Рішення № 64057906, 10.01.2017, Господарський суд Вінницької області

Дата ухвалення
10.01.2017
Номер справи
902/919/16
Номер документу
64057906
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЄЙСТВА У НЕМИРІВСЬКОМУ РАЙОНІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЄЙСТВА
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

10 січня 2017 р.

Справа № 902/919/16

за позовом:Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)

до:Немирівської міської ради Вінницької області (вул. Леніна, 26, м. Немирів, Вінницька область, 22800)

про визнання договору укладеним

Головуючий суддя Яремчук Ю.О.

Cекретар судового засідання Кузьменко В.В.

Представники

позивача : ОСОБА_2

відповідача : Широкобород А.Г.

ВСТАНОВИВ :

Суб'єкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1 звернулась до господарського суду Вінницької області з позовом до Немирівської міської ради Вінницької області про визнання договору укладеним.

Позовні вимоги мотивовано наступним: 19.11.2008 року на підставі рішення 18 сесії Немирівської міської ради 5 скликання між Немирівською міською радою та ФОП ОСОБА_1, було укладено договір оренди землі площею 0,0120 га, яка розташована в АДРЕСА_2. Договір оренди укладено строком на 5 років. Даний договір підписаний сторонами та зареєстрований у державному реєстрі земель 22.04.2009 року за № 040910100006. Договір оренди землі був поновлений на той же 5-ти річний термін, на підставі рішення суду.

23.12.2012 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області ФОП ОСОБА_1 видано Декларацію (дозвіл) про початок виконання будівельних робіт на вищевказаній земельній ділянці, а саме, будівництво комерційної споруди - салону-магазину по продажу промислових товарів. В зв'язку із закінченням будівництва, до прийняття об'єкта в експлуатацію, 16.02.2016 року (вх. №3-23), 21.03.2016 року (вх. №3-70), 28.03.2016 року (вх. №3-74), 30.11.2016 року ( вх. № 3-232) позивач звертався до Немирівської міської ради з заявами про укладення договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста Немирова. Однак її заяви в повному обсязі розглянуті не були, що і стало причиною звернення з позовом до суду.

Ухвалою суду від 27.10.2016 року порушено провадження у справі з призначенням судового засідання на 22.11.2016 року.

18.11.2016 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву ( № 02-17-1088), якому зокрема зазначено, що Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції 10 травня 2016 року проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об'єкті - будівництво будівлі комерційного значення біля будинку № АДРЕСА_2 ФОП ОСОБА_1 В ході перевірки було встановлено збільшення зовнішніх геометричних розмірів будівлі в плані, її загальну площу, площу забудови, будівельний об'єм, поверхність, зовнішні стіни будівлі розташовано по межі земельної ділянки, з сторони фасаду будинку виконано еркер (частина споруди, що виступає за межі основного обсягу у вигляді заскленого балкону, збільшуючи корисну площу приміщень) який виступає на 1,6 м. над тротуаром вул. Горького і знаходиться у межах червоної лінії (близько 1,6 м.).

За наслідками виявлених порушень, враховуючи, що в даному випадку ФОП ОСОБА_1 02.06.2016р. було визнано винною у вчиненні правопорушення, передбаченого п.8 ч.3 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» та накладено штраф у сумі 65 150 грн.

ФОП ОСОБА_1 було подано до Вінницького окружного адміністративного суду від 26.09.2016 року позовну заяву, на підставі розгляду якої було винесено рішення про скасування постанови ДАБІ у Вінницькій області. У рішенні суду обставина про збільшення площі об'єкта будівництва не була спростована і підтверджена ФОП ОСОБА_1 та вказано, що такі зміни були внесені до проектної документації.

Тобто зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва від 2012 року, був наданий до Немирівської міської ради для укладення договору не відповідає дійсності, зміни до якого внесені не були. Враховуючи викладене, кошторисна вартість даного будівництва є значно вищою ніж вказано у поданій документації із заявами.

Ухвалами суду від 22.11.2016 року та 08.12.2016 року розгляд справи відкладався, за межами ст. 69 ГПК України, у зв'язку з неподанням сторонами всіх належних документів необхідних для вирішення спору.

В судове засідання призначене на 10.01.2016 року з'явились представник позивача та представник відповідача.

Представником позивача в судовому засіданні було подано заяву про уточнення позовних вимог ( вх. № канц.06-5/154/17 від 10.01.2017 року) , в якій зокрема зазначив, що в зв'язку із розробкою ПП " Практик Буд" нового кошторису необхідним є уточнити позовні вимоги, зокрема в п.3.1., п.3 договору, п.2 прохальної частини змінивши цифри "29550" на "41441" та дату договору 2017 рік" з "2016 року" та в додатку до договору зазначити суму 3453,42 грн. щомісячно на 12 місяців.

З огляду на права, надані позивачеві ст.22 ГПК України, ст.20 ЦК України, заява представника позивача про уточнення позовних вимог, приймається як така, що не суперечить закону та не порушує права та інтереси інших осіб.

Представник відповідача проти позову заперечив з підстав вказаних у відзиві на позовну заяву.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив.

19.11.2008 року на підставі рішення 18 сесії Немирівської міської ради 5 скликання між міською радою та ФОП ОСОБА_1, було укладено договір оренди землі площею 0,0120 га, яка розташована в АДРЕСА_2. Договір оренди укладено строком на 5 років. Даний договір підписаний сторонами та зареєстрований у державному реєстрі земель 22.04.2009 року за № 040910100006.

Як видно з матеріалів справи договір оренди землі був поновлений на той же 5-ти річний термін і на тих же умовах на підставі рішення Господарського суду Вінницької області від 19.08.2015 року №902/1091/15. Вказане рішення Господарського суду Вінницької області від 19.08.2015 року залишено без змін постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 28.10.2015 року.

Відомості про поновлення договору оренди землі були внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та обтяжень 16.12.2015, номер запису 12590107, про що свідчить Витяг з Державного реєстру речових прав №50123418, копія якого міститься в матеріалах справи.

29.06.2011 року рішенням 4 сесії Немирівської міської ради 6 скликання № 162 затверджено містобудівне обґрунтування та містобудівні умови та обмеження земельної ділянки ФОП ОСОБА_1 на розміщення комерційної споруди (салону-магазину по продажу промислових товарів) по АДРЕСА_2. Згідно пункту третього, цього рішення, зобов'язано замовника укласти угоду з міською радою про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Немирова.

23.12.2012 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області ФОП ОСОБА_1 видано Декларацію (дозвіл) про початок виконання будівельних робіт на вищевказаній земельній ділянці, а саме, будівництво комерційної споруди - салону-магазину по продажу промислових товарів.

Рішенням 5 сесії Немирівської міської ради 6 скликання від 25.08.2011 року №213 затверджено Положення «Про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Немирова».

Згідно даного положення договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Немирова укладається між міською радою і Замовником. Підписується договір міським головою (за його відсутністю - уповноваженою особою). Немирівська міська рада та її виконавчий комітет є однією юридичною собою.

В зв'язку із закінченням будівництва, до прийняття об'єкта в експлуатацію, 16.02.2016 року (вх. №3-23), 21.03.2016 року (вх. №3-70), 28.03.2016 року (вх. №3-74) позивач звертався до міської ради з заявами про укладення договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста Немирова. Однак її заяви розглянуті не були.

Судом встановлено, що до вищевказаних заяв позивачем було долучено два примірника договору про сплату залучених коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Немирова.

Позивач в позові та в поясненнях зазначає, що договір складений за типовою формою, передбаченою Додатком №2 до рішення № 213 5 сесії Немирівської міської ради 6 скликання від 25.08.2011 року. В договорі було передбачено усі істотні умови: розмір пайової участі; строк (графік) сплати пайової участі; відповідальність сторін.

При цьому, судом встановлено, що Немирівська міська рада не уклала з позивачем договір про сплату залучених коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Немирів, тому що зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва розроблений станом на 2012 рік, до внесення в 2015 році змін до проекту будівництва.

Як видно з матеріалів справи, ФОП ОСОБА_1 в 2016 році було замовлено кошторисну документацію проекту будівництва комерційної споруди (салону-магазину по продажу промислових товарів) за адресою: АДРЕСА_2. Вказаний кошторис був наданий міській раді листом 30.11.2016 (вх. № 3-232), копія якого міститься в матеріалах справи.

На вказану пропозицію відповідач відповіді не надав, договір не підписав, заперечень щодо укладення такого договору також не було надано.

Зазначена обставина, а також законодавчо встановлена необхідність укладення договору про пайову участь стали підставою для позивача з позовом до суду про визнання укладеним договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Немирів в редакції позивача.

Дослідивши і оцінивши надані докази, суд дійшов наступного висновку.

У відповідності до ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частиною 4 вказаної статті передбачено, що у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст. 14 Цивільного кодексу України встановлено, що цивільні обов'язки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Згідно із ч. 2. ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Підпунктом 5 п. а) ч. 1 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування» передбачено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на відповідній території, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.

Відповідно до ч.ч. 1 - 3 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

За приписами п.1.2 Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста замовники будівництва залучаються до пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста виключно на підставі укладених з виконавчим комітетом договорів про пайову участь.

Відповідно до п. 1.3 Положення замовник будівництва зобов'язаний повідомити виконавчий комітет про будь-які вчинені ним дії щодо забудови земельної ділянки, відповідно до діючого законодавства та укласти договір на пайову участь.

Згідно з абзацом 2 п. 3.1 Положення замовник зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, крім випадків, передбачених пунктом 6.6., 6.7 цього положення.

Договір про пайову участь укладається на підставі звернення замовника будівництва на ім'я першого заступника міського голови та вихідних даних на проектування об'єктів містобудування (технічних умов та містобудівних умов і обмежень (п.4.4 Положення).

Згідно п. 1.4 Положення, в разі, якщо замовник не звернувся про укладання договору та не підписав у встановлені терміни, виконавчий комітет та/або фінансове управління вправі подати позовну заяву про укладання договору в судовому порядку.

В силу вимог статті 144 Конституції України та статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування при виконанні своїх функцій приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Отже, приписами статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено обов'язок замовника будівництва прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, який реалізується шляхом укладення відповідного договору в порядку, визначеному законом та деталізованому актом органу місцевого самоврядування. Правовий аналіз частин 8 та 9 у сукупності з іншими положеннями цієї статті закону дозволяє дійти висновку про те, що обов'язок щодо ініціювання укладення такого договору покладено саме на замовника будівництва, оскільки пов'язується з його зверненням до органу місцевого самоврядування.

Такий договір має бути укладеним в обов'язковому порядку, в межах строку, встановленого ч. 9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Не укладення договору свідчить про недотримання вимог законодавства і має наслідком порушення прав та інтересів відповідної територіальної громади, тому є необхідним для правильного з'ясування причини його не укладання.

Органи місцевого самоврядування знаходяться поза межами процедури прийняття об'єктів будівництва в експлуатацію та позбавлені можливості контролювати момент його здійснення, не укладення такого договору з підстав невиконання замовником обов'язку щодо звернення до органу місцевого самоврядування з відповідною пропозицією свідчить про його ухилення від укладення договору, відтак може бути оскаржено в судовому порядку, у тому числі і після прийняття об'єкту будівництва в експлуатацію.

Строк визначений Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Положенням про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста (у 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта в експлуатацію), встановлений саме для добровільного виконання стороною обов'язку, і не виконання такого зобов'язання не звільняє замовника від укладення договору, адже невиконання замовником обов'язку, передбаченого законом, не може надавати йому переваг перед замовником, що виконав обов'язок.

З наведеного випливає, що трактування того, що ч. 9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлено присічний строк протягом якого може бути укладено відповідний договір і сплив цього строку звільняє сторони від необхідності його укладення є помилковий. Аналогічна позиції викладена в постановах Вищого господарського суду України у справах №916/242/14 від 21.04.2015 р., №909/946/15 від 20.04.2016 р. та №909/948/15 від 20.04.2016 р.

Так, зокрема, згідно з рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2002р. №15-рп-2002 (справа №1-2/2002 про досудове врегулювання спорів) право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами. Встановлення законом або договором досудового врегулювання спору за волевиявленням суб'єктів правовідносин не є обмеженням юрисдикції судів і права на судовий захист.

Верховний Суд України у постанові від 20.11.2012р. (справа №28/5005/640/2012) наголошує, що обрання певного засобу правового захисту, у тому числі і досудового врегулювання спору, є правом, а не обов'язком особи, яка добровільно, виходячи з власних інтересів, його використовує.

Згідно з частиною третьою статті 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, зокрема, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору.

Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» є імперативними та визначають обов'язок замовника будівництва укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту.

Разом із тим, частиною першою статті 648 ЦК України встановлено, що зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.

Частиною дев'ятою статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено істотні умови договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, якими є: розмір пайової участі, строк (графік) сплати пайової участі, відповідальність сторін. Крім того, невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін.

Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього закону.

Згідно із ч.ч. 5, 8, 9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.

Тобто, ч.5 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" чітко передбачає дві методики визначення розміру пайового внеску: перша, що є основою та має пріоритет визначення розміру з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта; друга у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створення потужності.

Отже орган місцевого самоврядування відповідно до ч.1 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» вправі визначати тільки порядок залучення, порядок розрахунку розміру і порядок використання коштів пайової участі, однак в жодному випадку не має права змінювати методику розрахунку розміру пайового внеску.

Відповідно до рішення № 213 Немирівської міської ради від 25.08.2011 року було затверджено Положення про порядок залучення коштів змовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Немирова (додаток 1).

Відповідно до даного положення розмір пайової участі з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництв об'єкта - для нежитлових будівель та споруд.

Розмір пайового внеску в проекті договору про пайову участь, який ФОП ОСОБА_1 просить визнати укладеним був визначений виходячи із вартості будівництва, яка зазначена в кошторисній документації станом на 28.11.2016 року та становить 414408,00 грн., про що зокрема відображено в заяві від 30.11.2016 року звернулась до Немирівської міської ради.

Суд зауважує, що дана заява не було розглянута Немирівською міською радою в межах Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Положенням про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, яким зокрема передбачено, що заява замовника повинна бути розглянута в межах 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта в експлуатацію, що в свою чергу є направомірною дією.

Отже, запропонована позивачем редакція договору містить всі істотні умови договору та відповідає нормам чинного законодавства, в тому числі розмір пайового внеску.

Згідно зі ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. День набрання чинності рішенням суду вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.

Згідно ч. 3 ст. 84 ГПК України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.

Відповідно до пункту 9.9. постанови пленуму Вищого господарського кодексу України № 6 від 23.03.2012р. "Про судове рішення" у рішенні про спонукання укласти договір господарські суди повинні зазначати умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект цього договору, наприклад: "Вважати договір (найменування договору) укладеним на умовах поданого (найменування позивача) проекту цього договору", а в разі необхідності - з викладенням у рішенні умов (пунктів) договору повністю або в певній частині. Якщо ж умови (пункти) поданого позивачем проекту договору судом прийнято лише в певній частині, то решта умов (пунктів), до яких вносяться зміни порівняно з проектом, викладається в резолютивній частині судового рішення.

Заперечення відповідача спростовуються доказами наявними у матеріалах справи, а тому не беруться судом до уваги.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Згідно ч.1 та ч.2 ст.43 ГПК України відповідно господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом; ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

За наведених обставин, суд приходить до висновку про задоволення позову про визнання договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста між Немирівською міською радою та Суб"єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 в редакції запропонованій СПД ОСОБА_1

Судові витрати за правилами ст. 49 Господарського процесуального кодексу України слід стягнути з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 33, 43, 49, 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати укладеним договір про пайову участь у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Немирів між Немирівською міською радою та Суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 в редакції запропонованій СПД ОСОБА_1, а саме:

ДОГОВІР

про сплату залучених коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Немирів.

м. Немирів « » 2017р.

Немирівська міська рада в особі міського голови Качура Віктора Миколайовича, який діє на підставі Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні ", Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності" та іменований далі "Міська рада", з одного боку, й Суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1, що діє на підставі Свідоцтва, іменоване далі " Замовник" з другого боку, разом іменовані як Сторони, уклали цей Договір про наведене нижче:

1.Предмет договору

Предметом цього Договору є пайова участь Замовника в розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Немирова з будівництва:

_____________

(назва об'єкта)

2.Зобов'язання міської ради

2.1. Встановити розмір пайової участі Замовника на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста відповідно до рішення N9 213 5 сесії б скликання від 25 серпня 2011 року «Про затвердження Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Немирова».

2.2. Розробити за необхідності графік сплати пайової участі.

2.3. Видати довідки за умови сплати Замовником пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

В разі розстрочки платежу в довідці вказуються сума першого сплаченого платежу, дата та номер договору та терміни сплати коштів згідно графіку.

3.Зобов'язання Замовника.

3.1. Сплата пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста в сумі 41441,00 грн. здійснюється відповідно до графіка, що додається до договору і є його невід'ємною частиною.

3.2. Сплата коштів, зазначених у п.3.1. договору, здійснюється протягом 15 днів після підписання та реєстрації даного договору.

4.Особливі умови договору.

Кошти пайової участі Замовник перераховує у грошовій формі на бюджетний рахунок цільового фонду міської ради, відкритий в управлінні Державного казначейства у м. Немирові по наступним реквізитам:

Цільовий фонд Немирівської міської ради;

код______;

код доходів_____місцевий бюджет м. Немирова;

рахунок _____в УДК у Вінницькій області

МФО___;

Найменування платежу: Інвестиційний внесок замовника в розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Немирова.

5.Відповідальність сторін.

5.1. Сторони несуть відповідальність за виконання цього договору в межах чинного законодавства.

5.2. Усі спірні питання розглядаються в установленому чинним законодавством порядку.

5.3. У разі прострочення граничного терміну сплати пайового внеску згідно пункту 3.2 Замовник сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від суми боргу за кожен день прострочення.

6.Звільнення від сплати пайової участі (форс-мажор).

Замовник звільняється від сплати пайової участі у разі невиконанні або порушенні однією із сторін умов договору та інших підстав передбачених законодавством тільки за наявності рішення суду.

7.Строки вступу Договору в силу і його припинення

7.1. Договір набуває чинності після підписання його Сторонами та реєстрації у виконавчому комітету міської ради

7.2. Договір діє до виконання Сторонами зобов'язань, обумовлених Договором.

7.3. Цей договір укладено в 2-х примірниках. Усі примірники мають однакову юридичну силу. У разі розстрочки платежу, невід'ємною частиною цього договору є графік сплати пайової участі інвестором.

8. Місцезнаходження та реквізити сторін

"Міська рада" Немирівська міська рада

вул. Леніна, 26, 22800 м. Немирів

отримувач: місцевий бюджет м. Немирів,

код платежу

р/р №

УДК у Вінницькій області,

МФО

ЗКПО

"Замовник»

ФОП ОСОБА_1

Свідоцтво №В02№281970

Адреса : АДРЕСА_1

ІПН НОМЕР_1

р/р26001269439 в АТ «Райффайзен Банк Аваль»

МФО 380805

Міський голова ______ В.М. Качур ______ФОП ОСОБА_1

Договір про сплату пайових внесків складено, оформлено і зареєстровано у виконавчому комітеті Немирівської міської ради від "____" ___ 2017 р №_____.

Додаток до договору

про сплату залучених коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Немирів від « »______2017р, укладеного між Немирівська міська радою в особі міського голови Качура В.М., який діє на підставі Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні ", Закону України " Про регулювання містобудівної діяльності" та іменований далі "Міська рада", з одного боку, й Суб'єктом підприємницької діяльності-фізичною особою ОСОБА_1, що діє на підставі Свідоцтва.

Сплата коштів, зазначених у п.3.1. Договору, здійснюється протягом 15 днів після підписання та реєстрації даного договору, за таким ГРАФІКОМ:

1 місяць 3453,42 грн.

2 місяць 3453,42 грн.

3 місяць 3453,42 грн.

4 місяць 3453,42 грн.

5 місяць 3453,42 грн.

6 місяць 3453,42 грн.

7 місяць 3453,42 грн.

8 місяць 3453,42 грн.

9 місяць 3453,42 грн.

10 місяць 3453,42 грн.

11 місяць 3453,42 грн.

12 місяць 3453,42 грн.

Цей ГРАФІК укладено в 2-х примірниках. Усі примірники мають однакову юридичну силу. Графік сплати пайової участі інвестором є невід'ємною частиною цього Договору.

Міський

голова ____ В.М. Качур ____О.М. ОСОБА_1

М.П. М.П.

Стягнути з Немирівської міської ради Вінницької області (вул. Леніна, 26, м. Немирів, Вінницька область, 22800; код 34701214) на користь Суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; код НОМЕР_1) 1378,00 грн. витрат зі сплати судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 16 січня 2017 р.

Суддя Яремчук Ю.О.

віддрук. прим.:

1 - до справи