У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 802/1697/16-а Головуючий у 1-й інстанції: Бошкова Ю.М.
Суддя-доповідач: Кузьмишин В.М.
12 січня 2017 року м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Кузьмишина В.М.
суддів: Боровицького О. А. Сушка О.О. ,
за участю:
секретаря судового засідання: Коваль К.В.,
позивача: ОСОБА_2,
представника позивача: ОСОБА_3,
представника відповідача: Клюси Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 24 листопада 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до атестаційної комісії № 7 Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, апеляційної атестаційної комісії Північного регіону № 6, Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування висновків,
В С Т А Н О В И В :
у жовтні 2016 року позивач звернулась до Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до атестаційної комісії № 7 Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, апеляційної атестаційної комісії Північного регіону № 6, Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування їхніх висновків.
Відповідно до постанови Вінницького окружного адміністративного суду від 24 листопада 2016 року адміністративний позов задоволено повністю.
Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, відповідач - Головне управління Національної поліції у Вінницькій області подало апеляційну скаргу, в якій просить суд скасувати вказане рішення та прийняти нове, яким в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні вимоги апеляційної скарги підтримала у повному обсязі та просила колегію суддів її задовольнити.
Позивач та її представник в судовому засіданні заперечили проти задоволення апеляційної скарги та просили суд рішення суду першої інстанції залишити без змін.
Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, заслухавши пояснення представників сторін, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін з таких підстав.
Так, як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами адміністративної справи, ОСОБА_2 наказом т.в.о. начальника Головного управління національної поліції у Вінницькій області №1о/с від 06.11.2015 року призначена начальником слідчого відділення Іллінецького відділення поліції Гайсинського відділу поліції Головного управління поліції у Вінницькій області з 07.11.2015 року та присвоєно спеціальне звання підполковника поліції.
Наказом т.в.о. начальника ГУ НП у Вінницькій області №146 від 12.02.2016 року "Про організацію проведення атестування поліцейських Головного управління національної поліції у Вінницькій області" призначено проведення атестування поліцейських Вінницької області з 15.02.2016 року, створено атестаційні комісії та визначені заходи щодо організації її проведення, передбачені п. 1 розділу IV Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №1465 від 17.11.2015 року.
Наказом т.в.о. начальника ГУ НП у Вінницькій області № 620 від 25.05.2016 року "Про затвердження персонального складу атестаційних комісій ГУНП у Вінницькій області" затверджено персональний склад атестаційної комісії №7 ГУНП у Вінницькій області.
ОСОБА_2 пройшла тестування на застосування загальних навичок, набравши 31 бал із 60 можливих, та професійне тестування, набравши 44 бали із 60 можливих.
За змістом наявного у матеріалах справи атестаційного листа, складеного на підполковника поліції ОСОБА_2, начальника слідчого відділення Іллінецького відділення поліції Гайсинського відділу поліції Головного управління поліції у Вінницькій області, остання за період служби на займаній посаді зарекомендувала себе виключно з позитивної сторони, як грамотний фахівець, ініціативний і принциповий працівник. До виконання службових обов'язків ставилася чесно і сумлінно, за своїми особистими, професійними та діловими якостями підполковник поліції ОСОБА_2 при вирішення службових питань проявила себе дисциплінованим та принциповим працівником, відзначалась умінням будувати стосунки з громадянами та колективом по службі та має авторитет як в колективі, так і серед населення.
Під час проходження служби завжди прагнула до вдосконалення службової діяльності, відповідальна, морально стійка, рішуча, організована, завжди контролює власні емоції. Підполковнику поліції ОСОБА_2 властивий високий рівень культури, постійне прагнення підвищення свого освітнього та культурного рівнів, добрий стан здоров'я та фізичної підготовки, уміння володіти табельною зброєю.
Згідно з протоколом ОП №15.00006032.0036654 від 09.06.2016 року атестаційною комісією № 7 Головного управління Національної поліції у Вінницькій області за результатами співбесіди прийнято рішення про проходження позивачем опитування із застосуванням поліграфу, результати якого оформлено довідкою №87 від 25.07.2016 року.
На підставі розгляду матеріалів, проведеної співбесіди та обговорення атестаційною комісією №7 прийнято рішення, що підполковник поліції ОСОБА_2 займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність (протокол ОП № 15.000036456.0036654 від 20.09.2016 року). Підстава для прийняття рішення щодо невідповідності займаній посаді - рівень знань нормативної бази позивачем є недостатнім як для керівника.
Не погоджуючись з висновком зазначеної атестаційної комісії №7, позивач оскаржила його до апеляційної атестаційної комісії Північного регіону №6, однак, за результатом розгляду скарги відповідно до протоколу ОП №15.00037302.0036654 від 28.09.2016 року скасовано висновок атестаційної комісії та прийнято нове рішення: "4- займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність". Підстава - низький рівень теоретичних знань та професійних якостей. Крім того, до уваги взято інформацію, отриману в результаті проходження тестування із використанням поліграфа.
Вказані рішення позивач оскаржила в суді.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржені рішення відповідачів прийняті за відсутності правових підстав та дотримання вимог Закону України "Про Національну поліцію", тому підлягають скасуванню.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, з таких підстав.
02.07.2015 року прийнято Закон України "Про Національну поліцію" №580-VІІІ (далі - Закон №580-VІІІ), який визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Відповідно до п. п. 9, 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №580-VІІІ працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначеним цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції. Посади, що пропонуються особам, зазначеним у цьому пункті, можуть бути рівнозначними, вищими або нижчими щодо посад, які ці особи обіймали під час проходження служби в міліції.
Працівники міліції, які відмовилися від проходження служби в поліції та/або не прийняті на службу до поліції в тримісячний термін з моменту попередження про наступне вивільнення, звільняються зі служби в органах внутрішніх справ через скорочення штатів.
Вказані в цьому пункті особи можуть бути звільнені зі служби в органах внутрішніх справ до настання зазначеного в цьому пункті терміну на підставах, визначених Положенням про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ.
Як визначено пунктом 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №580-VІІІ працівникам міліції, які у визначеному цим Законом порядку прийняті на службу до поліції, наказами про призначення на відповідні посади одночасно присвоюються відповідні спеціальні звання поліції відповідно до такої схеми співвідношення спеціальних звань, зокрема старший прапорщик міліції - старший сержант поліції.
З матеріалів справи встановлено, що позивач на підставі особистої заяви прийнята на службу в поліцію згідно з наказом від 06 листопада 2015 року №1 о/с «По особовому складу» в порядку переатестування. При цьому, вказаний наказ не містить жодних застережень про тимчасовість призначення позивача на посаду, а також свідчить про те, що Головне управління національної поліції України у Вінницькій області визнало позивача таким, що відповідає вимогам до поліцейських, передбаченими Законом №580-VІІІ.
Разом з тим, відповідно до пункту 9 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» видання наказу про призначення є самостійною і достатньою підставою для призначення колишніх працівників міліції на посади, створені в структурі Національної поліції України.
Суд вважає за необхідне зазначити, що питання відповідності позивача вимогам до поліцейських було вирішено на момент видання наказу про прийняття на службу.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що та обставина, що при прийнятті позивача на службу в поліцію для нього не проводився конкурс на зайняття посади в поліції, не породжує право проводити відповідний конкурс в подальшому, тобто для вже призначеного на посаду працівника.
Статтею 59 Закону №580-VІІІ визначено, що служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень. Службові відносини особи, яка вступає на службу в поліції, розпочинаються з дня видання наказу про призначення на посаду поліцейського. Згідно з приписами ст. 58 Закону №580-VІІІ призначення на посаду поліцейського здійснюється безстроково (до виходу на пенсію або у відставку), за умови успішного виконання службових обов'язків. Таким чином, оскільки позивач прийнятий на службу до поліції на умовах, визначених пунктів 9 та 12 Розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №580-VІІІ, шляхом видання наказу про призначення за його згодою він вважається відповідно до статті 58 цього Закону призначеним безстроково.
Аналіз пункту 9 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України №580-VІІІ свідчить про те, що вказана норма не визначає будь-якого окремого порядку прийняття на службу в поліцію, а визначає порядок прийняття на службу в поліцію осіб, які проходили службу в органах міліції, у зв'язку з ліквідацією цих органів - суб'єктів публічного права та утворення органів поліції.
Згідно зі ст.58 Закону №580-VІІІ строкове призначення здійснюється в разі заміщення посади поліцейського на період відсутності особи, за якою відповідно до закону зберігається посада поліцейського, та посад, призначенню на які передує укладення контракту. Прийняття на службу постійно або тимчасово встановлюється наказом згідно з яким приймається на службу особа.
Враховуючи зазначене вище, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що за відсутності у наказі від 06 листопада 2015 року №1 о/с «По особовому складу» жодних застережень про тимчасовість призначення на посаду ОСОБА_2, відтак остання з 07.11.2015 року проходить службу на посаді в органах Національної поліції у відповідності до ст.58 Закону України №580-VІІІ безстроково.
Законом України №580-VІІІ також визначені мета та підстави атестування поліцейських. Відповідно до ч.1 ст.57 Закону атестування поліцейських проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри.
Частиною 2 цієї статті встановлено, що атестування поліцейських проводиться: 1) при призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу; 2) для вирішення питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність; 3) для вирішення питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.
Наведені у частині 2 статті 57 Закону України «Про Національну поліцію» підстави для проведення атестування є вичерпними. Метою проведення атестування із будь-яких зазначених вище підстав є вирішення можливості в той чи інший спосіб залишення особи на службі і, як крайній захід, пропозиція щодо звільнення зі служби у зв'язку зі службовою невідповідністю, виходячи з професійних, моральних і особистих якостей.
Отже, під час атестації перевіряється, чи відповідають займаній посаді ділова кваліфікація, рівень знань і навичок, інші суспільно значущі якості поліцейського. Атестація повинна сприяти поліпшенню якісного складу поліцейських, їх ефективному використанню, росту професійної компетентності, підвищенню кваліфікації, посиленню організованості, відповідальності та дисциплінованості. Атестація має здійснюватися на засадах законності, об'єктивності, гласності, колегіальності, некпередженості.
Аналізом положень ч. 2 ст. 57 Закону підтверджується, що атестуванню підлягають лише ті поліцейські, які претендують на вищу посаду або щодо яких вирішується питання про переведення на нижчу посаду. Крім того, атестування поліцейського проводиться в разі вирішення питання щодо звільнення поліцейського через службову невідповідність.
Відтак мета атестування, закріплена у частині першій вищезазначеної статті, не утворює самостійну підставу для проведення атестування і перебуває у системному взаємозв'язку з вичерпними підставами, визначеними у частині другій статті 57 Закону України «Про Національну поліцію».
Закон України «Про Національну поліцію» не передбачає проведення атестування без настання обставин, визначених частиною 2 статті 57 Закону України «Про Національну поліцію».
Закріплену у частині 1 статті 57 Закону України «Про Національну поліцію» мету атестування відповідач - ГУНП необґрунтовано розцінив як самостійну і достатню підставу для проведення атестування поліцейських, серед яких був і позивач, з ціллю визначення можливості їх звільнення через службову невідповідність, хоча наявності конкретних передумов для призначення атестування у такому контексті відповідач не довів.
Аналізуючи оскаржувані рішення, колегія суддів також зазначає наступне.
Згідно з пунктом 11 розділу IV Інструкції № 1465 атестаційна комісія при прийнятті рішення розглядає атестаційний лист та інші матеріали, які були зібрані на поліцейського, який проходить атестування.
Таким чином, саме атестаційний лист є основним документом, який розглядається атестаційними комісіями.
Пунктами 3 та 4 розділу IV Інструкції № 1465 визначено, що атестаційні листи на поліцейських складають безпосередні керівники. Безпосередній керівник складає атестаційний лист на підлеглого за умови спільної служби в одному підрозділі з ним не менше 3 місяців. Якщо на час складання атестаційного листа керівник не має тримісячного строку спільної служби з поліцейським, який атестується, то такий лист складається заступником керівника або прямим керівником, який має строк спільної служби понад 3 місяці.
При цьому за змістом пунктів 7-9 Розділу ІV Інструкції № 1465 керівники, які складають атестаційний лист, зобов'язані: 1) ознайомитися з вимогами цієї Інструкції; 2) проаналізувати проходження служби, професійну та спеціальну підготовку, а також конкретні показники служби поліцейського; 3) вивчити матеріали (характеристики) на осіб, які відряджені до державних (міждержавних) органів, установ та організацій із залишенням на службі в поліції; 4) на підставі всебічного вивчення особистих, професійних та ділових якостей поліцейського, який атестується, заповнити атестаційний лист за формою, визначеною в додатку 1 до цієї Інструкції.
В атестаційному листі зазначаються такі відомості про поліцейського, який атестується: 1) результати службової діяльності згідно з функціональними обов'язками; 2) дисциплінованість, принциповість у вирішенні службових питань, уміння будувати свої стосунки з громадянами та колегами по службі, здатність працювати над усуненням особистих недоліків, авторитет у колективі та серед населення; 3) прагнення до вдосконалення службової діяльності, почуття особистої відповідальності, стійкість моральних принципів, сміливість, рішучість, організованість, здатність контролювати власні емоції, поведінка поза службою; 4) володіння іноземними мовами; 5) культура в службі та ставлення до підвищення свого освітнього та культурного рівнів; 6) стан здоров'я та фізична підготовленість, уміння володіти табельною вогнепальною зброєю, прийомами рукопашного бою, спеціальними засобами індивідуального захисту та активної оборони, здатність переносити психофізичні навантаження та труднощі служби; 7) основні найбільш характерні та істотні недоліки в службовій діяльності та особистій поведінці; 8) інші дані, які, на думку керівника, заслуговують на увагу для більш повної характеристики підлеглого; 9) результати проходження підвищення кваліфікації.
Прямі керівники зобов'язані всебічно розглянути зміст атестаційного листа, з'ясувати відповідність викладених у ньому даних дійсному стану справ у службовій діяльності поліцейського, який атестується, та внести до відповідного розділу атестаційного листа один з таких висновків: 1) займаній посаді відповідає; 2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду; 3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність; 4) займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність. Атестаційний лист після розгляду прямими керівниками передається на розгляд до атестаційної комісії (пункт 9 Розділу ІV Інструкції № 1465).
З атестаційного листа стосовно позивача вбачається, що ОСОБА_2 охарактеризована безпосереднім керівником виключно з позитивного боку, зокрема на професійному рівні підготовлена на достатньо високому рівні. Висновок прямого керівника, зазначений у атестаційному листі - "займаній посаді відповідає".
Згідно з пунктом 10 Розділу ІV Інструкції №1465 з метою визначення теоретичної та практичної підготовленості, компетентності, здатності якісно та ефективно реалізовувати на службі свої потенційні можливості атестаційна комісія проводить тестування поліцейського, який проходить атестування.
За результатами проведеного тестування атестаційна комісія встановлює мінімальний бал, що становить 25 балів за тестом на знання законодавчої бази (далі - професійний тест) та 25 балів за тестом на загальні здібності та навички, який в обов'язковому порядку ураховується атестаційною комісією при прийняті рішення, визначеного пунктом 15 цього розділу (пункт 10 Розділу ІV Інструкції № 1465).
Так, з матеріалів справи вбачається, що позивач отримала 31 бал на тестування загальних навичок та 44 бали з професійного тестування.
Пунктом 16 Розділу ІV Інструкції №1465 визначено, що атестаційні комісії при прийнятті рішень стосовно поліцейського повинні враховувати такі критерії: 1) повноту виконання функціональних обов'язків (посадових інструкцій); 2) показники службової діяльності; 3) рівень теоретичних знань та професійних якостей; 4) оцінки з професійної і фізичної підготовки; 5) наявність заохочень; 6) наявність дисциплінарних стягнень; 7) результати тестування; 8) результати тестування на поліграфі (у разі проходження).
Відповідно до пункту 15 Розділу ІV Інструкції №1465 атестаційні комісії на підставі всебічного розгляду всіх матеріалів, які були зібрані на поліцейського, під час проведення атестування шляхом відкритого голосування приймають один з таких висновків: 1) займаній посаді відповідає; 2) займаній посаді відповідає, заслуговує призначення на вищу посаду; 3) займаній посаді не відповідає, підлягає переміщенню на нижчу посаду через службову невідповідність; 4) займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність.
Згідно з пунктами 20, 21, 23 Розділу ІV Інструкції усі рішення атестаційної комісії оформлюються протоколом. У протоколі зазначаються дата і місце прийняття рішення, склад комісії, питання, що розглядалися, та прийняте рішення. У протоколі за результатами атестування серед іншого зазначається один із висновків, зазначених у пункті 15 цього розділу. Протоколи засідань атестаційної комісії підписуються головою, секретарем, присутніми на її засіданні членами комісії.
Таким чином, аналіз вищевказаних норм свідчить про те, що, приймаючи рішення стосовно атестованого працівника поліції, атестаційна комісія повинна прийняти обґрунтоване рішення з урахуванням усіх критеріїв, визначених пунктом 16 Розділу ІV Інструкції № 1465, а не виходити лише з тестування на рівень теоретичних знань.
Згідно з протоколом від 20 вересня 2016 року ОП № 15.00006032.0036654 засідання атестаційної комісії №7 ГУ НП у Вінницькій області членами комісії під час проведення атестації позивача було досліджено декларацію про доходи, послужний список, інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади", інформацію з відкритих джерел. Зауважень щодо вказаних документів атестаційною комісією не зазначено.
Із змісту оскаржуваного рішення апеляційної атестаційної комісії Північного регіону №6, оформленого протоколом ОП № 15.00037302.0036654 від 28.09.2016р., підставою для висновку про невідповідність займаній посаді та звільнення позивача слугували: низький рівень теоретичних знань та професійних якостей, результати тестування на поліграфі.
Так, апеляційною атестаційною комісією згідно з протоколом від 28 вересня 2016 року ОП № 15.00037302.0036654 було досліджено декларацію про доходи, послужний список, інформаційну довідку, висновок про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 5 Закону України "Про очищення влади", інформацію з відкритих джерел. Зауважень щодо вказаних документів - не зазначено.
Крім того, зі змісту рішення неможливо встановити на підставі яких документів апеляційною атестаційною комісією зроблено висновок щодо низького рівня теоретичних знань та професійних якостей ОСОБА_2.
Щодо результатів тестування позивача на поліграфі колегія суддів зазначає таке.
Згідно з протоколом засідання атестаційної комісії №7 Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОП №15.00006032.0036654 від 09.06.2016 року, атестаційною комісією ініціювалося питання перевірки ОСОБА_2 за допомогою використання поліграфа.
Пунктом 8 Інструкції щодо застосування комп'ютерних поліграфів у роботі з персоналом органів внутрішніх справ України затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 28 липня 2004 р. № 842 (Далі - Інструкція № 842), щодо оформлення та зберігання матеріалів інтерв'ю з використанням поліграфа визначено, що після закінчення роботи спеціаліст поліграфа готує довідку про результати проведеного дослідження. Довідка повинна відображати такі відомості: Загальна частина; Підстави проведення інтерв'ю та його мета; Місце і час проведення інтерв'ю; Поліграф, що використовувався, та кількість каналів реєстрації психофізіологічних показників; Назви основних тестових блоків опитувальника; Загальні відомості про спеціаліста поліграфа; Опис отриманих результатів та їх обговорення; Отримані позитивні реакції за кожним пред'явленим тестом; Додаткова інформація, якщо вона є важливою.
Згідно п. 1.8 Інструкції № 842 д роботи з поліграфом та проведення психофізіологічного інтерв'ю допускаються фахівці, які пройшли спеціальну підготовку та мають відповідний допуск (сертифікат, посвідчення) МВС України.
Проаналізувавши зміст інформації про результати поліграфічного опитування від 25.07.2016 року, що оформлене Довідкою №87, суд зазначає, що в порушення вимог Інструкції № 842, відомості та обставини, які передбачені пунктом 8 щодо позивача вказані не у повному обсязі. Зокрема, відсутні такі відомості: місце і час проведення інтерв'ю; поліграф, що використовувався, та кількість каналів реєстрації психофізіологічних показників; назви основних тестових блоків опитувальника; опис отриманих результатів та їх обговорення.
Відповідно до п. 7.2 Інструкції № 842 орієнтувальна інформація, що отримується в результаті скринінгової перевірки, є підставою зробити додаткову перевірку наданих відомостей про кандидата, здійснити службову перевірку щодо працівників органів внутрішніх справ України.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що у ході атестації та по її завершенню встановлені під час опитування з використанням поліграфа обставини причетності позивача до неправомірної діяльності не перевірялись, що може свідчити про їх безпідставність. Крім цього, дані отримані з використанням поліграфа, без їх додаткової перевірки у встановлений законом спосіб не відповідають вимогам щодо їх належності та допустимості в процесі доказування.
Враховуючи викладене та відсутність підстав, передбачених ст. 57 Закону України "Про Національну поліцію" щодо проведення атестування ОСОБА_2, оскаржувані рішення атестаційної комісії № 7 Головного управління Національної поліції у Вінницькій області від 20 вересня 2016 року, оформлене протоколом ОП № 15.00006032.0036654, та рішення апеляційної атестаційної комісії Північного регіону № 6 від 28 вересня 2016 року, оформлене протоколом ОП № 15.00037302.0036654, є такими, що прийняті протиправно.
Оскільки негативне рішення атестаційної комісії тягне за собою правові наслідки у вигляді звільнення особи зі служби через службову невідповідність, таке рішення, незалежно від форми його оформлення (протокол, окремий акт), повинно бути мотивованим, детальним і повним, відображати усі суттєві обставини, що мали вплив на його прийняття.
Проте з матеріалів даної справи, не є можливим встановити, яким саме критеріям не відповідав позивач та, які обставини в сукупності призвели до прийняття оскаржуваних рішень про службову невідповідність.
На підставі викладеного суд апеляційної інстанції вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку щодо задоволення адміністративного позову повністю.
Оскільки доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, та ухвалив судове рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті рішення суду з одних лише формальних підстав.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції України у Вінницькій області залишити без задоволення, а постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 24 листопада 2016 року - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.
Ухвала суду складена в повному обсязі 18 січня 2017 року.
Головуючий Кузьмишин В.М. Судді Боровицький О. А. Сушко О.О.