Справа № 815/5967/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2016 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Арцизької обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
До суду звернулася Арцизька обєднана державна податкова інспекція ГУ ДФС в Одеській області з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по штрафним фінансовим санкціям у розмірі 36306 грн.
Представник позивача в судове засідання не зявився, подав клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином та завчасно відповідно до приписів ч. 8 ст. 35 КАС України.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України суд має право розглянути справу у письмовому провадженні, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду та за відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевикладені приписи КАС України, суд прийшов до висновку про можливість продовження розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Вивчивши позовну заяву та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебуває на обліку в Арцизькій обєднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС в Одеській області.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 здійснює свою господарську діяльність у магазині «Продмаг», що розташований за адресою: Одеська область, Арцизький район, с. Теплиця, вул. Леніна, 57.
Арцизькою обєднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС в Одеській області у період з 17.03.2015 року по 27.03.2015 року проведена фактична перевірка з питань додержання субєктом господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, за результатами якої складений акт перевірки №103/40-2769608709 від 28.03.2016 року (аркуші справи 9-10).
Зазначеною перевіркою встановлено порушення фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, зокрема, ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
На підставі акту перевірки №103/40-2769608709 від 28.03.2016 року позивачем було направлено відповідачу податкове повідомлення-рішення №00000164000 від 13.04.2016 року на суму штрафних (фінансових) санкцій 2306 грн. та податкове повідомлення-рішення №00000154000 від 13.04.2016 року на суму штрафних (фінансових) санкцій 34000 грн., які відповідач отримав 23.04.2016 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (аркуші справи 13-15).
Вищезазначені рішення відповідачем оскаржені не були, тому сума податкового боргу є узгодженою.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
Згідно до абз. 3 ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій (крім випадків, передбачених цим Законом), - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» субєкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі(із застосуванням платіжних карток,платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобовязані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На адресу відповідача надсилалась податкова вимога №254-17 від 05.05.2016 року на суму 36306 грн., яку відповідач отримав 04.06.2016 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (аркуш справи 16), але суму заборгованості відповідач не сплатив.
Згідно із довідкою про податковий борг фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та обліковою карткою платника податку, заборгованість відповідача складає 36306 грн. (аркуші справи 17-19).
Враховуючи те, що заборгованість в добровільному порядку не сплачена, вона підлягає стягненню з відповідача в судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно із ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що, позовні вимоги Арцизької обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Одеській області обґрунтовані, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Арцизької обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по штрафним фінансовим санкціям у розмірі 36306 грн.- задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України заборгованість по штрафній фінансовій санкції у розмірі 34000 грн. на р/р 31114106700038, код платежу 21081100, банк одержувача ГУДКСУ в Одеській області, одержувач УДКСУ у Арцизькому районі, код 38019107, МФО 828011; по штрафній фінансовій санкції у розмірі 2306 грн. на р/р 31116104700038, код платежу 21080900, банк одержувача ГУДКСУ в Одеській області, одержувач УДКСУ у Арцизькому районі, код 38019107, МФО 828011.
Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду та одночасно її копія надсилається до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Л.І. Свида