Інформтранс» оскаржити вказані документи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно із ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» (далі за текстом - Закон
№ 2344), державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Уповноваженими особами ТУ Головавтотрансінспекції на автомобільному транспорті проведено перевірку дотримання відповідачем вимог Закону №2344 й виявлено порушення ст.60 цього закону, а саме здійснення пасажирських перевезень на автомобілі, облаштованому під таксі, без оформлення ліцензійної картки.
Відповідно до ст.ст.39,48 Закону № 2344, визначено перелік документів для автомобільного перевізника, на підставі яких виконуються регулярні пасажирські перевезення.
Абзацом 4 ч.1 ст.60 цього Закону передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки -штраф у розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.06 (далі -Порядок), за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій до порушника.
Судом встановлено, що 21.02.2008, в ході проведення перевірки транспортного засобу ВАЗ 21093, державний номер НОМЕР_1, були виявлені порушення, про що було складено акт про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 044918 від 21.02.2008.
Начальником ТУ Головавтотрансінспекції у Запорізькій області Чабаненком Т.В. за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт відносно ТОВ «Інформтранс» було винесено постанову № 037849 від 19.03.2008 про застосування фінансових санкцій в розмірі 510 гривень.
Згідно з п. 28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15-ти днів після отриманням ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Судом встановлено, що відповідач суму фінансових санкцій в добровільному порядку не сплатив, постанову від 19.03.2008 № 037849 в судовому порядку не оскаржив.
Посилання відповідача на те, що їх підприємству не належить транспортний засіб ВАЗ 21093, державний номер НОМЕР_1, а тому не може експлуатуватися ними як таксі без наявності ліцензійної картки, в ході розгляду справи не знайшли свого підтвердження. Адже наявність або відсутність права власності не є перешкодою у використанні відповідачем вказаного транспортного засобу як таксі.
Крім того, актом №044918 від 21.02.2008 встановлено, що саме ТОВ «Інформтранс» під час перевірки використовувало транспортний засіб ВАЗ 21093, державний номер НОМЕР_1 як таксі без оформлення ліцензійної картки.
За таких обставин позовні вимоги про стягнення з ТОВ «Інформтранс» 510 гривень фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт суд вважає обґрунтованими й заснованими на нормах чинного законодавства, а тому вони підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 17,158-162 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ТОВ «Інформтранс» (юридична адреса: 69097, м. Запоріжжя, вул. Будьонного, буд. 4-а, кв.5, фактична адреса: 69035, м. Запоріжжя, вул. Рекордна,31-А, к.301) на користь державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя, 21081100, код ЄДРПОУ 34676906, р/р 31115106700008 в ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, суму штрафної санкції у розмірі 510 (пятиста десяти) гривень.
Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі шляхом подання заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова в повному обсязі виготовлена 21.09.2009.
Суддя О.В. Матяш