ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
УХВАЛА
про зупинення провадження в адміністративній справі
22 січня 2015 року м. Київ № 826/20511/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Данилишина В.М., при секретарі судових засідань Здорик Л.В., за участю представників сторін, розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання представника ОСОБА_2 про зупинення провадження в адміністративній справі.
На підставі ч.ч. 3, 7 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у судовому засіданні 22 січня 2015 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заявлене клопотання, об'єктивно оцінивши наявні у матеріалах справи докази, які мають юридичне значення для його розгляду та вирішення, суд -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва (також далі - суд) знаходиться справа №826/20511/14 (далі - справа) за позовом ОСОБА_2 (далі - позивач) до Генеральної прокуратури України (далі - відповідач) про:
- визнання протиправним та скасування наказу відповідача від 01 грудня 2014 року №2725у про звільнення позивача з посади старшого прокурора відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування та підтримання державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами податкової міліції Головного управління нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України (далі - посада) у зв'язку з припиненням трудового договору відповідно до п. 7-2 ст. 36 КЗпП України (далі - оскаржуваний наказ);
- поновлення позивача на посаді;
- зобов'язання відповідача виплатити позивачу середній заробіток за час вимушеного прогулу.
У судовому засіданні 22 січня 2015 року представником позивача заявлено письмове клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності положень Закону України "Про очищення влади" Конституції України та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України (далі - заявлене клопотання).
В обґрунтування заявленого клопотання позивачем зазначено, зокрема, що у межах даної справи висновки та оцінки суду щодо правомірності дій відповідача безпосередньо та прямо залежать від результатів розгляду Конституційним Судом України подання щодо відповідності Конституції України положень Закону України "Про очищення влади".
Присутні у судовому засіданні 22 січня 2015 року представник позивача підтримала заявлене клопотання та просила задовольнити його, а представник відповідача не заперечував проти його задоволення.
Так, згідно з п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Під час розгляду заявленого клопотання суд звертає увагу на те, що оскаржуваний наказ прийнято саме на підставі норм Закону України "Про очищення влади", а також те, що на розгляді у Конституційного Суду України перебувають подання сорока семи народних депутатів України щодо конституційності положень ч.ч 3, 6 ст. 1, ч.ч. 1-4, 8 ст. 3, п. 2 ч. 5 ст. 5, п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади", Верхового суду України щодо конституційності п. 6 ч. 1, п. 2 ч. 2, п. 13 ч. 2, ч. 3 ст. 3 Закону України "Про очищення влади" та Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень п. 7 ч. 1, п. 3 ч. 2 ст. 3, ч. 3 ст. 4, пп. 1 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" у взаємозв'язку із ч. 2 ст. 1 цього Закону, положень ст. 19 Конституції України у взаємозв'язку з положеннями її ст. 64 та зазначеними положеннями цього Закону.
Відповідно до ст. 69 Закону України "Про Конституційний Суд України", рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.
Отже, надаючи правову оцінку оскаржуваному наказу, суд зобов'язаний врахувати висновки Конституційного Суду України за результатами вирішення вище вказаних подань.
Таким чином, перевіривши зазначені у заявленому клопотанні доводи на предмет їх відповідності вище викладеним нормам та з'ясованим судом обставинам, заслухавши думку присутніх у судовому засіданні представників сторін, а також оцінивши докази, які надано на його обґрунтування та які уже містяться у матеріалах справи, суд прийшов до висновку про обґрунтованість заявленого клопотання та наявність правових підстав для зупинення провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 122, 156, 160, 165 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити заявлене клопотання.
2. Зупинити провадження в адміністративній справі №826/20511/14 до вирішення Конституційним Судом України подань сорока семи народних депутатів України щодо конституційності положень ч.ч. 3, 6 ст. 1, ч.ч. 1-4, 8 ст. 3, п. 2 ч. 5 ст. 5, п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади", Верхового суду України щодо конституційності п. 6 ч. 1, п. 2 ч. 2, п. 13 ч. 2, ч. 3 ст. 3 Закону України "Про очищення влади" та Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень п. 7 ч. 1, п. 3 ч. 2 ст. 3, ч. 3 ст. 4, пп. 1 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" у взаємозв'язку з положеннями ч. 2 ст. 1 цього Закону, положень ст. 19 Конституції України у взаємозв'язку з положеннями її ст. 64 та зазначеними положеннями цього Закону.
3. Запропонувати сторонам (їх представникам) повідомити суд про вирішення Конституційним Судом України подань сорока семи народних депутатів України щодо конституційності положень ч.ч. 3, 6 ст. 1, ч.ч. 1-4, 8 ст. 3, п. 2 ч. 5 ст. 5, п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади", Верхового суду України щодо конституційності п. 6 ч. 1, п. 2 ч. 2, п. 13 ч. 2, ч. 3 ст. 3 Закону України "Про очищення влади" та Служби зовнішньої розвідки України щодо офіційного тлумачення положень п. 7 ч. 1, п. 3 ч. 2 ст. 3, ч. 3 ст. 4, пп. 1 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про очищення влади" у взаємозв'язку з положеннями ч. 2 ст. 1 цього Закону, положень ст. 19 Конституції України у взаємозв'язку з положеннями її ст. 64 та зазначеними положеннями цього Закону із наданням відповідних підтверджуючих документів.
Копії ухвали у повному обсязі направити сторонам (вручити їх уповноваженим представникам), роз'яснивши, що провадження у справі поновлюється за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або за ініціативою суду, якщо відпадуть обставини, які були підставою для зупинення провадження.
Згідно зі ст.ст. 185, 186 КАС України, ухвала може бути оскаржена повністю або частково шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Відповідно до ст. 254 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.М. Данилишин
Ухвала у повному обсязі складена 29 січня 2015 року