Провадження № 2-а/711/14/17
Справа №711/9316/16-а
П ОС Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2017 року Придніпровський районний суд м. Черкаси
В складі: головуючого судді Колода Л.Д.
з участю секретаря - Литовченко О.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі м.Черкаси справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 внутрішніх справи України, третя особа Пенсійний Фонд України про визнання бездіяльності протиправною та зобов»язання вчинити дії ,-
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 внутрішніх справи України, третя особа Пенсійний Фонд України про визнання бездіяльності протиправною та зобов»язання вчинити дії. Свої вимоги мотивує тим, що він з 25 квітня 1995 року по 29 червня 2011 року проходив службу в органах внутрішніх справ. 29 червня 2011 року відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 29.07.1991 № 114, був звільнений в запас ЗС України (наказ УМВС України в Черкаській області № 154 від 29.06.2011).
Пенсійне забезпечення працівників міліції після звільнення їх зі служби в органах внутрішніх справ здійснюється в порядку та на умовах, встановлених ОСОБА_3 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі Закон України № 2262-ХІІ ). Позивач вважає, що пенсія йому була призначена відповідно до положень зазначеного ОСОБА_3. Відповідно до приписів ч. 3 ст. 63 якого, усі призначені за цим ОСОБА_3 пенсії підлягають перерахунку в зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим ОСОБА_3, або в зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і проводиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього ОСОБА_3.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ОСОБА_3 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 45). За правилами п. 1 даної постанови, перерахунок раніше призначених згідно із ОСОБА_3 № 2262 - XII пенсій, проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим ОСОБА_3, або в зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» було визначено складові грошового забезпечення поліцейських та схему окладів поліцейських за спеціальними званнями. 02 грудня 2015 року дана постанова вступила в силу.
23 грудня 2015 року Верховною Радою України було прийнято Закон України № 900 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та членів їх сімей». ОСОБА_3, що вступив в силу 29 грудня 2015 року, внесено зміни до ст. 63 ОСОБА_3 № 2262 - XII, відповідно до якої перерахунок пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього ОСОБА_3, здійснюються з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Всі призначені за цим ОСОБА_3 пенсії підлягають перерахунку в зв'язку зі зміною хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим ОСОБА_3, або в зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Оскільки були збільшені розміри грошового забезпечення, позивач вважає, що набув право на перерахунок своєї пенсії відповідно до приписів ч. 3 ст. 63 ОСОБА_3 № 2262 - XII.
Пунктом 2 Постанови № 45 передбачено порядок перерахунку пенсії: у разі перерахунку пенсій з підстав збільшення грошового забезпечення МВС України у п'ятиденний строк повідомляє Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Оскільки ніякого перерахунку пенсії, починаючи з 01 січня 2016 року здійснено не було та позивачу нараховували пенсію в меншому ніж належить розмірі. 12 вересня 2016 року , він звернувся із письмовою заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області з проханням перерахувати пенсію відповідно до ОСОБА_3 України від 02.07.2015 № 580-VIII «Про Національну поліцію», ОСОБА_3 України від 09.04.1992 № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (в редакції ОСОБА_3 України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 №900-УІІІ) та відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Через деякий час він отримав листа з Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області від 21.09.2016 року, яким було повідомлено, що після набрання чинності ОСОБА_3 України № 900-УІІІ від 23.12.2015 рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для поліцейських Кабінет Міністрів України не приймав, повідомлення про перерахунок пенсії пенсіонерів органів внутрішніх справ до органів Пенсійного фонду не надходило, то підстави для здійснення перерахунку пенсії відсутні.
12 вересня 2016 року позивач також звернувся до Головного управління Національної поліції в Черкаській області із вимогою видати довідку про розмір грошового забезпечення для подальшого інформування ПФУ про необхідність перерахунку пенсії з підстав підвищення грошового забезпечення. 16 вересня 2016 року отримав відповідь від ГУНП в Черкаській області про те, що у них не має законних підстав самостійно визначати середні розміри надбавок та подавати довідки про новий розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку раніше призначених пенсій.
У вересні 2016 року позивач звернувся до МВС України із заявою про направлення до органів Пенсійного фонду України інформації про зміну грошового забезпечення, зумовлену Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988. Листом від 03.10.2016 № 15/2-Д-1917, відповідач відмовив йому в направленні такої інформації до ПФУ, посилаючись на те, що факт прийняття постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988 не породжує підстав для перерахунку моєї пенсії.
Дії ОСОБА_2 внутрішніх справ України вважаю протиправними і такими, що грубо порушують його права. Спірні правовідносини між позивачем та відповідачем щодо порядку та умов перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, в тому числі особам, які перебували на службі в органах внутрішніх справ, регулюються ОСОБА_3 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262 - XII, ОСОБА_3 України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 № 900 - XIII (надалі - Закон № 900 - XIII) зі змінами та доповненнями, що були чинні на день виникнення спору.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 ОСОБА_3 № 2262 - XII усі призначені за цим ОСОБА_3 пенсії підлягають перерахунку в зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців , осіб, які мають право на пенсію за вказаним ОСОБА_3, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і проводиться у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього ОСОБА_3.
Як вбачається із зазначеної норми права, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
За правилами п. 1 Порядку № 45 проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ОСОБА_3 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», перерахунок раніше призначених згідно із ОСОБА_3 № 2262 - XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим ОСОБА_3, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», внесено зміни та підвищено грошове забезпечення поліцейських.
Відповідно до абзацу другого розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» ОСОБА_3 України «Про національну поліцію» (згідно із ОСОБА_3 України від 23.12.2015 року № 900 - VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим ОСОБА_3 для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Як зазначено в статті 102 ОСОБА_3 України «Про Національну поліцію», пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених ОСОБА_3 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Оскільки, станом на 01 січня 2016 року грошове забезпечення поліцейських є відмінним і значно більшим від грошового забезпечення, розмір якого враховується при визначенні пенсії позивачу і такий розмір грошового забезпечення зумовлений саме Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, позивач вважає, що він набув право на перерахунок пенсії.
За приписами п. 2 Порядку № 45 вказане рішення Кабінету Міністрів України зобов'язувало відповідача повідомити у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій вказаній категорії військовослужбовців.
Аналогічно, в п. 24 Порядку, подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ОСОБА_3 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 ОСОБА_3, уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно - правового акту, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або в зв'язку із введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Позивач вважає, повідомлення у п'ятиденний строк відповідачем МВС України Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій вказаній категорії військовослужбовців, є його прямим обов'язком та необхідною передумовою для проведення перерахунку його пенсії.
В зв»язку з цим простить постановити рішення, яким визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 внутрішніх справ України щодо не надіслання інформації про зміни у грошовому утриманні до Пенсійного фонду України для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1. Зобов'язати ОСОБА_2 внутрішніх справ України надіслати інформацію про зміни у грошовому утриманні до Пенсійного фонду України для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримав, з підстав, вказаних в позові та просив позов задовольнити.
Представник відповідача ОСОБА_2 внутрішніх справ України в судове засідання не з»явився , подала заперечення на позов, в якому просить в позові відмовити.
Представник третьої особи Пенсійного фонду України в судове засідання не з»явився, подав пояснення на позов, в якому в позові просить відмовити.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав. Судом встановлено, що позивач з 25 квітня 1995 року по 29 червня 2011 року проходив службу в органах внутрішніх справ. 29 червня 2011 року відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 29.07.1991 № 114, був звільнений в запас ЗС України (наказ УМВС України в Черкаській області № 154 від 29.06.2011).
Позивачу була призначена пенсія за вислугу років відповідно до ОСОБА_3 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
ОСОБА_3 України від 23 грудня 2015 року № 900-УІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» (надалі - Закон № 900-УІІІ) ст. 63 ОСОБА_3 було доповнено новою частиною третьою, відповідно до якої перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право па пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього ОСОБА_3, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством для поліцейських. Вказаний закон набрав чинності після 29 грудня 2015 року.
Відповідно до частини 4 статті 63 ОСОБА_3 усі призначені за цим ОСОБА_3 пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим ОСОБА_3, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього ОСОБА_3.
Після 29 грудня 2015 року Кабінетом Міністрів України будь-яких нормативно-правових актів, якими б змінювалися розміри чи вводилися нові види грошового забезпечення поліцейських, прийнято не було.
Крім цього згідно із ч.1 ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до абзацу 2 пункту 2 рішення Конституційного Суду України від 09 лютого 1999 року № 1-рп/99, за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, згідно з якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з утратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
В зв'язку з цим, закон № 900-УІІІ щодо перерахунку пенсій колишнім особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) з урахуванням видів грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських, застосовуються до правовідносин, що виникли після набрання ним чинності, а саме після 29 грудня 2015 року.
Суд вважає, що постанова Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (надалі постанова КМУ № 988) не породжує правових підстав для проведення перерахунку пенсій особам з числа колишніх працівників міліції, оскільки вона була прийнята та набрала чинності до прийняття і набрання чинності ОСОБА_3 України № 900-УІІІ.
Для здійснення перерахунку пенсій пенсіонерам з числа колишніх осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у зв'язку з прийняттям ОСОБА_3 № 900-УІІІ, відсутні законні підстави, оскільки цей Закон не має зворотної дії в часі, та, наразі, для перерахунку таких пенсій немає правових підстав згідно частини 4 статті 63 ОСОБА_3.
Відповідно до частини 4 статті 63 ОСОБА_3 на даний час перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення відповідного права на перерахунок і проводиться згідно із Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ОСОБА_3 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, (надалі -Порядок).
Згідно із пунктом 1 Порядку перерахунок раніше призначених відповідно до ОСОБА_3 пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністри України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим ОСОБА_3, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до пункту 2 Порядку, на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України, МВС та інші державні органи повідомляють Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій.
Разом з тим, постанову КМУ № 988 не можна розглядати як акт, яким було змінено розмір і види грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, оскільки цим нормативно-правовим актом було встановлено види і розмір грошового забезпечення поліцейських Національної поліції.
До 7 листопада 2015 року такої категорії працюючих, як «поліцейські» в Україні взагалі не існувало, а отже грошове забезпечення поліцейських встановлювалось в Україні вперше.
Таким чином постанову КМУ № 988 не можна вважати підставою для перерахунку пенсій, зазначену в пункті 1 Порядку, оскільки цей акт не змінює розмір та не вводить нові додаткові види грошового забезпечення для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), а встановлює види і розмір грошового забезпечення для поліцейських.
Порядок не передбачає перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах ОСОБА_3, з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством для поліцейських.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи викладене, а також те, що Кабінетом Міністрів України відповідного рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за ОСОБА_3, або про введення для них категорій нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення не приймалося, а інших підстав для перерахунку пенсій Порядок не передбачає, у ОСОБА_2 внутрішніх справ України відповідно до пункту 2 Порядку відсутні правові підстави для подання до органів Пенсійного фонду України документів для перерахунку пенсій колишнім особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції).
Що ж стосується доводів позивача про те, що третьою особою порушуються його права та законні інтереси, тому суд вважає вказані доводи неспроможними. Відповідно до п. 2 Порядку № 45, на підставі зазначеного в п. 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецьзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Цей перелік державних органів є вичерпним і не містить Національної поліції України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 641 "Про утворення Національної поліції України" утворена Національна поліція України як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ.
Відповідно до ст. 1 ОСОБА_3 України "Про Національну поліцію" Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, діяльність якої спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України згідно із законом.
Згідно з п. 14 Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 28.10.2015 № 877, Національна поліція є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного ОСОБА_4 України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства.
Структура ОСОБА_2 внутрішніх справ України затверджена ст. 1 ОСОБА_3 України "Про загальну структуру і чисельність ОСОБА_2 внутрішніх справ України" і не містить такого органу, як Національна поліція України.
З наведеного вбачається, що Національна поліція України є центральним органом виконавчої влади, юридичною особою публічного права і не входить до структури ОСОБА_2 внутрішніх справ України.
Відповідно до п. 5 розд. XI "Прикінцеві та перехідні положення" ОСОБА_3 України "Про Національну поліцію" , Закон України "Про міліцію" визнано таким, що втратив чинність.
16.09.2015 Кабінетом Міністрів України прийнята постанова № 730 "Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів ОСОБА_2 внутрішніх справ". Пунктом 1 вказаної постанови передбачено утворення, як юридичних осіб публічного права, територіальних органів Національної поліції. Пунктом 2 цієї ж постанови передбачена ліквідація, як юридичних осіб публічного права, територіальних органів ОСОБА_2 внутрішніх справ.
З системного аналізу вищенаведених нормативних актів вбачається, що має місце ліквідація однієї юридичної особи без переходу прав і обов'язків у порядку правонаступництва до інших юридичних осіб, тобто є припинення всіх прав і обов'язків територіальних органів ОСОБА_2 внутрішніх справ без визначення правонаступників.
Відповідно до п. 3 Порядку № 45, довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінсоцполітики.
Крім того, в аналогічній справі за позовом ОСОБА_5 та ОСОБА_4 до Пенсійного фонду України, Державного казначейства України, Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в ухвалі від 24.04.2014 по справі №К/800/6155/14 зазначила: судом апеляційної інстанції вірно встановлено, що не підлягають задоволенню вимоги позивачів в частині зобов'язання Пенсійного фонду України надати повідомлення головним управлінням Пенсійного фонду України про необхідність підготовки територіальними органами Фонду списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку з набуттям чинності наказу № 377, оскільки до компетенції адміністративних судів відноситься виключно оцінка законності дій/бездіяльності, чи рішень суб'єкта владних повноважень, суд не має права вирішувати питання, що належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень та не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржуються, приймаючи замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону.
Крім того, Закон України "Про Національну поліцію" набрав чинності 07.11.2015, постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" набрала чинності 02.12.2015.
ОСОБА_3 України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" набрав чинності 29.12.2015 року .
Як зазначено в Рішенні Конституційного Суду України від 09.02.1999 справа № 1- 7/99, за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині першій статті 58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно - правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Таким чином, постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" не може бути підставою для перерахунку пенсії колишнім працівникам територіальних органів ОСОБА_2 внутрішніх справ.
Тому суд вважає, що ОСОБА_2 внутрішніх справ України немає підстав для направлення Пенсійному фонду України повідомлення про підстави для перерахунку пенсії позивача, а Пенсійний фонд України не має підстав для перерахунку пенсії позивачу. Тому в позові слід відмовити.
Поскільки відсутні підстави для задоволення позову, то судові витрати слід віднести за рахунок держави.
На підставі викладеного та керуючись ОСОБА_3 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» , ОСОБА_3 України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» , ОСОБА_3 України "Про Національну поліцію", ОСОБА_3 України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" , ОСОБА_3 України "Про загальну структуру і чисельність ОСОБА_2 внутрішніх справ України" , ст.ст.12, 17, 19, 72, 94, 159-162 КАС України, суд,-
П о с т а н о в и в :
В позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 внутрішніх справи України, третя особа Пенсійний Фонд України про визнання бездіяльності протиправною та зобов»язання вчинити дії - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови в порядку, передбаченому ст. 186 КАС України.
Головуючий: ОСОБА_6