Номер справи 623/127/17
Номер провадження 2-о/623/31/2017
У Х В А Л А
іменем України
про відмову у відкритті провадження
18.01.2017 року м. Ізюм
Суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Одарюк М. П.
розглянувши заяву ОСОБА_1 про внесення виправлень до запису особистих даних в паспорті, -
В с т а н о в и в:
В січні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою в якій просить зобовязати відділ державної реєстрації актів громадянського стану внести в його паспорт його особисті данні.
Згідно ст. ст.234,256 ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
У судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Вказана норма не передбачає можливості розгляду у порядку окремого провадження заяв про внесення виправлень особистих даних в паспорті. Хоча зазначений перелік справ, не є вичерпним, проте із змісту зазначених вище норм вбачається, що суд може встановлювати факти, які тягнуть для заявника правові наслідки.
Відповідно до п. 1постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення відповідно до статей 255, 271 ЦПК України в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.
В статтях 2,17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів субєктів права у сфері публічно правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування при здійсненні ними владних управлінських функцій, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень ( нормативно правових актів чи актів індивідуальної дії, дій чи бездіяльності.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін "субєкт владних повноважень» означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства у тому числі на виконання службових повноважень ( п.7 ч.1 ст. 3 КАС України).
За визначенням термінів, що дається у ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства:
- справа адміністративної юрисдикції ( адміністративна справа) переданий на вирішення адміністративного суду публічно правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа або інший субєкт , який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень ( п. 1 ч. 1);
- субєкт владних повноважень орган державної влади, орган місцевого самоврядування їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень ( п. 1 ч. 1).
Таким чином, у контексті зазначених положень ст. 3 цього Кодексу справою адміністративної юрисдикції, яку може бути передано на вирішення адміністративного суду, є спір, що виник між субєктами суспільних відносин стосовно їхніх прав і обовязків і правовідносинах у яких хоча б один субєкт законодавчого уповноважений керувати поведінкою іншого ( інших) субєктів, а ці субєкти відповідно зобовязані виконувати вимоги та приписи такого субєкта владних повноважень.
Виходячи з характеру спірних правовідносин, заява ОСОБА_1 підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 122 ЦПК України суд, -
У х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження за його заявою про внесення виправлень до запису особистих даних в паспорті, як такої, що не належить розгляду в порядку цивільного судочинства.
Розяснити ОСОБА_1, що він може звернутися до суду з адміністративному позовом в порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області протягом п'яти днів з дня її проголошення.
У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ізюмського міськрайонного суду М. П. Одарюк