Справа № 505/3515/16-а
Провадження №6-а/505/4/2017
УХВАЛА
19.01.2017 року Котовський міськрайонний суд Одеської області в складі
головуючого - судді Нікітішина В.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Подільську Одеської області адміністративну справу за заявою представника Головного управління державної казначейської служби України в Одеській області про встановлення способу і порядку виконання постанови у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, головного інспектора будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області ОСОБА_2 про визнання дій протиправними, скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення та закриття провадження, -
ВСТАНОВ И В:
В провадженні Котовського міськрайонного суду Одеської області знаходилась справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, головного інспектора будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області ОСОБА_2 про визнання дій протиправними, скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення та закриття провадження.
Постановою Котовського міськрайонного суду Одеської області від 04.11.2016 року адміністративний позов було задоволено частково, визнано протиправними дії головного інспектора будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області ОСОБА_2 по притягненню ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. І ст. 96 КУпАП; скасовано постанову № 645 від 16 вересня 2016 року, винесену головним інспектором будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області ОСОБА_2 по притягненню до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 96 КУпАП; стягнуто з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 551,20 грн.
19.12.2016 року Котовський міськрайонний суд Одеської області видав виконавчий лист по справі про стягнення з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 551,20 грн.
22.12.2016 року на адресу Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області надійшла заява ОСОБА_1 про виконання виконавчого листа Котовського міськрайонного суду Одеської області від 19.12.2016 по справі № 505/3515/16-а щодо стягнення з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на користь ОСОБА_1 сплаченого судового збору в сумі 551, 20 грн.
30.12.2016 року через канцелярію суду надійшла заява від представника Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області про встановлення способу і порядку виконання постанови Котовського міськрайонного суду Одеської області від
04.11.2016 року. В своїй заяві представник Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області просив суд встановити спосіб і порядок виконання постанови Котовського міськрайонного суду Одеської області від 04.11.2016 року по справі №505/3515/16-а, шляхом стягнення з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області в особі Державної архітектурно-будівельної інспекції України на користь ОСОБА_1 суми сплаченого судового збору в розмірі 551,20 грн., оскільки Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області не є юридичною особою та не має власних рахунків в органах Казначейства, а є структурним підрозділом Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
В судове засідання, призначене на 19.01.2017 року, сторони не зявилися. Відповідно до положення ст.263 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Суд, з урахуванням ст.128 та ст.263 КАС України, вирішив розглянути вказану заяву в письмовому провадженні.
Розглянувши заяву представника Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області про встановлення способу і порядку виконання постанови у зазначеній адміністративній справі щодо вимоги про стягнення за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на користь ОСОБА_1 суми сплаченого судового збору в розмірі 551,20 грн., суд прийшов до висновку, що вона належить до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з ч.2 ст.6 Закону України «Про виконавче провадження» рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845, визначає механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (далі - рішення про стягнення коштів), прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.
Відповідно до п.3 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845, рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
Крім того, згідно з п.5 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845, під час виконання виконавчих документів органи Казначейства мають право: 1) повідомляти органу, який видав виконавчий документ, про наявність обставин, що ускладнюють чи унеможливлюють його виконання, у спосіб і порядку, які визначені таким документом, крім випадків виконання рішень про стягнення коштів за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів; 2) звертатися у передбачених законом випадках до органу, який видав виконавчий документ, щодо розяснення рішення про стягнення коштів, порушувати клопотання про встановлення чи зміну порядку і способу виконання такого рішення, а також відстрочку та/або розстрочку його виконання; 3) безоплатно отримувати необхідні для виконання виконавчих документів судові рішення, пояснення, довідки, іншу інформацію; 4) вимагати від боржників вжиття ними заходів до виконання виконавчих документів та за результатами їх виконання;
5) застосовувати заходи впливу до боржників у разі виявлення фактів порушення бюджетного законодавства у процесі або за результатами виконання виконавчих документів, повідомляти про такі порушення органам Держфінінспекції; 6) відкладати, зупиняти безспірне списання коштів і їх перерахування стягувачам у випадках, передбачених законом та цим Порядком; 7) вживати інших заходів до виконання виконавчих документів.
Відповідно до п.2 Постанови Кабінету Міністрів України «Питання функціонування територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції» від 23.04.2014 року №150 Кабінет Міністрів України постановив погодитися з пропозицією Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
Згідно з п.2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України» від 09.07.2014 року № 294 Державній архітектурно-будівельній інспекції забезпечити здійснення її територіальними органами, що ліквідуються, функцій та повноважень, покладених на ці органи, до утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
Відповідно до п.1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 року № 294, Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-премєр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Згідно з п.7 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 року № 294, Держархбудінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.
Відповідно до п.14 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 року № 294, Держархбудінспекція є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства.
Згідно з Положенням про Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, затвердженого Наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 08.09.2015 року № 994, Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області є територіальним органом структурним підрозділом апарату Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Основними завданнями Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області є реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду на території Одеської області. Відповідно до ч.1 ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження можуть звернутися до адміністративного суду першої інстанції (незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист) із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення. За наявності обставин та в порядку, передбачених абзацом першим цієї частини, сторона виконавчого провадження, а також державний виконавець за заявою сторони виконавчого провадження або з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», мають право звернутися до суду із заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з ч.2 ст.263 КАС України суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця, приватного виконавця або
сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Таким чином, суд встановив, що Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області не є самостійною юридичною особою, а тому не має власного ідентифікаційного коду суб'єкта господарської діяльності (код ЄДРПОУ) та власних відкритих рахунків в органах Казначейства, а всі рахунки відкриті в центральному органі Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Тобто, вказані обставини ускладнюють виконання судового рішення, а тому суд вважає за необхідне встановити спосіб і порядок виконання постанови Котовського міськрайонного суду Одеської області від 04.11.2016 року по справі № 505/3515/16-а, щодо вимоги про стягнення з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на користь ОСОБА_1 суми сплаченого судового збору в розмірі 551,20 грн. зазначивши, що слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області в особі Державної архітектурно-будівельної інспекції України (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, будинок 26, код ЄДРПОУ 37471912) на користь ОСОБА_1 суми сплаченого судового збору в розмірі 551,20 грн.
Керуючись ст.ст.128, 160, 165, 263 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Задовольнити заяву представника Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області.
Встановити спосіб і порядок виконання постанови Котовського міськрайонного суду Одеської області від 04.11.2016 року по справі № 505/3515/16-а щодо вимоги про стягнення з Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на користь ОСОБА_1 суми сплаченого судового збору в розмірі 551,20 грн. зазначивши, що слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області в особі Державної архітектурно-будівельної інспекції України (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, будинок 26, код ЄДРПОУ 37471912) на користь ОСОБА_1 суми сплаченого судового збору в розмірі 551,20 грн.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Котовський міськрайонний суд Одеської області протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
С у д д я