Рішення № 64098813, 16.01.2017, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
16.01.2017
Номер справи
904/9679/16
Номер документу
64098813
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

10.01.2017 Справа № 904/9679/16

За позовом Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", м. Київ, в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця", м. Дніпро

до Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, м. Вільногірськ Дніпропетровської області

про стягнення 488923,24 грн

Суддя Воронько В.Д.

Представники:

від позивача: юрисконсульт 2 категорії ОСОБА_1, довіреність № 2038 від 25.10.2016;

від відповідача: головний спеціаліст з питань юридично-правової роботи ОСОБА_2, довіреність від 03.01.2017;

за участю слухача ОСОБА_3

СУТЬ СПОРУ:

Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (далі - позивач) звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області (далі - відповідач), у якому заявив вимогу про стягнення збитків за пільгове перевезення пасажирів у сумі 488923,24 грн.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.06.2014 № 200 було утворено Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця". Додатком 1 до названої Постанови КМУ затверджено перелік підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, на базі яких утворено Публічне акціонерне товариство "Українська залізниця". До нього, зокрема, увійшло Державне підприємство "Придніпровська залізниця (код ЄДРПОУ 01073828). Постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 №2735 "Питання публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" було затверджено Статут ПАТ "Укрзалізниця". Відповідно до п.2 Статуту Товариство утворено як Публічне акціонерне товариство, 100 відсотків акцій якого закріплюються в державній власності, на базі Укрзалізниці, а також підприємств, установ та організацій залізничного транспорту загального користування, які реорганізовано шляхом злиття, згідно з додатком 1 до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 № 200 "Про утворення публічного акціонерного товариства "Українська залізниця". Товариство є правонаступником усіх прав і обов'язків Укрзалізниці та підприємств залізничного транспорту. Пунктом 12 Статуту закріплено, що Товариство є юридичною особою з дня державної реєстрації. Відповідно до п.6 ст.2 Закону України від 23.02.2012 №2 4442-УІ "Про особливості утворення Публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування" Товариство є правонаступником усіх прав і обов'язків Державної адміністрації залізничного транспорту України та підприємств залізничного транспорту. 21.10.2015 відповідно до чинного законодавства відбулася державна реєстрація Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (код ЄДРПОУ 40075815). До даних про юридичних осіб, правонаступником яких є зареєстрована юридична особа, увійшло й Державне підприємство "Придніпровська залізниця". Регіональна філія "Придніпровська залізниця" (код ЄДРПОУ 40081237) значиться як відокремлений підрозділ юридичної особи - ПАТ "Укрзалізниця". Відповідно до п.4 ч.1 ст. 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об'єднання, професійної спілки, її організації або об'єднання, політичної партії, організації роботодавців, об'єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом. Згідно ч.1 ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Відповідно до п.1 ст.104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників. Виходячи з положень п.2 ст.108 ЦК України, у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи. 18.08.2015 Міністерством інфраструктури України відповідно до ст. 107 ЦК України затверджено Передавальний акт ДП "Придніпровська залізниця" від 03.08.2015, відповідно до якого правонаступництво щодо всього майна, усіх прав та обов'язків ДП "Придніпровська залізниця" після його реорганізації шляхом злиття переходить до ПАТ " Укрзалізниця".

01.12.2015 відповідно до ст. 107 ЦК України було складено заключний передавальний акт про те, що ДП "Придніпровська залізниця" - передало, а ПАТ "Укрзалізниця" прийняло майно станом на 30.11.2015, правонаступництво щодо якого переходить до ПАТ "Укрзалізниця". Згідно витягу з протоколу №1 засідання ПАТ "Укрзалізниця" від 21.10.2015 датою початку фінансово-господарської діяльності ПАТ "Укрзалізниця" було визначено 01.12.2015.

Згідно п.2.1 Положення про регіональну філію "Придніпровська залізниця" ПАТ "Укрзалізниця" - Філія є відокремленим підрозділом Товариства, який не має статусу юридичної особи. Філія діє від імені Товариства та в його інтересах, здійснює делеговані Товариством функції у визначеному регіоні транспортної мережі, відповідно до мети, завдань та предмету діяльності Товариства. Межі Філії затверджуються рішенням правління Товариства. Таким чином Публічне акціонерне товариство "Укрзалізниця" стало правонаступником Державного підприємства Придніпровська залізниця" в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця".

Правомірність такої позиції підтверджується в постанові Вищого господарського суду від 28.04.2016 по справі № 908/3973/13.

Відповідач надав до суду 09.11.2016 відзив на позовну заяву, у якому проти позову заперечив, посилаючись на те, що компенсаційні витрати за пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснюється за рахунок коштів міського бюджету м. Вільногірськ. Позов вважає необгрунтованим, оскільки позивачем не надано необхідних документів на підставі яких здійснювалося нарахування збитків, зокрема, звіти за формою "2-пільга" або відомості за іншою формою, встановленої договором, що позбавляє можливість здійснити звіряння осіб, які мають право на пільги та які скористалися послугою пільгового проїзду у приміському залізничному транспорті. Крім того, відповідач наголошує на тому, що позивач звернувся до суду з порушенням правил підсудності, на його думку, спір підвідомчій адміністративному судочинству, а не господарському через що просить суд відмовити позивачу у позові та припинити провадження у справі.

05.12.2016 позивач подав письмові пояснення на заперечення відповідача, у яких не погоджується з доводами відповідача щодо припинення провадження у справі з огляду на непідвідомчість спору господарському суду та просить розглядати справу саме в господарському судочинстві.

На підставі ст. 77 ГПК України у судовому засіданні оголошено перерву з 13.12.2016 до 21.12.2016.

21.12.2016 відповідач подав клопотання про продовження строку розгляду справи на 15 днів, яке з огляду на обставини справи судом задоволено та ухвалою від 21.12.2016 продовжено до 09.01.2017 включно.

Суд, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,

Дослідивши матеріали справи, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

ДП "Придніпровська залізниця" за власний рахунок у 2015 році здійснила перевезення пільгових категорій громадян на загальну суму 488 923,24 грн, а Департамент соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області відповідно до Постанов Кабінету міністрів України від 04.03.2002 № 256 та від 16.12.2009 № 1359 повинен компенсувати витрати за надані позивачем послуги пов'язані з перевезенням окремих категорій громадян, що підтверджується рахунками, звітами, актами звірення, та обліковими формами компенсацій за здійснені перевезення пільгових категорій громадян.

Водночас відповідач в супереч умов Постанов КМУ від 04.03.2002 № 256 та від 16.12.2009 № 1359 не здійснює компенсаційні виплати за надані позивачем послуги, в результаті чого утворилася заборгованість у сумі 488923,27 грн що і стало причиною звернення позивача до суду з цим позовом.

Дослідивши обставини справи, надані матеріали, оцінивши надані докази суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову з таких підстав.

Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, субєкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобовязання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобовязання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України зобовязанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобовязана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обовязку. Зобовязання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Статтями 11 Цивільного кодексу України, 174 Господарського кодексу України передбачено, що цивільні права та обов'язки виникають з дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують права та обов'язки. Підставами для виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини, юридичні факти. Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.

Господарські зобов'язання сторін у цій справі виникають безпосередньо із Закону України "Про Державний бюджет на 2015 рік" та ст. 9 Закону України "Про залізничний транспорт".

За таких обставин, відсутність договору у даному випадку не звільняє сторін від виконання господарського зобовязання, яке передбачене нормами чинного законодавства.

Така правова позиція викладена у постанові Вищого господарського суду України від 10.01.2012 у справі № 16/5005/7051/2011.

Частиною 6 статті 9 Закону України "Про залізничний транспорт" встановлено, що для захисту інтересів окремих категорій громадян на пасажирських перевезеннях, у тому числі приміських, можуть передбачатися пільгові тарифи. Збитки залізничного транспорту загального користування від їх використання відшкодовуються за рахунок державного або місцевих бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення щодо введення відповідних пільг.

Залізниця здійснює перевезення окремих категорій громадян за пільговими тарифами відповідно до чинних законів України, які передбачають такі пільги для конкретних категорій громадян, а не за окремими угодами, а збитки залізничного транспорту від їх використання відшкодовуються залізницям за рахунок державного або місцевого бюджетів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2009 № 1359 затверджено Порядок розрахунку обсягів компенсаційних виплат за пільгові перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян (надалі Порядок), який визначає механізм розрахунку обсягів компенсаційних виплат залізницям за пільгові перевезення окремих категорій громадян, яким таке право надано законом, що здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, а також субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на зазначені цілі.

До пільгових перевезень залізничним транспортом (далі - пільгові перевезення) належать безоплатні перевезення або перевезення окремих категорій громадян із знижкою, встановленою законодавством (п.2 Порядку).

Відповідно до п. 3 Порядку облік пільгових перевезень та визначення суми недоотриманих коштів від таких перевезень проводиться залізницями на підставі інформації автоматизованої системи керування пасажирськими перевезеннями та реєстраторів розрахункових операцій про оформлені та видані пасажирам безоплатні або пільгові проїзні документи (квитки).

Сума недоотриманих коштів обчислюється в автоматизованому режимі під час оформлення кожного безоплатного та пільгового проїзного документа (квитка) як різниця між повною вартістю проїзду, встановленою згідно з діючими тарифами для відповідного виду сполучення, маршруту прямування, категорії поїзда та вагона, і вартістю проїзду, що сплачує пасажир відповідно до наданих пільг (п. 4 Порядку).

Пунктом 5 Порядку визначено, що інформація про оформлені та видані пасажирам безоплатні та пільгові проїзні документи (квитки) включається до місячної станційної звітності.

На підставі місячної станційної звітності залізниці складають облікову форму про недоотримані кошти за перевезення залізничним транспортом окремих категорій громадян, витрати на перевезення яких відшкодовуються з державного або місцевих бюджетів, згідно з додатком (пункт 9 Порядку);

Пунктом 10 цього Порядку встановлено, що залізниці не пізніше ніж 15 числа місяця наступного звітного періоду подають відповідним головним розпорядникам коштів рахунок на суму, яка підлягає компенсації, та облікові форми.

Факт надання послуг позивачем з пільгового перевезення пасажирів підтверджено матеріалами справи та відповідачем не оспорений. Відповідно до вказаних звітів, актів звіряння та облікових форм компенсація за пільговий проїзд пасажирів з січня по грудень 2015 року склала 488 923,24 грн, а саме: за січень - 16 832,65 грн, за лютий - 34 958,02 грн, за березень - 36 472,99 грн, за квітень - 37 158,73 грн, за травень - 39 582,78 грн, за червень - 39 163,78 грн, за липень - 51 161,93 грн, за серпень 48 941,81 грн, за вересень - 51 589,07 грн, за жовтень - 48 040,09 грн, за листопад - 43 487,57 грн, за грудень - 41 533,82 грн.

Позивачем на адресу відповідача регулярно надсилались зазначені документи щодо обсягу та вартості наданих послуг з перевезення і відповідачем не заявлено заперечень з цього питання.

Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та ін. визначені категорії громадян, що мають пільги на проїзд, на підставі документів, що посвідчують це право.

Обслуговуючи дану категорію громадян України, залізниця не має права відмовити їм з підстав відсутності належного фінансування для подальшого відшкодування залізницям витрат на перевезення пільговиків.

У рішенні Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09.07.2007 вказано, що з положень Конституції України та Бюджетного кодексу України вбачається, що закон про Державний бюджет України як правовий акт чітко зумовлений поняттям бюджету як плану формування та використання фінансових ресурсів, має особливий предмет регулювання, відмінний від інших законів України, стосується виключно встановлення доходів та видатків держави на загальносуспільні потреби, зокрема, і видатків на соціальний захист і соціальне забезпечення, тому цим законом не можуть вноситися зміни, зупинятися дія чинних законів України, а також встановлюватися інше (додаткове) правове регулювання відносин, що є предметом інших законів України.

Відповідно до підпункту "б" пункту 4 частини першої статті 89 Бюджетного кодексу України до видатків, які здійснюються з районних бюджетів та бюджетів міст, республіканського Автономної Республіки Крим і міст обласного значення та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на державні програми соціального захисту, в тому числі компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Відповідно до статті 102 Бюджетного кодексу України видатки місцевих бюджетів, передбачені у підпункті "б" пункту 4 частини першої статті 89 цього Кодексу, фінансуються за рахунок субвенцій з Державного бюджету України і повинні забезпечувати своєчасність, рівномірність, гарантованість та повноту перерахування трансфертів.

Видатки на компенсаційні виплати за пільговий проїзд залізничним транспортом передбачені Законом України "Про Державний Бюджет України на 2015рік". Так, згідно додатка № 3 до цього Закону визначено розподіл видатків Державного бюджету України на 2015 рік відповідно до якого, зокрема, субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Відповідно до розподілу стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на 2015 рік між місцевими бюджетами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2015 № 727, для обласного бюджету Дніпропетровської області на 2015 рік виділено кошти з державного бюджету України в сумі 25 134,6 тисяч грн.

Відповідно до пункту 2 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 № 256 (надалі Порядок фінансування), фінансування видатків місцевих бюджетів за державними програмами соціального захисту населення провадиться за рахунок субвенцій, передбачених державним бюджетом на відповідний рік, у межах обсягів, затверджених у обласних бюджетах, бюджеті Автономної Республіки Крим, бюджетах міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим і обласного значення та у районних бюджетах на зазначені цілі. Забороняється фінансування місцевих програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету.

За змістом цього Порядку фінансування, головні розпорядники коштів місцевих бюджетів здійснюють розрахунки з постачальниками послуг на підставі отриманих від них щомісячних звітів щодо послуг, наданих отримувачам, які мають право на відповідні пільги.

Пунктом 3 наведеного Порядку фінансування визначено, що головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення є керівники головних управлінь, управлінь, відділів та інших самостійних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, виконавчих органів рад, до компетенції яких належать питання праці та соціального захисту населення (далі - головні розпорядники коштів).

Головні розпорядники коштів місцевих бюджетів у п'ятиденний термін здійснюють розрахунки з постачальниками відповідних послуг, в т.ч. компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян (частина 2 пункту 8 Порядку фінансування).

У відповідності до Положення про Департамент соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, затвердженого рішенням Вільногірської міської ради Дніпропетровської області від 10 січня 2012 року №574-27/УІ (далі - Положення), Департамент соціально-гуманітарної політики (далі - ДСГП) є правонаступником управління праці та соціального захисту населення Вільногірської міської ради Дніпропетровської області. Одним із завдань ДСГП є організація роботи Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги; здійснення контролю за правильністю розрахунків, щодо відшкодування вартості послуг з проїзду осіб, які скористалися послугами пільгового проїзду та зареєстрованих в ІНФОРМАЦІЯ_1 (п.3.1.30 Положення).

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року №117 "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги" затверджено Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, за змістом якого уповноваженими органами є Управління праці та соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, структурні підрозділи з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських рад.

Згідно п.10 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги підприємства та організації, що надають послуги, щомісяця до 25 числа подають уповноваженому органу на паперових та електронних носіях розрахунки щодо вартості послуг, наданих пільговикам у минулому місяці, згідно з формою "2-пільга". Підприємства та організації, що надають послуги з проїзду в міському та приміському транспорті, у разі неможливості подати розрахунки за формою "2-пільга" надсилають уповноваженому органу розрахунки за формою, що встановлюється договором на перевезення пільгових категорій громадян.

Підпунктами 2 та 3 пункту 11 цього Положення визначено, що уповноважений орган щомісяця після проведення розрахунків з підприємствами та організаціями, що надають послуги, складає: реєстр погашення заборгованості перед підприємствами та організаціями, що надають послуги, згідно з формою "5-пільга" та реєстр розрахунків згідно з формою "7-пільга"; акти звіряння розрахунків за надані пільговикам послуги згідно з формою "3-пільга". До 15 числа подає: фінансовим органам районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських рад акти звіряння розрахунків згідно з формою "3-пільга"; Міністерству соціальної політики Автономної Республіки Крим, головним управлінням праці та соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій звіти згідно з формами "4-пільга" та "6-пільга".

Іншими словами Департамент соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області виконує функції розпорядника за рахунок субвенцій з державного та місцевого бюджетів на здійснення заходів з виконання державних та місцевих програм соціального захисту населення.

Однак, враховуючи той факт, що ДСГП, як розпорядником бюджетних коштів, не проведено розрахунки за пільгове перевезення окремих категорій громадян, то відповідач зобовязаний відшкодувати понесені позивачем збитки за перевезення пільгових категорій громадян з січня по грудень 2015 року.

Згідно ст. 43 Господарського процесуального кодексу (далі ГПК України) України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

У відповідності з приписами ст.ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

На підставі ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Також слід зауважити, що правовідносини між сторонами можуть розглядатися з урахуванням положень ст. 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини (далі - Конвенція).

При цьому, з точки зору Європейського суду з прав людини, державне підприємство (яким є позивач) створюється державою для виконання функцій держави, у тому числі соціальних - щодо надання послуг з пільгового перевезення окремих категорій громадян. У даному аспекті відповідає вимогам Конвенції та чинного законодавства України право держави самостійно визначати обсяг фінансування (у тому числі обмеженого) саме державних, створених державою чи її органами, підприємств. Державою враховуються можливі збитки створених нею підприємств при наданні соціальних послуг та передбачається їх покриття з різних джерел, не обов'язково шляхом прямих субвенцій за пільгове перевезення пасажирів.

Відсутність укладеного договору та бюджетного асигнування не є підставою для звільнення від виконання грошового зобовязання, взятого на себе державою в особі органу місцевого самоврядування, а саме Департаментом соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю з підстав про які йдеться вище у цьому рішенні.

Відповідно до вимог ст. 49 ГПК України, витрати на оплату судового збору покладаються на відповідача, як на сторону, з вини якої виник спір.

Отже, згідно ст. 49 ГПК України, суд витрати по сплаті судового збору покладає на відповідача у сумі 7333,86 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 43, 22, 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82, 84 та 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Дніпропетровської області

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області (Дніпропетровська область, м. Вільногірськ, вул. Жовтнева, 29, код ЄДРПОУ 23928609) на користьПублічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (03680, м. Київ, вул. Тверська, буд. 5; код ЄДРПОУ 40075815) в особі Регіональної філії "Придніпровська залізниця" Публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" (49600, м. Дніпропетровськ, проспект Дмитра Яворницького, буд. 108; код ЄДРПОУ 40081237) збитки за пільгове перевезення пасажирів у сумі 488 923,24 грн та витрати по сплаті судового збору у сумі 7333,86 грн, видати наказ позивачу після набрання рішенням законної сили.

В судовому засіданні відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення складено та підписано - 16.01.2017.

Суддя ОСОБА_4