Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 грудня 2016 р. Справа № 820/6975/16
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов Апеляційного суду Харківської області до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про встановлення факту, що має юридичне значення, скасування постанов, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Апеляційний суд Харківської області, звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України , в якому просить суд:
- визнати відсутність відповідного фінансового забезпечення та фактичну відсутності коштів у боржника поважною причиною невиконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 16 березня 2016 року;
- постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_1 від 17 листопада 2016 року, якою накладено на Апеляційний суд Харківської області штраф у розмірі 5100,00 грн. скасувати.
- постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ОСОБА_1 від 17 листопада 2016 року, якою стягнуто з Апеляційного суду Харківської області виконавчий збір у розмірі 5800,00 грн. скасувати.
Відповідно до пункту 3 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч.4 ст.106 КАС України зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч.4, ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.
Отже, позовна вимога про визнання відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів у боржника поважною причиною невиконання постанови Харківського окружного адміністративного суду від 16 березня 2016 року не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Підпунктом 1 п. 3 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір, у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" встановлено на 2016 рік мінімальну заробітну плату в місячному розмірі: з 1 січня - 1378 гривні. Отже за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який містить дві вимоги немайнового характеру, ставка судового збору становить 2756 грн.
Згідно наданим матеріалам позовної заяви, позивачем не надано докази сплати судового збору.
Крім того, суд роз'яснює, що у разі якщо позивач вважає свій майновий стан незадовільним, через що у нього існують перешкоди для доступу до правосуддя, має подати до суду відповідне клопотання про відстрочення сплати судових витрат і документи, які свідчили би про скрутний майновий стан (звіт про фінансову діяльність, банківська виписка про відсутність коштів на рахунках, довідка з казначейської служби)
Отже, позов Апеляційного суду Харківської області до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про встановлення факту, що має юридичне значення, скасування постанов, поданий з порушенням вимог ст.106 КАС України.
Згідно з ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно привести у відповідність до ст. 105, 106 КАС України позовну заяву шляхом уточнення позовних вимог в частині встановлення факту, що має юридичне значення, а також надати до суду оригінал квитанції щодо сплати судового збору, за заявлені немайнові вимоги, у належному розмірі або подати клопотання про відстрочення сплати судового збору разом із доказами, які б свідчили про неможливість сплатити судовий збір.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 165, 186 КАС України, суд ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Апеляційного суду Харківської області до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про встановлення факту, що має юридичне значення, скасування постанов - залишити без руху.
Надати позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання ухвали.
Повідомити позивачу про необхідність виправити зазначені недоліки адміністративної позовної заяви. Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження..
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Мар'єнко Л.М.