Ухвала суду № 64317432, 27.01.2017, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
27.01.2017
Номер справи
243/499/17
Номер документу
64317432
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

243/499/17

Справа № 1-кс/243/63/2017

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 січня 2017 року м. Слов'янськ

Слідчий суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Мірошниченко Л.Є.,

при секретарі Останькович А.О.

за участю

прокурора Сазоненко Д.В.

слідчого Приходько О.П.

розглянувши у судовому засіданні в залі суду № 7 м. Слов'янська клопотання слідчого СВ Слов'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Приходько О.П. за кримінальним провадженням №42016051720000114 від 11.11.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України щодо надання дозволу посадовим особам Державної екологічної інспекції у Донецькій області на проведення перевірки суб'єкта господарювання, -

В С Т А Н О В И В :

25.01.2017 року до Слов'янського міськрайонного суду звернувся слідчий СВ Слов'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області старший лейтенант поліції Приходько О.П. з клопотанням, узгодженим з прокурором Слов'янської місцевої прокуратури Сазоненко Д.В. про надання дозволу посадовим особам Державної екологічної інспекції у Донецькій області на проведення перевірки суб'єкта господарювання надати дозвіл посадовим особам Державної екологічної інспекції у Донецькій області (ЄДРПОУ 38034476, юридична адреса: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Петровського, 18 «а»), в період з 30.01.2017 до 20.02.2017 (з врахуванням терміну продовження у разі виникнення необхідності) провести перевірку суб'єкта господарювання - дочірнє підприємство «Санаторно-курортний реабілітаційний центр «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792), зареєстроване за адресою: Донецька область, м. Словянськ, вул. Пушкінська, 2, за період з 01 січня 2016 року по теперішній час, з використанням матеріалів кримінального провадження № 42016051720000114 від 11.11.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 367 КК України

На вирішення інспекторів поставити такі питання:

1) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792);

2) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) в частині використання, охорони і відтворення рослинного світу;

3) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) в частині законності вирубки, ушкодження дерев і чагарників, знищення або ушкодження лісових культур;

4) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) в частині раціонального та невиснажливого використання лісових ресурсів;

5) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) в частині виконання комплексу необхідних заходів захисту для забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних порубок, шкідників і хвороб, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого шкідливого впливу, застосування пестицидів та агрохімікатів у лісовому господарстві й лісах;

6) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) в частині збереження корисної для лісу фауни.

7) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) збереження корисної для лісу фауни; '

8) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) в частині додержання екологічних нормативів з питань використання та охорони земель

З клопотання вбачається, що на протязі березня - листопада 2016 року службовими особами Державного підприємства «СКРЦ «Слов'янський курорт» шляхом неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них порушено природоохоронне та земельне законодавство при демонтажі споруд та теплової мережі, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним, громадським інтересам та інтересам юридичних осіб.

Відповідно до Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики України 14.02.2007 за №71, центральний тепловий пункт - тепловий пункт, до якого приєднані системи тепло споживання двох або більше будівель (споруд), теплова мережа - трубопроводи, призначені для транспортування пари або гарячої води до споживачів тепла і повернення конденсату пари та відпрацьованої гарячої води в системі теплопостачання, водопідігрівальна установка (водопідігрівник) - теплообмінний пристрій, який знаходиться під тиском середовища вище від атмосферного і використовується для нагрівання води за допомогою водяної пари, гарячої води. Крім того, згідно з п.1.4 зазначених Правил, теплові установки та мережі, що споруджуються або модернізуються, мають відповідати проекту національним стандартам, технічним умовах та устаткування та вимоги ці Правил.

Відповідно до 5.1.1. вказаних Правил, організація експлуатації теплові установок та мереж, їх ремонтів, налагодження і випробувань здійснюється відповідно до вимог нормативних документів і повинна забезпечувати дотримання встановлених показників (температурних графіків, тиску та витрат теплоносія тощо), надійність і економічність роботи устаткування, охорону праці відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, пожежну т техногенну безпеку відповідно до чинних нормативних документів.

Частиною другою пункту 5.1.3 встановлено, що правилами повинен керуватися також організації, що здійснюють проектування, підготовку, кадрі для теплових господарств, монтаж, налагодження, обслуговування і ремонт устаткування джерел теплопостачання, теплофікаційних ті тепловикористовувальних установок, теплових мереж, теплових пунктів, систеї опалення і вентиляції, гарячого водопостачання, збирання і поверненні конденсату, водо підготовки та ЗВТ. Крім того, згідно з пунктом 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 серпня 199( року №923, державний енергетичний нагляд за режимами споживанні електричної і теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживання електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Пунктом 5.2.5. вказаних правил встановлено, що відповідальним за справиш стан і безпечну та економічну експлуатацію устаткування теплових установок мереж суб'єкта господарювання є технічний керівник (технічний директор головний інженер, головний енергетик, технолог, механік), або особа зі склад} інженерно-технічних працівників (теплотехнічного, теплоенергетичною профілю), яка пройшла перевірку знань, в тому числі і цих Правил, ті затверджена відповідним наказом (розпорядженням) по суб'єкту господарювання

Відповідно до п.5.5. та п.5.5.7 зазначених Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, усі теплові установки та мережі, інше устаткуванні теплового господарства суб'єкта господарювання має бути забезпечене комплектом документації, до складу якого входять: проект теплопостачанні (проект на теплову мережу, обладнання теплового пункту, внутрішню систему встановлення вузла обліку теплової енергії), виконавча документація ні теплопостачання, паспорти установленої форми з протоколами і актам випробувань, оглядів і ремонтів, приймання в експлуатацію, робочі кресленні устаткування, сертифікати, свідоцтва про якість виготовлення і монтажу виконавчі схеми усіх трубопроводів з нумерацією арматури і розміщення ЗВТ і; зазначенням діаметрі труб, розміщенням опор, компенсаторів, спускових дренажних пристроїв, інструкції з експлуатації, ліквідації аварій, ремонту пожежної та техногенної безпеки і охорони праці, плани локалізації та ліквідації аварій, планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій. Усі тепловикористовувальні установки (посудини) власниками повинні зазначатися ) спеціальній книзі обліку і огляду установок (посудин), яка зберігається в особи, що здійснює нагляд за установками (посудинами) на суб'єкті господарювання або у відповідального за справний стан і експлуатацію тепловикоритовувальних установок і теплових мереж.

Однак, жодних вищевказаних документів ДП «Санаторно-курортний реабілітаційний центр «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) не надало, що може свідчити про можливість порушення чинного законодавства у сфері охорони рослинного світу.

Вказані відомості внесені до ЄРДР за №42016051720000114 від 11.11.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, про підозру не повідомлено.

Необхідність проведення перевірки господарської діяльності органами екологічної інспекції, слідчий обґрунтовує необхідністю забезпечення швидкого розслідування кримінального провадження, досягнення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.

Вислухавши слідчого та прокурора, який підтримав доводи слідчого, вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Під час судового розгляду, на обґрунтування даного клопотання прокурором надані наступні документи.

●Витяг з кримінального провадження №42016051720000114, згідно якого до ЄРДР 11.11.2016 року, правова кваліфікація ст. 367 ч. 1 КК України, внесені відомості, що протягом березня-листопада 2016 року службовими особами ДП СКРЦ "Слов'янський курорт" шляхом неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них порушено природоохоронне та земельне законодавство при демонтажі споруд та теплової мережі, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним, громадським інтересам та інтересам юридичних осіб;

●Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стосовно реєстрації дочірнього підприємства «Санаторно-курортний реабілітаційний центру «Слов'янський курорт»;

●Витяг з Єдиного державного реєстру підприємств та організації України Державна екологічна інспекція у Донецькій області (ЄДРПОУ 38034476 юридична адреса: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Петровського 18 «а»), зареєстрована 29.12.2011 в Єдиному державному реєстрі підприємств ті організацій України, номер запису: 1 266 102 0000 040454;

●Статут дочірнього підприємства «Санаторно-курортний реабілітаційний центру «Слов'янський курорт»;

●Колективний договір між Адміністрацією ДП "СКРЦ Слов'янський курорт" та профспілковим комітетом, зареєстрований за №10 від 09.02.2015 року.

Відповідно до додатку до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 №408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», однієї із держаних інспекцій, якій надається дозвіл Кабінетом Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців є Держекоінспекція України.

Згідно п. 4 Положення про Державну екологічну інспекцію України затвердженого Указом постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № N 454/2011 Держекоінспекція України відповідно до покладених завдань

1) організовує та здійснює державний контроль за:

а)додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання, відтворення та охорони природних ресурсів, екологічну та в межах своєї компетенції радіаційну безпеку, у сфері поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами) та небезпечними хімічними речовинами центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями, громадянами;

б) додержанням правил, нормативів, стандартів у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами) та небезпечними хімічними речовинами; виконанням вимог висновків державної екологічної експертизи у сфері використання, відтворення і охорони природних ресурсів; додержанням умов виданих дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, викиди та скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та допустимі рівні шкідливого впливу фізичних і біологічних факторів на його стан, транскордонне переміщення об'єктів рослинного та тваринного світу;

в) додержанням вимог екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки, у тому числі:

в процесі проведення наукових, науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, впровадження у виробництво відкриттів, винаходів, використання нової техніки, а також устатковання, технологій і систем, що імпортуються;

на військових і оборонних об'єктах, об'єктах органів внутрішніх справ, Державного департаменту з питань виконання покарань, СБУ та Державної прикордонної служби у місцях їх постійної дислокації, а також під час передислокації військ і військової техніки з використанням автомобільних, повітряних, залізничних та плавучих транспортних засобів, проведення військових навчань, маневрів;

у пунктах пропуску через державний кордон і в зоні діяльності митниць призначення та відправлення;

у процесі транспортування, зберігання, застосування, утилізації, знищення та знешкодження пестицидів і агрохімікатів, небезпечних хімічних речовин, виробничих, побутових та інших видів відходів;

у зонах спостереження атомних електростанцій, на об'єктах, що використовують джерела іонізуючого випромінювання;

2) подає Мінприроди пропозиції щодо:

розроблення та виконання загальнодержавних та інших програм з охорони навколишнього природного середовища, забезпечення екологічної та у межах своєї компетенції радіаційної безпеки, з відтворення та охорони природних ресурсів;

удосконалення системи обліку, звітності та державної статистики з питань, що належать до її повноважень;

затвердження та погодження в установленому порядку правил, нормативів, стандартів у сфері охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів, екологічної та у межах своєї компетенції радіаційної безпеки, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами) та небезпечними хімічними речовинами; стандартизації, сертифікації, акредитації, метрологічного забезпечення у сфері охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів, екологічної та у межах своєї компетенції радіаційної безпеки, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами) та небезпечними хімічними речовинами;

розроблення нормативів зборів за використання природних ресурсів і забруднення навколишнього природного середовища, а також порядку їх стягнення;

видачі, зупинення дії чи анулювання в установленому законодавством порядку дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, розміщення відходів, поводження з небезпечними хімічними речовинами, транскордонне переміщення об'єктів рослинного і тваринного світу, а також встановлення нормативів допустимих рівнів шкідливого впливу на стан навколишнього природного середовища; планування та здійснення заходів щодо попередження та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру в частині забезпечення екологічної та у межах своєї компетенції радіаційної безпеки;

удосконалення та підвищення ефективності здійснення громадського контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища; { Абзац десятий підпункту 2 пункту 4 із змінами, 25.05.2006 }

3) координує відповідно до законодавства роботу структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади, які здійснюють державний контроль у сфері мисливського господарства, охорони земель, використання та охорони вод і відтворення водних ресурсів, регулювання рибальства;

4) за дорученням Мінприроди бере участь у здійсненні відповідно до законодавства міжнародного співробітництва з питань, віднесених до її відання, організовує в межах своїх повноважень роботу із залученням міжнародної технічної допомоги;

5) взаємодіє із засобами масової інформації з питань висвітлення актуальних проблем здійснення державного контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами) та небезпечними хімічними речовинами, екологічної та у межах своєї компетенції радіаційної безпеки;

6) інформує у межах своєї компетенції органи державної влади, органи місцевого самоврядування і населення про екологічний стан територій та об'єктів, випадки і причини екстремального забруднення довкілля, бере участь у підготовці Національної доповіді про стан навколишнього природного середовища;

7) виконує інші функції.

Для виконання покладених на держекоінспекцію завдань, підпунктом 1, 2, 5 п. 6 вищезазначеного положення перелічені права:

●залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців (за їх згодою), працівників центральних та місцевих органів виконавчої влади:

●одержувати інформацію, документи і матеріали від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб;

●проводити перевірки з питань, що належать до її компетенції, видавати за їх результатами обов'язкові для виконання приписи, розпорядження.

Згідно п. 7 Положення про Державну екологічну інспекцію України затвердженого Указом постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № N 454/2011, Держекоінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, морські екологічні інспекції (Азовська, Азово-Чорноморська, Північно-Західного регіону Чорного моря).

Частиною першою ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначено перелік підстав для здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю). Частиною другою вказаної статті передбачено, що проведення позапланових заходів з інших підстав забороняється, якщо інше не передбачено законом.

Слідчий суддя вважає, що слідчий обґрунтував необхідність задоволення клопотання.

Слідчим також доведена необхідність проведення спеціалістами, які мають необхідні спеціальні знання у сфері дотримання вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу, а саме спеціалістами Державної екологічної інспекції в Донецькій області проведення у дочірньому підприємстві «Санаторно-курортний реабілітаційний центр «Слов'янський курорт», перевірки господарської діяльності з метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, зібрання доказів які б свідчили про порушення вимог господарської діяльності, а також обставин, що мають значення для кримінального провадження, кола осіб, причетних до вказаного злочину.

Без проведення зазначеної перевірки спеціалістами Державної екологічної інспекції в Донецькій області неможливо буде виконати покладені на орган досудового розслідування завдання кримінального провадження, передбачені ст. 2 КПК України, в частині захисту осіб, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини та окрім того може призвести до приховування злочину.

Згідно ч. 4 ст. 38 КПК України орган досудового розслідування зобов'язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.

Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та/ організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 36 КПК України передбачено, що прокурор уповноважений самостійно звертатися до слідчого судді з клопотаннями про проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, інших процесуальних дій у випадках передбачених цим кодексом.

На даний час КПК України не передбачено призначення перевірок в межах кримінального провадження прокурором або слідчим (пункт 4 частини другої статті 40 виключено на підставі Закону № 1697-VII від 14.10.2014).

Згідно з п. 2 Постанови КМУ № 408 від 13.08.2014 року «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Діючим Кримінальним процесуальним законодавством не передбачено надання слідчим суддею дозволу на проведення будь яких перевірок в рамках кримінального провадження. Проведення перевірки не є заходом забезпечення кримінального провадження визначених ст. 131 КПК України, а є способом збирання стороною обвинувачення доказів, відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК.

В той же час, відповідно до ч. 6 ст.9 КПК України, у випадках коли положення цього Кодексу не регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст.7 цього Кодексу.

Оскільки в інший спосіб, окрім як залучення співробітників Державної екологічної інспекції у Донецькій області для проведення позапланової перевірки суб'єкта господарювання - дочірнього підприємства «Санаторно-курортний реабілітаційний центр «Слов'янський курорт» не можливо підтвердити або спростувати інформацію щодо дотримання вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу, за період з 01 січня 2016 року по теперішній час, в частині використання, охорони і відтворення рослинного світу, законності вирубки, ушкодження дерев і чагарників, знищення або ушкодження лісових культур раціонального та невиснажливого використання лісових ресурсів, виконання комплексу необхідних заходів захисту для забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних порубок, шкідників і хвороб, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого шкідливого впливу, застосування пестицидів та агрохімікатів у лісовому господарстві й лісах, збереження корисної для лісу фауни збереження корисної для лісу фауни, в частині додержання екологічних нормативів з питань використання та охорони земель, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.7, 9, 93, 370, 372 КПК України,

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого СВ Слов'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області старшого лейтенанта поліції Приходько О.П. за кримінальним провадженням №42016051720000114 від 11.11.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України щодо надання дозволу посадовим особам Державної екологічної інспекції у Донецькій області на проведення перевірки суб'єкта господарювання - задовольнити.

Надати дозвіл посадовим особам Державної екологічної інспекції у Донецькій області (ЄДРПОУ 38034476, юридична адреса: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Петровського, 18 «а»), в період з 30.01.2017 до 20.02.2017 (з врахуванням терміну продовження у разі виникнення необхідності) провести перевірку суб'єкта господарювання - дочірнього підприємства «Санаторно-курортний реабілітаційний центр «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792), зареєстроване за адресою: Донецька область, м. Словянськ, вул. Пушкінська, 2, за період з 01 січня 2016 року по теперішній час, з використанням матеріалів кримінального провадження № 42016051720000114 від 11.11.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 367 КК України

На вирішення інспекторів поставити такі питання:

1) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792);

2) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) в частині використання, охорони і відтворення рослинного світу;

3) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) в частині законності вирубки, ушкодження дерев і чагарників, знищення або ушкодження лісових культур;

4) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) в частині раціонального та невиснажливого використання лісових ресурсів;

5) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) в частині виконання комплексу необхідних заходів захисту для забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних порубок, шкідників і хвороб, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого шкідливого впливу, застосування пестицидів та агрохімікатів у лісовому господарстві й лісах;

6) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) в частині збереження корисної для лісу фауни.

7) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) збереження корисної для лісу фауни; '

8) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони рослинного світу ДП «СКРЦ «Слов'янський курорт» (ЄРДПОУ 30708792) в частині додержання екологічних нормативів з питань використання та охорони земель.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Слов'янського міськрайонного суду Л.Є. Мірошниченко