Постанова № 64170865, 29.12.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.12.2016
Номер справи
826/23330/15
Номер документу
64170865
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

29 грудня 2016 року № 826/23330/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М. суддів Іщука І.О., Шулежко В.П., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом Публічного акціонерного товариства "Холдингова компанія

"Київміськбуд"

до Державної архітектурно-будівельної інспекції України

про визнання протиправними дій та рішення,

О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

Публічне акціонерне товариство "Холдингова компанія "Київміськбуд" (далі по тексту - позивач, ПАТ "ХК "Київміськбуд") звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (далі по тексту - відповідач), в якому просить визнати протиправними дії Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві Державної архітектурно-будівельної інспекції України та скасувати припис Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції України у місті Києві Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 12.08.2015 року про усунення порушень вимог законодавства в сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил.

Позовні вимоги обґрунтовані протиправністю вчинених дій та оскаржуваного рішення.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги.

Представник відповідача проти позову заперечив з підстав правомірності прийняття оскаржуваних рішень.

На підставі п. 4 ст. 122 КАС України суд прийшов до переконання про можливість подальшого розгляду справи в письмовому провадженні.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

Наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 14.07.2015 р. №750 призначено проведення позапланової перевірки ПАТ «Холдингова компанія «Київміськбуд», ТОВ «Ягуар» та ТОВ «Виробничо-технічна агенція», з питань дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт за адресою: вулиця Патріса Лумумби, 11 у Печерському районі міста Києва.

Проведення позапланової перевірки обумовлено надходженням постанови Слідчого управління Головного управління МВС України в Києві про призначення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності за матеріалами кримінального провадження №12015100000000591 від 08.07.2015 року.

12.08.2015 року, відповідачем було складено Акт перевірки дотримання законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ПАТ «ХК «Київміськбуд» з приводу виконання підготовчих та будівельних робіт по вул. Патріса Лумумби, 11 у Печерському районі міста Києва.

За результатами проведеної перевірки та встановлених з боку позивача порушень ч.4 ст.26 , ч.1 ст.34, ч.1 ст.36 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", ст.7, ст.11 Закону України "Про архітектурну діяльність", які полягали в тому, що роботи проведені на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети, без дозволу на виконання будівельних робіт, замовником не забезпечено здійснення авторського нагляду під час будівництва, затверджена замовником проектна документація не відповідає вимогам законодавства, відповідачем 12.08.2015 року було внесено ПАТ «ХК «Київміськбуд» припис про усунення порушення вимог законодавства в сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів та правил, яким у позивача вимагалося:

документацію щодо права користування земельною ділянкою, на якій здійснюється будівництво та приведення документації щодо права на виконання будівельних робіт у відповідність до чинного законодавства;

забезпечити здійснення авторського нагляду під час виконання будівельних робіт на об'єкті будівництва.

Термін виконання вказаного припису було визначено - до 12.11.2015 року.

Не погоджуючись з діями відповідача та вказаним приписом позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Вирішуючи дану справу, суд виходить з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За частиною третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 10 Закону України від 20.05.1999 № 687-XІV "Про архітектурну діяльність" (на момент виникнення спірних правовідносин) для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.

Згідно статті 41 Закону України від 17.02.2011 №3038-VІ "Про регулювання містобудівної діяльності" (із змінами та доповненнями, далі - Закон № 3038-VІ) (на момент виникнення спірних правовідносин) державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Відповідно до пункту 6 статті 7 Закону № 3038-VІ управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється шляхом контролю за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, вимог будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування (далі - вихідні дані), проектної документації.

Проведення архітектурно-будівельного контролю регулюється "Порядком здійснення архітектурно-будівельного контролю", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011р. №553 (надалі - Порядок №553) (на момент виникнення спірних правовідносин).

У відповідності до п. 1, 2, 3 Порядку №553, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється Держархбудінспекцією та її територіальними органами (далі - інспекції). Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за дотриманням: 1) вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, державних стандартів і правил, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт, архітектурних, інженерно-технічних і конструктивних рішень, застосування будівельної продукції; 2) порядку здійснення авторського і технічного нагляду, ведення загального та (або) спеціальних журналів обліку виконання робіт (далі - загальні та (або) спеціальні журнали), виконавчої документації, складення актів на виконані будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи; 3) інших вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, правилами та проектною документацією, щодо створення об'єкта будівництва. Державний архітектурно-будівельний контроль на об'єктах будівництва, що є власністю іноземних держав, міжнародних організацій, іноземних юридичних і фізичних осіб та розташовані на території України, здійснюється відповідно до цього Порядку. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється посадовими особами інспекцій відповідно до їх посадових інструкцій та функціональних повноважень.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за територіальним принципом (у межах областей) у порядку проведення планових та позапланових перевірок. Повноваження посадових осіб Держархбудінспекції поширюються на всю територію України. Державний архітектурно-будівельний контроль на території інших областей здійснюється посадовими особами територіальних органів за рішенням Держархбудінспекції. (п.5 Порядку №553).

За змістом ч. 4 ст. 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час перевірки мають право: 1) безперешкодного доступу до місць будівництва об'єктів та до об'єктів, що підлягають обов'язковому обстеженню; 2) складати протоколи про вчинення правопорушень, акти перевірок та накладати штрафи відповідно до закону; 3) видавати обов'язкові для виконання приписи щодо: а) усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; б) зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельних норм, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт; 4) проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації; 41) проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об'єктів, вимогам державних стандартів, норм і правил згідно із законодавством; 5) здійснювати контроль за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів містобудування та архітектури;;7) одержувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю. Забороняється витребовувати інформацію та документи податкової, фінансової звітності, щодо оплати праці, руху коштів та інші, не пов'язані із здійсненням державного архітектурно-будівельного контролю.

Позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи інспекції.

Підставами для проведення позапланової перевірки є:

подання суб'єктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки об'єкта будівництва або будівельної продукції за його бажанням чи письмової заяви про проведення перевірки щодо дотримання суб'єктом господарювання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності;

необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні та декларації про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні та декларації про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об'єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів;

виявлення факту самочинного будівництва об'єкта;

перевірка виконання суб'єктом містобудівної діяльності вимог приписів інспекцій;

перевірка виконання суб'єктом господарювання вимог інспекції щодо усунення порушень ліцензіатом ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності;

звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог містобудівного законодавства;

вимога правоохоронних органів про проведення перевірки (п.7 Порядку №553).

За результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою інспекції складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком. Акт перевірки складається у двох примірниках. Один примірник надається суб'єкту містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, а другий залишається в інспекції. Акт перевірки підписується посадовою особою інспекції, яка провела перевірку та суб'єктом містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль. (п.16, п.18 Порядку №553).

У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки, складається протокол разом з приписом усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил або приписом про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт (далі - припис). Припис складається у двох примірниках. Один примірник припису залишається в інспекції, а інший надається суб'єкту містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль. Припис підписується посадовою особою інспекції, яка провела перевірку. Протокол протягом трьох днів після його складення та всі матеріали перевірки подаються керівникові відповідної інспекції або його заступникові для винесення постанови про накладення штрафу, передбаченої законодавством України (п.17, п.19, п.20 Порядку №553).

Як вбачається з матеріалів справи позапланову перевірку позивача було призначено на підставі постанови слідчого, а за виявленими порушеннями було складено акт та внесено припис суб'єкту містобудівної діяльності, що повністю узгоджується з приписами Порядку №553.

Суд зазначає, що за наслідками проведеної перевірки позивача було встановлено, що роботи проведені на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети, без дозволу на виконання будівельних робіт, замовником не забезпечено здійснення авторського нагляду під час будівництва, затверджена замовником проектна документація не відповідає вимогам законодавства.

Позивач посилався на ту обставину, що йому на праві власності належить гуртожиток за адресою: м. Київ, вулиця Патріса Лумумби, 11, що підтверджується Наказом Регіонального відділення Фонду державного майна України по місту Києві від 12.07.1999 року №411 "Про завершення приватизації». Земельна ділянка на якій перебуває гуртожиток призначена для обслуговування зазначеної будівлі та перебуває у користуванні ПАТ «ХК «Київміськбуд».

Зазначена земельна ділянка відноситься до категорії земель: землі житлової громадської забудови. Вид використання: для гуртожитку під житловий будинок з набудовою.

Зважаючи на ту обставину, що ним проводилася реконструкція зазначеної будівлі, а відповідно до приписів ч.4 ст.34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" реконструкцію об'єктів будівництва без зміни зовнішніх геометричних розмірів їх фундаментів у плані може бути проведено за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, позивач розпочав такі роботи без оформлення документу, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

Окрім цього ним наголошувалося, що будівельні роботи на вказаній земельній ділянці проводилися на підставі Декларації про початок виконання будівельних робіт, зареєстрованої 16.02.2015 року за № КВ083150470654, яка не є скасованою та дозволяє йому такі проводити.

Втім, суд не може погодитися з такими доводами з огляду на таке.

Відповідно до ч.4 ст.26 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.

Частиною 1 ст.34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено, що замовник має право виконувати будівельні роботи після:

1) подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України;

2) реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до I-III категорій складності;

3) видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності.

У відповідності до ст.7 Закону України "Про архітектурну діяльність" від 20.05.1999 року № 687-XIV проект об'єкта архітектури розробляється під керівництвом або з обов'язковою участю головного архітектора проекту та/або головного інженера проекту, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Проект об'єкта архітектури завіряється підписом і скріплюється особистою печаткою головного архітектора проекту та/або головного інженера проекту, які мають кваліфікаційний сертифікат.

Проектна документація на будівництво об'єктів, розроблена відповідно до містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, не підлягає погодженню з відповідними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, органами охорони культурної спадщини, державної санітарно-епідеміологічної служби і природоохоронними органами.

Проекти об'єктів архітектури затверджуються замовником. Затвердження проектів об'єктів архітектури, які споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Перед затвердженням проектів у випадках, визначених статтею 31 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", проводиться їх експертиза. До проведення експертизи архітектурного рішення проекту об'єкта архітектури обов'язково залучається архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. Внесення змін до затвердженого проекту проводиться виключно за згодою автора проекту, а в разі відхилення від технічних умов - за погодженням з підприємствами, установами та організаціями, які надали такі технічні умови, та замовником.

Внесення до затвердженого проекту змін, пов'язаних із зміною державних стандартів, норм і правил, здійснюється за згодою замовника, якщо інше не передбачено законом.

Особи, які беруть участь у розробленні проектів, не мають права проводити експертизу зазначених проектів, погоджувати їх або надавати дозвіл на виконання будівельних робіт за такими проектами.

Забороняється вимагати від замовників рішення архітектурно-містобудівної ради для подальшого розгляду і погодження проектної документації.

Статтею 11 Закону України "Про архітектурну діяльність" передбачено, що під час будівництва об'єкта архітектури здійснюється авторський та технічний нагляд.

Технічний нагляд забезпечується замовником та здійснюється особами, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Авторський нагляд здійснюється архітектором - автором проекту об'єкта архітектури, іншими розробниками затвердженого проекту або уповноваженими ними особами. Авторський нагляд здійснюється відповідно до законодавства та договору із замовником.

У разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час будівництва об'єкта архітектури, та відмови підрядника щодо їх усунення особа, яка здійснює авторський або технічний нагляд, повідомляє про це замовника і орган державного архітектурно-будівельного контролю для вжиття заходів відповідно до законодавства.

Порядок проведення авторського і технічного наглядів установлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідачем під час проведення перевірки було встановлено, що на підставі вищезазначеної декларації навесні 2015 року Замовником та Підрядником за місцем розташування об'єкту перевірки були проведені підготовчі роботи (у складі: огородження будівельного майданчика; демонтаж існуючої чотирьохповерхової будівлі колишнього гуртожитку, у тому числі й фундаменту; видалення зелених насаджень, вивезення будівельно, будівельного сміття, спорудження тимчасових виробничих та по та побутових споруд) і розпочаті будівельні роботи.

Проведеним оглядом об'єкту будівництва встановлено, що на час проведення перевірки будівельний майданчик огороджений по периметру парканом з металевого профільованого листа. В'їзд на територію майданчика організований через ворота, розташовані зі східного боку майданчика. З цього ж боку знаходиться інформаційний стенд з паспортом об'єкта будівництва. На самому майданчику виконані будівельні роботи з улаштування фундаменту для баштового крану, роботи з розкриття котловану, в якому на час проведення перевірки проводяться роботи з улаштування польового поля, заливка фундамент майбутньої будівлі, влаштування буроінєкційних паль, вивезення утвореного грунту. При цьому натурним оглядом місця виконання робіт встановлено, що елементи конструкцій колишньої будівлі які визначені Проектувальником як елементи реконструкції повторного використання - фундамент та стіни підвалу - на об'єкті фактично відсутні

Таким чином, на об'єкті перевірки замість будівельних робіт з реконструкції колишньої будівлі гуртожитку фактично виконаний її повний демонтаж і на теперішній час здійснюються будівельні роботи з нового будівництва багатоквартирного житлового будинку.

При цьому на об'єкті будівництва відсутні і за час проведення перевірки не були надані для огляду Журнал авторського нагляду за будівництвом об'єкта архітектури та Акти на закриття прихованих робіт.

Замовником під час проведення перевірки наданий примірник Проекту 5008-1-К «Реконструкція гуртожитку під житловий будинок з надбудовою по вул. Патріса Лумумби, 11 у Печерському районі міста Києва (коригування)", виконаний проектувальником у 2015 року. При цьому основні техніко-економічні показники об'єкта суттєво відрізняються від показників Проекту 5053-04.07.13, так і від показників наведених у наказі Замовника про затвердження проектної документації та, та від показників, наведених Замовником у Декларації про початок виконання будівельних робіт, а саме: категорія складності об'єкта - III (третя) кількість поверхів - 10 поверхів: площа будівлі -7 030.42 м2: загальна площа - 5 000,88 м2, кількість квартир - 72 квартир (у тому числі однокімнатних - 32 квартири, двокімнатних - 24 квартири: трикімнатних 16 квартир).

Також як вбачається з матеріалів справи відділом контрольних перевірок Департаменту державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду Держархбудінспекції, на виконання наказу Держархбудінспекції від 14.07.2015 року № 750 «Про проведення позапланової перевірки» було проведено перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ТОВ "Виробничо-технічна агенція" (далі - ТОВ «ВТА») за наслідком чого було складено акт від 28.07.2015 року.

Як вбачається з вказаного акту у 2013-2014 роках ТОВ «ВТА» на замовлення ПАТ «ХК «Київміськбуд» розробило проектну документацію «Реконструкція гуртожитку під житловий будинок з надбудовою по вул. Патріса Лумумби, 11 у Печерському районі м. Києва». При цьому за проектною документацією основні показники об'єкта будівництва суттєво відрізняються від наведених у декларації про початок виконання будівельних робіт, а саме: поверховість житлового будинку - 24 поверхи; площа житлового будинку - 21 704,81 м2; загальна площа квартир - 14 470,45 м2; загальна кількість квартир - 198 квартир (у тому числі однокімнатних - 84 квартири). Крім того, відповідно до діючих нормативних актів розробником проектної документації виконаний розрахунок категорії складності об'єкта будівництва, за результатами якого об'єкт був віднесений до V (п'ятої) категорії складності. Іншої проектної документації, зокрема з показниками об'єкта III категорії складності, наведеними вище, ТОВ «Виробничо-технічна агенція» не розробляла та замовнику будівництва ПАТ «ХК «Київміськбуд» не передавала.

Також представники проектної організації заперечили відомості, наведені посадовими особами ПАТ «ХК «Київміськбуд» у декларації про початок виконання будівельних робіт, щодо здійснення авторського нагляду під час будівництва цього об'єкту. За свідченнями головного архітектора проекту ОСОБА_1 та головного інженера проекту ОСОБА_2 договір з ПАТ «ХК «Київміськбуд» на здійснення авторського нагляду не укладався і авторський нагляд працівниками ТОВ «ВТА» на об'єкті будівництва не здійснюється.

При цьому, позивачем не було надано належних та допустимих доказів, які б спростовували вищенаведені обставини, а відтак, відповідачем доведено правомірність оскаржуваного припису.

Також суд при вирішенні справи зазначає, що заявляючи вимогу до відповідача про визнання його дій протиправними позивачем ні в адміністративному позові, ні під час розгляду справи її жодним чином не було деталізовано та обґрунтовано.

З урахуванням того, що судом під час розгляду справи у спірних правовідносинах, пов'язаних з видачою оскаржуваного припису, протиправності дій Держархбудінспекції встановлено не було, в підстави для задоволення відповідної вимоги відсутні.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.

З урахуванням приписів ч.1 ст.94 КАС України відшкодування позивачу сплаченого ним судового збору не підлягає.

Приймаючи до уваги викладене, керуючись статтями 69-71, 94, 122, 158-163, 167, 181, 254 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства "Холдингова компанія "Київміськбуд" відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Головуючий суддя І.М. Погрібніченко

Судді: І.О. Іщук

В.П. Шулежко