ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Гломба Ю.О.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
УХВАЛА
іменем України
"16" січня 2017 р. Справа № 817/923/16
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Майора Г.І.
Шевчук С.М.,
за участю секретаря судового засідання Витрикузи В.П.,
представника позивача ОСОБА_3
представника відповідача Чернюк О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "28" вересня 2016 р. у справі за позовом Фізичної особи суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_5 до Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області про визнання протиправним та скасування рішення ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 28.09.2016 визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області про застосування фінансових санкцій №0000424000 від 19.04.2016.
В апеляційній скарзі Головне управління Державної фіскальної служби у Рівненській області просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог. Зазначає, що в ході перевірки магазина позивача встановлено факт зберігання алкогольних напоїв у місці, яке не внесено до Єдиного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв, а тому податковим органом правомірно застосовано фінансову санкцію.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Встановлено, що 11.04.2016 працівниками Головного управління ДФС у Рівненській області відповідно до наказу від 28.03.2016 №165 та направлень від 29.03.2016 №94, №95 проведено фактичну перевірку з питань додержання ФОП ОСОБА_5 вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами у господарській одиниці, яка належить позивачу та розташована в м.Острог Рівненської області, за наслідками перевірки складено акт (довідку) за реєстраційним номером 45/40/НОМЕР_1 від 11.04.2016 (а.с.9-12).
З вказаного акта (довідки) встановлено, що в ході проведення перевірки магазину встановлено факт зберігання алкогольних напоїв у місці, яке не внесено до Єдиного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв, а саме:
- напій слабоалкогольний "ВодноЛайм" міст. 0,33л, міцн. 8% об., виробник ДП ПАТ "Оболонь Крапилівське" дата розливу 24.03.2016, по ціні 10,00грн., в кількості 7 пляшок;
- пиво світле непастеризоване Князь Сангушко, міст. 0,5л, міцн. 4,6% об., вироблено 08.04.2016, виробник ПрАТ "Славутський пивзавод" по ціні 8,00грн. в кількості 7 пляшок;
- пиво світле Чернігівське, міст. 0,5л, міцн. 4,6% об., виробник ПАТ "САН ІНБЕВ Україна", дата розливу 16.02.2016 по ціні 7,50грн. в кількості 12 пляшок,
що є порушенням ч.35 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 №481/95-ВР.
Головним управління ДФС у Рівненській області на підставі акта (довідки) перевірки №45/40/НОМЕР_1 від 11.04.2016 прийнято рішення від 19.04.2016 №000042400 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн. (а.с.7-8).
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції покликався на те, що місця зберігання алкогольних напоїв, які призначені для особистого вживання або іншого призначення, не пов'язаного з їх реалізацією, не підлягають внесенню до Єдиного реєстру, оскільки на такі відносини не поширюється дія Закону №481/95-ВР.
Колегія суддів погоджується з наведеним висновком, виходячи з наступного.
Встановлено, що підставою для винесення оспорюваного рішення стало зберігання 19 пляшок пива та 7 пляшок слабоалкогольних сильногазованих напоїв у місці, яке не внесено до Єдиного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв.
Абзацом 20 частини 1 статті 1 Закону №481/95-ВР визначено, що місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами доходів і зборів і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників (абз.21 ч.1 ст.1 Закону №481/95-ВР).
Згідно з ч.ч.35-37 ст.15 Закону №481/95-ВР зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання внесено до Єдиного реєстру. Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, реєстраційного номера облікової картки платника податків. До заяви додаються копія виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, засвідчена нотаріально або посадовою особою органу ліцензування, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.
Судом першої інстанції вірно зазначено, місця зберігання алкогольних напоїв, які призначені для особистого вживання або іншого призначення, не пов'язаного з їх реалізацією, не підлягають внесенню до Єдиного реєстру, оскільки на такі відносини не поширюється дія Закону №481/95-ВР.
Під час перевірки відповідачем не встановлено факту торгівлі алкогольними або тютюновими виробами без придбання ліцензії, у зв'язку з чим апеляційний суд приходить до висновку, що всупереч приписам частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, податковим органом не доведено обов'язок позивача щодо внесення приміщення магазину до Єдиного державного реєстру місць зберігання спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Відтак, колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції про задоволення позовних вимог.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлене із дотриманням судом норм матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області залишити без задоволення, постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "28" вересня 2016 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя А.Ю.Бучик
судді: Г.І. Майор
С.М. Шевчук
Повний текст cудового рішення виготовлено "16" січня 2017 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: Фізична особа суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_5 АДРЕСА_1
3- відповідачу: Головне управління Державної фіскальної служби у Рівненській області вул.Відінська,12,м.Рівне,33023
4 - представник позивача: ОСОБА_3 - ,