Справа № 234/770/17-к
Провадження № 1-кс/234/458/17
УХВАЛА
про призначення позапланової документальної перевірки
23 січня 2017 року Краматорський міський суд Донецької області у складі:
слідчого судді Лутай А.М.,
при секретарі - Пагуліч Д.Г.,
за участю: прокурора Черевко М.І.
розглянувши у судовому засіданні в м.Краматорську клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Донецької області юриста 2 класу ОСОБА_1 про надання дозволу на призначення позапланової документальної перевірки, по кримінальному провадженню, внесеному в ЄРДР за №32016050000000053 від 22.07.2016р, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212? КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Донецької області юрист 2 класу ОСОБА_1 23.01.2017р звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової перевірки, по кримінальному провадженню, внесеному в ЄРДР за №32016050000000053 від 22.07.2016р, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212? КК України.
Своє клопотання мотивує тим, що у провадженні CУ ФР ДПІ у м.Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32016050000000053 від 22.07.2016р відносно службових осіб ТДВ «ОП шахта ім.«ОСОБА_2 Московської» (код 36182252), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212? КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТДВ «ОП шахта ім.«ОСОБА_2 Московської» (код 36182252), згідно висновку Артемівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області вих. №13487/10/05-02-13-02 від 20.07.2016, в період 2015-2016 років в порушення п.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 N 2464-VI, умисно ухилились від сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у сумі 8 114 240грн, що призвело до фактичного ненадходження до фондів загальнообовязкового державного соціального страхування коштів в особливо великих розмірах.
Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення передбачена ч.3 ст.212? КК України.
По кримінальному провадженню №32016050000000053 у порядку ст.ст.276-279 КПК України повідомлення про підозру не складалось.
Згідно висновку ТДВ «ОП шахта ім.«ОСОБА_2 Московської» (код 36182252) Артемівської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області вих. №13487/10/05-02-13-02 від 20.07.2016р встановлено, що згідно звіту з єдиного внеску за червень 2016 року станом на 01.07.2016: середньооблікова кількість штатних працівників склала 167 осіб; фонд оплати праці за червень 2016 року склав 671551,6грн; середня заробітна плата по підприємству у червні 2016 року склала 4021,26грн. У наданому звіті за травень 2016 року, станом на 01.06.2016р підприємством не зазначена інформація про заборгованість із заробітної плати. Інформація про заборгованість по зарплаті станом на 01.07.2016р відсутня. За даними відділу статистики Торецької міської Ради заборгованість по заробітній платі станом на 01.07.2016р складає 10 180,5тис.грн. За даними інтегрованої картки платника (ІКП) 71010000, станом на 01.07.2016р по підприємству рахується заборгованість з єдиного внеску у сумі 8 144 237,08грн. Дана заборгованість виникла в результаті несплати єдиного внеску.
У вищезазначеному висновку зазначено, що проведеним аналізом звітності з податку на додану вартість протягом травня 2014 року - червня 2016 року підприємство здійснювало фінансово-господарську діяльність, що підтверджується рухом грошових коштів по рахунках ТДВ «ОП шахта ім.«ОСОБА_2 Московської» (код 36182252), відкритих у банківських установах, які були вилучені під час тимчасового доступу до речей і документів. До ДПІ за місцем реєстрації надавалась податкова звітність з ПДВ.
За період з травня по грудень 2014 року обсяг оподаткованих операцій склав 65163122тис.грн.
За період 2015 року обсяг оподаткованих операцій склав 102 551 766грн.
За період з січня по червень 2016р обсяг оподаткованих операцій склав 19662637тис.грн.
Встановлено, що ТДВ «ОП шахта ім. «ОСОБА_2 Московської» (код 36182252) знаходиться на податковому обліку в Артемівській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області.
В ході досудового розслідування виникла необхідність в призначенні та проведенні документальної позапланової перевірки з метою встановлення збитків завданих державі діями службових осіб ТДВ «ОП шахта ім. «ОСОБА_2 Московської» (код 36182252). Крім того, факт початку документальної перевірки зобовязує підприємство надати особам, що будуть проводити перевірку, відповідні первинні документи.
Іншими заходами встановити вказані відомості та довести факт і суму ухилення ТДВ «ОП шахта ім. «ОСОБА_2 Московської» (код 36182252) від сплати єдиного внеску на загально обовязкове державне соціальне страхування не надається можливим.
Так, 16.01.2017р за клопотанням прокурора відділу прокуратури Донецької області отримано ухвалу про проведення позапланової документальної перевірки ТДВ «ОП шахта ім. «ОСОБА_2 Московської» за період 01.01.2016р по 01.12.2016р на направлено на виконання до Артемівській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області.
Проте, у звязку зі зміна в податковому законодавстві проведення перевірок здійснюється відділом аудиту ДФС у області, тобто виконати ухвалу не надається можливим.
Проте, Законом України «Про прокуратуру» внесені зміни до Кримінального процесуального кодексу України, які набули чинності 25.04.2015р, зокрема виключено п.6 ст.36 та п.4 ч.2 ст.40 КПК України, які передбачали право прокурора та слідчого на призначення ревізій та перевірок.
Водночас, положеннями п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України передбачено, що обставинами для проведення позапланової перевірки є отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
З моменту набуття чинності положень Закону України «Про прокуратуру» в частині змін до Кримінального процесуального кодексу України, прокурори та слідчі таке право втратили. Виходячи з положень п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України, з 25.04.2015р позапланові перевірки призначаються виключно за рішенням суду.
У відповідності до ст.124 Конституції юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Судочинство здійнюється Конституційним судом України та судами загальної юрисдикції.
У відповідності до ст.18 Закону України від 7 липня 2010 року «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
На підставі вищевикладеного, з метою встановлення збитків нанесених службовими особами ТДВ «ОП шахта ім. «ОСОБА_2 Московської» (код 36182252) державному бюджету України, прокурор просить призначити по кримінальному провадженню №32016050000000053 документальну позапланову перевірку ТДВ «ОП шахта ім. «ОСОБА_2 Московської» (код 36182252) питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині правильності нарахування та сплати до бюджету України єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування заперіод з 01.01.2016р по 01.12.2016р.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Дослідивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до п.75.1.2. ст.75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом. Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.
За правилами п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності, в тому числі, рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Дослідивши докази по даних матеріалах вважаю, що клопотання є обґрунтованим, оскільки отримана в процесі здійснення перевірки інформація може мати суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Проведення такої перевірки слід доручитиГУ ДФС у Донецькій області.
Керуючись вимогами ст.ст.75п.75.1,78 п.78.1.11 Податкового кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Донецької області юриста 2 класу ОСОБА_1 про надання дозволу на призначення позапланової документальної перевірки, по кримінальному провадженню, внесеному в ЄРДР за №32016050000000053 від 22.07.2016р, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212? КК України задовольнити.
Надати дозвіл на призначення у кримінальному провадженні №32016050000000053 документальної позапланової перевірки ТДВ «ОП шахта ім. «ОСОБА_2 Московської» (код 36182252) питань дотримання вимог податкового законодавства України в частині правильності нарахування та сплати до бюджету України єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування заперіод з 01.01.2016 по 01.12.2016 проведення якої доручити ГУ ДФС у Донецькій області.
При проведенні перевірки висвітлити наступне питання:
- чи порушені в звітному податковому періоді у 2016 році службовими особами ТДВ «ОП шахта ім. «ОСОБА_2 Московської» (код 36182252) вимоги податкового законодавства України в частині в частині правильності нарахування та сплати до бюджету України єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2016р по 01.12.2016р, та на яку суму.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: А.М.Лутай