П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26.12.2016 Справа №607/12888/16-а
26 грудня 2016 року
м. Тернопіль
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області у складі:
головуючого судді - Позняка В.М.,
за участю секретаря судового засідання Осів І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про зобовязання здійснити перерахунок пенсії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 16 листопада 2016 рокупред'явила до суду адміністративний позов до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про зобовязання здійснити перерахунок пенсії з 01 травня 2016 року у розмірі 83 % заробітної плати згідно посадового окладу, надбавки за ранг, за вислугу років та надбавки за високі досягнення у праці, премії головного спеціаліста відділу Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області станом на 01 грудня 2015 року та станом на 01 травня 2016 року.
В обґрунтування заявлених вимог зазначає, що їй призначено пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про державну службу» № 3723 в розмірі 83 % від суми заробітної плати з 25 квітня 2005 року. Позивач звернулася до Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із заявою про перерахунок пенсії з 01 грудня 2015 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09 грудня 2015 року №1013 та з 01 травня 2016 року у зв'язку з набранням чинності Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 №889 з 01 травня 2016. Однак відповідач відмовив їй у перерахунку пенсії. Одночасно позивач звернулася до Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області із заявою про видачу їй довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсій непрацюючих державних службовців станом на 01 грудня 2015 року та станом на 01 травня 2016 року, однак об'єднане управління відмовило їй у видачі такої довідки про заробітну плату, мотивуючи тим, що форма такої довідки відмінена з 02 вересня 2016 року згідно постанови правління Пенсійного фонду України від 04 липня 2016 року №15-2. При цьому у листі об'єднане управління повідомило про оклад, надбавку про ранг головного спеціаліста відділу станом на 01 грудня 2015 року та станом на 01 травня 2016 року. Позивач вважає, що такі дії відповідача є неправомірними та просить позов задовольнити.
Ухвалою суду від 17 листопада 2016 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про зобовязання здійснити перерахунок пенсії за період з 01 травня 2016 року до 16 травня 2016 рокузалишено без розгляду.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не зявилася, однак подала заяву, в якій просить розглядати справу без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області в судове засідання не зявився, подав заяву, в якій просить слухати справу без його участі, в задоволенні позову просить відмовити та підтримав заперечення проти позову, направлені на адресу суду.
Як вбачається з заперечення Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області проти позову, згідно із ст. 37-1 Закону № 3723-ХІІ у редакції, чинній з 01 січня 2015 року до 01 травня 2016 року, умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України. Станом на 01 травня 2016 року вказана стаття Закону втратила чинність. Ст. 90 ЗУ «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», яким у свою чергу не передбачено право державних службовців на перерахунок пенсії у звязку зі збільшенням грошового забезпечення працюючих осіб. Таким чином, відсутні правові підстави для перерахунку пенсії позивача на підставі ст. 37-1 Закону № 3723-ХІІ і Постанови № 865 у редакції, яка втратила чинність. Відповідно до пункту 5 «Прикінцевих положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213-VIII у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. У зв'язку з цим з 01 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. Окрім того, скарга позивачки розглянута відповідачем відповідно до Закону України «Про звернення громадян» і за результатами розгляду звернення їй надана письмова відповідь. Таким чином, вказаний лист не можна вважати правовим актом індивідуальної дії в розумінні КАС України. Також, форму довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, затверджену постановою правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року № 15-1 виключено на підставі постанови Пенсійного фонду України від 04 липня 2016 року № 15-2.
Суд, проаналізувавши матеріали справи, дослідивши та оцінивши докази у справі, вважає, що позовні вимоги є підставними і підлягають до часткового задоволення, оскільки:
Судом встановлено, що з 25 квітня 2005 року позивачу ОСОБА_1 призначено пенсію за віком як державному службовцю відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» в розмірі 83 відсотків суми її заробітної плати.
04 листопада 2016 року позивач звернулася до відповідача з письмовою заявою про перерахунок її пенсії на підставі зростання з 01 грудня 2015 року та 01 травня 2016 року заробітної плати та розміру посадового окладу працюючим державним службовцям.
Листом № 535/К-11 Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області від 07 листопада 2016 року ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку пенсії.
Закон України «Про державну службу» встановлює чіткі критерії, за яких державний службовець має право на пенсійне забезпечення.
Відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, що діяла на час призначення позивачеві пенсії) на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. Пенсія державним службовцям у частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України. Пенсія державному службовцю виплачується незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не може перевищувати дванадцяти мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Відповідно до ст.37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції, що діяла на час призначення позивачеві пенсії) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим держслужбовцям, а також у зв'язку з набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом, відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Відповідно до статті 33 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року (в редакції, що діяла на час призначення позивачеві пенсії) заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Згідно частини 7 цієї статті, умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця на той час визначався постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31 травня 2000 № 865.
Зокрема, згідно з п.4 Постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31 травня 2000 року у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року №32-ІV«Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Закону України «Про державну службу» визначається в такому порядку:
1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначена пенсію, - на підставі поданої довідки про одержану заробітну плату на момент перерахунку;
2) іншим пенсіонерам на підставі документів, поданих для перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію на момент виникнення права на перерахунок. При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку)пенсії.
Пунктом 5 Постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31 травня 2000 року було встановлено, що перерахунок пенсії проводиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.
Постановою Кабінету Міністрів «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09 грудня 2015 року №1013, яка набрала чинності з 15 грудня 2015 року (тобто після виникнення у позивача права на перерахунок пенсії) до Постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31 травня 2000 року внесено зміни, а саме: виключено пункт 4, та пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».
10 грудня 2015 року прийнято Закон України «Про державну службу» №889-VІІІ, який набрав чинності 01 травня 2016 року. У зв'язку з набранням чинності Закону України «Про державну службу» №889-VІІІ, з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723 (пункт 2 Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 №889-VІІІ), зокрема, стаття 37-1 цього закону, якою було врегульовано порядок і умови перерахунку пенсій державних службовців.
Згідно п.3 Постанови Кабінету Міністрів «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09 грудня 2015 року №1013, яка набрала чинності з 15 грудня 2015 року та застосовується з 01 грудня 2015 року, посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджені, зокрема додатками постанови КМУ №268 підвищуються на 25%.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 2016 року № 292 «Про деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році», з 01 травня 2016 року встановлено нові умови оплати праці працюючих державних службовців, затверджено схему посадових окладів підвищеного розміру та розмір надбавок до посадових окладів.
Як убачається з листа Управління Пенсійного фонду України в Тернопільському районі Тернопільської області № 14361/09 від 10 листопада 2016 року, заробітна плата головного спеціаліста відділу з 01 грудня 2015 року становила: 1378 грн. оклад, 80 грн. надбавка за 10 ранг, надбавка за вислугу років та надбавка за високі досягнення у праці встановлюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів прокуратури, судів та інших органів» від 09 березня 2006 року № 268; з 01 травня 2016 року 2585 грн. оклад, 200 грн. надбавка за 9 ранг, надбавка за вислугу років встановлюється відповідно до ч. 1 ст. 52 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визначаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Положеннями ч. 2 ст. 19 ОСОБА_2 України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені ОСОБА_2 та законами України.
Стаття 46 ОСОБА_2 України встановлює, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Згідно із статтею 22 ОСОБА_2 України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією ОСОБА_2, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до положень ч.1 ст.8 та ч.1 ст.58 ОСОБА_2 України «в Україні визнається і діє принцип верховенства права. ОСОБА_2 України має найвищу юридичну силу. Закони України та інші нормативно-правові акти приймаються на основі ОСОБА_2 України і повинні відповідати їй. ОСОБА_2 України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі ОСОБА_2 України гарантується». Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Конституційний Суд України у своєму рішенні від 09 лютого 1999 року №1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини 1ст. 58 ОСОБА_2 України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначив, що за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у частині 1 статті 58 ОСОБА_2 України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Крім того, відповідно до вимог ст. 22 та ст.64 ОСОБА_2 України право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян встановлене Законом України «Про державну службу» є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.
Рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Петриченко проти України» від 12 липня 2016 року визнано порушення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв'язку з тим, що у цій справі національні суди не розглянули доводи заявника з прямим посиланням на статтю ОСОБА_2 України (лист Вищого адміністративного суду України №1875/10-14/16 від 17 серпня 2016 року).
Тому при вирішенні даного спору суд керується в першу чергу нормами ОСОБА_2 України, які мають найвищу юридичну силу, та які не містять права держави Україна застосовувати до правовідносин, які виникли при дії одних законів та продовжують існувати, законодавства, яке прийнято пізніше та яке погіршує становище позивача з приводу належного пенсійного забезпечення, яке існувало при виході його на пенсію.
Отже, позивач набув за Законом України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІправо на перерахунок пенсії в разі підвищення розміру заробітної плати державним службовцям, та на даний час, задля уникнення звуження змісту прав і свобод позивача, повинні застосовуватися вимоги ст.37-1 Закону України «Про державну службу».
Позивачу була призначена пенсія за віком як державному службовцю відповідно до Закону України «Про державну службу» в редакції, яка діяла на час призначення пенсії. Отже, новий порядок перерахунку пенсій державних службовців не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія була призначена до набрання чинності новими законодавчими актами після призначення їм пенсії, у тому числі і на позивача.
Окрім того, пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213-VIII від 02 березня 2015 року передбачено, що з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії /щомісячне довічне грошове утримання/ призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет міністрів України», «Про судову експертизу», «Про національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника консультанта народного депутата України.
Наведена норма свідчить про те, що з 01 червня 2015 року не здійснюється призначення пенсій відповідно до спеціального законодавства, зокрема, Закону України «Про державну службу», оскільки норми, які регулюють питання пенсійного забезпечення тієї категорії осіб, на яку поширюється дія цих законів, скасовані.
Аналізуючи вказані норми закону та виходячи з принципу незворотності дії законів у часі, суд приходить до висновку, що зазначені положення п. 5 Прикінцевих положень Закону України № 213-VIII від 02 березня 2015 року стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.
Тому, скасування порядку нарахування пенсій за спеціальними законами з 01 червня 2015 року та подальше призначення таких пенсій на загальних підставах не впливає на можливість проведення перерахунку пенсії, призначеної раніше, у відповідності до діючих на час її призначення норм Закону України «Про державну службу».
При цьому, твердження відповідача про відсутність правових підстав для проведення перерахунку пенсії позивача, оскільки положення Закону України «Про державну службу» щодо проведення перерахунку пенсій державним службовцям, втратили чинність з посиланням на п. 5 Прикінцевих положень Закону України № 213-VIII від 02 березня 2015 року, є необґрунтованими. Таке застосування норм права суперечить вимогам ч.1 ст. 58 ОСОБА_2 України.
Крім цього, із заперечень відповідача проти позову слідує, що заява позивача ОСОБА_1 від 04 листопада 2016 року про перерахунок пенсії була розглянута відповідно доЗакону України «Про звернення громадян», мотивоване рішення щодо відмови в задоволені заяви із зазначенням обґрунтованих причин з посиланням на нормативні акти відповідачем не приймалось, і тому лист № 535/К-11 Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області від 07 листопада 2016 року не можна вважати правовим актом індивідуальної дії, в розумінніКАС України.
Однак, суд звертає увагу на те, що позивач ОСОБА_1 за захистом права на проведення перерахунку пенсії звернулася у спосіб зобовязання вчинити дії, а не шляхом визнання неправомірними дій щодо прийняття рішення Тернопільським обєднаним управлінням Пенсійного фонду України Тернопільської області про відмову у перерахунку пенсії.
Також, суд вважає необґрунтованим посилання відповідача в запереченні на те, що форму довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії скасовано, у звязку з чим неможливо провести перерахунок пенсії, оскільки відповідно до ч.3 ст. 44 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообовязковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що відмова Тернопільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у перерахунку пенсії позивачу, з розрахунку 83 % від суми заробітної плати, з урахуванням посадового окладу, надбавки за ранг, надбавки за вислугу років та надбавки за високі досягнення у праці, премії, головного спеціаліста відділу Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, виходячи з її розміру станом на 01 травня 2016 року є неправомірною.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Враховуючи, що позивач звернулася до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області за перерахунком пенсії 04 листопада 2016 року, перерахунок її пенсії повинен бути проведений з 01 листопада 2016 року на підставі даних про заробітну плату головного спеціаліста відділу Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області станом на 01 травня 2016 року.
Разом з тим, позовні вимоги ОСОБА_1 щодо перерахунку пенсії також з урахуванням даних про заробітну плату станом на 01 грудня 2015 року, не підлягають до задоволення, оскільки згідно з п.4 Постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31 травня 2000 року у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям заробітна плата для перерахунку пенсії визначається на підставі документів, поданих для перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію на момент виникнення права на перерахунок. Право на перерахунок пенсії, у звязку із збільшенням розміру заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 06 квітня 2016 року № 292 «Про деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році», виникло у позивача з 01 травня 2016 року. Враховуючи, що позивач звернулася до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області за перерахунком пенсії у звязку з підвищенням заробітної плати державним службовцям та просить здійснити такий перерахунок з 01 травня 2016 року, заробітна плата для перерахунку пенсії позивача повинна визначатися на підставі даних про заробітну плату станом на 01 травня 2016 року.
З урахуванням зазначених обставин, суд вважає за необхідне задовольнити частково позовні вимоги та зобов'язати відповідача прийняти рішення щодо перерахунку ОСОБА_1 з 01 листопада 2016 року пенсії відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» №3723-ХІІ в розмірі 83% заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з врахуванням підвищення з 01 травня 2016 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06 квітня 2016 року № 292 «Про деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році».
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійсненні нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, із державного бюджету за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільського обєднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області в користь ОСОБА_1 слід стягнути 551,20 грн. судового збору.
На підставі викладеного, відповідно до ОСОБА_2 України, Закону України «Про державну службу», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», керуючись ст.ст. 6, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 71, 94, 99, 159-163, 167, 183-2, 186, ч. ч. 1, 3 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області про зобовязання здійснити перерахунок пенсії задовольнити частково.
Зобов'язати Тернопільське обєднане управління Пенсійного фонду України Тернопільської області здійснити з 01 листопада 2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_1як державному службовцю з розрахунку 83 % від суми заробітної плати, з урахуванням посадового окладу, надбавки за ранг, надбавки за вислугу років та надбавки за високі досягнення у праці, премії головного спеціаліста відділу Тернопільського обєднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області, з врахуванням підвищення її розміру з 01 травня 2016 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06 квітня 2016 року № 292 «Про деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році», та провести відповідні виплати з урахуванням вже виплаченої суми пенсії.
У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Тернопільського обєднаного Управління Пенсійного фонду України Тернопільської області в користь ОСОБА_1судовий збір у розмірі 551 (пятсот пятдесят одна) гривня 20 (двадцять) копійок.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддяОСОБА_3