Ухвала суду № 63717413, 26.12.2016, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.12.2016
Номер справи
815/7299/16
Номер документу
63717413
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/7299/16

УХВАЛА

26 грудня 2016 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., розглянувши адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОТЕХСЕРВІС» до першого заступника ГУ Держпраці в Одеській області ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови, -

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОТЕХСЕРВІС» до першого заступника ГУ Держпраці в Одеській області ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови №136 від 01.11.2016 року про накладення штрафу у розмірі 43500грн.

Відповідно до статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, крім іншого,відповідає заява вимогам встановленим ст.106 КАС України, подано адміністративний позов у строк, установлений законом, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються, крім іншого: ім'я (найменування) позивача та відповідача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; зміст позовних вимог згідно з ч.4 і 5 ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору.

Позивач надав позовну заяву з порушенням вказаних вимог КАС України.

Відповідно до ст.56 КАС України законними представниками органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Згідно п.4 ч.3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.

Позов підписаний представником за довіреністю ОСОБА_2, надана копія довіреності, яка підписана директором ТОВ ОСОБА_3, в якій зазначено, що вона на підставі Статуту уповноважує представника представляти інтереси ТОВ., проте до позову не надані документи щодо підтверджували повноважень ОСОБА_3 (наказ про призначення, протокол про вибрання, копія Статуту тощо).

Відповідно до ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору.

До позову надана квитанція про сплату судового збору у розмірі 1378,00грн. ОСОБА_2 (ІН НОМЕР_1). У довіреності зазначено, що ОСОБА_2 надано право, крім іншого, сплачувати від імені Товариства судовий збір.

Статтею 1 Закону україни «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Відповідно до ст.2 Закону платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що судовий збір сплачений особисто ОСОБА_2 як фізичною особою, про що зазначено у квитанції, не зважаючи на те, що згідно з довіреністю ОСОБА_2 має право сплачувати судовий збір від імені Товариства. Жодних належних доказів, що судовий збір сплачений позивачем ТОВ «АГРОТЕХСЕРВІС» до позову не надано.

Позивач у якості відповідача зазначив посадову особу ГУ Держпраці, яка безпосередньо прийняла оскаржувану постанову, в той же час в обґрунтування позову позивач посилається на неправомірне зазначення про наявність правопорушення в акті перевірки та протоколі, складеному посадовою особою ГУ Держпраці ОСОБА_4

Відповідно до пп.3 п.4 Положення про державну інспекцію з питань праці, затвердженою Указом Президента України від 06.04.2011 року №386/2011 (далі Положення 386/2011), Держпраці України відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд та контроль за додержанням вимог законодавства про зайнятість населення з питань дотримання прав громадян під час прийому на роботу та працівників під час звільнення з роботи; використання праці іноземців та осіб без громадянства; наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в іншого роботодавця; дотримання прав і гарантій стосовно працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Згідно з п.6 Положення Держпраці України для виконання покладених на неї завдань має право, зокрема, здійснювати перевірки, складати у випадках, передбачених законом, протоколи про адміністративні правопорушення, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення; накладати у межах своїх повноважень штрафи за порушення вимог законодавства про зайнятість населення та про рекламу.

Пунктом 7 Положення визначено, що Держпраці України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до ст. 3 КАС України субєкт владних повноважень орган державної влади, а також їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

З урахуванням змісту позовних вимог, Положення 386/2011 щодо повноважень ГУ Держпраці,позивачу необхідно конкретизувати вимоги щодо якого саме субєкту владних повноважень він предявляє вимоги, та визначити процесуальний статус ГУ Держпраці в Одеській області.

Крім того, зазначаючи про відсутність порушень щодо складання трудового договору з ОСОБА_5 шляхом видання наказу, позивач вказаних доказів не надає.

Суд звертає увагу позивача, що ст.71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд сприяє вказаному обовязку сторони лише якщо сторона не може самостійно надати докази з зазначенням причин неможливості їх надання, що співвідноситься зі ст.106 КАС України щодо вимог до позовної заяви. Проте позивач не навів жодного обґрунтування з наданням відповідних доказів щодо неможливості виконати свій обовязок.

Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

При таких обставинах позов та клопотання про забезпечення позову, яке у позові повинні бути залишені без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.

Керуючись ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОТЕХСЕРВІС» до першого заступника ГУ Держпраці в Одеській області ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність в строк до 11 січня 2017 року усунути недоліки та розяснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом пяти днів з дня отримання ухвали.

Суддя Катаєва Е.В.