Ухвала суду № 63654006, 07.12.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.12.2016
Номер справи
804/3484/16
Номер документу
63654006
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ф

У Х В А Л А

07 грудня 2016 р. Справа № 804/3484/16 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Барановський Р.А., дослідивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Секретаріату Кабінету Міністрів України про зобовязання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, , у якому позивач просив:

прийняти позовну заяву від 01.06.2016 року «про зобов'язання суб'єктів владних повноважень, на підставі статті 53 Європейської конвенції з прав людини, закону України «Про Кабінет Міністрів України» та Конституції України, поновити порушені, при розгляді звернення ОСОБА_1 від 21 січня 2016 р. до Прем'єр-міністра України, права ОСОБА_1 як людини та громадянина України, які встановлені статтею 40, частиною першою, другою, третьою та четвертою статті 41, частиною третьою статті 42, частиною першою статті 50, частиною першою і частиною другою статті 54 Конституції України, статтею 19 закону України «Про звернення громадян», статтею 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та статтею 53 Європейської конвенції з прав людини», яка виконана у письмовій формі, містить дату складання, мій особистий підпис та направлена на адресу суду електронною поштою у зв'язку із відсутністю коштів для друку та оплати поштового зв'язку, що не заборонено КАСУ, до розгляду, звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору безпосередньо на підставі ст.8 Конституції України та ст.8 КАС України або на підставі ч. 1 ст.88 КАСУ у зв'язку із незадовільним матеріальним станом, відкрити провадження по справі та зобов'язати Кабінет Міністрів України та Секретаріат Кабінету Міністрів України, на підставі статті 53 Європейської конвенції з прав людини, а саме: «Ніщо в цій Конвенції не може тлумачитися як таке, що обмежує чи применшує будь-які права людини та основоположні свободи, які можуть бути визнані на підставі законів будь-якої Високої Договірної Сторони чи будь-якою іншою угодою, стороною якої вона є» та закону України «Про Кабінет Міністрів України», а саме: «щодо забезпечення економічної самостійності України та виконання Конституції та законів України, щодо забезпечення прав і свобод людини та громадянина, створення сприятливих умов для вільного і всебічного розвитку особистості, щодо соціального захисту, охорони здоров'я, охорони природи, екологічної безпеки і природокористування, щодо розроблення і виконання загальнодержавних програм економічного, науково-технічного, соціального, культурного розвитку, охорони довкілля, а також розроблення, затвердження і виконання інших державних цільових програм, щодо забезпечення розвитку і державної підтримки науково-технічного та інноваційного потенціалу держави, щодо забезпечення рівних умов для розвитку всіх форм власності», § 3 Глави 1 та § 158 Глави 3 Регламенту Кабінету Міністрів України, статті 15, статті 18, статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 40, частини першої, другою, третьою та четвертою статті 41, частини третьою статті 42, частини першої статті 50, а також частини першої і частини другої статті 54 Конституції України, ст. 3 Конституції України: «Людина її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод є головним обов'язком держави», частини другої статті 19, статті 8 Конституції України, а також частини 17 Положення про Секретаріат Кабінету Міністрів України, у якому вказано, що структурні підрозділи Секретаріату відповідно до основних завдань, визначених цим Положенням, та з питань, що належать до їх компетенції: організовують та здійснюють в установленому порядку розгляд звернень громадян, адресованих Кабінету Міністрів України, Прем'єр-міністру України, Першому віце-прем'єр-міністру України, віце-прем'єр-міністрам України, Міністру Кабінету Міністрів України та міністру, який не очолює міністерство; забезпечують відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" розгляд запитів на інформацію, що надходять Кабінетові Міністрів України, Секретаріатові Кабінету Міністрів України; здійснюють контроль за вирішенням порушених у зверненнях громадян питань, дотриманням законодавства про звернення громадян; забезпечують організацію та проведення особистого прийому громадян членами Кабінету Міністрів України; редагують проекти актів законодавства та інших документів, поновити порушене право позивача, як людини та громадянина, а саме: право ОСОБА_1 брати участь в управлінні державними справами (ч.1 ст.38 Конституції України), право на підприємницьку діяльність та право на захист у підприємницькій діяльності (ч.1 та ч.2 ст. 42 Конституції України), право на отримання обгрунтованої відповіді по суті звернення в установлений законом строк (ст. 40 Конституції України, ст. 19 закону України «Про звернення громадян»), право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та відшкодування завданої порушенням цього права шкоди (ч.1 ст. 50 Конституції України, ст. 10 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»), право на захист моральних та матеріальних інтересів, що виникають у зв'язку з різними видами інтелектуальної діяльності (ч.1 ст. 54 Конституції України) шляхом негайного вчинення дій, а саме:

1) Доручити або зобов'язати Мінсоцполітики, згідно звернення ОСОБА_1 у листі №1284 від 08.10.2015р. особисто до голови Державної служби України з питань праці ОСОБА_2, який листом Секретаріату Кабінету Міністрів України від 13.10.2015р. за №16999/0/1-15 надіслано до Держпраці, надати винахідникам ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4 документ про погодження технічних вимог щодо виготовлення, техніки безпеки та експлуатації параплазмового пальника ОСОБА_4 для використання води або пари в якості альтернативної сировини «Теплоагенти ОСОБА_4 для безпечного, екологічного та дешевого виробництва теплової енергії в котельних агрегатах, що працюють на газовому, рідкому та твердому паливі;

2) Розглянути на засіданні Уряду України звернення ОСОБА_1 до Міністра Мінсоцполітики ОСОБА_5 (листи № 1270,1271 від 05.09.2015р.) та доручити або зобов'язати

Мінсоцполітики України виділити ОСОБА_1 субсидію у розмірі, яка забезпечує можливість опалення будинку в осіннє-зимовий період та можливість в достатній мірі лікування і харчування, а Міністерству охорони здоров'я забезпечити достатнє лікування ОСОБА_1 та ОСОБА_4 для покращення здоров'я, яке значно погіршилося, у зв'язку з протизаконними діями чи бездіяльністю посадових осіб державних органів влади продовж 12 років при розгляді питання щодо запровадження у виробництво альтернативну сировину «Теплоагенти ОСОБА_4», яку видобувають та використовують в енергетичних агрегатах ОСОБА_4 з замкненим циклом роботи;

3) доручити або зобов'язати Мінсоцполітики України або інший державний орган влади

створити із винахідниками технології ОСОБА_4 «Екотерм» підприємство із державною та приватною формою власності із залученням до роботи в ньому фахівців, що знаходяться у центрах занятості, для розробки,виготовлення та реалізації обладнання, яке забезпечить зниження вартості виробництва теплової,механічної та електричної енергії, що в свою чергу дозволяє зменшувати витрати бюджетних коштів на утримання бюджетної сфери та на субсидії мало забезпеченим верствам населення, знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 червня 2016 року позовну заяву було залишено без руху у звязку із недотриманням вимог ст.ст. 105-107 Кодексу адміністративного судочинства України, та надано строк до 13 липня 2016 року для усунення недоліків шляхом:

- надання адміністративного суду позовної заяви, оформленої у письмовій формі та у відповідності до вимог, передбачених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: оригіналу позовної заяви із наданням її копій у відповідності до кількості осіб, що беруть участь у справі;

-надання доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, або зазначення причин неможливості подання таких доказів;

- надання до суду оригіналу документу про сплату судового збору за подання позовної заяви, що містить декілька вимог немайнового характеру у відповідності до Закону України Про судовий збір на суму 1102, 40 грн., сплаченого на реквізити суду, зазначені в ухвалі.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху вручена позивачу 12.07.2016р., про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.

Не погодившись з вказаною ухвалою суду, позивач оскаржив її в апеляційному порядку.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 25.07.2016р. апеляційна скарга ОСОБА_1 залишена без руху, а ухвалою від 16.09.2016 р. повернута скаржнику.

При повторному апеляційному оскарженні позивачем ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.06.2016р. Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд ухвалою від 06.10.2016р. залишив апеляційну скаргу ОСОБА_1 без руху, а ухвалою від 25.11.2016 р. повернув скаржнику.

06.12.2016р. справа №804/3484/16 надійшла на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду та передана судді 07.12.2016 р.

Таким чином, станом на 07 грудня 2016 року позивач не виправив недоліки позовної заяви у зазначений строк.

При цьому, слід зауважити, що позивач мав достатньо часу для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків позовної заяви, однак своїм правом не скористався, у звязку з чим у відповідності до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суд повертає позовну заяву позивачу.

Відповідно до частини 1 пункту 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Секретаріату Кабінету Міністрів України про зобовязання вчинити певні дії- повернути позивачу.

Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя ОСОБА_6