Єдиний унікальний номер: 378/44/17
Провадження № 2-а/378/5/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.01.2017 року смт. Ставище
Суддя Ставищенського районного суду Київської області Скороход Т. Н., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної Служби у Київській області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Ставищенського районного суду Київської області з вказаним адміністративним позовом звернувся ОСОБА_1, який просить визнати протиправними дії Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області щодо ненадання йому довідки про заробітну плату відповідно до Постанови КМУ від 09.12.2015 року № 1013; зобовязати відповідача видати йому довідку відповідної форми про заробітну плату з врахуванням всіх надбавок, премій та допомог за грудень 2015 року на посаді головного державного податкового ревізора-інспектора зі стажем державного службовця 10 років, з якої йому було призначено пенсію.
Вивчивши поданий адміністративний позов, додані до нього документи, вважаю, що вказаний позов не підсудний Ставищенському районному суду, виходячи з наступного.
В п. 6 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20 травня 2013 року № 8 „Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів зазначено, що Президент України Указом від 24 грудня 2012 року № 726 «Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» постановив утворити Міністерство доходів і зборів України, реорганізувавши Державну митну службу України та Державну податкову службу України, а також поклавши на це Міністерство функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування. Відповідно до п. 1 положення „Про Міністерство доходів і зборів України, затвердженого Указом Президента України від 18 березня 2013 року № 141, Міністерство доходів і зборів України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. ... Аналіз викладеного вказує, що правовідносини, які виникають під час виконання Міністерством доходів і зборів України та його територіальними органами покладених на них завдань, є публічно-правовими, а справи зі спорів між субєктами цих відносин є адміністративними.
Згідно п. 1 ч 2. ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Частина 1 ст. 18 КАС містить вичерпний перелік категорій адміністративних справ, предметно підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам та не відносить до їх підсудності справи однією зі сторін в яких є орган державної влади (відповідач).
З наведеного вбачається, що дана справа предметно підсудна окружному адміністративному суду.
Положення ст. 19 КАС визначають територіальну підсудність адміністративних справ.
Так, положеннями ч.ч. 1, 2 наведеної статті передбачено, що адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Таким чином, враховуючи те, що дана справа предметно підсудна окружному, а не місцевому загальному адміністративному суду, тому вона підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва.
Вважаю за необхідне додаткового наголосити на тому, що для визначення належного адміністративного суду, до якого слід подавати позовну заяву, необхідно застосовувати не лише ст. 19 КАС, яка передбачає підстави розгляду справи за місцезнаходженням відповідної сторони, а також і ст. 18 КАС, яка визначає розподіл відповідних категорій адміністративних справ між окружними та місцевими судами.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому суду.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України „Про судовий збір сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги.
Керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної Служби у Київській області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії повернути позивачу для подачі до належного адміністративного суду, яким є Окружний адміністративний суд міста Києва.
Повернути ОСОБА_1 судовий збір в сумі 551 (пятсот пятдесят одна) гривня 20 копійок, сплачений ним по квитанції 0.0.675983530.1 від 23 грудня 2016 року, отримувач Ствищенський районний суд Київської області, банк отримувача ГУ ДКСУ у Київській області, р/р 31214206700567, МФО 821018, код 36403380.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Київської області через Ставищенський районний суд Київської області шляхом подачі в пятиденний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом десяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т. Н. Скороход