ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2017 року о 09 год. 50 хв.
Справа № 808/4003/16
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Семененко М.О.
за участю секретаря судового засідання Бірюкової І.В.
за участю представників сторін:
позивача – не з’явився,
відповідача – не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Токмацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Комунального підприємства «Токмак теплоенергія» Токмацької міської ради
про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
22 грудня 2016 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Токмацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - позивач) до Комунального підприємства «Токмак теплоенергія» Токмацької міської ради (далі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг в розмірі 217135,18 грн.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі. Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
За таких обставин та керуючись приписами ч.4 ст.122, ч.2,4 ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представників сторін. На підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України у зв’язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
З матеріалів справи встановлено, що податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 212079,00 грн., земельного податку з юридичних осіб – 4575,39 грн., рентної плати за спеціальне використання води – 171,19 грн. та плати за користування надрами – 309,60 грн., виник з таких підстав.
Судом встановлено, що відповідачем на виконання вимог діючого законодавства до Токмацької ОДПІ подано податкову декларацію з податку на додану вартість №9193400553 від 17.10.2016, в якій відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов’язання з податку на додану вартість за вересень 2016 року в розмірі 212079,00 грн.
Пунктом 46.1 ст.46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п.49.1 ст.49 Податкового кодексу України).
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У встановлений законодавством строк податкове зобов’язання з податку на додану вартість в розмірі 212079,00 грн. сплачено не було. Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про підтвердження податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 218464,00 грн., самостійно визначеного податкових деклараціях.
Крім того, встановлено, що відповідачем на виконання вимог чинного законодавства до Токмацької ОДПІ подано декларацію з земельного податку з юридичних осіб №9007832778 від 01.02.2016, в якій самостійно визначено суму грошового зобов’язання за вересень 2016 року в розмірі 4575,39 грн.
Відповідно до п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Пунктом 287.3 ст.287 Податкового кодексу України визначено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
У встановлений законодавством строк податкове зобов’язання з земельного податку з юридичних осіб в розмірі 4575,39 грн. сплачено не було. Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про підтвердження податкового боргу з земельного податку з юридичних осіб в розмірі 4575,39 грн.
Крім того, на виконання вимог діючого законодавства відповідачем до Токмацької ОДПІ подано розрахунки з рентної плати за спеціальне використання води від 19.11.2016 №9191592795 та №9191592940, в яких відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов’язання з рентної плати за спеціальне використання води за ІІІ квартал 2016 року в розмірі 151,95 грн. та 19,24 грн. відповідно.
Також, на виконання вимог діючого законодавства відповідачем до Токмацької ОДПІ подано розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин від 13.10.2016 №9191592882, в якій визначено зобов’язання за ІІІ квартал 2016 року в розмірі 309,60 грн.
Відповідно до п.251.1 ст.251 Податкового кодексу України рентна плата складається з: 251.1.1. рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин; 251.1.4. рентної плати за спеціальне використання води.
Пунктом 257.5 статті 257 Податкового кодексу України сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
У встановлений законодавством строк податкове зобов’язання з рентної плати за спеціальне використання води в розмірі 171,19 грн. та з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин в розмірі 309,60 грн. сплачено не було. Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про підтвердження податкового боргу з рентної плати за спеціальне використання води в розмірі 171,19 грн. та з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин в розмірі 309,60 грн.
Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено обов’язок платників податків сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Згідно пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Пунктом 95.2 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до приписів ст.59 Податкового кодексу України 24 березня 2016 року уповноваженій особі відповідача вручена податкова вимога №241-23 від 24.03.2016. Оскільки вимога не була відкликана в порядку ст.60 Податкового кодексу України, контролюючий орган не мав підстав для направлення нової податкової вимоги.
На момент розгляду справи в суді, податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 212079,00 грн., земельного податку з юридичних осіб – 4575,39 грн., рентної плати за спеціальне використання води – 171,19 грн. та плати за користування надрами – 309,60 грн. відповідачем не сплачено, заборгованість перед бюджетом не погашена. Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 212079,00 грн., земельного податку з юридичних осіб – 4575,39 грн., рентної плати за спеціальне використання води – 171,19 грн., плати за користування надрами – 309,60 грн., та наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Згідно зі ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до приписів п.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7 - 12, 14, 86, 158- 163, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Токмацької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області до Комунального підприємства «Токмак теплоенергія» Токмацької міської ради про стягнення податкового боргу задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків платника податків Комунального підприємства «Токмак теплоенергія» Токмацької міської ради (код ЄДРПОУ 37510516), у всіх банках, обслуговуючих такого платника податків, податковий борг:
з податку на додану вартість в розмірі 212079,00 грн. (двісті дванадцять тисяч сімдесят дев’ять гривень 00 коп.) на р/р 31112029700014, одержувач Токмацьке УК/Токмак/14010100, код ЄДРПОУ 37942194, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015;
з земельного податку з юридичних осіб в розмірі 4575,39 грн. (чотири тисячі п’ятсот сімдесят п’ять гривень 39 коп.) на р/р 33210811700014, отримувач Токмацьке УК/Токмак/18010500, код ЄДРПОУ 37942194, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015;
по надходженню збору за спеціальне використання води в розмірі 171,19 грн. (сто сімдесят одна гривня 19 коп.) на р/р 33114359700014, одержувач Токмацьке УК/Токмак/13020401, код ЄДРПОУ 37942194, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015;
по платі за користування надрами в розмірі 309,60 грн. (триста дев’ять гривень 60 коп.) на р/р 33118366700014, одержувач Токмацьке УК/Токмак/13030100, код ЄДРПОУ 37942194, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, тоз десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.О. Семененко