Постанова № 63675224, 26.12.2016, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.12.2016
Номер справи
807/1415/16
Номер документу
63675224
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

26 грудня 2016 рокум. Ужгород№ 807/1415/16

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.

при секретарі судового засідання Кубічек Н.І.

за участю сторін:

представника позивача не зявився;

представника відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства про стягнення податкового боргу у розмірі 105206,03 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 26 грудня 2016 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову у повному обсязі було складено протягом 26 грудня 2016 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною Державна податкова інспекція у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства, якою просила: "1.Прийняти позовну заяву до свого провадження; 2. Стягнути з Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства (90531, смт. Дубове, вул.. Гагаріна,79, Тячівський район, Закарпатська область, код ЄДРПОУ 22074565) податковий борг в сумі 105206,03 грн. за рахунок коштів,що належать йому на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках".

Позов мотивовано тим, що відповідачем не сплачено податковий борг у загальній сумі 105206,03 грн., який виник по наступних платежах: податку на додану вартість в сумі 91307,04 грн.; податку з власників транспортних засобів в сумі 287,10 грн.; податку на прибуток підприємств в сумі 1048,87 грн.; земельному податку в сумі 1443,97 грн., податку на доходи з фізичних осіб в сумі 11119,05 грн.. Дана заборгованість є не погашеною, а тому позивач просить задовольнити заявлені позовні вимоги.

Представник позивача, в судове засідання не з'явився, проте 17 листопада 2016 року на адресу суду надійшла від нього заява, відповідно до якої просить суд розглянути справу за наявними матеріалами без участі представника інспекції.

В судові засідання, відповідач не з'являвся, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.

Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Положенням статті 67 частини 1 Конституції України встановлено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки, збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.4 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до реєстраційних даних платника податків, Дубівське виробниче управління житлово-комунального господарства зареєстроване Тячівською районною державною адміністрацією 04 лютого 1998 року, та знаходиться за адресою: 90531, смт. Дубове, вул. Гагаріна,79, Тячівський район, Закарпатська область, код ЄДРПОУ 22074565 (а.с. 7).

Згідно Довідки про взяття на облік платника податків від 30 січня 2014 року № 1407131400221, відповідач взятий на облік в органах державної податкової служби 13 лютого 1998 року за № 1033 (а.с. 8).

Відповідно до статті 36 Податкового Кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Судом встановлено,що у відповідача, внаслідок несплати у встановлені законодавством терміни до бюджету сум грошових зобов'язань існує заборгованість у загальній сумі 105206,03 грн..

Дана заборгованість виникла по наступних платежах:

1. податку на додану вартість, відповідно до облікової картки в сумі 91307,04 грн. (а.с. 17), яка виникла на підставі: - самостійно поданих податкових декларацій (а.с.а.с. 34-58); - податкових повідомлень-рішень: від 25 серпня 2015 року № НОМЕР_1 яким відповідачу визначено суму грошового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 164,78 грн.; від 30 листопада 2015 року №0008841500, яким відповідачу визначено суму грошового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 349,02 грн.; від 16 грудня 2015 року №0009481500, яким відповідачу визначено суму грошового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 11,29 грн.; від 14 січня 2016року №0000161500, яким відповідачу визначено суму грошового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 134,18 грн. (а.с.а.с. 22-28). Вказані податкові повідомлення рішення в результаті проведення позивачем камеральних перевірок даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість (а.с.а.с.22-28).

Крім того, як встановлено судом, заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 29992,83 грн. виникла у звязку з невиконанням рішення про розстрочення (відстрочення) заборгованості від 30 листопада 2011 року № 25 у т.ч. 9166,65 грн. по строках сплати з 18 серпня 2015 року по 16 грудня 2015 року по 1833,33 грн. щомісяця та 20826,18 грн. за період січень - вересень 2016 року в сумі 2314,02 грн. щомісяця (а.с.а.с. 11-16).

Відповідно до статті 129 пункту 129.1 Податкового кодексу України, у звязку із закінченням встановлених цим кодексом строків погашення узгодженого грошового зобовязання відповідачу була нарахована пеня в розмірі 1756,94 грн., яка теж є несплаченою.

2. Заборгованість з податку з власників транспортних засобів, відповідно до облікової картки в розмірі 287,10 грн. виникла на підставі рішення про розстрочення (відстрочення) по строках сплати з 20 січня 2016 року по 16 вересня 2016р. по 31,90 грн. щомісяця (а.с. 18).

3. Заборгованість з податку на прибуток підприємств відповідно до облікової картки платника податків в сумі 1048,87 грн. (а.с. 19), виникла на підставі: - податкового повідомлення-рішення від 30 червня 2016 року № НОМЕР_2 яким до відповідача на підставі акту перевірки від 30 червня 2016 року № 1182 застосовано штраф у розмірі 45,96 грн.; ( а.с. 30-31); - рішення про розстрочення (відстрочення) в сумі 751,50 грн. по строках сплати з 20 січня 2016 року по 16 вересня 2016 року по 83,50 грн. щомісяця; - пеня в розмірі 251,41 грн., що нарахована на суму податкового боргу після закінчення встановлених Податковим кодексом України строків погашення узгодженого грошового зобовязання, відповідно до статті 129 пункту 129.1 Податкового кодексу України.

4. Заборгованість по земельному податку, згідно до облікової картки платника податків, в сумі 1443,97 грн. (а.с. 20) виникла на підставі: - податкового розрахунку земельного податку № НОМЕР_3 від 22 лютого 2016 року в розмірі 718,06 грн. по строках сплати: 01 березня 2016 року, з 30 березня 2016 року по 30 серпня 2016 року в сумі 102,58 грн. щомісяця; - податкового повідомлення-рішення від 20 листопада 2015 року № НОМЕР_4, яким до відповідача на підставі акту перевірки від 20 листопада 2015 року № 1034 застосовано штраф у розмірі 110,77 грн. (а.с.а.с. 32, 33); - рішення про розстрочення (відстрочення) в сумі 296,64 грн. по строках сплати з 20 січня 2016 року по 16 вересня 2016 року по 83,50 грн. щомісяця; - пеня в розмірі 318,15 грн., нарахована на суму податкового боргу після закінчення встановлених Податковим кодексом України строків погашення узгодженого грошового зобов'язання відповідно до статті 129 пункту 129.1 Податкового кодексу України.

5. Заборгованість з податку на доходи фізичних осіб відповідно до облікової картки платника податку в розмірі 11119,05 грн. (а.с. 21) виникла на підставі рішення про

розстрочення (відстрочення) по строках сплати з 20 січня 2016 року по 16 вересня 2016 року

по 1235,45 грн. щомісяця.

Відповідно до статті 54 підпункту 54.1. Податкового кодексу України, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до статті 57 пункту 57.1. Податкового кодексу України, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Статтею 56 підпунктом 56.11. ПКУ зазначено, що не підлягає оскарженню податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків.

Згідно статті 57 пункту 57.3 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 -54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму грошового зобовязання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.

У відповідності до статті 59 пункту 59.1. Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

В силу статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.153 даного Кодексу податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

У звязку з несплатою узгоджених сум відповідачу на підставі статті 59 пункту 59.1. Податкового кодексу України, було виставлено податкові вимоги: від 08 січня 2002 року №1/810 та від 11 лютого 2002 року № 2/1094, які були вручені відповідачу, про свідчить підпис на корінці податкових вимог (а.с. 10).

Крім того, порядок розстрочення або відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу встановлено у статті 100 Податкового кодексу України. Згідно з пунктом 100.1 цієї статті - розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти (розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному п. 129.4 ст. 129 цього Кодексу).

Згідно статті 129 пункту 129.1 підпункту 129.1.1 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу. Погашення сум нарахованої та несплаченої пені здійснюється у загальному порядку установленому для погашення податкового боргу.

Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.19 ПК України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості субєктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Статтею 95 пунктом 95.1 ПК України визначено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Статтею 95 пунктом 95.3 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.34 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до статті 102 пункту 102.4 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобовязання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у звязку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобовязання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Також, відповідно до статті 95 пункту 95.4 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 71 частини 1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. ДПІ у Тячівському районі доведено наявність податкового боргу відповідача, правомірність звернення до суду та наявність підстав для стягнення коштів у сумі 105206,03 грн. на погашення наявного у відповідача боргу, відповідачем дані обставини не спростовано (заперечення проти позову відповідач суду не наддав), відтак, позовні вимоги відповідають положенням податкового законодавства та встановленим в судовому засіданні обставинам справи, що підтверджені належними та допустимими доказами, в зв'язку з чим підлягають до задоволення в повному обсязі.

У відповідності до статті 94 КАС України, розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись статтями 160-163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Державної податкової інспекції у Тячівському районі Головного управління ДФС у Закарпатській області до Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства задовольнити.

Стягнути з Дубівського виробничого управління житлово-комунального господарства (90531, смт Дубове, вул. Гагаріна, 79, Тячівського району Закарпатської області, код ЄДРПОУ 22074565) з коштів, які перебувають у його власності, в тому числі коштів з рахунків у банках, обслуговуючих Дубівське виробниче управління житлово-комунального господарства, податковий борг у розмірі 105206,03 (ста пяти тисяч двохсот шести грн. 03 коп.) грн..

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяОСОБА_1