Ухвала суду № 64096987, 17.01.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.01.2017
Номер справи
826/9379/15
Номер документу
64096987
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/9379/15 Головуючий у 1-й інстанції: Качур А.І. Суддя-доповідач: Аліменко В.О.

У Х В А Л А

Іменем України

17 січня 2017 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Аліменка В.О.,

суддів Безименної Н.В., Кучми А.Ю.,

за участю секретаря Лебедєвої Ю.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Міністерства юстиції України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 квітня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Міністерства юстиції України, треті особи: Реєстраційна служба Головного управління юстиції у м. Києві, Товариство з обмеженою відповідальністю «Чорнобильавтосервіс» про скасування рішення про державну реєстрацію, -

ВСТАНОВИЛА:

У травні 2015 року ОСОБА_2 звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Міністерства юстиції України, треті особи: Реєстраційна служба Головного управління юстиції у м. Києві, Товариство з обмеженою відповідальністю «Чорнобильавтосервіс», в якому просив суд:

скасувати рішення державного реєстратора Державної реєстраційної служби України Клюковського Максима Володимировича, індексний номер 9511889 від 25.12.2013 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) на об'єкт нерухомого майна: нежитлове приміщення, адреса: АДРЕСА_1, власник - ТОВ «Чорнобильавтосервіс» (код ЄДРПОУ 33746647), реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 25535208000, номер запису про право власності 4062159 (надалі - Рішення 9511889).

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 квітня 2016 року адміністративний позов задоволено.

скасовано рішення державного реєстратора Державної реєстраційної служби України Клюковського Максима Володимировича, індексний номер 9511889 від 25.12.2013 р. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) на об'єкт нерухомого майна: нежитлове приміщення, адреса: АДРЕСА_1, власник - Товариство з обмеженою відповідальністю «Чорнобильавтосервіс» (код ЄДРПОУ 33746647), реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 25535208000, номер запису про право власності 4062159;

зобов'язано Міністерство юстиції України внести до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 за Товариством з обмеженою відповідальністю «Чорнобильавтосервіс».

Не погоджуючись з прийнятим рішенням Відповідачем, Міністерством юстиції України, подано апеляційну скаргу, у якій суб'єкт владних повноважень просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 квітня 2016 року в частині зобов'язання Міністерства юстиції України внести до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 за Товариством з обмеженою відповідальністю «Чорнобильавтосервіс».

Свої вимоги апелянти аргументує тим, що судом першої інстанції допущено невірне застосування положень чинного законодавства, оскільки, як зазначає скаржник, Міністерство юстиції вносить записи до Державного реєстру прав на підставі своїх рішень про скасування рішення про державну реєстрацію прав, які приймаються за результатом розгляду скарг, а у разі скасування на підставі рішення суду про державну реєстрацію прав, такі записи проводяться суб'єктами державної реєстрації речових прав на нерухоме майно на підставі рішення суду. Також в положенні про Міністерство юстиції України не передбачено таких повноважень Відповідача як внесення до Державного реєстру записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно на підставі рішення суду.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилися.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги ознайомившись із наявними у справі доказами, колегія суддів приходить до наступного.

Відповідно до ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 01 листопада 2016 року апеляційне провадження у справі №826/9379/15 було зупинено до вирішення питання щодо відкриття провадження/чи інших процесуальних дій щодо апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорнобильавтосервіс».

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2016 року апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Чорнобильавтосервіс» було повернуто Позивачеві.

Колегією суддів на місці було вирішено поновити апеляційне провадження у справі №826/9379/15 та перейти до розгляду справи по суті.

Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повного і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказам і які були досліджені в судовому засіданні.

Суд першої інстанції, задовольняючи адміністративний позов та виходячи за межі позовних вимог, послався на те, що відповідно до положень ст.26 Закону №1952, записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. У разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Відповідно до п.2.1, п.2.6 Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого Наказ Міністерства юстиції України від 12.12.2011 року № 3502/5 (далі - Порядок № 3502/5), для внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав заявник подає органу державної реєстрації прав, державним реєстратором якого було проведено державну реєстрацію прав, або нотаріусу, яким проведено державну реєстрацію прав, заяву та документи, визначені цим Порядком.

У разі ліквідації державної нотаріальної контори, зупинення або припинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса заява подається до органу державної реєстрації прав за місцем розташування нерухомого майна.

З таким висновком суду першої інстанції погоджується і колегія суддів апеляційної інтонації, виходячи з наступного.

25.12.2013 року розглянувши заяву уповноваженої особи ТОВ «Чорнобильавтосервіс» Чорного Р.В. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та додані до неї документи, відповідачем було прийнято Рішення №9511889, відповідно до якого державним реєстратором ДРС України Клюковським М.В. було здійснено державну реєстрацію права власності, форма власності: приватна, на нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 306,4 кв.м., за ТОВ «Чорнобильавтосервіс».

Підставою для державної реєстрації стало рішення Подільського районного суду міста Києва від 22.10.2013 року у справі № 758/10130/13-ц, яким відмовлено у задоволенні первісного позову ОСОБА_6 до TOB «Чорнобильавтосервіс» про визнання права власності, зустрічний позов TOB «Чорнобильавтосервіс» до ОСОБА_6 про розірвання договору та визнання права власності задоволено. Розірвано договір часткової (пайової) участі від 30.03.2009 року та визнано за TOB «Чорнобильавтосервіс» право власності на об'єкт нерухомого майна - нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1, загальна площа 306,4 м2, що складається з літери «А»: 1 - основна 112,7 м2, 2 - основна 146,2 м2, 3 - підсобна 47,5 м2.

Однак, Рішенням Апеляційного суду міста Києва від 01.04.2015 року у справі № 22-ц/796/1671/2015, скасовано рішення Подільського районного суду м. Києва від 22.10.2013 року в частині визнання за TOB «Чорнобильавтосервіс» права власності на об'єкт нерухомого майна - нежитлове приміщення, за адресою: АДРЕСА_1. Рішення Апеляційного суду м. Києва набрало законної сили з моменту його проголошення в силу приписів ст. 319 ЦПК України.

У зв'язку із зазначеними вище обставинами, позивач і звернувся до суду з позовом про скасування Рішення №9511889.

Встановивши обставини справи, колегія суддів апеляційної інстанції, переходить до визначення правового регулювання спірних правовідносин та оцінки доказів.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №17 від 21.01.2015 року «Питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції» ліквідовано Державну реєстраційну службу України, поклавши на Міністерство юстиції України завдання і функції з реалізації державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), з питань державної реєстрації актів цивільного стану, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, договорів комерційної концесії (субконцесії), з питань реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади м. Києва, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності.

Пунктом 2 зазначеної постанови встановлено, що Міністерство юстиції є правонаступником Державної реєстраційної служби та Державної виконавчої служби, що ліквідуються, в частині реалізації державної політики у сферах, зазначених у п.1 цієї постанови.

Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» регулює відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону №1952, обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 5 Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» систему органів у сфері державної реєстрації становлять: 1) Міністерство юстиції України; 2) інші суб'єкти державної реєстрації.

Зокрема, в ч.1 ст.6 Закону №1952 визначено, що систему органів державної реєстрації прав становлять: Міністерство юстиції України; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав; органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.

Указом Президента України №401/2011 від 06.04.2011 р. «Про затвердження Положення про Державну реєстраційну службу України» затверджено Положення про Державну реєстраційну службу України (надалі - Положення №401).

Так, в п.1 Положення №401 визначено, що Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України та входить до системи органів виконавчої влади. Укрдержреєстр є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади м. Києва, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності

Відповідно до п.3 Положення №401 основними завданнями Укрдержреєстру є реалізація державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади м. Києва, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності. При цьому, відповідно до пп.8 та пп.10 п.4 Положення №401 Укрдержреєстр відповідно до покладених на нього завдань організовує роботу, пов'язану із забезпеченням діяльності у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно; здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно відповідно до закону.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.8 Закону №1952 орган державної реєстрації прав проводить державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмовляє у їх реєстрації.

З аналізу положень чинного законодавства вбачається, що Відповідач наділений правом проводити державну реєстрацію права власності на об'єкти нерухомого майна.

Як уже зазначалось, 22.10.2013 року Подільським районним судом м. Києва було винесено рішення по справі №758/10130/13-ц, зокрема, яким було визнано за ТОВ «Чорнобильавтосервіс» право власності на об'єкт нерухомого майна - нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 306,4 кв.м., що складається з літери «А»: 1- основана - 112,7 кв.м., 2 - основна - 146,2 кв.м., 3 - підсобна - 47,5 кв.м.

З метою проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно - нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, 20.12.2013 року уповноваженою особою ТОВ «Чорнобильавтосервіс» Чорним Р.В. було подано до РС ГУЮ у м. Києві заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (реєстраційний №4640876), до якої було додано наступні документи, зокрема:

рішення Подільського районного суду м. Києва №758/10130/13-ц від 22.10.2013 року;

свідоцтво про право власності б/н від 31.10.2005 року, видане Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією;

статут;

нотаріально посвідчену копію наказу ТОВ «Чорнобильавтосервіс» «Про призначення Генерального директора» №1 від 19.10.2005 року;

технічний паспорт б/н від 21.02.2011 року;

копію паспорту серія та номер МО 009051 від 16.10.1995 року, виданого Каховським РВУ МВС України в Херсонській області;

копію картки фізичної особи-платника податків б/н від 21.08.2002 року;

довіреність б/н від 20.11.2013 року.

Відповідно до п.1 наказу Міністерства юстиції України №607/5 від 02.04.2013 року «Про заходи щодо взаємодії органів реєстрації прав та їх посадових осіб» (надалі - Наказ №607/5) (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі подання до структурних підрозділів територіальних органів Мін'юсту, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру, заяв щодо державної реєстрації права власності або інших речових прав на нерухоме майно, що виникають на підставі рішення суду, що набрало законної сили, де однією із сторін є юридична особа, та/або інший суб'єкт господарювання, та/або фізична особа - підприємець, рішення щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно приймаються державними реєстраторами прав на нерухоме майно Укрдержреєстру відповідно до додатка до цього наказу.

Так, згідно п.1 Порядку взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб, що є додатком до Наказу №607/5 цей Порядок визначає процедуру взаємодії системи органів державної реєстрації прав та державних реєстраторів прав на нерухоме майно органів державної реєстрації прав під час проведення державної реєстрації права власності або інших речових прав на нерухоме майно, що виникають, зокрема, на підставі рішення суду, що набрало законної сили, де однією із сторін є юридична особа, та/або інший суб'єкт господарювання, та/або фізична особа - підприємець.

Також, пунктом 2 Порядку взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб визначено, що державна реєстрація, скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у випадках, передбачених у п.1 наказу, проводиться державними реєстраторами прав на нерухоме майно Укрдержреєстру відповідно до Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 року №703 (надалі - Порядок №703).

В п.3 Порядку взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб, зафіксовано, що протягом одного робочого дня з дати прийняття заяви орган державної реєстрації прав забезпечує виготовлення електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, шляхом їх сканування та розміщення у базі даних про реєстрацію заяв і запитів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Електронні документи, подані для проведення державної реєстрації прав, оформляються згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу, а також електронного цифрового підпису. Відповідність електронних копій оригіналів документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, оригіналам таких документів у паперовій формі забезпечує особа, яка їх виготовила

Крім того, відповідно до п.4 Порядку взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб, орган державної реєстрації прав у день прийняття відповідної заяви або рішення суду про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень, скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно або скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у випадках, передбачених п.1 наказу, та виконання дій, передбачених п.3 цього Порядку, за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно передає таку заяву на розгляд до Укрдержреєстру.

Водночас, в п.5 Порядку взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб зафіксовано, що державний реєстратор прав на нерухоме майно Укрдержреєстру з дотриманням процедури, визначеної Порядком №703, розглядає заяву, подані до неї копії відсканованих документів та приймає відповідне рішення, про що за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно повідомляє орган державної реєстрації прав, який прийняв відповідну заяву, та направляє документи, необхідні для формування реєстраційної або облікової справи щодо об'єкта нерухомого майна.

Як встановлено судом під час розгляду адміністративної справи, прийнявши подану ТОВ «Чорнобильавтосервіс» заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та додані до неї документи, з метою належного їх розгляду та прийняття відповідного рішення, державним реєстратором РС ГУЮ у м. Києві Скріпніковою О.Г., відповідно до положень Наказу №607/5, було скеровано вищевказані документи до Укрдержреєстру.

Розглянувши подані ТОВ «Чорнобильавтосервіс» документи, 25.12.2013 року державним реєстратором прав на нерухоме майно ДРС України Клюковським М.В. було прийнято оскаржуване Рішення №9511889 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відповідно до якого відповідачем було здійснено державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ «Чорнобильавтосервіс», про що було внесено відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності. Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону №1952 державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку: 1) прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; 2) встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; 3) прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; 4) внесення записів до Державного реєстру прав; 5) видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; 6) надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.

Згідно ч. 1 ст. 19 Закону державна реєстрація прав проводиться на підставі: договорів, укладених у порядку, встановленому законом; свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону; свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді; державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом; рішень судів, що набрали законної сили; інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.

Таким чином, з вищевикладеного вбачається, що державна реєстрація права власності та інших речових прав на нерухоме майно здійснюється на підставі документу, що підтверджує виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно. Зокрема, нормами чинного законодавства визначено, що таким документом, з поміж іншого, є рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.

В той же час, п.1 ч.2 ст.9 Закону №1952 визначено, що при здійсненні державної реєстрації державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у випадках, встановлених законом); відповідність повноважень особи, яка подає документи на державну реєстрацію прав та їх обтяжень; відповідність відомостей про нерухоме майно, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах; наявність обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до вимог цього Закону; наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав. Аналогічні за змістом вимоги містяться в п.12 Порядку №703.

В п.25 Порядку №703 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) зафіксовано, що у разі проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно заінтересованою особою є власник (власники), інший правонабувач (правонабувачі), сторона (сторони) правочину, відповідно до якого виникло право власності та інше речове право. У випадку, передбаченому Законом №1952, державна реєстрація прав проводиться на підставі заяви кадастрового реєстратора, який є уповноваженою особою правонабувача земельної ділянки.

Відповідно до п.26 Порядку №703 для проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно необхідними документами є документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно та інші документи, визначені цим Порядком.

Згідно пп.10 п.27 Порядку №703 документами, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, є рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.

В той же час, в п.28 Порядку №703 зафіксовано, що для проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно заявник, крім документів, що зазначені у п.27 цього Порядку, подає копії документів, що зазначені в п.9 цього Порядку (крім документа, що посвідчує посадову особу органу державної влади або органу місцевого самоврядування).

У разі подання документів заінтересованою особою особисто така особа, крім документів, що зазначені в абзаці першому цього пункту, подає копію реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків, крім випадків, коли фізична особа через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України.

Як уже неодноразово зазначалось, державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ «Чорнобильавтосервіс», було здійснено відповідачем на підставі рішення Подільського районного суду м. Києва №758/10130/13-ц від 22.10.2013 року, зокрема яким було визнано за третьою особою-2 право на вищевказане нерухоме майно.

В той же час, як вбачається з матеріалів справи, Рішенням Апеляційного суду м. Києва №22-ц/796/1671/2015 від 01.04.2015 року, залишеним без змін ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 11.11.2015 року, рішення Подільського районного суду м. Києва від 22.10.2013 року в частині визнання за ТОВ «Чорнобильавтосервіс» права власності на об'єкт нерухомого майна - нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 скасовано.

Так, відповідно до положень ст.26 Закону №1952, записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. У разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Відповідно до п.2.1, п.2.6 Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого Наказ Міністерства юстиції України від 12.12.2011 року № 3502/5 (далі - Порядок № 3502/5), для внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав заявник подає органу державної реєстрації прав, державним реєстратором якого було проведено державну реєстрацію прав, або нотаріусу, яким проведено державну реєстрацію прав, заяву та документи, визначені цим Порядком.

У разі ліквідації державної нотаріальної контори, зупинення або припинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса заява подається до органу державної реєстрації прав за місцем розташування нерухомого майна.

Заява подається щодо кожного об'єкта нерухомого майна окремо.

Для внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування записів Державного реєстру прав заявник подає рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, що набрало законної сили, та копії документів, визначених у п.2.3 цього розділу.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги, що не спростовано відповідачем, правовстановлюючий документ, а саме рішення Подільського районного суду м. Києва №758/10130/13-ц від 22.10.2013 року, на підставі якого здійснено державну реєстрацію права власності - нежитлового приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ «Чорнобильавтосервіс», скасовано, суд приходить до висновку, що оскаржуване Рішення №9511889 яким зареєстровано право власності за ТОВ «Чорнобильавтосервіс» підлягає скасуванню.

Згідно з ч.2 ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

В той же час, ч.2 ст.162 КАС України передбачено, що суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Колегія суддів, погоджується із висновком суду першої інстанції про те, що належним способом захисту прав позивача є скасування Рішення №9511889 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, а також зобов'язання Міністерства юстиції України внести до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ «Чорнобильавтосервіс».

Підсумовуючи наведене, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що доводи викладені в апеляційній скарзі не знайшли свого підтвердження, оскаржувана постанова прийнята відповідно до норм матеріального та процесуального права, враховано всі обставини справи, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення суду першої інстанції немає.

Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 207, 254, 265 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Міністерства юстиції України на Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 квітня 2016 року - залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 квітня 2016 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення Ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя В.О. Аліменко

Судді Н.В. Безименна

А.Ю. Кучма

Головуючий суддя Аліменко В.О.

Судді: Кучма А.Ю.

Безименна Н.В.