Ухвала суду № 64043929, 08.12.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
08.12.2016
Номер справи
826/19181/16
Номер документу
64043929
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

08 грудня 2016 року м. Київ № 826/19181/16

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Балась Т.П., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_7 до Міністерства соціальної політики Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити діїВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулись до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства соціальної політики та Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича в якому просили суд:

- визнати Міністерство соціальної політики України, в особі Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №423 організатором і координатором злочину геноциду (порушення ст. З Європейської Конвенції), який здійснюється Україною по відношенню до колишніх радянських офіцерів, звільнених у запас або відставку в період з 1990 року по 03.02.1995 рік, які згідно ст. 43 ЖК України, п.п. 45, 39 «Правил квартирного обліку» «користуються перевагою у строках одержання житлових приміщень» - «не пізніше ніж у тримісячний строк з дня прибуття до місця проживання обраного з урахуванням існуючого порядку прописки», які перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в органах місцевого самоврядування на протязі 25 років в наслідок відсутності фінансування житлових прав для цієї категорії громадян України;

- визнати порушеними права сім'ї колишнього радянського офіцера учасника бойових дій ОСОБА_1 (ОСОБА_2 - дружини, ОСОБА_3 - дочки, ОСОБА_4 - дочки, ОСОБА_7- внучки) гарантовані ст.ст. 3. 4п.1 Європейської Конвенції в наслідок, зокрема злочинної діяльності Міністерства соціальної політики України, Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича, по реалізації злочинної схеми по викраденню коштів створеної Кабінетом Міністрів України, які виділяються в бюджеті України для реалізації житлових прав колишніх радянських офіцерів звільнених у запас або відставку в період з 1990 року по 03.02.1995 рік. які перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в органах місцевого самоврядування, шляхом створення і збереження на протязі 25 років так званих «пільгових черг» із числа колишніх радянських офіцерів звільнених у запас або відставку, в тому числі і учасників бойових дій, в тому числі і тих. які знаходяться на квартобліку Полтавської облдержадміністрації, Полтавського міськвиконкома з 11.07.1990 року до сьогодні, де під № 26. станом на сьогодні, знаходиться сім'я ОСОБА_1 з 23.06.1993 року.

- визнати порушеними житлові права позивачів гарантовані ст.ст. 43, 32, 50 ЖК України, п.п. 45, 39 «Правил квартирного обліку» в наслідок рішення виконкому Полтавської міської Ради народних депутатів від 01.08.01. №226 «Про розподіл і надання жилих приміщень 60-квартирному житловому будинку по вул. Маршала Конєва,1.» про виділення сім'ї ОСОБА_1 трьох кімнатної квартири.

- зобов'язати Міністерство соціальної політики України, в особі міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича, згідно «Положення про Міністерство соціальної політики України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №423, організувати і скоординувати роботу органів державної влади і місцевого самоврядування України в результаті якої Полтавський міськвиконком отримає кошти із бюджету України і реалізує житлові права сім'ї ОСОБА_1 згідно вимог ст.ст. 43. 50. 32 Житлового Кодексу України п.п. 45. 39 «Правил квартирного обліку», і купить: ОСОБА_1, ОСОБА_2 однокімнатну квартиру; ОСОБА_3 - однокімнатну квартиру; ОСОБА_4, ОСОБА_7 - однокімнатну квартиру.

Відповідно до ч. 2 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.

Так, приписами п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено, що адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Разом з тим, згідно ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Як вбачається із змісту позовної заяви, позовні вимоги стосуються прав позивачів на житло, як колишньому радянському офіцеру та членам його сім'ї.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України (надалі - ЦПК України), суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Водночас, Держава та юридичні особи публічного права (в тому числі й Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація) згідно положень ст.ст. 2, 80-82 Цивільного кодексу України можуть виступати учасниками цивільних правовідносин.

Таким чином, та обставина, що відповідачем у даному позові визначено Міністерство соціальної політики та Міністр соціальної політики України Рева А.О.а , що за своєю правовою природою є суб'єктами владних повноважень, не змінює правову природу спірних правовідносин та не робить даний спір публічно-правовим, оскільки вимоги позивача не стосуються захисту його прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин.

Отже, правовідносини, що склалися між сторонами не можуть бути предметом спору у адміністративному процесі, оскільки в даному випадку наявний приватно-правовий спір, порядок вирішення якого визначений положеннями ЦПК України.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вищевикладене, суд відмовляє у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_7 до Міністерства соціальної політики та Міністра соціальної політики України Реви Андрія Олексійовича про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. ст. 160, 165 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка її подала.

3. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження не допускається.

4. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть надіслані після спливу терміну для оскарження даної ухвали. У випадку оскарження ухвали позовні матеріали будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя Т.П. Балась