МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
17 січня 2017 року Справа № 814/1630/16
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Гордієнко Т. О. розглянула у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54058 доДержавної податкової інспекції у Центральному районі м.Миколаєва (Заводський район), вул. Чкалова, 20, м. Миколаїв, 54017 проскасування податкового повідомлення - рішення від 29.06.2016р. № 5660-13,ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до ДПІ у Центральному районі м.Миколаєва про скасування податкового повідомлення-рішення від 29.06.2016 № 5660-13.
Позов обґрунтовано тим, що експерта оцінка автомобіля менше 1 033 500 грн., позивач придбав автомобіль 22.06.2013 р. до набрання у 2015 році чинності ст.267 ПК України, тому підстав для прийняття податкового-рішення не було.
Відповідач надав заперечення проти позову, просить у позові відмовити, оскільки податкове повідомлення-рішення прийнято відповідно до вимог чинного законодавства.
Позивач надав суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Відповідно до п.4,6 ст.128 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.
Дослідив матеріали і обставини справи, суд встановив наступне:
22.06.2013 року за позивачем зареєстровано автомобіль марки LAND ROVER RANGE ROVER SPORT 2013 року випуску, номерний знак НОМЕР_1, обєм двигуна 2993 см. куб.
Позивач отримав податкове повідомлення-рішення від 29.06.2016 року № 5660-13, яким визначено суму податкового зобовязання з транспортного податку у розмірі 25 000 грн.
З 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" №909-VIII від 24.12.2015. Згідно вказаного нормативно-правового акта в статтю 267 Податкового кодексу України внесено зміни щодо обєкту транспортного податку.
Відповідно до підпункту 267.1.1 пункту 267.1 статті, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі.
Згідно підпункту 267.2.1 пункту 267.2 ПК України обєктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше пяти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, обєму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.(підпункт 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК).
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті (пункт 267.4 статті 267 Податкового кодексу України).
Постановою Кабінету Міністрів України № 66 від18.02.2016 « Про затвердження Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів та внесення змін у додатки 1 і 2 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів» затверджено методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, якою п.2 передбачено, що середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою, визначеною у пункті 3 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 р. № 403, яким передбачено, що середньоринкова вартість транспортного засобу розраховується за методом аналогії цін ідентичних транспортних засобів за такою формулою: Сср = Цн х (Г / 100) х (1 ± (Гк / 100), де Цн- - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від строку експлуатації згідно з додатком 1, Гк- коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від пробігу згідно з додатком 2.
Відповідно до п.13 Методики, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 66 Мінекономрозвитку розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого базового податкового звітного періоду подає ДФС інформацію про автомобілі.
Відповідно до п.267.6.1 п.267.6 ст.267 ПК України обчислення суми податку з обєкта/обєктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Відповідач надав суду розрахунок суми вартості автомобіля позивача з офіційного веб-сайту Міністерства економіки та торгівлі України, який був проведений за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України № 66 від 18.02.2016, з якого вбачається вартість автомобіля LAND ROVER RANGE ROVER SPORT 2013 року випуску, номерний знак НОМЕР_1, обєм двигуна 2993 см. куб.- 1 355 803,20 грн., що є більше 750 мінімальних заробітних плат ( 750 х1378=1 033 500), тому автомобіль позивача є обєктом оподаткування транспортним податком.
Посилання позивача на те, що вона придбавала автомобіль в 2013 році за 870 114 грн. та згідно експертної оцінки ринкова вартість автомобіля станом на 25.07.2016 року складає 888636,40 грн., що є менше 750 мінімальних заробітних плат не приймається судом до уваги, оскільки вартість автомобіля визначається не на підставі висновку експерта та довідки-рахунку, а відповідно до норм Податкового Кодексу України, якими передбачено, що вартість автомобіля визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, обєму циліндрів двигуна. Згідно цієї Методики вартість автомобіля позивача складає більше 1 033 500 грн.
Також є необґрунтованим посилання позивача на те, що автомобіль придбавався в 2013 році до набрання чинності ст.267 ПК України, тому нарахування податку є безпідставним, оскільки відповідач нарахував суму податку за 2016 рік. Автомобіль позивача є обєктом оподаткування в 2016 році та норми Податкового Кодексу України не містять будь-яких застережень стосовно того, що ст.267 ПК України не розповсюджується на автомобілі, які придбані раніше 2015 року, тому податкове повідомлення-рішення від 29.06.2016 № 5660-13 є обґрунтованим.
За таких обставин, позов задоволенню не підлягає.
Судові витрати покладаються на позивача.
Керуючись статтями 11, 71, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Т.О. Гордієнко