Постанова № 63847349, 06.12.2016, Старобільський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
06.12.2016
Номер справи
431/2692/16-а
Номер документу
63847349
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

06.12.2016

Справа № 431/2692/16-а

Провадження № 2-а/431/46/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(в порядку письмового провадження)

06 грудня 2016року Старобільський районний суд Луганської області, у складі

головуючого: судді Колядова В.Ю.,

за участі сторін:

позивача не зявився,

представника відповідача не зявився,

розглянувши в порядку письмового провадження в м.Старобільську адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобовязання здійснити перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернувся до Старобільського районного суду Луганської області з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобовязання здійснити перерахунок пенсії посилаючись на те, що з 1990 року позивач працював на різних посадах органів прокуратури.

У січні 2004 року позивачу було призначено пенсію за вислугою років, виходячи з розрахунку 90% від суми заробітної плати, у відповідності до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ від 05.11.1991 року, у редакції чинній на момент призначення.

Відповідно до постанови КМУ № 505 від 31.05.2012 року "Про упорядкування структури та умов праці працівників прокуратури", постанови КМУ № 1013 від 09.12.2015 року "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" працівникам прокуратури збільшено посадові оклади, що згідно зі ст. 50-1 Закону є підставою для перерахунку пенсії за вислугою років.

Наказом прокурора Луганської області від 21.02.2007 року № 144 позивача звільнено з роботи за власним бажанням у звязку з виходом на пенсію за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру». Вказані обставини дали йому підстави 04.04.2016 звернутися до Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області із заявою щодо перерахунку пенсії, виходячи з розрахунку її розміру 90 відсотків від суми місячної заробітної плати у звязку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорських працівників, згідно довідки прокуратури Луганської області № 18-215вих16 від 30.03.2016, з квітня 2016 року.

Рішенням Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області № 28/к-14 від 06.04.2016 мені відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії, з посиланням на те, що на час звернення за перерахунком пенсії, як працівнику прокуратури, тобто 4 квітня 2016 року, пункт 18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» викладено в новій редакції, а саме умови та порядок перерахунку пенсії працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. З 1 січня 2015 року саме Кабінету Міністрів України законодавчо визначено (надано) право встановлювати умови, на яких можливо здійснювати перерахунок уже призначених пенсій працівникам прокуратури. Будь-які інші пункти ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» підстав для перерахунку раніше призначених пенсій працівникам прокуратури не визначають.

Крім того, як зазначено у відмові, відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Однак позивач вважає таке рішення відповідача неправомірним, таким, що не відповідає чинному законодавству з наступних підстав.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб,що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-УІІ від 14.10.2014 передбачено призначення пенсій працівникам прокуратури в розмірі 60% від суми їхньої місячної заробітної плати.

Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213 у разі неприйняття до 1 червня 2015 Закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.

Вказані нормиЗаконусуттєво звужують і обмежують зміст та обсяг прав пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким пенсія призначена до набрання чинності цими законами. Крім того, вони не регулюють спірні правовідносини.

Відповідно дост.22 Конституції Україниконституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Положеннямист. 58 Конституції Українивизначено, що ;закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Згідно до ст.ст.22та64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України (в тому числі іЗаконом України «Про прокуратуру») є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.

Тому звуження та обмеження змісту й обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів відповідно дост.22 Конституції Українине допускається.

Пенсія йому була призначена відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 09.08.2003, тобто до набрання чинності цими законами. Крім того, зміни, внесені до законів, стосуються саме призначення пенсії, а не її перерахунку. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є частини тринадцята та вісімнадцята статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру». Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у постанові від 10 грудня 2013 року (справа № 21-420а13).

Також, відповідно до ч. 13ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІдержава взяла на себе обов'язок забезпечити не лише нарахування але й перерахунок пенсії працівникам прокуратури виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за перерахунком.

Серед іншого,законмає відповідати якісним вимогам, насамперед вимогам «доступності» та передбачуваності. Згідно рішення ЄСПЛ від 23.06.1995 р. у справі Толстой-Милославський проти Сполученого Королівства суд зазначив, що «закон» повинен бути доступним: громадянин повинен мати змогу отримати адекватну інформацію за обставин застосування правових норм у конкретному випадку. Крім того, норма не може розглядатися як «закон», якщо вона не сформульована з достатньою чіткістю, щоб громадянин міг регулювати свою поведінку.

За таких обставин, відсутність встановленого Кабінетом Міністрів України порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, не може бути підставою для позбавлення особи права на перерахунок пенсії, що гарантоване законом.

Отже, новий порядок призначення та виплати пенсії, встановлений вищевказаними законами, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання ними чинності.

Таким чином, при перерахунку йому пенсії підлягають застосуванню положення ст.50-1Закону України «Про прокуратуру»в редакції, яка діяла на час призначення пенсії, та він набув право на пенсію за вислугою років з часу її призначення у розмірі 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Відповідно до ч. 18 ст.50-1Закону України «Про прокуратуру»призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії , різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців. Перерахунок пенсії проводиться з урахуванням фактично отриманих працівником виплат і умов оплат праці, що існувала на день його звільнення з роботи.

Постановами Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 №505 «Про упорядкування структури та умов праці працівників органів прокуратури»тавід 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів»працівникам прокуратури збільшено посадові оклади.

Таким чином, відмова відповідачем у перерахунку йому пенсії є незаконною.

Просить суд Визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України в Старобільському районі Луганської області щодо відмови в перерахунку ОСОБА_3 пенсії у розмірі 90 відсотків місячної (чинної) заробітної плати на підставі довідки прокуратури Луганської області №18-215 вих-16 від 30.03.2016 року.

Скасувати рішення Управління Пенсійного Фонду України в Старобільському районі Луганської області № 4030/02 від 27.05.2016 року щодо відмови йому у перерахунку пенсії.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Старобільському районі Луганської області здійснити, починаючи з травня 2016 року перерахунок призначеної ОСОБА_2 пенсії у розмірі 90 відсотків від розміру заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Луганської області №18-215 вих-16 від 30.03.2016 року, без обмеження її максимального розміру.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Старобільському районі Луганської області виплатити недоплачену різницю між фактично отриманою ОСОБА_4 та перерахованої за період з травня 2016 року.

До початку судового засідання від сторін надійшли заяви про розгляд справи без їхньої участі, тому на підставі ст.122 ч.4 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Від відповідача у судове засідання надійшли письмові заперечення, в яких позов не визнано та зазначено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в УПФУ в Старобільському районі Луганської області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру».

26.05.2016 року позивач звернувся до управління із заявою про перерахунок раніше призначеної йому пенсії, до заяви була додана довідка про заробітну плату від 30.03.2016 року № 18-215 вих.16, яка видана Прокуратурою Луганської області.

Відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», чинній до 1 січня 2015 року, право на перерахунок раніше призначених пенсій у працівників прокуратури визначалось приписами пункту 18 вказаної статті, відповідно до якого, таке право наставало саме у звязку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій працівників. Але на час звернення за проведенням перерахунку пенсії, як працівнику прокуратури, тобто 26 травня 2016 року, пункт 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» викладено в новій редакції, а саме - умови та порядок перерахунку пенсії працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

З 1 січня 2015 року саме Кабінету Міністрів України законодавчо делеговано (надано) право встановлювати умови, на яких можливо здійснювати перерахунок уже призначених пенсій працівникам прокуратури, натомість будь-які інші пункти ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру», підстав для перерахунку раніше призначених пенсій працівникам прокуратури не визначають. Однак, до теперішнього часу жодним з нормативно-правових актів КМУ не роз'яснено порядок перерахунку раніше призначених пенсій працівникам прокуратури.

Також, відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213 - VIII від 02.03.2015 року, у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України.

У звязку з викладеним, з 1 червня 2016 пенсії в порядку та на умовах, визнане: Законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України, не призначаються отже і раніше призначені пенсії не перераховуються.

Дослідивши наявні в матеріалах письмові докази, встановивши на їх підставі фактичні обставини та характер спірних правовідносин між сторонами спору, визначивши правові норми, що підлягають застосуванню, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі з огляду на наступне.

Відповідно дост. 8 КАС Українисуд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

З матеріалів справи вбачається, що позивачу з 2004 року призначена пенсія за вислугу років відповідно дост. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ(зі змінами, чинними на час призначення пенсії) у розмірі 90 % від суми заробітної плати, позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області.

Позивач був звільнений з роботи за власним бажанням з 21.02.2007 року.

26.05.2016 Позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області з письмовою заявою про перерахунок пенсії за вислугу років з травня 2016р. відповідно до вимог ст. 50-1Закону України «Про прокуратуру», виходячи з розрахунку її розміру 90% від суми місячної заробітної плати у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорських працівників на підставі довідки прокуратури Луганської області № 18-215 вих-16 від 30.03.2016р. До вказаної заяви було додано вказану довідкупро середню місячну заробітну плату, яка є підставами для перерахунку пенсії.

На зазначену заяву 27.05.2016 Управлінням Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області було надано відповідь про відмову в перерахунку, оскільки Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213 «скасовано норми пенсійного забезпечення в частині призначення пенсій за віком відповідно до Закону України «Про прокуратуру».

Рішення УПФУ в Старобільському районі Луганської області на думку суду є протиправним з наступних підстав.

На дату призначення Позивачу пенсії частинами 1 та 2 ст. 50-1Закону України «Про прокуратуру»визначено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожний повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Законодавчими актами, які набрали чинності вже після призначення Позивачу пенсії, було змінено порядок призначення пенсій працівникам прокуратури.

ЗокремаЗаконом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 № 3668-УІ, який набрав чинності з 01.10.2011, внесено зміни дост. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ, змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права.

Відповідно до вимогст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ(у редакції Закону № 3668-УІ) прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Таким чином, з 1 жовтня 2011 року положення ч. 1ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІщодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до реакції цієї статті Законом № 3668-\Т.

Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють частини тринадцята, вісімнадцятастатті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттямЗакону № 3668-VIзмін не зазнали (змінилася лише нумерація частин цієї статті).

Так, відповідно до частини тринадцятої статті 50-1Закону України «Про прокуратуру»(в редакції Закону України від 08.07.2011 № 3668-УІ) обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з частиною вісімнадцятоюстатті 50-1 Закону № 1789-ХІІпризначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 № 213-VIII(пункт 5 Прикінцевих положень) визначено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015року законущодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до окремихЗаконів України, у тому числі заЗаконом України «Про прокуратуру».

Позивачу пенсія була призначена до набрання чинності вказаним законом.

Відповідно до постанови Верховного суду України від 10.12.2013 р., винесеній по аналогічній справі, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах ВСУ прийшла до висновку, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії; внесеніЗаконом №3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»зміни достатті 501 Закону №1789-ХІІ «Про прокуратуру»щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим в разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є ч.ч. 13 та 18 ст. 50іЗакону № 1789-ХІІ.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно якоїКонституція Українивиокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.

В зазначеній вище постанові ВСУ від 10.12.2013 р., ґрунтуючись на рішеннях Конституційного суду України з розгляду питань, пов'язаних з реалізацією права на соціальний захист, зроблено висновок, що зміст та обсяг досягнутих працівниками правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їх пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.

З огляду на викладене, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, яка визначає розмір пенсії у відсотках без обмеження її граничного розміру, що діяла на момент призначення пенсії, а тому посилання УПФУ в м. Лисичанську Луганської області на вимогиЗакону № 213-VIIIпро відсутність правових підстав для проведення пенсії позивачу є необґрунтованими.

Таке застосування норм права суперечить вимогам ч. 1ст. 58 Конституції України, якою передбачено, що закони та нормативні акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність.

Відповідно до ч. 1ст. 71 КАС Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстатті 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2ст. 71 КАС Українив адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, суд вважає, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірність своїх дій, а тому, позовні вимоги в частині визнання дій відповідача протиправними підлягають задоволенню.

На підставі вищенаведеного, суд приходить до висновку, що відповідач повинен був перерахувати позивачу пенсію, згідно довідки прокуратури Луганської області від 30.03.2016р. № 18-215 вих-16, без обмеження її максимального розміру, відповідно до ст. 50-1Закону України «Про прокуратуру», в редакції, яка діяла на час призначення пенсії, з розрахунку 90 % від суми місячного (чинного) заробітку, а тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.19,22,58,64 Конституції України, ст.ст.69,71,76,86,99,102,158-163,167,186 КАС України, ст. 50-1Закону України «Про прокуратуру»суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області про визнання дій неправомірними, скасування рішення та зобовязання здійснити перерахунок пенсії, задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного Фонду України в Старобільському районі Луганської області щодо відмови в перерахунку ОСОБА_1 пенсії у розмірі 90 відсотків місячної (чинної) заробітної плати на підставі довідки прокуратури Луганської області №18-215 вих-16 від 30.03.2016 року.

Скасувати рішення Управління Пенсійного Фонду України в Старобільському районі Луганської області № 4030/02 від 27.05.2016 року щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Старобільському районі Луганської області здійснити, починаючи з травня 2016 року перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії у розмірі 90 відсотків від розміру заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Луганської області №18-215 вих-16 від 30.03.2016 року, без обмеження її максимального розміру.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Старобільському районі Луганської області виплатити недоплачену різницю пенсії між фактично отриманою ОСОБА_1 та перерахованої за період з травня 2016 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Старобільський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк апеляційної скарги з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанову складено та підписано в нарадчій кімнаті 06 грудня 2016 року.

Суддя В.Ю. Колядов