УХВАЛА
26 січня 2017 р.
Справа № 820/499/16
Суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Зеленський В.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 04.10.2016р. по справі № 820/499/16
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРИНВИЛЛ"
до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м.Києві, Державної фіскальної служби України , Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві, Департаменту реєстрації Харківської міської ради , Центральної об’єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області
третя особа Державна казначейська служба України
про скасування рішень та записів, визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 04.10.2016р. частково задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРИНВИЛЛ" до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м.Києві, Державної фіскальної служби України , Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві , Департаменту реєстрації Харківської міської ради , Центральної об’єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області третя особа Державна казначейська служба України про скасування рішень та записів, визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити певні дії.
На зазначену постанову суду Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві подано апеляційну скаргу.
Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі, що передбачений Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції Закону України "Про судовий збір" від 20.09.2016 р.) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" установлено у 2016 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1378 гривень.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 року № 484-VIII (далі по тексту - Закон України № 484-VIII), який набув чинності 01.09.2015 року було внесено зміни до Закону України "Про судовий збір".
Суд зазначає, що з набранням чинності Законом України № 484-VIII Державна фіскальна служба та її органи були виключені з числа осіб, які звільнені від сплати судового збору.
Відповідно до п.п.1 п.3 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень, складає 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Суд зазначає, що Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві оскаржується рішення суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування з дати прийняття рішення Державної податкової інспекцієї у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві №15/11 від 10.08.2015 р. вих.№1041/25-59-11-07-08/78 від 10.08.2015 р. про анулювання реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРИНВИЛЛ" (код ЄДРПОУ - 39610698) як платника податку на додану вартість (тобто одну позовну вимогу немайнового характеру).
Згідно з п.п. 2 п.3 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, розмір ставки за подання апеляційної скарги на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 04.10.2016 року по справі №820/499/16 складає 1515,80 грн. (1378 грн. * 110% = 1515,80 грн.), а тому апеляційна скарга, відповідно до вимог ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України має бути залишена без руху.
Щодо заявленого в апеляційній скарзі клопотання Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про звільнення від сплати судового збору, мотивуючи його відсутність можливості сплатити судовий збір у зв'язку з відсутністю коштів, призначених для цієї мети, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 1 та 2 ст. 49 КАС України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом передбачає єдиний правовий режим, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов'язків.
Сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень ст. 187 КАС України процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Суд зазначає, що обмежене фінансування (відсутність коштів) бюджетної установи не може бути обґрунтованою підставою для її звільнення від сплати судового збору, встановленого законом.
Наведене узгоджується із правовою позицією Вищого адміністративного суду України, яка викладена у постанові Пленуму від 05.02.2016 року №2 “Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору”.
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Таким чином, вищевказане клопотання підлягає залишенню без задоволення.
Зазначені недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Харківського апеляційного адміністративного суду оригіналу квитанції про сплату судового збору на реквізити: отримувач – УДКСУ у Основ’янському районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999628, банк: ГУ ДКСУ в Харківській області, рахунок – 31210206781011, код класифікації доходів бюджету – 22030101, код ЄДРПОУ Харківського апеляційного адміністративного суду 34331173 у розмірі, що передбачений ст.4 Закону України "Про судовий збір".
Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст. 108, ч. 6 ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
У Х В А Л И В:
Клопотання Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві про звільнення від сплати судового збору - залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 04.10.2016р. по справі № 820/499/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРИНВИЛЛ" до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м.Києві , Державної фіскальної служби України , Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві , Департаменту реєстрації Харківської міської ради , Центральної об’єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області третя особа Державна казначейська служба України про скасування рішень та записів, визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом 10 (десяти) днів з моменту отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Роз’яснити Державній податковій інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня отримання її копії, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: Зеленський В.В.