Справа № 202/7466/16-а
Провадження № 2-а/0202/225/2016
П О С Т А Н О В А
Іменем України
14 грудня 2016 року Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська
в складі: головуючого судді: Мороза В.П.
при секретареві: Булачовій Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Дніпро адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради, Департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпропетровської міської ради, Комунального підприємства «Управління з організації контролю у сфері благоустрою та розміщення зовнішньої реклами» Дніпропетровської міської ради про визнання неправомірною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2016 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради, Департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпропетровської міської ради, Комунального підприємства «Управління з організації контролю у сфері благоустрою та розміщення зовнішньої реклами» Дніпропетровської міської ради про визнання неправомірною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог у позовній заяві позивач посилався на порушення відповідачами вимог Правил благоустрою території міста Дніпропетровська, затверджених рішенням Дніпропетровської міської ради від 27.11.2013 № 44/43, вимог Порядку розміщення зовнішньої реклами в місті Дніпропетровську, затвердженого рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 31.08.2011 № 1148, вимог Положення про порядок демонтажу та зберігання рекламних засобів в місті Дніпропетровську, затвердженого рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 31.08.2011 № 1148, вимог Закону України «Про рекламу», вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», які таким порушенням на думку позивача допустили неправомірну бездіяльність, що призводить до порушення конституційних прав позивача на безпечні умови життя, на безпечне використання обєктів благоустрою міста, на збереження та безпечну експлуатацію свого майна.
В позовних вимогах позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідачів в частині невиконання ними обовязків по здійсненню належного контролю за станом благоустрою міста Дніпро та станом виконання субєктами с сфері зовнішньої реклами встановленого порядку розміщення зовнішньої реклами у місті Дніпро, а також зобовязати відповідачів усунути наслідки порушень вимог державних стандартів, норм, правил благоустрою території міста Дніпро, порядку розміщення зовнішньої реклами у місті Дніпро шляхом демонтажу усіх рекламних конструкцій, встановлених з порушенням норм чинного законодавства та підзаконних нормативних актів, норм, стандартів в порядку, встановленому рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 31.08.2011 року №1148, як таких, що створюють загрозу життю і здоровю людей, можуть заподіяти шкоду майну третіх осіб, заважають проведенню робіт з усунення аварійних ситуацій.
Позивач в судове засідання не зявився, надав суду письмову клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.
Представники відповідачів в судове засідання не зявились, надали суду письмові пояснення, в яких просили суд розглянути позов на підставі наявних матеріалів справи.
Представник відповідача-3 надав в порядку виконання ухвали суду від 29.11.2016 перелік рекламних засобів, які розміщено на території міста Дніпро у межах охоронних зон інженерних комунікацій, чим створено аварійну ситуацію, що може призвести до загрози життю і здоровю людей та заподіяти шкоду майну третіх осіб.
Вивчивши матеріали справи та дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що правовідносини з адміністративного спору між сторонами регулюються Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про благоустрій населених пунктів», Законом України «Про рекламу», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами», Рішенням Дніпропетровської міської ради від 27.11.2013 № 44/43 «Про затвердження Правил благоустрою території міста Дніпропетровська», Рішенням Дніпропетровської міської ради від 14.07.2004 № 27/18 «Про Концепцію розміщення та розвитку зовнішньої реклами в місті Дніпропетровську», Рішенням Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 31.08.2011 № 1148 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 16.02.2004 № 325 «Про порядок розміщення зовнішньої реклами в місті Дніпропетровську» (зі змінами згідно рішення Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 12.07.2016 № 263).
Так, згідно ч.1 ст.1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» благоустрій населених пунктів комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Відповідно до ст..5 цього Закону управління у сфері благоустрою населених пунктів здійснюють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування та інші органи влади в межах їх повноважень.
Відповідно до ч.1 ст.10 цього Закону, до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів; затвердження правил благоустрою територій населених пунктів; створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими субєктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб); визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання обєктів благоустрою. Відповідно до вимог ст..16 цього Закону, на об'єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами.
Відповідно до ч.1,2,4 ст.20 цього Закону організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Благоустрій здійснюється в обовязковому порядку на всій території міста; рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обовязковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.
Відповідно ч.1 ст.34 цього Закону, правила благоустрою території населеного пункту нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту. Правила включають: порядок здійснення благоустрою та утримання територій обєктів благоустрою; вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій; вимоги до утримання зелених насаджень на обєктах благоустрою - територіях загального користування; вимоги до утримання будівель і споруд інженерного захисту території; вимоги до санітарного очищення території; розміри меж прилеглої до підприємств, установ та організацій території у числовому значенні; порядок розміщення малих архітектурних форм; порядок здійснення самоврядного контролю у сфері благоустрою населених пунктів; інші вимоги, передбачені цим та іншими законами.
Отже, на виконання вищенаведених норм закону Рішенням Дніпропетровської міської ради від 27.11.2013 № 44/43 були затверджені Правила благоустрою території міста Дніпропетровська. Відповідно до вимог п.24.4 - 24.5 цих Правил самоврядний контроль у сфері благоустрою міста здійснюється міською радою та її виконавчими органами та іншими органами контролю, утвореними міською радою. Рішенням Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 12.07.2016 № 263 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 31.08.2011 № 1148 щодо порядку розміщення зовнішньої реклами в місті Дніпропетровську» функції органу контролю у сфері благоустрою були покладені на Комунальне підприємство «Управління з організації контролю у сфері благоустрою та розміщення зовнішньої реклами» Дніпропетровської міської ради.
Відповідно до Правил благоустрою території міста Дніпропетровська, обєкти благоустрою міста окремі території різного цільового призначення, до яких належать і охоронні зони інженерних мереж, технічні зони комунікацій. Відповідно п.3.1.1. Правил благоустрою, обєкти благоустрою міста повинні використовуватись відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони, з урахуванням вимог нормативних актів. Відповідно п.3.1.7. Правил благоустрою, роботи з благоустрою території виконуються з дотриманням умов та нормативів щодо безпечної експлуатації інженерних мереж та технічних засобів телекомунікацій.
Відповідно до положень ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до повноважень виконавчих комітетів міський рад в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку належить надання дозволу в порядку, встановленому законодавством, на розміщення реклами, здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів.
Відповідно до вимог ст..16 Закону України «Про рекламу», розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Зовнішня реклама у населених пунктах повинна розміщуватись із дотриманням вимог техніки безпеки.
Типові правила розміщення зовнішньої реклами затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067, відповідно до п.3 яких, зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до цих Правил. На територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб) з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів місцевого середовища та з додержанням правил благоустрою територій населених пунктів (пункт 4 Типових правил). Згідно п.34. Типових правил, зовнішня реклама повинна розміщуватися з додержанням вимог техніки безпеки, зазначених у пунктах 38-41 цих Правил. Згідно п.41. Типових правил, розташування рекламних засобів у межах охоронних зон інженерних комунікацій дозволяється за погодженням з утримувачем зазначених комунікацій. Відповідно до п.42. Типових правил, відповідальність за технічний стан рекламних засобів, порушення вимог техніки безпеки під час розташування та експлуатації рекламних засобів несе розповсюджувач зовнішньої реклами згідно із законодавством. Для регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами сільська, селищна, міська рада може утворювати відділ, управління, інший виконавчий орган або покладати відповідні функції на існуючий відділ, управління (далі - робочий орган).
Порядок розміщення зовнішньої реклами у м. Дніпропетровську затверджено рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 31.08.2011 року №1148. Зазначений порядок містить аналогічні вищенаведеним вимоги до розміщення засобів зовнішньої реклами.
Відповідно до п.2.1. Порядку розміщення зовнішньої реклами в місті Дніпропетровську, затвердженого рішенням виконавчого комітету міської ради від 31.08.2011 № 1148 встановлено, що функції робочого органу з регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами у місті Дніпропетровську здійснює Департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпропетровської міської ради. До повноважень робочого органу належить, зокрема, підготовка проектів рішень виконавчого комітету міської ради щодо надання, скасування дозволів чи про відмову у їх наданні, а також про примусовий демонтаж рекламних засобів та інших рішень міської ради, виконавчого комітету міської ради, повязаних з розміщенням зовнішньої реклами на території міста, участь у проведенні примусового демонтажу рекламних засобів з підписанням актів демонтажу.
Відповідно до положень 2.5. зазначеного Порядку, на Комунальне підприємство «Управління з організації контролю у сфері благоустрою та розміщення зовнішньої реклами» Дніпропетровської міської ради покладено господарську компетенцію органів місцевого самоврядування у сфері розміщення зовнішньої реклами у місті Дніпропетровську та прокладено обовязок здійснення перевірок дотримання розповсюджувачами зовнішньої реклами вимог до технічного стану рекламних засобів, а також належного технічного стану місць розташування рекламних засобів. До повноважень цього комунального підприємства належить організація та проведення демонтажу рекламних засобів, перевірка відповідності місця розташування та фактичного розташування рекламного засобу, складання протоколів про адміністративне правопорушення у разі виявлення порушень правил благоустрою території міста.
Таким чином, на підставі вищенаведеного, а також враховуючи пункт 10.1. Порядку, суд приходить до висновку, що Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради було делеговано в порядку, встановленому чинним законодавством, відповідні повноваження у сфері господарської діяльності по розміщенню зовнішньої реклами в місті Дніпро, а функції контролю за додержанням Порядку Департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпропетровської міської ради та Комунальному підприємству «Управління з організації контролю у сфері благоустрою та розміщення зовнішньої реклами» Дніпропетровської міської ради.
Відповідно до .8.1. Порядку встановлено вимоги до розміщення зовнішньої реклами в м. Дніпро: з додержанням техніки безпеки, правил благоустрою території міста. Відповідно до п.8.2. Порядку встановлено вимоги до засобів зовнішньої реклами: проектну документацію на конструкцію рекламних засобів повинно бути розроблено згідно з чинними державними стандартами, галузевими та відомчими нормативними документами; конструкція рекламних засобів повинна відповідати вимогам зручність і безпека проведення ремонтних і експлуатаційних робіт. Відповідно п.8.3.4. Порядку, контроль за технічним станом рекламних засобів та місць розташування рекламних засобів здійснюють уповноважені працівники комунального підприємства «Управління з організації контролю у сфері благоустрою та розміщення зовнішньої реклами» Дніпропетровської міської ради.
Відповідно до вимог п.1.4. Положення про порядок демонтажу та зберігання рекламних засобів в місті Дніпропетровську, затвердженого рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 31.11.2011 №148, демонтажу підлягають рекламні засоби, що не мають власника, або такі, власника яких встановити неможливо (відсутнє маркування); що внаслідок їх неналежного виготовлення або експлуатації перебувають в аварійному стані, створюють загрозу життю і здоровю людей, або можуть заподіяти шкоду майну третіх осіб; що заважають проведенню робіт з усунення аварійних ситуацій; що самовільно розташовані; що розміщені не відповідно до дозволів; у разі невідповідності місця розташування або самого рекламного засобу затвердженій пообєктній схемі оформлення міського середовища засобами зовнішньої реклами та у разі будь-якої реконструкції, ремонту, зміни містобудівної ситуації, будівництва на території з місцем розташування рекламного засобу у випадку невиконання демонтажу у встановлений договором строк розповсюджувачем зовнішньої реклами; у разі несплати за тимчасове користування місцями розташування рекламних засобів, що перебувають у комунальній власності, якщо загальна сума заборгованості перевищує суму оплати за два місяці; у разі дострокового розірвання договору про тимчасове користування місцями розташування рекламних засобів у випадку невиконання демонтажу у встановлений договором строк розповсюджувачем зовнішньої реклами; у разі тривалого або неодноразового порушення правил благоустрою території міста.
Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В ході судового розгляду справи відповідачі не надали суду заперечень проти задоволення позовних вимог та обґрунтування правомірності своєї бездіяльності з контролю за додержанням норм законодавства у сфері розміщення зовнішньої реклами у місті Дніпро. Натомість, комунальним підприємством «Управління з організації контролю у сфері благоустрою та розміщення зовнішньої реклами» Дніпропетровської міської ради було підтверджено факт неналежного виконання покладених на нього функцій з контролю шляхом подання до суду переліку рекламних засобів, які розміщено на території міста Дніпро у межах охоронних зон інженерних комунікацій, чим створено аварійну ситуацію, що може призвести до загрози життю і здоровю людей та заподіяти шкоду майну третіх осіб. Однак, розміщення рекламних конструкцій у межах охоронних зон інженерних комунікацій, як зазначалось вище, є не єдиним порушенням, визначеним вищенаведеними нормативними законними та підзаконними актами, що регулюють порядок розміщення конструкцій рекламних засобів на території населених пунктів. Отже, відповідачем не надано відомостей, чи встановлено на момент розгляду справи перелік рекламних конструкцій, що розміщені з іншими порушеннями норм законодавства,. Таким чином, відповідачем надано невичерпний перелік рекламних конструкцій, що можуть призвести до загрози життю і здоровю людей та заподіяти шкоду майну третіх осіб.
Конституцією України в ст..3, 50 визначено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави; держава відповідає перед людиною за свою діяльність; утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави; кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.17 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» громадяни у сфері благоустрою населених пунктів мають право вимагати негайного виконання робіт з благоустрою населених пунктів у разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоду життю, здоровю або майну громадян.
Таким чином, своєю неправомірною бездіяльністю відповідачі допустили неправомірну бездіяльність у формі невиконання вимог нормативних актів, що регулюють обовязки відповідачів в сфері контролю та порядок застосування наслідків виявлених порушень. Отже, відповідачі не вчиняють належних дій по забезпеченню конституційних прав позивача, відповідачі порушили вимоги нормативних актів у сфері благоустрою та розміщення зовнішньої реклами в місті, допустили та не усунули розміщення рекламних конструкцій в межах охоронних зон інженерних комунікацій, не здійснюють належного контролю з виявлення інших порушень при розміщенні рекламних конструкцій на території міста Дніпро.
З урахуванням вищенаведеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є законними та обґрунтованими, такими що знайшли підтвердження в ході судового провадження по справі, а тому є такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-160, 163, 167 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради, Департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпропетровської міської ради, Комунального підприємства «Управління з організації контролю у сфері благоустрою та розміщення зовнішньої реклами» Дніпропетровської міської ради про визнання неправомірною бездіяльності та зобовязання вчинити певні дії задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправною бездіяльність Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради, Департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпропетровської міської ради та Комунального підприємства «Управління з організації контролю у сфері благоустрою та розміщення зовнішньої реклами» Дніпропетровської міської ради в частині невиконання ними обовязків здійснення контролю за станом благоустрою міста Дніпро та порядку розміщення зовнішньої реклами у місті Дніпропетровську;
Зобовязати Виконавчий комітет Дніпропетровської міської ради, Департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпропетровської міської ради, Комунальне підприємство «Управління з організації контролю у сфері благоустрою та розміщення зовнішньої реклами» Дніпропетровської міської ради усунути наслідки порушень шляхом демонтажу усіх рекламних конструкцій, встановлених з порушенням норм чинного законодавства та підзаконних нормативних актів, державних стандартів в порядку та на підставах, визначених рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради від 31.08.2011 року №1148, як таких, що створюють загрозу життю і здоровю людей, можуть заподіяти шкоду майну третіх осіб, заважають проведенню робіт з усунення аварійних ситуацій;
Зобовязати Виконавчий комітет Дніпропетровської міської ради, Департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпропетровської міської ради, Комунальне підприємство «Управління з організації контролю у сфері благоустрою та розміщення зовнішньої реклами» Дніпропетровської міської ради провести демонтаж рекламних засобів, які розміщено на території міста Дніпро у межах охоронних зон інженерних комунікацій, а саме:
п/пДозвіл Конструкції1Вул. 6-ї стрілецької дивізії, 11247043Беклайт 2,32х3,142Вул. Академіка Янгеля - вул. Будівельників2470158Моноліт 3х63ОСОБА_2 Фабра - вул. ОСОБА_3247021Скролл4ОСОБА_2 Фабра - вул. ОСОБА_3247022Скролл5ОСОБА_4 - вул. Щербини2470103Моноліт 3х66Вул. Березинська, 6/А2470105Моноліт 3х67Вул. Будівельників, 112470156Моноліт 3х68Вул. Будівельників, 22 - вул. Академіка Янгеля2470157Моноліт 3х69Вул. ОСОБА_5 - просп. ОСОБА_616757Скролл10Вул. Володимира Антоновича, 26 перед Діалогбанком1675121Моноліт 3х611ОСОБА_7 Вернадського - вул. Архітектора Дольника247041Беклайт 2,32х3,1412Вул. Володимира Вернадського, 1/3 - просп. Дмитра Яворницького №1167567Сітілайт13Вул. Володимира Вернадського, 1/3 - просп. Дмитра Яворницького №2167569Сітілайт14Вул. Володимира Вернадського, 1/3 - просп. Дмитра Яворницького №3167568Сітілайт15Вул. Володимира Вернадського, 102470194Скролл16ОСОБА_7 ОСОБА_8 - вул. Князя Володимира Великого2470188Скролл17ОСОБА_7 ОСОБА_8 - вул. ОСОБА_9 ОСОБА_10247053Скролл18ОСОБА_11 - вул. Князя Володимира Великого2470187Скролл19Вул. Воскресенська біля буд.142470214Сітілайт20ОСОБА_12 ОСОБА_13 - вул. ОСОБА_4247092Моноліт 3х621ОСОБА_14 - просп. Гагаріна247033Скролл22ОСОБА_14 - просп. Гагаріна2470209Скролл23ОСОБА_15 - просп. ОСОБА_16167549Моноліт 3х624Вул. Калинова навпроти буд. 362470111Моноліт 3х625Вул. Калинова, 111675103Моноліт 3х626Вул. Калинова, 112470114Моноліт 3х627Вул. Калинова, 11/Б2470113Призматрон 3х628Вул. Калинова, 38167525Моноліт 3х629Вул. Калинова, 662470110Моноліт 3х630ОСОБА_17 - вул. Бажова2470184Моноліт 3х631Вул. Київська навпроти буд. 1042470163Моноліт 3х632Вул. Київська, 39 - вул. Сумська2470164Моноліт 3х633ОСОБА_18 - бульв. Слави2470141Моноліт 3х634ОСОБА_19 - вул. Челюскіна перехрестя24706Скролл35Вул. Космічна в районі АЗС167570Моноліт 3х636ОСОБА_20 - вул. Київська2470161Моноліт 3х637Вул. Криворізька, 1102470160Моноліт 3х638Вул. Криворізька, 162470159Моноліт 3х639ОСОБА_21 Лисиченко біля АЗС167528Моноліт 3х640Вул. Марії Лисиченко СТО Юст2470106Моноліт 3х641Вул. Марії Лисиченко, 51675123Моноліт 3х642Вул. Маршала Малиновського, 2167515Скролл43Вул. Маршала Малиновського, 662470173Моноліт 3х644Вул. Метробудівська, 12167547Моноліт 3х645Вул. Метробудівська, 5 перед АТБ1675116Моноліт 3х646ОСОБА_22 ОСОБА_23 - вул. ОСОБА_4 перехрестя2470102Моноліт 3х647ОСОБА_22 ОСОБА_23 - просп. Миру перехрестя247099Моноліт 3х648ОСОБА_24 ОСОБА_25 - вул. ОСОБА_32470212Скролл49Вул. Михайла Грушевського, 13 - вул. ОСОБА_26167550Беклайт 2,32х3,1450Вул. Михайла Грушевського, 3/Б1675128Скролл51Вул. Михайла Коцюбинського цирк, №4167566Сітілайт52ОСОБА_10 Заводська - вул. Павлова167599Моноліт 3х653ОСОБА_10 Заводська в районі завода "Євраз"1675119Моноліт 3х654Вул. Набережна Заводська Меблевий комбінат1675100Моноліт 3х655Вул. Набережна Заводська навпроти буд. 9-б167517Моноліт 3х656ОСОБА_10 Заводська напроти Автоленд167557Моноліт 3х657ОСОБА_10 Заводська оп. 446 за водонасосною станцією1675118Моноліт 3х658ОСОБА_10 Заводська оп. 536 - 5382470168Моноліт 3х659Вул. Набережна Заводська Університет Україна2470167Моноліт 3х660ОСОБА_10 Перемоги - бульв. Слави167598Призматрон 3х661ОСОБА_10 Перемоги - бульв. Слави біля к-ру2470128Моноліт 3х662ОСОБА_10 Перемоги АЗС2470126Моноліт 3х663ОСОБА_10 Перемоги АЗС1675106Моноліт 3х664ОСОБА_10 Перемоги в районі буд.1001675101Моноліт 3х665ОСОБА_10 Перемоги навпроти к-ру Салют2470129Моноліт 3х666ОСОБА_10 Перемоги перед Південним мостом1675114Моноліт 3х667Вул. Набережна Перемоги, 1302470127Моноліт 3х668Вул. Набережна Перемоги, 38 магазин "Природа"167561Моноліт 3х669Вул. Набережна Перемоги, 44167577Сітілайт70Вул. Новокодацька, 37/Б247040Беклайт 2,32х3,1471ОСОБА_27 ОСОБА_28 - вул. Паторжинського247025Скролл72ОСОБА_27 ОСОБА_28 - вул. ОСОБА_29247026Скролл73Вул. Осіння, 3 - вул. ОСОБА_30167545Щит74ОСОБА_31 - вул. Академіка Белелюбського1675120Призматрон 3х675ОСОБА_32 Мирного кар'єр167576Моноліт 3х676ОСОБА_32 Мирного парк Леніна167575Моноліт 3х677Вул. Панікахи навпроти буд. 282470152Моноліт 3х678Вул. Панікахи навпроти буд.112470146Моноліт 3х679Вул. Панікахи, 15 біля ТЦ Терра2470148Моноліт 3х680Вул. Панікахи, 15 ТЦ Терра2470147Призматрон 3х681Вул. Панікахи, 18 біля АЗС2470150Моноліт 3х682Вул. Панікахи, 23/а2470149Моноліт 3х683Вул. Панікахі - Запорізьке шосе1220487Беклайт 4х884ОСОБА_33 - просп. ОСОБА_342470190Скролл85ОСОБА_35 - вул. ОСОБА_36247070Моноліт 3х686Вул. Робоча, 10167516Моноліт 3х687Вул. Робоча, 23/А247069Моноліт 3х688Вул. Робоча, 23/Б247067Моноліт 3х689Вул. ОСОБА_26 - вул. ОСОБА_112470196Скролл90ОСОБА_37 Єфремова - пров. ОСОБА_382470192Скролл91ОСОБА_9 ОСОБА_10 - вул. ОСОБА_8247052Скролл92ОСОБА_9 ОСОБА_10 - вул. ОСОБА_11247054Скролл93ОСОБА_9 ОСОБА_10 - вул. ОСОБА_11247055Скролл94ОСОБА_9 ОСОБА_10 - вул. Ливарна247046Скролл95Вул. Січеславська Набережна, 33247049Призматрон 3х696Вул. Січеславська Набережна, 5/ж167511Призматрон 3х697Вул. Січових Стрільців - вул. ОСОБА_26247017Скролл98Вул. Січових Стрільців - вул. ОСОБА_39167535Скролл99Вул. Січових Стрільців, 2167541Скролл100ОСОБА_3 - вул. ОСОБА_2524709Скролл101ОСОБА_3 - вул. Січових Стрільців2470211Скролл102ОСОБА_3 - вул. ОСОБА_402470213Скролл103Вул. Старокозацька, 43167523Моноліт 3х4104Вул. Старокозацька, 51675129Скролл105ОСОБА_41 - вул. Академіка Янгеля247061Моноліт 3х4106ОСОБА_41 - вул. Суворова перехрестя247058Моноліт 3х4107ОСОБА_41 - просп. ОСОБА_34247064Скролл108Вул. Титова, 16247062Моноліт 3х4109Вул. Титова, 32/А247059Призматрон 3х6110Вул. Феодосіївська, 72470191Скролл111ОСОБА_42 - вул. Глинки перехрестя24703Скролл112Вул. Харківська, 216754Скролл113ОСОБА_29 - вул. ОСОБА_43247027Беклайт 2,32х3,14114ОСОБА_29 - вул. Писаржевського247029Беклайт 2,32х3,14115ОСОБА_39 - вул. Виконкомівська247012Беклайт 2,32х3,14116ОСОБА_39 - вул. ОСОБА_28247024Скролл117ОСОБА_39 - вул. Південна247013Беклайт 2,32х3,14118Вул. Шевченка, 22247014Беклайт 2,32х3,14119ОСОБА_44 - вул. ОСОБА_32470197Скролл120Вул. Юліуша Словацького - вул. ОСОБА_9 ОСОБА_10247056Скролл121Вул. Юліуша Словацького біля буд.102470186Скролл122Вул. Юрія Кондратюка напроти будинку 1167526Моноліт 3х6123ОСОБА_45 Кондратюка перед Домотехніка2470171Моноліт 3х6124Вул. Юрія Кондратюка, 162470170Моноліт 3х6125Вул. Янтарна - вул. ОСОБА_15 перехрестя2470108Моноліт 3х6126ОСОБА_46 - вул. Глиняна2470145Моноліт 3х6127Міст. Південний з'їзд2470175Моноліт 3х6128ОСОБА_47 - вул. ОСОБА_6247038Скролл129ОСОБА_40 - вул. ОСОБА_192470189Скролл130Пр. Олександра Гальченка, 32470153Моноліт 3х6131Пров. Добровольців - вул. ОСОБА_10 Перемоги2470131Моноліт 3х6132Пров. Парусний, 3167573Моноліт 3х6133Пров. Парусний, 51675115Моноліт 3х6134Пров. Фестивальний напроти буд. 22247091Моноліт 3х6135Просп. Богдана Хмельницького, 1012470154Моноліт 3х6136Просп. Гагаріна - вул. Академіка Чекмарьова247036Скролл137Просп. Гагаріна - вул. Медична247030Скролл138Просп. Гагаріна - вул. Телевізійна247031Призматрон 3х6139Просп. Гагаріна, 1432470216Сітілайт140Просп. Гагаріна, 165167521Моноліт 3х4141Просп. Гагаріна, 175167520Скролл142Просп. Гагаріна, 72247032Скролл143Просп. Гагаріна, 791675127Сітілайт144Просп. Гагаріна, 8/А247034Беклайт 2,32х3,14145Просп. Гагаріна, 8/а167534Скролл146Просп. Гагаріна, 8/а167543Скролл147Просп. Гагаріна, 97167533Призматрон 3х6148Просп. Героїв, 302470136Моноліт 3х6149Просп. Героїв, 302470137Моноліт 3х6150Просп. ОСОБА_6 - пл. ОСОБА_47 перехрестя247037Скролл151Просп. Дмитра Яворницького район 1000 дрібниць167562Сітілайт152Просп. Дмитра Яворницького район 1000 мелочей167563Сітілайт153Просп. Дмитра Яворницького, 5224702Скролл154Просп. Дмитра Яворницького, 5724701Скролл155Просп. Дмитра Яворницького, 88 магаз. Спорттовари167564Сітілайт156Просп. ОСОБА_48 - вул. Алтайська16752Моноліт 3х6157Просп. Івана Мазепи, 51/д біля магазину АТБ16751Моноліт 3х6158Просп. Івана Мазепи, 582470165Моноліт 3х6159Просп. Мануйлівський навпроти буд 1167514Моноліт 3х6160Просп. Мануйлівський, 59167544Моноліт 3х6161Просп. Миру - вул. ОСОБА_13247093Моноліт 3х6162Просп. Миру - вул. ОСОБА_232470101Моноліт 3х6163Просп. Миру - вул. Миколи Міхновського перехрестя2470100Моноліт 3х6164Просп. Миру - вул. Усенка, 1167596Моноліт 3х6165Просп. Миру - пров. Вільний247095Моноліт 3х6166Просп. Миру - пров. Фестивальний247097Моноліт 3х6167Просп. Миру, 3247098Моноліт 3х6168Просп. Миру, 33247096Моноліт 3х6169Просп. ОСОБА_34 - вул. ОСОБА_41247063Скролл170Просп. ОСОБА_16 - вул. ОСОБА_492470117Моноліт 3х6171Просп. Петра Калнишевського, 12470121Моноліт 3х6172Просп. Петра Калнишевського, 192470120Моноліт 3х6173Просп. ОСОБА_33 - вул. Громова247078Моноліт 3х6174Просп. ОСОБА_33 - вул. Канатна перехрестя247079Моноліт 3х4175Просп. ОСОБА_33 - вул. ОСОБА_50247075Моноліт 3х4176Просп. ОСОБА_33 - вул. Юрія Савченка, 6/б247076Моноліт 3х6177Просп. ОСОБА_33 вхід до скверу Героїв (ім. Леніна)247023Скролл178Просп. Пушкіна, 25/27167578Сітілайт179Просп. ОСОБА_51 - вул. Леваневського перехрестя247080Моноліт 3х4180Просп. ОСОБА_51 - вул. Щепкіна247081Моноліт 3х4181Просп. Слобожанський, 87167532Призматрон 3х6182Узв. Кодацький, 892470140Моноліт 3х6183Узв. Крутогірний - вул. Ливарна2470210Скролл184Шосе. Донецьке - вул. Петрозаводська2470200Моноліт 3х6185Шосе. Донецьке - вул. Рилєєва2470201Моноліт 3х6186Шосе. Донецьке в районі вул.Вишнева2470198Моноліт 3х6187Шосе. Донецьке, 114167594Моноліт 3х6188Шосе. Донецьке, 1212470202Моноліт 3х6189Шосе. Донецьке, 192470203Моноліт 3х6190Шосе. Донецьке, 4247084Моноліт 3х4191Шосе. Донецьке, 7247085Моноліт 3х6192Шосе. Запорізьке парк 40-річчя визволення167571Моноліт 3х6193Шосе. Запорізьке, 631675108Моноліт 3х6
Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.П. Мороз